Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση, ειμαι με την 4.2.2 ενταξει δεν εχω τρελαθει κιολας αλλα σε σχεση με την .253 ειναι καλη.

Εχω ομως το εξης προβλημα οταν με καλουνε πολλες φορες λεει οτι δεν ειμαι διαθεσημος ενω εγω εχω σημα.

Το ιδιο προβλημα ειχα τελευταια και πριν το Ζ με το iphone 4.

Υπαρχει περιπτωση να οφειλετε στην sim?

Για να δουλευει κανονικα το εχω μονο σε λειτουργια gsm /gprs για να μην ψαχνει συνεχεια κεραια.

Οι καινουργιες καρτες ειναι αλλη εκδοση?Σκεφτομε να την αλλαξω μπας και στρωσει.

Ελπιζω να βγαλουν συντομα παντως και αλλη αναβαθμιση για το Ζ μας.

 

Και εγώ το παθαίνω αυτό. Επίσης έχω προσέξει ότι ώρες ώρες το σήμα είναι 0 και μόλις το πιάσω στα χέρια μου και πάω να κάνω κλήση κτλ πάει φουλ (κανονικά μέσα στο σπίτι έχω 4 γραμμές σε 2g)

.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το παθαίνω αυτό. Επίσης έχω προσέξει ότι ώρες ώρες το σήμα είναι 0 και μόλις το πιάσω στα χέρια μου και πάω να κάνω κλήση κτλ πάει φουλ (κανονικά μέσα στο σπίτι έχω 4 γραμμές σε 2g)

Ναι και αυτο συμβαινει πολλες φορες δεν εχει καθολου σημα και οταν το ανοιξεις μετα απο λιγο ερχετε , σαν να επεμβαινει το stamina και στο σημα:!::!: τι να πω.

Θα δοκιμασω και με καινουργια sim και θα δω

Link to comment
Share on other sites

μου εχει βγαλει στην οθονη του κινητου την ενδειξη για αναβαθμιση του λειτουργικου αλλα δεν θελω να το αναβαθμισω μπορει να μου πει καποιος πως θα βγαλω την ενδειξη απο την οθονη?
Link to comment
Share on other sites

μου εχει βγαλει στην οθονη του κινητου την ενδειξη για αναβαθμιση του λειτουργικου αλλα δεν θελω να το αναβαθμισω μπορει να μου πει καποιος πως θα βγαλω την ενδειξη απο την οθονη?

 

θα πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->όλα και θα βρεις το update center και θα κάνεις εκκαθάριση προσωρινής μνήμης.

βέβαια μετά από λίγο (ώρες ή μέρες) θα σου ξαναβγάλει υπενθύμιση, αλλά νομίζω δεν υπάρχει πιο μόνιμος τρόπος...

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια με το θέμα της μπαταρίας στην 4.2.2 έχω να αναφέρω ότι μετά μια βδομάδα όλα έφτιαξαν και με το snapdragonGuru έγιναν ακόμη καλύτερα. Το πρόβλημα με την "αναβαθμιση" των εφαρμογών κατά τις εκκίνηση δεν έχει λυθεί όμως.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

θα πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->όλα και θα βρεις το update center και θα κάνεις εκκαθάριση προσωρινής μνήμης.

βέβαια μετά από λίγο (ώρες ή μέρες) θα σου ξαναβγάλει υπενθύμιση, αλλά νομίζω δεν υπάρχει πιο μόνιμος τρόπος...

 

το εκανα αυτο που ειπες αλλα δεν εφυγε ...μηπως πρεπει να πατησω αναγκαστικη διακοπη?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο που ειπες αλλα δεν εφυγε ...μηπως πρεπει να πατησω αναγκαστικη διακοπη?

 

όχι μην κάνεις αναγκαστική διακοπή. δοκίμασε τη διαγραφή δεδομένων εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο που ειπες αλλα δεν εφυγε ...μηπως πρεπει να πατησω αναγκαστικη διακοπη?

 

Πρεπει να εισαι ρουτ και να κανεις freeze το update center με το titanium backup

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι μην κάνεις αναγκαστική διακοπή. δοκίμασε τη διαγραφή δεδομένων εφαρμογής.

 

ενταξει έφυγε με την εκκαθάριση δεδομένων ...ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια με το θέμα της μπαταρίας στην 4.2.2 έχω να αναφέρω ότι μετά μια βδομάδα όλα έφτιαξαν και με το snapdragonGuru έγιναν ακόμη καλύτερα. Το πρόβλημα με την "αναβαθμιση" των εφαρμογών κατά τις εκκίνηση δεν έχει λυθεί όμως.

 

για κανε ένα wipe dalvic cache και ένα fix permissions από το CWM ή το TWRP και θα λογικα θα σαι εντάξει.

 

 

 

Παιδες ερωτηση,

 

Αν κανω επαναφορα ρυθμισεων απο τις ρυθμισεις, θα σβηστει και το root και το recovery η θα πρεπει να φλασαρω την ρομ???

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

για κανε ένα wipe dalvic cache και ένα fix permissions από το CWM ή το TWRP και θα λογικα θα σαι εντάξει.

 

 

 

Παιδες ερωτηση,

 

Αν κανω επαναφορα ρυθμισεων απο τις ρυθμισεις, θα σβηστει και το root και το recovery η θα πρεπει να φλασαρω την ρομ???

 

Τα έχω κάνει αυτά..... παραπάνω από μια φορά:(

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά..... παραπάνω από μια φορά:(

 

Χμμμ το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω...

Ακομα και απο το rom manager ειχα κανει fix permissions και παλι τιποτα...

 

Προσπαθησε να μην κανεις συχνα reboots :p

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια με το θέμα της μπαταρίας στην 4.2.2 έχω να αναφέρω ότι μετά μια βδομάδα όλα έφτιαξαν και με το snapdragonGuru έγιναν ακόμη καλύτερα. Το πρόβλημα με την "αναβαθμιση" των εφαρμογών κατά τις εκκίνηση δεν έχει λυθεί όμως.

Αν σου μετραει καθε φορα μια μια τις εφαρμογες θα πρεπει να βρεις ποιο mod ηταν αυτο που εγκαταστησες και σου εμφάνισε αυτο το προβλημα... και να δεις ποιο αρχειο πειραζει ή χρησιμοποιει μεσα στο data ετσι ωστε να απομακρυνεις το αντιστοιχο odex..... κατι τετοιο συνεβαινε με την 19 εκδοση του sound mod .... εναλλακτικα στησε παλιοτερη εκδοση του (18) και αν δεν βρεις ακρη oλα απο την αρχη (περασμα εκ νεου του ftf ή μεσω seus)!

 

Να αναφερω επισης οτι... αν μονο σου εμφανιζει για ελαχιστα δευτερολεπτα το message "Το android αναβαθμιζεται" ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ τοτε αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο και συμβαινει σε ολους μας ετσι και εχουμε βαλει το sound mod (μεχρι και την εκδοση 18) και δεν πρεπει να σε ανησυχεί ;)

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω επισης οτι... αν μονο σου εμφανιζει για ελαχιστα δευτερολεπτα το message "Το android αναβαθμιζεται" ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ τοτε αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο και συμβαινει σε ολους μας ετσι και εχουμε βαλει το sound mod (μεχρι και την εκδοση 18) και δεν πρεπει να σε ανησυχεί ;)

 

εγω που εχω φλασαρει το v.18 sound mod, ουτε 'το android αναβαθμιζεται' ουτε μετραει εφαρμογες :):wacko:

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω φλασαρει το v.18 sound mod, ουτε 'το android αναβαθμιζεται' ουτε μετραει εφαρμογες :):wacko:

Το ίδιο και εγώ,ακολουθώντας την συμβουλή σου alex, και περνώντας την έκδοση ν.18 δεν είδα τέτοια μηνύματα.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

παίδες, η 4.2.2 με την 423 που είμαι τώρα πολύ lagaρει το κινητό στο touchscreen. Πολύ καλύτερα με την 4.1.2. To ίδιο συμβαίνει με την 434; Θα λυθεί άραγε αυτό που είμαι unroot;
Link to comment
Share on other sites

παίδες, η 4.2.2 με την 423 που είμαι τώρα πολύ lagaρει το κινητό στο touchscreen. Πολύ καλύτερα με την 4.1.2. To ίδιο συμβαίνει με την 434; Θα λυθεί άραγε αυτό που είμαι unroot;

 

Εγω εβαλα την 4.2.2

Εκανα ροοτ και recovery

 

Εβαλα nova launcher και ξηλωσα καποιες περιττες εφαρμογες, εβαλα και performance governor και παει πολυ καλα το κινητο τωρα.

 

Βεβαια θα παει για πουλημα γτ δεν το μπορω... Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την 4.2.2

Εκανα ροοτ και recovery

 

Εβαλα nova launcher και ξηλωσα καποιες περιττες εφαρμογες, εβαλα και performance governor και παει πολυ καλα το κινητο τωρα.

 

Βεβαια θα παει για πουλημα γτ δεν το μπορω... Χαχα

 

Τι δεν μπορείς ακριβώς; :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή.... Μπορώ να περάσω την v.18 του soundmod τώρα; πάνω από την 19; θα παρέχει περίπτωση να γίνει τίποτα;

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ,ακολουθώντας την συμβουλή σου alex, και περνώντας την έκδοση ν.18 δεν είδα τέτοια μηνύματα.:)

Αν περασατε για πρωτη φορα την 18αρα μπορει .... αλλα αν εχετε καταλοιπα απο τις προηγουμενες εκδοσεις του sound mod σαν και του λογου μου τοτε θα σας εμφανιζοταν... :p

 

Δηλαδή.... Μπορώ να περάσω την v.18 του soundmod τώρα; πάνω από την 19; θα παρέχει περίπτωση να γίνει τίποτα;

δεν εχεις να χασεις τιποτα... ισα ισα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν περάσεις μικρότερη έκδοση τότε υπάρχει κίνδυνος boot loop. Θυμάμαι που το έλεγε ο dev διότι πολλοί το είχαν πάθει (και εγώ ο ίδιος και ο dimitrissa )

Οπότε κάνε ένα backup πριν, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν περάσεις μικρότερη έκδοση τότε υπάρχει κίνδυνος boot loop. Θυμάμαι που το έλεγε ο dev διότι πολλοί το είχαν πάθει (και εγώ ο ίδιος και ο dimitrissa )

Οπότε κάνε ένα backup πριν, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Aυτο αν δεν μνε απατα η μνημη μου το εκανε στην εκδοση 14 αλλα διορθωθηκε στην 14.5 οπου και ειναι η μοναδικη μιση εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα αγορασμενο απο kaizershop δεν μου εχει βγαλει αναβαθμηση για 4.2:(

Εχει κανεις την εφαρμογη WhatsApp?.Προσπαθω να την χρησιμοποίησω αλλα με στελνει συνεχεια στις

ρυθμισεις να φτιαξω την ωρα κ την ημερομηνια ενω ειναι σωστες..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Aυτο αν δεν μνε απατα η μνημη μου το εκανε στην εκδοση 14 αλλα διορθωθηκε στην 14.5 οπου και ειναι η μοναδικη μιση εκδοση...

 

Την 16 θυμάμαι να είχε μόνο μισή έκδοση.

Εγώ είχα πάει 15 σε 14 και την έπαθα. Και ο dimitrissa 18 σε 17 νομίζω.

 

Καλά γενικά για ασφάλεια κρατάτε κανένα backup αν το πειράζετε και βάζετε διάφορα συνέχεια.

.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...