Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω νομιζω πως εχω απογοητευτει ολίγον αλλα θα δω την 3,1 αυριο και ισως κανω καθαρο install.

Παντως σα να πεθυμησα την slim ics!

 

Ασε Νικο εσυ πως θες να δεις τον γαλαξια 1 ύστερα απο τον 3 και το note 2? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να φταίει και αυτό σε κάποιο βαθμό..!

Το κατάλαβα καλά σήμερα γιατί το δούλεψα πολύ για να συνηθίσω τις μίνι διαστάσεις :lol:

(ν9 αύριο :D)

Link to comment
Share on other sites

Παραξενα μου φαινονται αυτα που λετε, σε εμενα ολες οι slim (ics + bean) ειναι αψογες, ταχυτατες σε ολα και smooth!! Ουτε ενα προβληματακι δεν εχω συναντησει, δεν μπορω να καταλαβω τι κανετε εσεις και σας κανει νερα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με 2.8 slim και δεν εχω κανενα θεματακι...Το μονο που θελω να μαθω ειναι αν μπορω να επαναφερω τον ηχο που κανει το τηλεφωνο οταν ανοιγει...
Link to comment
Share on other sites

Clean Install δεν εχω κανει

περασα απο slim ics. Το σκεφτομαι για clean. Αλλα βαριεμαι και λιγο. Παντως οντως φαινεται πιο γρηγορη (ισως και λογω των animation?) ειναι πιο smooth απο slim ics αλλα να κλεινει τον opera ?

Link to comment
Share on other sites

Clean Install δεν εχω κανει

περασα απο slim ics. Το σκεφτομαι για clean. Αλλα βαριεμαι και λιγο. Παντως οντως φαινεται πιο γρηγορη (ισως και λογω των animation?) ειναι πιο smooth απο slim ics αλλα να κλεινει τον opera ?

 

και μενα ειναι πολυ smooth αλλα εχω και εγω θεμα, με τον opera mini...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

και μενα ειναι πολυ smooth αλλα εχω και εγω θεμα, με τον opera mini...

 

Εγω με ολους τους browsers εχω θεμα..!

Ειδικα με τον stock. 2-3 tab και κρασαρει συνηθως.

Καποτε ανοιγα καμια 10αρια :confused:

Link to comment
Share on other sites

χθες μου εμφανισε πρωτη φορα ουσιαστικα προβληματα λογω ραμ...

ειχα να το κλεισω καμια 10αρισ μερες και η διαθεσιμη ραμ ειχε πεσει στα 50mb περιπου...

Ε εκει με το που ανοιγα τον browser μετα απο 5 λεπτα μου τον εκλεινε και εκανε και redraw ο launcher... :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

χθες μου εμφανισε πρωτη φορα ουσιαστικα προβληματα λογω ραμ...

ειχα να το κλεισω καμια 10αρισ μερες και η διαθεσιμη ραμ ειχε πεσει στα 50mb περιπου...

Ε εκει με το που ανοιγα τον browser μετα απο 5 λεπτα μου τον εκλεινε και εκανε και redraw ο launcher... :(

Εμένα πάντως πέρα από κάτι μικρο-κολήματα στην ανταπόκριση είναι μια χαρά, έχοντας επίσης βάλει την επιλογή aggressive στον autokiller memory optimizer, το κινητό δεν πέφτει ποτέ κάτω από 90 MB.

Επίσης να πω κάτι που είδα και μου άρεσε... Στην αρχή όταν πέρασα την bean η μπαταρία άντεχε με δυσκολία 1 μέρα, αφού το γύρισα σε 2G και μετά το πέρας λίγων ημερών το κινητάκι έχει επιστρέψει σε καλές μέρες, με διάρκεια μπαταρίας εύκολα 2 μέρες.

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πέρα από κάτι μικρο-κολήματα στην ανταπόκριση είναι μια χαρά, έχοντας επίσης βάλει την επιλογή aggressive στον autokiller memory optimizer, το κινητό δεν πέφτει ποτέ κάτω από 90 MB.

Επίσης να πω κάτι που είδα και μου άρεσε... Στην αρχή όταν πέρασα την bean η μπαταρία άντεχε με δυσκολία 1 μέρα, αφού το γύρισα σε 2G και μετά το πέρας λίγων ημερών το κινητάκι έχει επιστρέψει σε καλές μέρες, με διάρκεια μπαταρίας εύκολα 2 μέρες.

 

ε άμα είναι φίλε μου να το γυρίσουμε στο 2g να απενεργοποιήσουμε τα δεδομένα και τους συγχρονισμούς ας πάρουμε κανένα 3310 να παίζουμε φιδάκι και να το φορτίζουμε 1 φορά τη βδομάδα :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη RAM μου συμβαίνει κι εμένα..! Όταν έχω να το κλείσω μέρες....μου έχει πέσει η RAM μέχρι και 10mb...! Και τρώει κολλήματα ο launcher...κλείνει το antivirus και διάφορα τέτοια... Χωρίς να δείχνει οτι είναι πολλές εφαρμογές ανοιχτές...! Μόλις το κάνω επανεκκίνηση..όλα μια χαρά..! Με τις ίδιες ανοιχτές εφαρμογές...η RAM είνσι στα 100mb...!

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη RAM μου συμβαίνει κι εμένα..! Όταν έχω να το κλείσω μέρες....μου έχει πέσει η RAM μέχρι και 10mb...! Και τρώει κολλήματα ο launcher...κλείνει το antivirus και διάφορα τέτοια... Χωρίς να δείχνει οτι είναι πολλές εφαρμογές ανοιχτές...! Μόλις το κάνω επανεκκίνηση..όλα μια χαρά..! Με τις ίδιες ανοιχτές εφαρμογές...η RAM είνσι στα 100mb...!

 

έτσι είναι δυστυχώς αλλά νομίζω σε όλες τις ρομ υπήρχε αυτό το θέμα αν είχες πολλές μέρες να κλείσεις το κινητό σου...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ε άμα είναι φίλε μου να το γυρίσουμε στο 2g να απενεργοποιήσουμε τα δεδομένα και τους συγχρονισμούς ας πάρουμε κανένα 3310 να παίζουμε φιδάκι και να το φορτίζουμε 1 φορά τη βδομάδα :p

Ναι εντάξει δεν διαφωνώ καθόλου, αλλά π.χ. εγώ που δεν θέλω να συγχρονίζει τίποτα και στο νετ μπαίνω σπάνια μέσω δεδομένων (γιατί τις περισσότερες φορεσ έχω wifi) με βολεύει:)

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη RAM μου συμβαίνει κι εμένα..! Όταν έχω να το κλείσω μέρες....μου έχει πέσει η RAM μέχρι και 10mb...! Και τρώει κολλήματα ο launcher...κλείνει το antivirus και διάφορα τέτοια... Χωρίς να δείχνει οτι είναι πολλές εφαρμογές ανοιχτές...! Μόλις το κάνω επανεκκίνηση..όλα μια χαρά..! Με τις ίδιες ανοιχτές εφαρμογές...η RAM είνσι στα 100mb...!

 

Εγώ βασικά θα λεγα να βγάλεις το antivirus αλλά δε πειράζει :p

Link to comment
Share on other sites

Καποια βοηθεια με spirit FM .καπου βρηκα μια εφαρμογη χωρις χρηματα. μου δουλευε με 2.8 τωρα με 3.1 οχι .υπαρχει καποια ρυθμιση.η αλλη εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Καποια βοηθεια με spirit FM .καπου βρηκα μια εφαρμογη χωρις χρηματα. μου δουλευε με 2.8 τωρα με 3.1 οχι .υπαρχει καποια ρυθμιση.η αλλη εφαρμογη.

 

Εχεις ανοιξει το radio στον semaphore?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανοιξει το radio στον semaphore?

Σε ευχαριστω για την απσντηση αλλα πως γινετε να ανοιξω το ραδιο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απσντηση αλλα πως γινετε να ανοιξω το ραδιο?

 

Μεσα στο semaphore manager εχει αντιστοιχη επιλογη...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο semaphore manager εχει αντιστοιχη επιλογη...

 

Δοκιμασα ραδιο οn απο τa modules αλλα δεν πσιζει.

Edited by leadergr
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 3.1 με Full wipe, and manual format /system έκανα επίσης και φορματ στην εσωτερική κάρτα επειδή είχε να γίνει πάρα πολύ καιρό και είπα να πετάξω τυχόν σκουπίδια. Το πρόβλημα που έχω είναι με τις επαφές, δεν μπορώ να βάλω φωτο σε μιά επαφή ούτε να αλλάξω μια υπάρχουσα. Αυτό δεν συμβαίνει αν βάλεις φωτο από την φωτογραφική μηχανή, κουφό έτσι??

Μήπως φταίει που έβαλα τις real dark slim 3.1 slim gapps???

 

edit: ξαναφλασαρα με τις νορμαλ gapps και πάλι τα ίδια, έκανα restore με titanium ξανά τα ίδια, μάλλον είναι bug της rom

Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά θα λεγα να βγάλεις το antivirus αλλά δε πειράζει :p

 

Να το βγάλω Νίκο...αλλά γιατί..??? :p

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ραδιο οn απο τa modules αλλα δεν πσιζει.

 

Τελικα τωρα που το δοκιμασα και εγω σε 3.1 (εχθες εκανα το update) ουτε και εμενα μου παιζει το spirit.....Η ιδια εκδοση στην 3.0 επαιζε.....Τωρα μου λεει "fm not accesable"..!!! Οποιος βρει λυση ας την ποσταρει (περασα το update μονο με τα 2 wipe αν παιζει καποιο ρολο....)

Link to comment
Share on other sites

Να το βγάλω Νίκο...αλλά γιατί..??? :p

 

γιατί το μόνο που κάνει είναι να δεσμεύει ram και να σου καταναλώνει μπαταρία...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...