Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1ες απορίες :D:

1) Στην εφαρμογή των επαφων , υπάρχει τρόπος να παίρνω τηλέφωνο ή να στέλνω μήνυμα γρήγορα ? (Στη στόκ απλά έσερνα προς τα αριστερά για τηλέφωνο η δεξιά για μνμ....

 

2) Στο Notification Drawer υπάρχει το widget: Go To Sleep που σβήνει την οθόνη, αυτό μπορώ να το έχω στην επιφάνεια εργασίας ? Θα με βόλευε απο το να πατάω το κουμπί power για να σβήνω την οθόνη

 

1)βαλε το exdialer(εχει ενσωματωμένα και contacts) το οποιο εχει επιλογη για swype left και right. Στις επαφές πρεπει να το ενεργοποιησεις.

 

2)για την συγκεκριμενη λειτουργια χρησιμοποιω το tasker... Ειναι λιγο ακριβω αλλα μπορει και κανει απειρα πραγματα... Εγω το εχω ρυθμισει ωστε με swype up στην κεντρικη οθονη να μπαινει σε sleep

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα τον 2.5.0s semaphore εχει εξαφανισθει καθε ιχνος lag πλεον :D

Keep going on Στρατο !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας.. η οθόνη της συσκευής εδώ και λίγες μέρες σε τυχαία διαστήματα (μιας και δεν έχω καταφέρει να προσδιορίσω το ποτέ και γιατί συμβαίνει) κάνει "νερά". Άλλες φορές πιο έντονα και άλλες φορές σχεδόν ανεπαίσθητα κατεβαίνουν από πάνω προς τα κάτω "κυματάκια". Κατάφερα με τη φωτογραφική να πάρω ένα μικρό δείγμα, μιας και όταν το κάνει δε διαρκεί πολύ ώρα.

 

Να το πάω στο service; Παίζει να είναι πρόβλημα της slim bean ή του κινητού;

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα μου το είχε εμφανίσει μόνο άλλη μια φορά το καλοκαίρι (τότε είχα ics slim 4.2) όταν είχα αφήσει τη συσκευή πάνω στο πλυντήριο και μέχρι να την απομακρύνω εμφάνιζε αυτό το πρόβλημα.

 

edit: όπως παρατηρώ στο βίντεο στο site του drobox δε φαίνεται πολύ καλά, το παραμορφώνει. Αν δε σας κάνει κόπο και το κατεβάσετε φαίνεται λίγο καλύτερα. Αν και το περιστατικό που έχω καταγράψει δεν είναι από τα πιο έντονα.

Edited by lambros1984
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο κάνει και σε μένα αλλά και σε άλλους που το έχουμε συζητήσει παλαιότερα, απλά σε σένα έχω την εντύπωση πως είναι πολύ έντονο. Σε μένα ας πούμε δε φαίνεται σχεδόν καθόλου, αλλά αν φανεί θα είναι σε κάποια γρίζα οθόνη και γενικώς σε κάτι μονόχρωμο.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κάνει - αρκετές φορές μέσα στην ημέρα- είναι έντονα αισθητό και φαίνονται ακόμα και στο dekstop που είναι πολύχρωμο! Όσο και να θέλω δεν μπορώ να το αγνοήσω! Το κακό είναι πως δε ξέρω για ποιο λόγο δημιουργείται. Δεν νομίζω να είναι κάποια ρύθμιση ή να το δημιουργεί κάποια εφαρμογή.

 

Για να το πάω στο service θα πρέπει να βάλω gingerbread, παρόλο που λογικά είναι θέμα της οθόνης;

Edited by lambros1984
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κάνει - αρκετές φορές μέσα στην ημέρα- είναι έντονα αισθητό και φαίνονται ακόμα και στο dekstop που είναι πολύχρωμο! Όσο και να θέλω δεν μπορώ να το αγνοήσω! Το κακό είναι πως δε ξέρω για ποιο λόγο δημιουργείται. Δεν νομίζω να είναι κάποια ρύθμιση ή να το δημιουργεί κάποια εφαρμογή.

 

Για να το πάω στο service θα πρέπει να βάλω gingerbread, παρόλο που λογικά είναι θέμα της οθόνης;

 

Και εγω το ειχα παρατηρησει στο δικο μου πριν κανα χρονο!

Ουσιαστικα ηταν κατι σαν "παρεμβολες"...Σε εμενα (λογικα και σε σενα) συνεβαινε οταν ηταν ανοιχτο το wifi και κατεβαζε κατι.

 

Το ειχα στειλει στο service και το μονο που μου εκαναν ειναι αναβαθμιση λογισμικου(ωρες ωρες πιστευω οτι τα μελη του myphone θα επρεπε να δουλευουν εκει μεσα και οχι καποιοι τυχαρπαστοι)...Φυσικα το προβλημα συνεχισε να υπαρχει,αλλα πλεον δεν το βλεπω καν(και οταν ειχα πιο εντονο προβλημα επρεπε να εχω στο κινητο ασπρο background για να το προσεξω)...

 

Για αρχη στειλε το στο service κια βλεπεις!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Και ναι να βάλεις stock rom αν το πας στο σέρβις, ακόμα και σπασμένη οθόνη να έχει δε ξέρεις τι θα τους κατέβάσει η ξερή τους η κεφάλα να σου πουν :lol:

 

Εκτός αν δεν έχεις εγγύηση οπότε δε σε νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγγύηση μέχρι το Σεπτέμβρη του '13... θα ασχοληθούν με το αν έχει slim bean να μου πουν ότι είναι εκτός εγγύησης; Μιας και θεωρητικά το πρόβλημα που εμφανίζει είναι θέμα hardware.

 

Πηγαίνω στο άλλο θέμα να ρωτήσω, γιατί εδώ θα βγούμε οφτοπικ!

Edited by lambros1984
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε η 2.9......Πως την περναμε? Απλα απο το update me?

 

Edit: Ακυρο...ειδα οτι δεν κατεβαινει με OTA.....

Επισης εχει κανενας το tubemate και να του δουλευει στην προβολη βιντεο??? Και ενα δευτερο θεματακι....οι explorers βλεπουν ολα τα mp3 απο την εξωτερικη καρτα αλλα ,ολα δεν τα βλεπει κανενας player (παρα μονο επιλεκτικα ....οσα θελει) ουτε οι 2 που εχει μεσα η ρομ ουτε ο player pro που κατεβασα....εχει αλλος αυτο το θεμα??

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση Semaphore_JB_2.5.0.tar με τήν έκδοση Semaphore_JB_2.5.0s.tar τι διαφορες έχουν? :p

 

Απο οτι λενε τα παιδια εδω μεσα το s χαρακτιριζει οτι ο kernel ειναι για τη slim....

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση Semaphore_JB_2.5.0.tar με τήν έκδοση Semaphore_JB_2.5.0s.tar τι διαφορες έχουν? :p

 

Το .s δηλωνει οτι απευθυνεται σε ρομ που εχουν huge memory patch και μια απο αυτες ειναι και η σλιμ.

 

Παραμενει και στην 2.9 το προβλημα με την εμφανιση του καιρου και το ονομα του παροχου στην lockscreen :mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το .s δηλωνει οτι απευθυνεται σε ρομ που εχουν huge memory patch και μια απο αυτες ειναι και η σλιμ.

 

Παραμενει και στην 2.9 το προβλημα με την εμφανιση του καιρου και το ονομα του παροχου στην lockscreen :mad:

 

Εβαλες 2.9 ? Πως? Wipe cache,wipe dalvik cache , install zip ,και μετα reboot ,και τελος? Σε ρωταω για να μην χασω τιποτα και ξαναστηνω...

Link to comment
Share on other sites

Αν ήσουν σε 2,7 και άνω, ναι κάνεις wipe cache και wipe dalvik cache, την περνάς και reboot. Τα addons σου λέει ότι τα κρατάει από την προηγούμενη εγκατάσταση οπότε δε χρειάζεται να τα ξαναπεράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν ήσουν σε 2,7 και άνω, ναι κάνεις wipe cache και wipe dalvik cache, την περνάς και reboot. Τα addons σου λέει ότι τα κρατάει από την προηγούμενη εγκατάσταση οπότε δε χρειάζεται να τα ξαναπεράσεις.

 

Thank you....Ναι με 2.8 ειμαι τωρα γιαυτο και ρωτησα....ευχαριστω πολυ....παω βουρ για 2.9!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το .s δηλωνει οτι απευθυνεται σε ρομ που εχουν huge memory patch και μια απο αυτες ειναι και η σλιμ.

 

Παραμενει και στην 2.9 το προβλημα με την εμφανιση του καιρου και το ονομα του παροχου στην lockscreen :mad:

 

για τον καιρό βάλε χειροκίνητα τοποθεσία :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για τον καιρό βάλε χειροκίνητα τοποθεσία :p

 

Χειροκινητη εχω βαλει :rolleyes:

 

Κατι αλλο, ξαφνικα οταν μπαινω σε διαφορες εφαρμογες πχ browser,tapatalk κ.α η πανω μπαρα αντι να ειναι μαυρη εχει καποιο γκρι ανοιχτο χρωμα, ενω σε αλλες περιπτωσεις ειναι κανονικα μαυρη.Ετσι ειναι και σε εσας στην 2.9 ή πρεπει να το κοιταξω..;εχω κανει wioe cache/dalvim αλλα τιποτα :confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Χειροκινητη εχω βαλει :rolleyes:

 

τέλος πάντων, επειδή δεν ξέρω αν σε "έπιασα" 100%, βάζοντας χειροκίνητα την τοποθεσία του καιρού μου λειτουργεί μια χαρά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τέλος πάντων, επειδή δεν ξέρω αν σε "έπιασα" 100%, βάζοντας χειροκίνητα την τοποθεσία του καιρού μου λειτουργεί μια χαρά

 

Στην περιπτωση την δικη μου η μονη λυση ειναι να βαλεις απο τις ρυθμισεις ως carrier name ενα κενο και μετα εαν επιλεξεις να εμφανιζεται ο καιρος φαινεται χωρις το ονομα του παροχου στην lockscreen.Οπως καταλαβαινεις δεν ειναι λυση αυτο.Το εχουν αναφερει κι αλλοι παντως στους xda.

Αναμενω λυση :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο με την μπαρα το εφτιαξα, ειχε επιλογη status bar transparency, δεν την ειχα δει στην 2.8 και ουτε βεβαια την ειχα πειραξει ποτε, τωρα πως αλλαξε αυτο ας μην το συζητησω :rolleyes:

 

Νικο, μπες σε recovery και φλασαρε την αλλη μια φορα.Μετα λογικα θα μπουταρει.

Αλλιως εαν παλι κολλησει τοτε...σου παραθετω το ποστ του mnazim:

All those having bootloop issues I suppose you could try a wipe cache, dalvik cache, clear init.d, clear semaphore manager settings etc. Still no go? Format /system... Don't worry this wont factory reset. You only need to flash gapps/aio to get google account back! :)

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο με την μπαρα το εφτιαξα, ειχε επιλογη status bar transparency, δεν την ειχα δει στην 2.8 και ουτε βεβαια την ειχα πειραξει ποτε, τωρα πως αλλαξε αυτο ας μην το συζητησω :rolleyes:

 

Νικο, μπες σε recovery και φλασαρε την αλλη μια φορα.Μετα λογικα θα μπουταρει.

Αλλιως εαν παλι κολλησει τοτε...σου παραθετω το ποστ του mnazim:

All those having bootloop issues I suppose you could try a wipe cache, dalvik cache, clear init.d, clear semaphore manager settings etc. Still no go? Format /system... Don't worry this wont factory reset. You only need to flash gapps/aio to get google account back! :)

 

Δεν υπήρχε transparency στην 2,8. Δε διάβασες το changelog μου φαίνεται :p

*Added Transparency to Statusbar

 

Δεν είναι bootloop... Όταν κάνω τα wipes μου κάνει αναβάθμιση του android στην αρχή με τις εφαρμογές μου και μετά ξαναπετάει το bootanimation και φορτώνει συνέχεια. Δοκιμάζω ξανά διάφορα πράμματα τώρα να δω :p Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά πέρασα κι εγώ την 2.9 αλλά μίκρυναν όλα και το μυστήριο είναι πως δεν βρίσκω το LCD density.

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά πέρασα κι εγώ την 2.9 αλλά μίκρυναν όλα και το μυστήριο είναι πως δεν βρίσκω το LCD density.

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ!!!

 

http://slimroms.net/index.php/changelog

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κι άλλο πρόβλημα... εξαφανίστηκε η Statusbar. Υπάρχει μόνον στην lockscreen.

Τι είναι πάλι αύτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...