Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειναι σημαντικο...οποιος ξερει πως μπορουμε να φλασαρουμε τον ηχο που εκανε το τηλεφωνο οταν ανοιγε στην 2.3 ας μου πει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ειναι σημαντικο...οποιος ξερει πως μπορουμε να φλασαρουμε τον ηχο που εκανε το τηλεφωνο οταν ανοιγε στην 2.3 ας μου πει...

 

Εχω την εντυπωση οτι σε rom που δεν εχουν αρχειακι "power on.ogg" και εχουν μονο "bootanimation.zip" δεν μπορεις να βαλεις ηχο.... Τουλαχιστον εγω οταν προσπαθησα σε ICS και JB δεν μπορεσα....Παλαιοτερα που ειχα 2.3.6 τα αλλαζα συνεχεια(και το bootanimation και το power on)...

Αν κανω λαθος ας με διορθωσουν τα παιδια γιατι μπορει να υπαρχει τροπος και να μην τον εχω βρει....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω στις Ρυθμίσεις-> A S S (παρεπιπτόντως τι θα πει; )->Device options-> Radio το Radio αφορά ρύθμιση για το fm radio ή είναι για το 3g;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω στις Ρυθμίσεις-> A S S (παρεπιπτόντως τι θα πει; )->Device options-> Radio το Radio αφορά ρύθμιση για το fm radio ή είναι για το 3g;

 

ναι αφορά το fm radio και συγκεκριμένα για το spiritfm

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι αφορά το fm radio και συγκεκριμένα για το spiritfm

 

Thanks! Τι κάνει η κάθε επιλογή; Ποια είναι η καλύτερη; Και κάτι τελευταίο, o semaphore 2.6.0 δεν έχει tweak με ρύθμιση για το πότε να απελευθερώνει RAM όταν φτάσει σε κάποιο συγκεκριμένο όριο πχ 48mb όπως στις gingerbread ή εγώ δε το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Τι κάνει η κάθε επιλογή; Ποια είναι η καλύτερη; Και κάτι τελευταίο, o semaphore 2.6.0 δεν έχει tweak με ρύθμιση για το πότε να απελευθερώνει RAM όταν φτάσει σε κάποιο συγκεκριμένο όριο πχ 48mb όπως στις gingerbread ή εγώ δε το βρίσκω;

 

δεν την έχω δει και εγώ, μάλλον δεν έχει

άστα όλα όπως είναι

δες και στο playstore έχει εφαρμογή ο semaphore διαχείρισης του kernel

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι αφορά το fm radio και συγκεκριμένα για το spiritfm

 

Νομιζω πως το HSDPA αφορα το 3G και οχι το ραδιοφωνο.το οποιο οτι και εκανα δεν δουλευει.αν βρει καποιος λυση ας το πει.την εχω καταβρει με την slim και παει βολιδα .

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το HSDPA αφορα το 3G και οχι το ραδιοφωνο.το οποιο οτι και εκανα δεν δουλευει.αν βρει καποιος λυση ας το πει.την εχω καταβρει με την slim και παει βολιδα .

 

ε λογικό δεν είναι το hsdpa να αφορά το 3g??? :lol::lol::lol:

μάλλον άλλο κατάλαβα, το μενού Α Α S στις ρυθμίσεις που λες, που είναι και εγώ δεν το βλέπω??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν την έχω δει και εγώ, μάλλον δεν έχει

άστα όλα όπως είναι

δες και στο playstore έχει εφαρμογή ο semaphore διαχείρισης του kernel

Ναι, την έχω βάλει ήδη. :) Γι' αυτό παραξενεύτηκα που λείπει αυτή η ρύθμιση για τη Ram.

Νομιζω πως το HSDPA αφορα το 3G και οχι το ραδιοφωνο.το οποιο οτι και εκανα δεν δουλευει.αν βρει καποιος λυση ας το πει.την εχω καταβρει με την slim και παει βολιδα .

Πράγματι βολίδα!! Εμένα το Spirit Free δουλεύει σε SLim Bean 3.0. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

ε λογικό δεν είναι το hsdpa να αφορά το 3g??? :lol::lol::lol:

μάλλον άλλο κατάλαβα, το μενού Α Α S στις ρυθμίσεις που λες, που είναι και εγώ δεν το βλέπω??

Κάτω από το μενού "ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ" ακριβώς. Περιέχει ρυθμίσεις όπως Performance, Device Options, Interface κτλ. Μες στο Device Options έχει το Radio με 3 επιλογές: UMTS only, HSDPA only, HSDPA+ HSUPA. Υπάρχει όμως και η ρύμθμιση "Μόνο 2G δίκτυα" από τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Το ένα αναιρεί το άλλο;;;

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 3.1 με Full wipe, and manual format /system έκανα επίσης και φορματ στην εσωτερική κάρτα επειδή είχε να γίνει πάρα πολύ καιρό και είπα να πετάξω τυχόν σκουπίδια. Το πρόβλημα που έχω είναι με τις επαφές, δεν μπορώ να βάλω φωτο σε μιά επαφή ούτε να αλλάξω μια υπάρχουσα. Αυτό δεν συμβαίνει αν βάλεις φωτο από την φωτογραφική μηχανή, κουφό έτσι??

Μήπως φταίει που έβαλα τις real dark slim 3.1 slim gapps???

 

edit: ξαναφλασαρα με τις νορμαλ gapps και πάλι τα ίδια, έκανα restore με titanium ξανά τα ίδια, μάλλον είναι bug της rom

 

Λύθηκε το πρόβλημα!!

Επέλεγα την φωτογραφία από τον file manager αντι από την Gallery

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ήδη υπάρχουν custom roms για το Galaxy S βασισμένες στο android 4.2.1. Η slimbean που βασίζεται στην 4,1,2 τελείωσε πλέον. Η τελευταία έκδοση της είναι η 3,1. Τώρα φτιάχνουν το android 4.2.1.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε την 4.2.1...!!!

Βέβαια το σημαντικότερο νέο χαρακτηριστικό για μένα....που είναι το PhotoSphere...απ'ότι "έψαξα" λίγο στο XDA...δεν μπορεί να λειτουργήσει στο γαλαξία μας δυστυχώς...λόγο γυροσκόπιου...:(

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω καν αυτό δεν το έχω ψάξει, αλλά ναι δεν έχει γυροσκόπιο ο 1ος γαλαξίας :(
Link to comment
Share on other sites

ενταξει,δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...εγω ειμαι ευχαριστημενος που το samsung μου φοραει android 4.1.2...Και βλεπω κατι αλλα κινητα πιο ακριβα,που ακομα εχουν το android 4.0.4...Πραγματικα εγω αν ημουν στην θεση της samsung θα συνεχιζα ολα τα updates με τους τρεις γαλαξιες...
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μετα απο αρκετο ψαξιμο διαπιστωσα πως. Η 3.1 ερχεται με shemaphore 2.6 ,εβαλα 2.6s και το spirit FM παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μετα απο αρκετο ψαξιμο διαπιστωσα πως. Η 3.1 ερχεται με shemaphore 2.6 ,εβαλα 2.6s και το spirit FM παιζει.

 

Εχεις απολυτο δικιο...Επιβεβαιωνω και εγω οτι με αυτον τον τροπο δουλευει σωστα....

 

Edit: Και εκανες πολυ καλα που το postαρες και στους xda....Εσωσες πολυ κοσμο. :D:D

Στους developers πως τους ξεφυγε ομως αυτη η λεπτομερεια???

Γιατι να βαλουν τον 2.6.0 αντι για τον 2.6.0s???

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Sema 2.6.5s is out..!!! :)

 

Τι ακριβως εχει αλλαξει με το bln γιατι δεν το πολυ-καταλαβα....Δεν θα δουλευουμε πια τα led απο το bln και θα τα δουλευουμε απο εκει που λεει "φωτεινος παλμος ειδοποιησης" ??

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο...Επιβεβαιωνω και εγω οτι με αυτον τον τροπο δουλευει σωστα....

 

Edit: Και εκανες πολυ καλα που το postαρες και στους xda....Εσωσες πολυ κοσμο. :D:D

Στους developers πως τους ξεφυγε ομως αυτη η λεπτομερεια???

Γιατι να βαλουν τον 2.6.0 αντι για τον 2.6.0s???

 

Τελικά υπάρχει κίνδυνος ή όχι για το ηχείο με το spirit fm?

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κίνδυνος ή όχι για το ηχείο με το spirit fm?

 

Αν ακούς πάντα από τα ακουστικά όχι, αν ακούς από το ηχείο ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Αν ακούς πάντα από τα ακουστικά όχι, αν ακούς από το ηχείο ίσως.

Υπαρχει επιλογη για το audio για το τηλεφωνο μας σε οτι αφορα τα ηχεια.εγω το μονο προβλημα που βλεπω ειναι οταν ενεργοποιω τα ηχεια εχω προβλημα μετα με το ηχο στο τηλ.δεν ακουω ουτε με ακουν σε κληση.πρεπει να κανω reset

Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο προβλημα που βλεπω ειναι οταν ενεργοποιω τα ηχεια εχω προβλημα μετα με το ηχο στο τηλ.δεν ακουω ουτε με ακουν σε κληση.πρεπει να κανω reset

 

Και σε ενος φιλου το s plus το ιδιο κανει και θελει ενα reboot για να στρωσει....Και μαλιστα δεν χρησιμοποιει ποτε το ηχειο.Μονο ακουστικα.Αρα κατι "παιζει"....δεν ειναι προβλημα του κινητου σου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ακουστεί και τέτοιο πρόβλημα. Να σου παρουσιάζει προσωρινά πρόβλημα που φτιάχνεται με ρεσταρτ σε ακουστικό, ηχείο κλπ χωρίς καν να το χρησιμοποιείς το πρόγραμμα :p ότι να ναι γενικώς... Εγώ το φοβάμαι :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...