Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικολα εγω λεω να βαλεις την ολοφρεσκη sb 4.2.1 rc2 :)

 

Παίζει να έχει τα θεματάκια της η rc2.

Δοκιμάζοντας την το απόγευμα σκληρά(εβαλα και παιχνιδια) έκανε δυο reboot.Από εκείνη την ώρα,όλα καλά βέβαια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγήκε και νέος semaphore 2.9.9s,μαζί με την rc2 που βγήκε εχθές το απόγευμα το κινητό πετάει!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

@dimitrisdsg

γιατι δεν μπορεις??

 

Το κύριο πρόβλημα που έχω είναι οτι ενώ ανοίγει κανονικά δεν μπορούν να με καλέσουν -τους βγάζει κατευθείαν απόρριψη- παρά μόνο εγώ μπορώ και δεύτερον, με το που κάνω το πρώτο reboot αφού έχω βάλει την slim το κινητό κάνει συνεχώς επανεκκινήαεις και μένει με το λογότυπο του semaphore. Και δεν μπαίνει recovery εννοείται αλλά μόνο download mode οπότε πάλι πρέπει να χρησιμοποιήσω το odin για να περάσω Gingerbread και μετά Cyanogen και μετα Slim και πάλι τα ίδια... Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Τι μπορεί να φταίει;;;;;:angry:

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

@dimitrisdsg

γιατι δεν μπορεις??

 

Το κύριο πρόβλημα που έχω είναι οτι ενώ ανοίγει κανονικά δεν μπορούν να με καλέσουν -τους βγάζει κατευθείαν απόρριψη- παρά μόνο εγώ μπορώ και δεύτερον, με το που κάνω το πρώτο reboot αφού έχω βάλει την slim το κινητό κάνει συνεχώς επανεκκινήαεις και μένει με το λογότυπο του semaphore. Και δεν μπαίνει recovery εννοείται αλλά μόνο download mode οπότε πάλι πρέπει να χρησιμοποιήσω το odin για να περάσω Gingerbread και μετά Cyanogen και μετα Slim και πάλι τα ίδια... Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Τι μπορεί να φταίει;;;;;:angry:

 

Είσαι σίγουρος ότι τα έχεις κάνει όλα σωστά;φλασάρω την cm10 απο την αρχή που βγήκε και τώρα την slim rc2 και δεν είχα ποτέ τετοια προβλήματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την Slimbean 4.2.1 RC2 και δεν μου δουλεύει η εφαρμογή Google Earth. (δεν ανοίγει καθόλου) Ενώ με την Slimbean 3.1 που είχα πριν δούλευε μια χαρά. Μπορεί να το τεστάρει κάποιος..? Δεν είναι σοβαρό πρόβλημα...αλλά έτσι απο περιέργεια...

 

Ευχαριστώ..!

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω θεμα με την slim bean εχω περασει cm10 και δεν μπορω με τπτ μα με τπτ να βαλω slim bean δεν μου την περναει εχω δοκιμασει καθε τροπο μα καθε τροπο και δεν παιζει τ να κανω??

 

εχω δοκιμασει 3 wipes mount tpt

3 wipes pali tpt

3 wipes system format tpt

με αλλο κερνλε τπτ

μονο data τπτ

και πολλα ακομα

 

δεν ξερω αν εχει μεινει τπτ αλλο τους οδηγους τους κανω βημα-βημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω θεμα με την slim bean εχω περασει cm10 και δεν μπορω με τπτ μα με τπτ να βαλω slim bean δεν μου την περναει εχω δοκιμασει καθε τροπο μα καθε τροπο και δεν παιζει τ να κανω??

 

εχω δοκιμασει 3 wipes mount tpt

3 wipes pali tpt

3 wipes system format tpt

με αλλο κερνλε τπτ

μονο data τπτ

και πολλα ακομα

 

δεν ξερω αν εχει μεινει τπτ αλλο τους οδηγους τους κανω βημα-βημα

δοκίμασε να το κάνεις όπως λένε οι οδηγοί αλλά πέρνα την ρομ 3 φορές απανωτά

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τπτ φιλε δεν την περναει με την καμια...τι αλλο να δοκιμασω δεν ξερω τα εχω δοκιμασει ολα και συνεχιζει να βγαζει το λογοτυπο cyanogenmod
Link to comment
Share on other sites

τπτ φιλε δεν την περναει με την καμια...τι αλλο να δοκιμασω δεν ξερω τα εχω δοκιμασει ολα και συνεχιζει να βγαζει το λογοτυπο cyanogenmod

 

Φίλε μου στο avatar σου βλέπω οτι έχεις το Galaxy S2. Αν είναι αυτό το κινητό σου τότε προσπαθείς να περάσεις λάθος rom...! Αν όχι τότε αγνόησε αυτό το πόστ...!!! :)

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο avatar σου βλέπω οτι έχεις το Galaxy S2. Αν είναι αυτό το κινητό σου τότε προσπαθείς να περάσεις λάθος rom...! Αν όχι τότε αγνόησε αυτό το πόστ...!!! :)

 

όντως τώρα που το λες...Τσάμπα κουράζεσαι αν έχεις το s2

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

όντως τώρα που το λες...Τσάμπα κουράζεσαι αν έχεις το s2

 

Τα περισσοτερα ποσταρισματα του dkampa7 αν δειτε ανηκουν σε θεματα του S2 αρα μαλλον κατα λαθος βρεθηκε εδω....

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε μαγκες δεν ειμαι τοσο ηλιθιος ειπαμε χαχα...απλως εχω ολη την σειρα s της samsung και η μανα μου εχει το s1 και ειπα να της το κανω λιγο κινητο...αλλα δεν μου την περναει με τπτ το μπουρ***λο.μηπως να βαλω καμια αλλη ρομ μπας και γιατι απο cyannomod με τπτ αλλα ειδα οτι ο οδηγος λεει μονο απο αυτη την ρομ slimbean
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει να περασεις καποια παλιοτερη εκδοση cyannomod απο αυτη που προσπαθεις?

η cm10 οταν την περνας ανοιγει κανονικα..?

μηπως φταιει το αρχειο της slimbean τοτε?

μεχρι και εγω που ειμαι ασχετος ακολουθωντας τους οδηγους την περασα...

 

αν δεν βαριεσαι θα προτεινα να περασεις απο τημ αρχη με odin την jw1

και στη συνεχεια cm10 + slimbean

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει να περασεις καποια παλιοτερη εκδοση cyannomod απο αυτη που προσπαθεις?

η cm10 οταν την περνας ανοιγει κανονικα..?

μηπως φταιει το αρχειο της slimbean τοτε?

μεχρι και εγω που ειμαι ασχετος ακολουθωντας τους οδηγους την περασα...

 

αν δεν βαριεσαι θα προτεινα να περασεις απο τημ αρχη με odin την jw1

και στη συνεχεια cm10 + slimbean

 

Για να μπει σίγουρα δλδ,γύρνα σε στοκ,μετά περνάς cm και μετά την slim.Ε δε παίζει να μη μπει!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες τα εχω δοκιμασει ολα να βαλω παλιοτερη cm παλιοτερη slimbean πηγα απο στοκ σε cm και μετα παω να βαλω slimbean και τπτ το αρχειο της slimbean το εχω κατεβασει 3 φορες μονο αυτο που ειπε ο φιλος gup_ δεν εχω κανει.λετε να πιασει με αυτο εχω κουραστει να σεταρω ρε παιδια πραγματικα και δεν ξερω τι φταει
Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις.εγω απο την τελευταια cm πρι κανα μηνα περασα σε slim rc1 με τη πρωτη.και τωρα σε rc2.τι να πω αλλο δε ξερω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες τα εχω δοκιμασει ολα να βαλω παλιοτερη cm παλιοτερη slimbean πηγα απο στοκ σε cm και μετα παω να βαλω slimbean και τπτ το αρχειο της slimbean το εχω κατεβασει 3 φορες μονο αυτο που ειπε ο φιλος gup_ δεν εχω κανει.λετε να πιασει με αυτο εχω κουραστει να σεταρω ρε παιδια πραγματικα και δεν ξερω τι φταει

 

Τελικα απ'οτι καταλαβα παιζει ρολο ποια ρομ φοραει το τηλεφωνο και ποια προσπαθεις να περασεις......

Πριν κανα 6μηνο δοκιμαζα ρομ και εγω στο S .....

Οταν προσπαθουσα να παω (απο επισημες jw1-jw5) σε cm και μετα slim τις περναγε κανονικα αλλα δεν ειχα rotation με τιποτα (το ειχα γραψει κι'ολας)

Ε καποια στιγμη βαρεθηκα να προσπαθω και αποφασισα να να δοκιμασω καποια custom που να παταει σε επισημη....και εβαλα την Gamerzrom.

Εκατσε μια χαρα στο τηλεφωνο και την ειχα για αρκετο καιρο....αλλα επειδη με "ετρωγε" ειπα να ξαναδοκιμασω....

Και ναι....δουλεψαν ολα σωστα..!!(Ειχα rotation και στη cm και στη slim και σε οποια αλλη δοκιμαζα).....:D:D

Οποτε αν εχεις χρονο....απλα δοκιμασε τα παντα....

Κατι θα κατσει δεν υπαρχει περιπτωση....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ'οτι καταλαβα παιζει ρολο ποια ρομ φοραει το τηλεφωνο και ποια προσπαθεις να περασεις......

Πριν κανα 6μηνο δοκιμαζα ρομ και εγω στο S .....

Οταν προσπαθουσα να παω (απο επισημες jw1-jw5) σε cm και μετα slim τις περναγε κανονικα αλλα δεν ειχα rotation με τιποτα (το ειχα γραψει κι'ολας)

Ε καποια στιγμη βαρεθηκα να προσπαθω και αποφασισα να να δοκιμασω καποια custom που να παταει σε επισημη....και εβαλα την Gamerzrom.

Εκατσε μια χαρα στο τηλεφωνο και την ειχα για αρκετο καιρο....αλλα επειδη με "ετρωγε" ειπα να ξαναδοκιμασω....

Και ναι....δουλεψαν ολα σωστα..!!(Ειχα rotation και στη cm και στη slim και σε οποια αλλη δοκιμαζα).....:D:D

Οποτε αν εχεις χρονο....απλα δοκιμασε τα παντα....

Κατι θα κατσει δεν υπαρχει περιπτωση....

Με το συμπάθιο αλλά δε παίζει αυτό που λες.

Στους πρώτους οδηγούς που είχαν βγεί για cm kai slim έλεγαν αν έχεις κάποια custom εκτός cm/slim,να γυρίσεις σε στοκ και μετά να περάσεις cm και κατόπιν slim εαν θες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπάθιο αλλά δε παίζει αυτό που λες.

Στους πρώτους οδηγούς που είχαν βγεί για cm kai slim έλεγαν αν έχεις κάποια custom εκτός cm/slim,να γυρίσεις σε στοκ και μετά να περάσεις cm και κατόπιν slim εαν θες.

 

Ισως δεν το διατυπωσα σωστα....

Λεγοντας οτι μετα απο καιρο ξαναδοκιμασα εννοουσα οτι εκανα τη δοκιμη απο την αρχη.....

Απο gamerzrom πηγα σε στοκ....απο εκει πηγα σε cm και απο εκει σε slim.....

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν το διατυπωσα σωστα....

Λεγοντας οτι μετα απο καιρο ξαναδοκιμασα εννοουσα οτι εκανα τη δοκιμη απο την αρχη.....

Απο gamerzrom πηγα σε στοκ....απο εκει πηγα σε cm και απο εκει σε slim.....

 

Πές το έτσι.Πάντως από τη στιγμή που μπαίνει η cm κανονικά δε βλέπω λόγο να μην μπαίνει η slim.Στο κάτω κάτω η ίδια ρομ είναι επεξεργασμένη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω κουραστηκα δεν ξαναπροσπαθησω για slimbean θα μεινω με cm...δεν βρισκω κατι αλλο να δοκιμασω.

 

υγ:ασχχετο απο odin γινεται να περασω ρομ?

Link to comment
Share on other sites

υγ:ασχχετο απο odin γινεται να περασω ρομ?

 

Ναι αμε, τις official μονο ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την RC2 και δεν μου ανοίγει το Sygic. Μάλλον ανοίγει αλλά εμφανίζει μαύρη οθόνη. Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; Pixel density είναι στο 240 όπως και στο stock, και στο CM10.1 έτρεχε κανονικά.

 

Edit: Άκυρο μου έβγαλε μια ενημέρωση πριν από λίγο στο play και τρέχει κανονικά τώρα.

 

Αν θέλω να ξαναπεράσω την CM10 κάνω την ίδια διαδικασία;

Edited by tasans
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την RC2 και δεν μου ανοίγει το Sygic. Μάλλον ανοίγει αλλά εμφανίζει μαύρη οθόνη. Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; Pixel density είναι στο 240 όπως και στο stock, και στο CM10.1 έτρεχε κανονικά.

 

Edit: Άκυρο μου έβγαλε μια ενημέρωση πριν από λίγο στο play και τρέχει κανονικά τώρα.

 

Αν θέλω να ξαναπεράσω την CM10 κάνω την ίδια διαδικασία;

 

Ναι,ακριβώς την ίδια κάνεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα μετά από αρκετές μέρες που έχω να παρακολουθήσω τα θέματα εδώ μέσα. Ζητώ συγγνώμη γιατί ο οδηγός πλέον είναι outdated μιας και δεν έχω δοκιμάσει να φλασάρω νεότερες εκδόσεις slimbean ώστε να δοκιμάσω αν παίζει κάτι διαφορετικό και να το διορθώσω στον οδηγό. Λογικά σήμερα που θα ασχοληθώ με τον γαλαξία θα διορθώσω ότι μπορώ στον οδηγό αν υπάρχουν διαφορές στα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...