Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα semaphore 2.65s εχω πολλα lags.

 

Και δεν σου δουλευει και το bln pro (αν το εχεις....)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα semaphore 2.65s εχω πολλα lags.

 

Σε εμενα παλι αντιθετως συνεχιζει να πηγαινει σφαιρα :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την slim bean και ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες,το μονο που δεν μπορω να βρω ειναι πως να δω τις επαφες που εχω στην καρτα sim χωρις να τις αντιγραψω ολες.νομιζω στην gb το ειχε να διαλεξω,μηπως ξερει κανεις πως γινετε??:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,

τώρα τελευταία το κινητό κολλάει υπερβολικά. Έχω παρατηρήσει 2-3 φορές στην οθόνη να παρουσιάζεται σφάλμα (με gallery και επαφές συγκεκριμένα) ότι σταμάτησε να λειτουργεί η εφαρμογή. Λέω να περάσω την έκδοση 3.1. Να περάσω το update των slim gapps ή το full package;

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την slim bean και ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες,το μονο που δεν μπορω να βρω ειναι πως να δω τις επαφες που εχω στην καρτα sim χωρις να τις αντιγραψω ολες.νομιζω στην gb το ειχε να διαλεξω,μηπως ξερει κανεις πως γινετε??:confused:

η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει κάποια επιλογή στο στοκ πρόγραμμα του android. Η samsung χρησιμοποιεί τροποποιημένο πρόγραμμα για αυτό έχει κι άλλες επιλογές.

Παιδιά να ρωτήσω κάτι,

τώρα τελευταία το κινητό κολλάει υπερβολικά. Έχω παρατηρήσει 2-3 φορές στην οθόνη να παρουσιάζεται σφάλμα (με gallery και επαφές συγκεκριμένα) ότι σταμάτησε να λειτουργεί η εφαρμογή. Λέω να περάσω την έκδοση 3.1. Να περάσω το update των slim gapps ή το full package;

Αν σκοπεύεις να κάνεις wipe data τότε το full package. Απλά βλέπω πως το full package δεν έχει ενημερωθεί σε αντίθεση με το update των gapps. (έχει παλιά ημερομηνία!!!) για αυτό εγώ προχτες που έκανα wipe data και εγκατάσταση της 3,1 έβαλα πρώτα το full package και μετά το update :p

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπεύεις να κάνεις wipe data τότε το full package. Απλά βλέπω πως το full package δεν έχει ενημερωθεί σε αντίθεση με το update των gapps. (έχει παλιά ημερομηνία!!!) για αυτό εγώ προχτες που έκανα wipe data και εγκατάσταση της 3,1 έβαλα πρώτα το full package και μετά το update :p

Ευχαριστώ, αλλά επειδή δεν σκοπεύω να κάνω wipe data θα δοκιμάσω να κάνω wipe cache και dalvik μόνο και θα δω πως θα πάει...

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε βάλε το update των gapps αφού θα υπάρχουν ήδη εγκατεστημένα gapps. Εκτός αν έχεις σβήσει κανένα από αυτά και θες να το ξαναβάλεις, οπότε θα πρέπει να περάσεις το full package.

Εγώ δεν άντεξα κι έκανα full wipe. Μου έκανε και μένα κάτι κολληματάκια και βαρέθηκα να το ανέχομαι οπότε είπα να δοκιμάσω καθαρή εγκατάσταση της 3,1.

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε βάλε το update των gapps αφού θα υπάρχουν ήδη εγκατεστημένα gapps. Εκτός αν έχεις σβήσει κανένα από αυτά και θες να το ξαναβάλεις, οπότε θα πρέπει να περάσεις το full package.

Εγώ δεν άντεξα κι έκανα full wipe. Μου έκανε και μένα κάτι κολληματάκια και βαρέθηκα να το ανέχομαι οπότε είπα να δοκιμάσω καθαρή εγκατάσταση της 3,1.

Όχι δεν έσβησα κάτι, εγώ από την άλλη βαρίεμαι τα διάφορα που χρειάζονται να γίνουν μετά το full:lol:

Αλλά αν συνεχίσει να δίνει πόνο θα αναγκαστώ

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Κι ποιος δεν τα βαριέται! Εγώ να φανταστείς έκανα backup με titanium και δεν έχω επαναφέρει τίποτα ακόμα. :lol: Οπότε σκέφτηκα κάτι πιο απλό. Ό,τι χρειάζομαι θα το βάζω εκείνη την ώρα φρέσκο από play store και αν χρειαστώ τα data (από κάνα παιχνίδι για παράδειγμα) θα τα επαναφέρω από το backup.
Link to comment
Share on other sites

Κι ποιος δεν τα βαριέται! Εγώ να φανταστείς έκανα backup με titanium και δεν έχω επαναφέρει τίποτα ακόμα. :lol: Οπότε σκέφτηκα κάτι πιο απλό. Ό,τι χρειάζομαι θα το βάζω εκείνη την ώρα φρέσκο από play store και αν χρειαστώ τα data (από κάνα παιχνίδι για παράδειγμα) θα τα επαναφέρω από το backup.

Ισχύει και εγώ το ίδιο κάνω:) Με την μόνη διαφορά ότι κάθε φορά μου δημιουργείται η περιέργεια να παίξω άλλα παιχνίδια, οπότε πρακτικά δεν χρειάζεται να κάνω backup:) (εντάξει σχεδόν;) )

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.. εκανα μια πατατα και εχω πεσει σε bootloop. αναβαθμισα την jelly bean σε 3.1 επειδη μου τα πρηζε πως εχει βγει καινουρια ρομ στις ειδοποιησεις του κινητου ... και ... τωρα δεν εχω κινητο . Κατεβασα ση ρομ στην εσωτερικη μνημη, εκανα ολα τα wipes, εκανα το install from zip, και μετα παλι ολα τα wipes . τιποτα αλλο.. και μετα ... bootloop πανηγυρικο... μπορειτε να με βοηθησετε ? μονο σε download mode μπαινει πλεον... αυτο σημαινει odin ? please help ! ειμαι σε μαιευτηριο... :p
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τον devil kernel σε .tar από εδώ και flashαρε με Odin!

 

Edit: Αν υπάρχει pc με Odin στο μαιευτήριο ε :p

Link to comment
Share on other sites

με λαπτοπ ειμαι ! σευχαριστω για την αμεση απαντηση . τον κερνελ τον φλασαρω στο phone ή στο pda?

o kernel ειναι αυτος? Devil3_1.9.5_Jelly_Helly_i9000_CFS_BLN_CMC_20121122.tar ? ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

ok... το βρηκα ! σευχαριστω πολυ φιλε μου και παλι !!!!

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είμαι αρκετά απογοητευμένος απο την slimbean. Έκανα και το update σε 3.1 και το κινητό δείχνει πάλι κολλήματα. Αργεί πολύ να "καταλάβει" την επιλογή μου(π.χ. κάνει 3-4 δευτερόλεπτα να μπει στο μενού των εφαρμογών, 2-3 δευτερόλεπτα να ανοίξει ένα εισερχόμενο μήνυμα όταν το πατάω από τα notifications) και ναι μεν μου αρέσει πολύ το interface αλλά με κουράζει και επίσης η μπαταρία όπως οι περισσότεροι βλέπετε πέφτει πανεύκολα(τουλάχιστον σε σύγκριση με ics). Απλά ήθελα να ρωτήσω για να περάσω πάλι σε ics, δεν κάνω κάτι διαφορετικό πέρα από το να περάσω τα 3 αρχεία που αναφέρονται στον οδηγό σωστά;

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν εχεις κανει καλα κατα την εγκατασταση, δεν γινεται σε εμενα να πηγαινει σφαιρα και σε εσενα να σερνεται :rolleyes: Δεν του εχω κανει μαγικα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν εχεις κανει καλα κατα την εγκατασταση, δεν γινεται σε εμενα να πηγαινει σφαιρα και σε εσενα να σερνεται :rolleyes: Δεν του εχω κανει μαγικα ;)

Τι να σου πω, στην εγκατάσταση μου είχε βγάλει κάποιο θέμα σε φάση πολύ γρήγορη εγκατάσταση και το ξαναέκανα. Όλα πήγαιναν μια χαρά στην αρχή μέχρι που κάποια στιγμή (σχεδόν 1 βδομάδα μετά την εγκατάσταση) άρχισε να κολλάει, να κλείνουν μόνες τους κάποιες εφαρμογές κλπ...

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είμαι αρκετά απογοητευμένος απο την slimbean. Έκανα και το update σε 3.1 και το κινητό δείχνει πάλι κολλήματα. Αργεί πολύ να "καταλάβει" την επιλογή μου(π.χ. κάνει 3-4 δευτερόλεπτα να μπει στο μενού των εφαρμογών, 2-3 δευτερόλεπτα να ανοίξει ένα εισερχόμενο μήνυμα όταν το πατάω από τα notifications) και ναι μεν μου αρέσει πολύ το interface αλλά με κουράζει και επίσης η μπαταρία όπως οι περισσότεροι βλέπετε πέφτει πανεύκολα(τουλάχιστον σε σύγκριση με ics). Απλά ήθελα να ρωτήσω για να περάσω πάλι σε ics, δεν κάνω κάτι διαφορετικό πέρα από το να περάσω τα 3 αρχεία που αναφέρονται στον οδηγό σωστά;

 

για την μπαταρία δεν έχεις άδικο...

κανένα reboot του κάνεις που και που?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρία δεν έχεις άδικο...

κανένα reboot του κάνεις που και που?

 

Ναι του κάνω 1 φορά στις 2 μέρες σίγουρα...

Πάντως δεν ξέρω δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Ναι του κάνω 1 φορά στις 2 μέρες σίγουρα...

Πάντως δεν ξέρω δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

ε όχι, τότε δεν είναι αυτό...

εγώ του κάνω ένα κάθε 3-4 μέρες γιατί πραγματικά το χρειάζεται, κυρίως επειδή πέφτει πολύ η ram

εγώ έχω τη 3.0 και είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος, λειτουργεί πιο smooth απο ποτέ, μου έχει καλύψει σχεδόν την επιθυμία μου για νέο κινητό (:lol: λέμε τώρα :p)

το μόνο που με δυσαρεστεί αρκετά είναι η αυτονομία

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ε όχι, τότε δεν είναι αυτό...

εγώ του κάνω ένα κάθε 3-4 μέρες γιατί πραγματικά το χρειάζεται, κυρίως επειδή πέφτει πολύ η ram

εγώ έχω τη 3.0 και είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος, λειτουργεί πιο smooth απο ποτέ, μου έχει καλύψει σχεδόν την επιθυμία μου για νέο κινητό (:lol: λέμε τώρα :p)

το μόνο που με δυσαρεστεί αρκετά είναι η αυτονομία

Δεν ξέρω φίλε τι να πω...να ξαναδοκιμάσω να περάσω από την αρχή την slimbean ή slimics.

Σκέψου όσον αφορά την μπαταρία με την ics δεν έκλεινα ποτέ το 3G και κρατούσε άνετα 2-3 μέρες και τώρα με κλειστό μου κρατάει με δυσκολία λίγο πάνω απο 2 μέρες...

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα ειχαμε κανενα νεο σχετικα με καποια ρομ εκδοσης 4.2.1??γιατι στο tablet το nexus ηδη βγηκε η επισημη...

 

Η απάντηση των developers :Many are asking about what our progress is on 4.2.1, and we think it's working out very well. The whole team is very active and we look forward for a good next release!

Όπου νάναι έρχεται..;)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...