Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι σε ολες τις jb ειναι ιδιο το σημα, μετριο...

το ιδιο ηταν και στην ics

 

ναι διαβασα και πιο πισω τελικα να αναφερεται το αδυνατο σημα..

στη ics δεν ηταν τοσο εντονο - σε εμενα τουλαχιστον...

χθες μεσα στο σπιτι 2 φορες μου εβγαλε connection time out...

απο οτι καταλαβα δεν ειναι θεμα μοντεμ...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι θέμα modem. Αλλά έχω την εντύπωση πως μερικές φορές η ένδειξη στην statusbar είναι λίγο χαμηλότερη από ότι πρέπει, ενώ μέσα στο μενού wifi δείχνει παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα modem. Αλλά έχω την εντύπωση πως μερικές φορές η ένδειξη στην statusbar είναι λίγο χαμηλότερη από ότι πρέπει, ενώ μέσα στο μενού wifi δείχνει παραπάνω.

 

Εγω οχι απλα εχω την εντυπωση αλλα εχω εξακριβωσει οτι ΠΑΝΤΑ το σημα του wifi στην status bar ειναι συνεχως τουλαχιστον μια γραμμη παρακατω σε σχεση με την αντιστοιχη ενδειξη μεσα απο τις ρυθμισεις...Ποια ειναι η πραγματικη, αυτο ειναι αλλο θεμα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν ειχα προβλημα. Μηπως δε σου εκατσε καλα μονο με wipe cache και dalvik τελικα?

 

Τα νέα λινκς για την ρομ είναι:

Slimbean 3.0

Slim gapps για καθαρό install της ρομ

Slim gapps για upgrade στην 3.0.

 

Μάλλον κάτι τέτοιο έχει γίνει Νίκο....Θα δώ πως θα πάει και με βλέπω για καθαρό φλασάρισμα μετά....

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Με βγαζει ωρες ωρες αυτο το μηνυμα

 

Και σου δουλεύει κανονικα? Πληκτρολόγησε στον dialer: *#06# και δες αν σου εμφανίζει ΙΜΕΙ και αν εμφανίζει, τσέκαρε αν είναι το πραγματικό σου.

Αν έχεις πρόβλημα με το ΙΜΕΙ θα πρέπει να επαναφέρεις το backup του φακέλου efs που ελπίζω να έχεις κάνει κάποια στιγμή πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

ΙΜΕΙ εχει αλλα πως θα το τσεκαρω αν ειναι το σωστο τον φακελο πρεπει να το εχω κρατησει καπου αν ο,ι τη κανω

 

Το ΙΜΕΙ το βρηκα κατω απο την μπαταρια ειναι αλλα δεν ειναι το ιδιο με αυτο του τηλ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα βρεις τον φάκελο efs που είχες κρατήσει και θα κάνεις ότι λέει στον οδηγό, κάτω στις συχνές ερωτήσεις. Η πρώτη ερώτηση/απάντηση είναι για το ΙΜΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

Τον φακελο efs τον κανω αντιγραφη αλλα δεν μπορω να τον κανω επικοληση δεν με αφηνει

 

Γυρνα το σε μορφη r/w και θα σε αφησει..

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

κλησης παντως κανει κανονικα το μονο προβλημα που εχει ειναι οτι δεν παιζει το ηχειο και οταν το εστειλα για αλλαγη μου ειπε οτι δεν ειναι απο το ηχειο και ειπα μηπως εχει καμια σχεση με το imei
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χτες μετά από gingerbread roms που είχα μεταπήδησα απευθείας σε Slim Bean. Εντυπώσεις: το κινητό έγινε απίστευτα γρήγορο (σε άνοιγμα, κλείσιμο κτλ) και smooth! :) Αρνητικά: όσον αφορά τις επαφές, τα sms και τις κλήσεις τα μενού είναι πολύ απλοποιημένα αλλά και δύσχρηστα ταυτόγχρονα. Έχετε να με προτείνετε κάποιον launcher που να κάνει τα πράγματα πιο βολικά και καμιά εφαρμογή για διαχείρηση sms και κλήσεων; Επίσης σε όποιο πληκτρολόγιο και να γράφω (πχ sms, στον opera διεύθυνση κτλ.) δονείται σε κάθε πάτημα πλήκτρου και δεν μπορώ να βρω πως να το σταματήσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χτες μετά από gingerbread roms που είχα μεταπήδησα απευθείας σε Slim Bean. Εντυπώσεις: το κινητό έγινε απίστευτα γρήγορο (σε άνοιγμα, κλείσιμο κτλ) και smooth! :) Αρνητικά: όσον αφορά τις επαφές, τα sms και τις κλήσεις τα μενού είναι πολύ απλοποιημένα αλλά και δύσχρηστα ταυτόγχρονα. Έχετε να με προτείνετε κάποιον launcher που να κάνει τα πράγματα πιο βολικά και καμιά εφαρμογή για διαχείρηση sms και κλήσεων; Επίσης σε όποιο πληκτρολόγιο και να γράφω (πχ sms, στον opera διεύθυνση κτλ.) δονείται σε κάθε πάτημα πλήκτρου και δεν μπορώ να βρω πως να το σταματήσω.

 

δες τον go launcher ex, η αλλους launchers, υπαρχουν και αλλοι στο playstore

για τη δονηση πηγαινε στις ρυθμισεις πληκρολογιου

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δες τον go launcher ex, η αλλους launchers, υπαρχουν και αλλοι στο playstore

για τη δονηση πηγαινε στις ρυθμισεις πληκρολογιου

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!! Δεν είχα προσέχει ότι είχε κουμπί ρυθμίσεων δεξιά από εκεί που έγραφε πληκτρολόγιο Android. :p Όταν βάλω άλλο launcher μπορώ να απεγκαταστήσω αυτόν που είχε προεγκατεστημένο; (Ηolo Launcher HD)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!! Δεν είχα προσέχει ότι είχε κουμπί ρυθμίσεων δεξιά από εκεί που έγραφε πληκτρολόγιο Android. :p Όταν βάλω άλλο launcher μπορώ να απεγκαταστήσω αυτόν που είχε προεγκατεστημένο; (Ηolo Launcher HD)

 

ναι εννοειται... :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αλλα δε συνίσταται... Οπως επίσης ο launcher δε θα σου αλλαξει τις επαφες. Δοκιμασε το go contacts.
Link to comment
Share on other sites

Αλλα δε συνίσταται... Οπως επίσης ο launcher δε θα σου αλλαξει τις επαφες. Δοκιμασε το go contacts.

 

Οκ! Όταν φλάσαρα ξέχασα να βάλω και το addon "Extras". Τώρα που έχω χρησιμοποιήσει την rom και έχω εγκαταστήσει μερικές εφαρμογές μπορώ να το βάλω ή θέλει wipe factory data πριν το βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά (δεν το έχω δοκιμάσει :p) το βάζεις και τώρα απλά με wipe cache και wipe dalvik cache. Αλλά δεν είναι υποχρεωτικό το Extras.

 

Edit.

Ετοιμάζεται η 3,1 η οποία θα είναι η τελευταία για την έκδοση android 4.1.2 καθώς ήδη άρχισαν να δουλεύουν για την 4,2,1 οπότε αναμένουμε :D

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

νομίζω στις τελευταίες εκδόσεις οι αλλαγές είναι σχεδόν μηδαμινές...
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμμια apk επαφων απο original samsung jb ,που μπορω να περασω στην slim ,δεν θελω να κατεβασω απο απο το market

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον μια εβδομαδα με slimbean και μου φαινεται οτι η διαχειρηση της μνημης σε σχεση με ics slim ειναι πολυ χειροτερη

Οταν ανοιγω τον opera η μνημη πεφτει στα 40-70 σε ics ηταν μιν 100

εχει τυχει να κλεισει το συστημα τον opera λογω μνημης. περιεργο δεν ειναι?

 

Ξερει κανεις αν πρεπει να πειραξω κατι - καπου (εχει πολλες παραμετροποιησεις) ?

εντυπωσεις απο αλλους χρηστες?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον μια εβδομαδα με slimbean και μου φαινεται οτι η διαχειρηση της μνημης σε σχεση με ics slim ειναι πολυ χειροτερη

Οταν ανοιγω τον opera η μνημη πεφτει στα 40-70 σε ics ηταν μιν 100

εχει τυχει να κλεισει το συστημα τον opera λογω μνημης. περιεργο δεν ειναι?

 

Ξερει κανεις αν πρεπει να πειραξω κατι - καπου (εχει πολλες παραμετροποιησεις) ?

εντυπωσεις απο αλλους χρηστες?

 

να σου πω κάτι?

μην ασχολείσαι με την ελεύθερη ram, απλά απόλαυσε το κινητό

παρεπιπτώντος νομίζω όσον αφορά το multitasking, είναι στα καλύτερα του στη jb

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

νομίζω στις τελευταίες εκδόσεις οι αλλαγές είναι σχεδόν μηδαμινές...

Εγώ γιατί βλέπω αλλαγές προς το χειρότερο; :lol: bugs γενιούνται από το πουθενά. Παράδειγμα: δεν έσβηνε η οθόνη! Και το βλέπω τώρα στο changelog το έχει σαν fix στην 3,1.... Αφού πριν την 3 δεν υπήρχε, πως στο διάολο δημιουργήθηκε;

υπαρχει καμμια apk επαφων απο original samsung jb ,που μπορω να περασω στην slim ,δεν θελω να κατεβασω απο απο το market

ευχαριστω.

Δεν υπάρχει official JB και είναι δύσκολο ίσως ακατόρθωτο να γίνει port εφαρμογή της samsung από Gingerbread σε custom Jelly Bean.

Σχεδον μια εβδομαδα με slimbean και μου φαινεται οτι η διαχειρηση της μνημης σε σχεση με ics slim ειναι πολυ χειροτερη

Οταν ανοιγω τον opera η μνημη πεφτει στα 40-70 σε ics ηταν μιν 100

εχει τυχει να κλεισει το συστημα τον opera λογω μνημης. περιεργο δεν ειναι?

 

Ξερει κανεις αν πρεπει να πειραξω κατι - καπου (εχει πολλες παραμετροποιησεις) ?

εντυπωσεις απο αλλους χρηστες?

Παρατηρώ κι εγώ χαμηλή ελευθερη μνήμη αλλά δε με πολυενδιαφέρει γιατί δεν μου προκαλεί προβλήματα. Σπάνια έως ποτέ μάλιστα κάνει ο Nova redraw.

 

Μου κάνει όμως ώρες ώρες κάτι κουλά κολλήματα! Το ξεκλειδώνω και δεν ανταποκρίνεται η οθόνη άμεσα... Αν το κλειδώσω και το ξανα ξεκλειδώσω στρώνει :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν πάει πολύ καλά πάντως με sb 2.8..

Το browsing, η κύλιση, γενικά δεν είναι όπως το θυμάμαι!

Το πιάνω στα χέρια μου σπάνια για λίγο αλλά δεν το βλέπω καλά :p

 

Μπορεί να φταίνε οι άλλες συσκευές που είχα βέβαια, δεν ξέρω..

Η τα 10-15 scipts στο init.d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...