Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Root + multilanguage + keyboard ~5.5 ευρω. Αν χρειαζεται και την mod rom του Etotalk (στην οποια δεν εδωσα βαση κατα την παραγγελεια) ειναι αλλα ~4. Συνολο περιπου 9.5 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως γίνεται οταν θέλω να στειλω μήνυμα και πάω στην επιλογή της επαφής να μου δείχνει μόνο τις επαφές που του έχω πει να φαίνονται στον κατάλογο ; Edited by demotapa
Link to comment
Share on other sites

Root + multilanguage + keyboard ~5.5 ευρω. Αν χρειαζεται και την mod rom του Etotalk (στην οποια δεν εδωσα βαση κατα την παραγγελεια) ειναι αλλα ~4. Συνολο περιπου 9.5 ευρω.

Αν διαλέξεις το Mod Rom δεν χρειάζεται να διαλέξεις Root, multilanguage και keyboard. Τα πρώτα δύο περιλαμβάνονται, και το τρίτο το βάζεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,

 

το κινητό το παρήγγειλα απο etotalk.Μέχρι στιγμής ειμαι πολυ ευχαριστημένος αν και η μπαταρία τελειώνει σχετικά γρήγορα με χρήση wifi η 3g.

Τεσπα κι εγώ δεν κάνω οικονομία σε φωτεινότητες κλπ.

 

Ομως ήθελα να ρωτησω το εξής: αυτή η rom που λέτε του gommers τι ακριβως ειναι?

Δηλάδη τι θα αλλάξει στο κινητό?

Θα γίνει πιο γρήγορο?

Θα έχει άλλα εικονίδια?

Δεν υπάρχει κίνδυνος να μου μείνει το κινητό στα χέρια?

 

 

Βοηθήστε διότι πιστεύω οτι με μια νεα rom το κινητό θα φυσάει τρελά.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενα η διαδικασια ρουτ κλπ για Ν1 που θα ερθει με την μαμισια ρομ?Παρηγγειλα για ξαδερφο απο το παρπαπανω καταστημα (banggood) και φανταζομαι οτι δεν θα ειναι ρουταρισμενο κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,

 

το κινητό το παρήγγειλα απο etotalk.Μέχρι στιγμής ειμαι πολυ ευχαριστημένος αν και η μπαταρία τελειώνει σχετικά γρήγορα με χρήση wifi η 3g.

Τεσπα κι εγώ δεν κάνω οικονομία σε φωτεινότητες κλπ.

 

Ομως ήθελα να ρωτησω το εξής: αυτή η rom που λέτε του gommers τι ακριβως ειναι?

Δηλάδη τι θα αλλάξει στο κινητό?

Θα γίνει πιο γρήγορο?

Θα έχει άλλα εικονίδια?

Δεν υπάρχει κίνδυνος να μου μείνει το κινητό στα χέρια?

 

 

Βοηθήστε διότι πιστεύω οτι με μια νεα rom το κινητό θα φυσάει τρελά.

 

Τώρα φοράς την εργοστασιακή ή την mod rom του etotalk;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πόση ώρα κάνει εσάς να φορτίσει ?

 

Περιπου 4 ωρες για πληρη φορτιση. Το εχω αναφερει και εγω

Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι τελικά ή οκ :lol: ; Το πλερώσαμε και $5... γι'αυτό ρωτάω. :rolleyes:

Εμένα μου κάνει μια χαρά πάντως. Πράγματα που άλλοι λένε ότι δε δουλεύουνε, σε μένα είναι μια χαρά οπότε δεν έχω λόγο να βάλω την gommers.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ ..εμενα που δεν μου δουλευει to gps? ψαχνει το σημα για ωρες..τι να κανω? (εχω την etotalk mod rom)

Εγκατέστησε το MobileUncle tools και από το Engineer mode MTK άνοιξε το YGPS. Δοκίμασε ένα cold boot και πες μας πόση ώρα έκανε να βρει στίγμα. Θα πρέπει να είσαι σε σημείο με Wi-Fi ή DATA ανοικτό και να βλέπεις ουρανό.

Link to comment
Share on other sites

βρηκε στιγμα σε 1827 ms ..αυτο πρεπει να το κανω καθε φορα πριν χρησιμοποιησω το gps? και επισης αν χριαστει να το κανω καθε φορα που ανοιγω το κινητο πρπει να ειμαι συνδεδεμενος σε wifi?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει μια χαρά πάντως. Πράγματα που άλλοι λένε ότι δε δουλεύουνε, σε μένα είναι μια χαρά οπότε δεν έχω λόγο να βάλω την gommers.

 

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει ; εμένα κάνει περίπου 4 ώρες . Μήπως παιζει κάτι με την rom του gommers v6 ; Έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά .

Link to comment
Share on other sites

βρηκε στιγμα σε 1827 ms ..αυτο πρεπει να το κανω καθε φορα πριν χρησιμοποιησω το gps? και επισης αν χριαστει να το κανω καθε φορα που ανοιγω το κινητο πρπει να ειμαι συνδεδεμενος σε wifi?

Αρκεί να ανοίγεις το Google Maps πριν ανοίξεις το πρόγραμμα πλοήγησής σου. Φαίνεται ότι αυτό κάνει trigger το GPS για να ανοίξει. Το WiFi και το data δεν είναι απαραίτητο να είναι ανοικτό, αλλά όταν τα έχεις τότε θα βρει πολύ γρηγορότερα σήμα GPS. Επίσης, φρόντισε στις ρυθμίσεις GPS να έχεις ενεργό και το AGPS και το EPO.

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει ; εμένα κάνει περίπου 4 ώρες . Μήπως παιζει κάτι με την rom του gommers v6 ; Έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά .
Με όλες τις ROM που ξέρω αργεί αρκετά να φορτίσει, το ίδιο και με τη δική μου. Δεν πρέπει να φταίνε οι ROM αλλά το κύκλωμα φόρτισης ή/και η μπαταρία. Να ξέρετε ότι οι μπαταρίες όσο πιο αργά φορτίζουν, τόσο πιο πολύ ζουν. Καλύτερα λοιπόν να τις φορτίζετε το βράδυ.

http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω σημερα custom rom. Αψογο το τηλεφωνακι! Το μονο αρνητικο ειναι ο dialer. Οταν καλεις ή σε καλουν, τα γραμματα και οι αριθμοι ειναι υπερβολικα μικρα και δεν βλεπεις. Το ιδιο ηταν και με official βεβαια αλλα ηλπιζα να ειχε διορθωθει.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι εγω οταν παω να εγκαταστησω την custom rom του gommers οταν την εγκαταστω μου λεει installation failed?

εχω CWM based recovery (της etotalk)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι εγω οταν παω να εγκαταστησω την custom rom του gommers οταν την εγκαταστω μου λεει installation failed?

εχω CWM based recovery (της etotalk)

 

Πρεπει να αλλάξεις πρώτα την recovery. Αυτή της ETOTALK δεν κάνει. Έχει ο gommers πληροφορίες στο Site του

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλλάξεις πρώτα την recovery. Αυτή της ETOTALK δεν κάνει. Έχει ο gommers πληροφορίες στο Site του

μπορω να την αλλαξω μεσω του rom manager?

Link to comment
Share on other sites

To τηλ μου κανει κάτι κουλά που είναι αρκετά σπαστικά.

Οταν κάνεις κλήση, κάποιες φορές σβήνει η οθόνη και μόλις το κλείσεις δεν ξανααναβει!

Και έτσι ψαχνεις να βρεις αν έκλεισε ο άλλος τη γραμμή!

To έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

 

Μου φαίνεται θα βάλω άλλη rom αλλά φοβάμαι για το gps

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες όποιος θέλει 2η μπαταρία για το newman n1 είναι αυτή:

 

http://www.ebay.com/itm/Cell-Phone-battery-U970-for-ZTE-Li3716T42P3h594650-U970-/150853755471?pt=PDA_Accessories&hash=item231f95a24f

 

Είναι η Pisen u970 1600mah

Παρατηρώ ότι κάνει και του zte v970.Αυτά τα δυο κινητά έχουν τρελές ομοιότητες.

Ταιριάζει άψογα και μόλις μου ήρθε και την κούμπωσα στο κινητό.

Edited by trixoptosi
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...