Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατά 90% για newman παω για αυτό πόσταρα εδώ

απλά τα θεματακια : χρόνο αποστολής , τελωνείο , εγγυήση να μην τα φοβηθώ

θα ποσταρω και στο αντιστοιχο forum

ευχαριστώ και θα επανέλθω με λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδεία σκέφτομαι να το παραγγείλω από το http://www.pandawill.com στα 141ε . Το έχει πάρει από εκεί κανείς να μου πει γνώμη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδεία σκέφτομαι να το παραγγείλω από το http://www.pandawill.com στα 141ε . Το έχει πάρει από εκεί κανείς να μου πει γνώμη?

 

Ασε καλύτερα! Το παρήγγειλα κι εγώ και ακύρωσα γιατι δεν είχαν stock (κι αν δεν τους ενοχλούσα εγώ ακόμα θα περίμενα). Το παρήγγειλα τελικά από etotalk.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ από etotalk παρήγγειλα και για 14 μέρες δεν είχαν στοκ και φυσικά δεν είχαν ενημερώσει ούτε καν τη σελίδα με την παραγγελία μου. Το ίδιο πράγμα είναι πιστεύω τελικά. Απλά το etotalk είναι πολύ κυριλέ όσον αφορά τη διαδικασία παραγγελίας (θήκες ρουτερ κάρτες μνήμης κα, επιτόπου).
Link to comment
Share on other sites

ηρθε χθες επιτελους και το δικο μου απο ετοταλκ.

 

Η παραγγελια ειχε γινει October 25, 2012 εφυγε απο κινα στις 22-11-2012 δηλαδη 1 μηνα σχεδον μετα.... οποτε αυτο με το STOCK και για ετοταλκ ειναι φαφαρια.... το θετικο ειναι οτι απο τις 22 εφτασε ελλαδα στις 30 και στις 4 ηταν ηδη θεσσαλονικη... WAY TO GO GREEK POST OFFICE! LOL!

 

Τωρα σχετικα με το κινητο... μοναδικη αρνητικη εντυπωση το καπακι απο πισω ξεκουμπωνει αρκετα δυσκολα και ηδη εχει σπασει το ενα απο τα πολλα κλιψακια που κουμπωνουν (ισως να ηταν εξαρχης σπασμενο) τα υπολοιπα φαινονται οτι αντεχουν αλλα η δευτερη μπαταρια που πηρα σιγουρα δεν θα χρησιμοποιθει "αρκετα" λογο τον παραπανω προβληματος (θα μας φανε τα βαλε βγαλε... )!

Με την rom απο etotalk και με το SDpatch ( http://www.droidwebspace.com/index.php/roms/75-repartition ) (εφοσον εχετε δικια σας SD card) πιστευω οτι δεν χρειαζετε να πειραχτει κατι αλλο στο κινητο! δεν βρισκω καποιο λογο ακομα!

 

Παμε και στο προβλημα με το +30 .... Ακουστε πως εχει και στην συνεχεια θα σας δωσω και την δικια μου λυση!

 

Το κινητο αναγνωριζει οταν σε παιρνουν τηλεφωνο με το 69 τις επαφες! οταν σου στελνουν μυνημα ομως σου ρχετε ως +3069...

 

Το SMS application του κινητου λειτουργει κανονικα οποτε εαν μπειτε στο gmail και κανετε edit τις επαφες σας ολες σε 69 αντι για +3069 τοτε εχει λυθει & το προβλημα αμεσα!

 

Εαν ομως δεν μπορειτε η δεν θελετε για κανεναν λογο να χρησιμοποιησετε το default sms apk και θελετε, οπως π.χ. εγω, να βαλετε το gosms τοτε δημιουργειτε και τo conflict!!!

Αυτο συμβαινει γιατι εσεις στελνετε σμσ σε εναν αριθμο 69κατι και αυτος σας απανταει ως +3069 και αγνωστος για το gosms .... Η λυση σε αυτο ειναι να πατε παλι στο gmail και (EDIT:) ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΠΑ & ΠΑΡΑΠΑΝΩ "κανετε edit τις επαφες σας ολες σε 69 αντι για +3069"(:EDIT) μετα κανετε κατι πολυ γρηγορο και απλο... EXPORT as google csv ολα την contact list και μετα edit με ενα excel, πατατε το CTRL+H (αντικατασταση) και βαζετε επανω ,69 και απο κατω ,+3069 ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΟΜΜΑ! αφου το κανετε αυτο πατατε αποθηκευση και μετα πηγαινετε και κανετε αυτο το αρχειο IMPORT στο gmail contact list σας..... Επιλεγετε να κανει MERGE οσα contacts τα βρισκει ιδια και στην συνεχεια κανετε χειροκινητα merge ολλα οσα δεν μπορεσε να κανει η google! TheEnd!

 

και φυσικα οποιον κανετε add απο δω και περα στην υπεροχη contact list πρεπει να τον κανετε add και με τα 2: 69 & +3069 !

Edited by hack3rakos
Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάζω αυτό το θέμα με τα contacts και λυπάμαι πολύ... γιατί παλιότερα είχα βρει μια πολύ απλή εφαρμογή (εκτός market) που έκανε ακριβώς αυτή την δουλειά!

Και σε κάποια κινητά που αποθηκεύονται με κενά τα νούμερα (π.χ. +306974 268 978), το έφτιαχνε και αυτό.

 

Αλλά δυστυχώς δεν την βρίσκω στο google ούτε στο titanium backup μου...

 

edit: Το μόνο που ίσως θυμάμαι είναι πως η εφαρμογή ήταν ανεβασμένη στο http://code.google.com/p/android/

 

New edit: Βρέθηκε! http://code.google.com/p/android-contacts-cleanup/

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας και τις δύο sim ενεργές, όταν θέλουμε να συνδεθούμε στο ιντερνετ μέσω κινητής, να βλέπουμε τα email κλπ, μπορούμε να επιλέξουμε από ποιον αριθμό θα συνδέεται μόνο για τα δεδομένα (και μάλιστα να είναι προεπιλογή);
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΙΣ Η ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΣΙΜ ΕΙΝΑΙ 3G Η ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ

 

Δεν παίζει ρόλο εάν είναι 3g ή 2g. Το δικό μου τηλέφωνο (nokia με μία sim) το δουλεύω πάντα στο 2g και εχω μόνιμα ανοιχτά τα data (για νέα email κλπ). Το δίκαρτο έχει επιλογή από ποιά κάρτα θα είναι συνδεμένο στο internet;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα screenshots θα σε καλυψουν ως απαντηση! :)

 

Απλα δεν εχω μοναδες στην cosmote και δεν εχω δοκιμασει το κατα ποσο δουλευει....

Edited by hack3rakos
Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η καλυτερη τιμη της αγορας αυτη τη στιγμη ειναι απο το banggood που μαζι με το χριστουγεννιατικο κουπονι βγαινει 125ευρω + free shipping

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα το πρωι απο κει που δεν το περιμενα!

 

2012-11-30 10:35:00 XINHUI Posting.......

....

...

...

2012-12-06 19:34:00 HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS Handed over to Customs

 

Και το επομενο πρωι στην οικια μου (επαρχεια, ενα χωριο αρκετα εξω απο την Κορινθο).

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η καλυτερη τιμη της αγορας αυτη τη στιγμη ειναι απο το banggood που μαζι με το χριστουγεννιατικο κουπονι βγαινει 125ευρω + free shipping

Είμαι πολύ κοντά να το παραγγείλω, αλλά το κουπόνι πως βγαίνει;

 

Είμαι πολύ κοντά να το παραγγείλω, αλλά το κουπόνι πως βγαίνει;

Το βρήκα, ευχαριστώ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

πες λιγο πως το εβγαλες,θελω να παρω ενα για φιλο

Στο διαφημιστικό που βγαίνει στην αρχική οθόνη (flash) αναφέρει σε κάποια εικόνα του το κουπόνι, δεν ξέρω εάν αλλάξει κάθε λίγο. Προσοχή μόνο μήπως δεν είναι άμεσα διαθέσιμο το τηλέφωνο. Τους έστειλα email και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Shipping in 1-3 days...γιατι λες δεν ειναι διαθεσιμο?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο κινεζικο eshop. Φυσικα θα σου στειλει αυτο που θελεις και δεν θα προσπαθησει να σου κλεψει λεφτα. Απο προσωπικη εμπειρια ξερω οτι οταν λενε οτι εχουν κατι το εχουν. Τωρα αν το προιον σου βγει ελαττωματικο, εκει νομιζω ολοι το παιζουν λιγο κινεζοι...

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να το παραγγειλουμε ετοιμο (μετα ελληνικα του, την rom του κτλ.) χωρις να κανουμε τιποτα οταν ερθει, για δωρο το θελω σε ασχετο με κινητα.

 

Ποσο θα παει και απο που (etotalk κτλ.) και τι επιλεγω οταν το παραγγελνω?

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδα. επειδη σκοπευω να φυγω γερμανια για δουλεια και σκεφτομαι να το παραγγειλω απο εκει τι παιζει με το τελωνιο γερμανιας? γνωριζει κανεις? η θα μου το κρατησουν και θα με λενε διαφορα και δεν θα καταλαβαινω τιποτα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να το παραγγειλουμε ετοιμο (μετα ελληνικα του, την rom του κτλ.) χωρις να κανουμε τιποτα οταν ερθει, για δωρο το θελω σε ασχετο με κινητα.

 

Ποσο θα παει και απο που (etotalk κτλ.) και τι επιλεγω οταν το παραγγελνω?

 

Ευχαριστω

Και στο etotalk και στο merimobiles, μπορείς να τσεκάρεις τα ανάλογα κουτάκια για τα extra και αναλόγως ανεβαίνει και το ποσό. Νομίζω οτι για root είναι περίπου 5€ το κόστος?

να ρωτησω παιδα. επειδη σκοπευω να φυγω γερμανια για δουλεια και σκεφτομαι να το παραγγειλω απο εκει τι παιζει με το τελωνιο γερμανιας? γνωριζει κανεις? η θα μου το κρατησουν και θα με λενε διαφορα και δεν θα καταλαβαινω τιποτα??

Δεν γνωρίζω προσωπικά, αλλά εάν το τελωνείο της γερμανίας λειτουργεί όπως όλες οι υπηρεσίες της, τότε δεν γλυτώνεις. Αλλά δεν γνωρίζω τι χρεώνουν για τα εισαγώμενα προιόντα εκτος Ε.Ε. Θα ήταν σοφότερο να επικοινωνήσεις με το τελωνείο της γερμανίας ( ή και της ελλάδας, μήπως και γνωρίζει κανένας σωστός υπάλληλος:w00t:), πριν κάνεις την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...