Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Το alalrm χτυπαει αν ειναι κλειστο το τηλεφωνο? και αν με τι ηχους(mp3 κτλ.)?

2.ελληνικα τελικα στο menu εχει? ελληνικα γραφει? εχει γινει καποια αναβαθμιση σαυτο?

3. αναγνωριζει αριθμους στην αναγν,κλησεων απο +3069.... ?

4.θηκη διαφανης η πλευρικη προστασια θα μπορω να βρω?

1. Εχει απαντηθει σε προηγουμενη σελιδα του θεματος. Ναι χτυπαει κλειστο, αλλα δε θυμαμαι να ανεφερε κανεις με ποιους ηχους.

2. Προς το παρον ελληνικη ρομ δεν υπαρχει για το συγκεκριμενο. Μπορεις να κατεβασεις ελληνικο πληκτρολογιο για τα μηνυματα.

3. Και αυτο εχει απαντηθει...νομιζω πως οχι.

4. Με λιγη ερευνα ολα τα βρισκεις...αλλα οχι σε διαφανο.

http://search.eim.ebay.gr/?kw=newman+n1&ect=&elc=-2&ec=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Εχει απαντηθει σε προηγουμενη σελιδα του θεματος. Ναι χτυπαει κλειστο, αλλα δε θυμαμαι να ανεφερε κανεις με ποιους ηχους.

2. Προς το παρον ελληνικη ρομ δεν υπαρχει για το συγκεκριμενο. Μπορεις να κατεβασεις ελληνικο πληκτρολογιο για τα μηνυματα.

3. Και αυτο εχει απαντηθει...νομιζω πως οχι.

4. Με λιγη ερευνα ολα τα βρισκεις...αλλα οχι σε διαφανο.

http://search.eim.ebay.gr/?kw=newman+n1&ect=&elc=-2&ec=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

 

ευχαριστω ησουν κατατοπιστικος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια μικρη αλλα σημαντικη βοηθεια (εχω ξαναρωτησει αλλα εν ειχα απαντηση) θελω και ψηνομαι να αγορασω το Ν1 αλλα θελω καποιες απαντησεις στα εξης θεματα:

1. Το alalrm χτυπαει αν ειναι κλειστο το τηλεφωνο? και αν με τι ηχους(mp3 κτλ.)?

2.ελληνικα τελικα στο menu εχει? ελληνικα γραφει? εχει γινει καποια αναβαθμιση σαυτο?

3. αναγνωριζει αριθμους στην αναγν,κλησεων απο +3069.... ?

4.θηκη διαφανης η πλευρικη προστασια θα μπορω να βρω?

. Οπως καταλαβαινεται ολα καλα σε ενα κινητο αλλα ειναι καποια πρακτικα πραματα που αν δεν τα εχει για μενα δεν κανει κανενα κινητο. οσο καλα χαρακτηριστηκα να εχει.

 

1. Εχει απαντηθει σε προηγουμενη σελιδα του θεματος. Ναι χτυπαει κλειστο, αλλα δε θυμαμαι να ανεφερε κανεις με ποιους ηχους.

2. Προς το παρον ελληνικη ρομ δεν υπαρχει για το συγκεκριμενο. Μπορεις να κατεβασεις ελληνικο πληκτρολογιο για τα μηνυματα.

3. Και αυτο εχει απαντηθει...νομιζω πως οχι.

4. Με λιγη ερευνα ολα τα βρισκεις...αλλα οχι σε διαφανο.

http://search.eim.ebay.gr/?kw=newman+n1&ect=&elc=-2&ec=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

 

Μερικές διορθώσεις:

 

1. Χτυπάει με ένα απλό αλλά δυνατό ντριν όταν το έχεις κλειστό

2. Υπάρχει, την περνάει το etotalk και άλλα site. Επίσης και του Gommers έχει ελληνικά.

3. Ναι, αρκεί να έχεις σώσει τον κατάλογό σου χωρίς το +30

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

2. Υπάρχει, την περνάει το etotalk και άλλα site. Επίσης και του Gommers έχει ελληνικά.

3. Ναι, αρκεί να έχεις σώσει τον κατάλογό σου χωρίς το +30

 

2.Υπαρχει οντως αλλα εχει αναφερθει απο μελος που την εχει ( δεν θυμαμαι ονομα) οτι δεν εχει γινει καλη μεταφραση.

3.Το ιδιο μελος καθησε και αλλαξε ολες τις επαφες του χωρις το +30.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ρε συ έφτασε Ελλάδα.

 

Εχει κανεις ιδέα πως μπορώ μέσω σύνδεσης του κινητου με τον υπολογιστή να κάνω τον υπολογιστή μου να εχει ιντερνετ?

Δηλαδή το κινητο μου να εχει 3G και να το συνδέω με τον υπολογιστή και να έχω ιντερνετ στον υπολογιστή μέσω του κινητού.

 

Είναι αρκετά απλό. Κατεβάζεις ένα απλικέισο στο κινητό σου (εγώ έχω κατεβάσει το mobile hotspot), ανοίγεις τα δεδομένα, το γυρνάς στο 3G φυσικά, και μετά κάνεις αναζήτηση δικτύων από τον υπολογιστή σου (από το wifi). Το βρίσκει το pc, κάνεις σύνδεση και τσουυυυυυυπ συνδέεσαι. Μετά έχε πρόχειρο το τηλέφωνο του παρόχου σου γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα σου χρειαστεί για να τους καλέσεις και να τους βρίσεις για την ταχύτητα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές διορθώσεις:

 

1. Χτυπάει με ένα απλό αλλά δυνατό ντριν όταν το έχεις κλειστό

2. Υπάρχει, την περνάει το etotalk και άλλα site. Επίσης και του Gommers έχει ελληνικά.

3. Ναι, αρκεί να έχεις σώσει τον κατάλογό σου χωρίς το +30

 

Αν έχεις το +30 σε όοοοοοοοοοοολες σου τις επαφές δλδ (και το +33 κοκ στις ξένες εννοείται) το κινητό πάλι μπερδεύεται; Εγώ πχ ελάχιστες έχω δίχως το +κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά απλό. Κατεβάζεις ένα απλικέισο στο κινητό σου (εγώ έχω κατεβάσει το mobile hotspot), ανοίγεις τα δεδομένα, το γυρνάς στο 3G φυσικά, και μετά κάνεις αναζήτηση δικτύων από τον υπολογιστή σου (από το wifi). Το βρίσκει το pc, κάνεις σύνδεση και τσουυυυυυυπ συνδέεσαι. Μετά έχε πρόχειρο το τηλέφωνο του παρόχου σου γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα σου χρειαστεί για να τους καλέσεις και να τους βρίσεις για την ταχύτητα. :lol:

 

 

Τέλεια, πέτυχε!Thanks

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το +30 σε όοοοοοοοοοοολες σου τις επαφές δλδ (και το +33 κοκ στις ξένες εννοείται) το κινητό πάλι μπερδεύεται; Εγώ πχ ελάχιστες έχω δίχως το +κωδικό.

 

Αν στον κατάλογο τα έχεις περασμένα ΜΕ το +30, τότε:

  • Αν έχεις Wind ή Vodafone που στέλνουν την αναγνώριση ΜΕ το +30 τότε δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε σε SMS ούτε σε κλήσεις.
  • Αν έχεις Cosmote που στέλνει την αναγνώριση στα ελληνικά νούμερα ΧΩΡΙΣ το +30 (ηλίθιοι), τότε θα έχεις πρόβλημα στις κλήσεις και δε θα σου βγάζει το όνομα. Στα SMS θα είσαι ΟΚ.

 

Αν στον κατάλογο τα έχεις περασμένα ΧΩΡΙΣ το +30, τότε θα έχεις πρόβλημα μόνο όταν πας να στείλεις SMS από τον κατάλογο (θα στα βάζει σε άλλη συνομιλία τα εξερχόμενα από τα εισερχόμενα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από που μπορούμε να το αγοράσουμε το συγκεκριμένο κινητό γιατί σε κάποια links που έχει το θέμα δεν το έχει...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει ή έχει κανένας συμβατό bluetooth ;

ποιές εφαρμογές είναι συμβατές και πώς μπορούν να γίνουν ;

Edited by demotapa
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις, εάν μπορουν να απαντηθούν;

α. Η μπαταρία κρατάει τουλάχιστον ένα 24ωρο;

β. Η οθόνη ανταποκρίνεται αξιοπρεπώς;

γ. Κολλήματα, προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από που μπορούμε να το αγοράσουμε το συγκεκριμένο κινητό γιατί σε κάποια links που έχει το θέμα δεν το έχει...

http://www.merimobiles.com

http://www.etotalk.com

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα υπαρχει και αυτη η ROM:

 

LEWAos ROM: http://www.mediafire.com/?x0caa7xm96avg0a

Gaps: http://www.mediafire.com/?8uznb81czd7tc9t

 

Βαση των comments στο XDA ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει για το N1 αυτη την στιγμη!

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις, εάν μπορουν να απαντηθούν;

α. Η μπαταρία κρατάει τουλάχιστον ένα 24ωρο;

β. Η οθόνη ανταποκρίνεται αξιοπρεπώς;

γ. Κολλήματα, προβλήματα;

α) Ακόμα και με πολλή χρήση (τηλέφωνα, ιντερνετ, παιχνίδια) κρατάει ένα 24ωρο. Με φυσιολογική χρήση μπορεί να κρατήσει και δύο μέρες.

β) Μια χαρά είναι. Δεν είναι Retina, αλλά μια χαρά.

γ) Απο προβλήματα, μόνο ότι έχεις διαβάσει εδώ. Από κολλήματα, στη δική μου έκδοση (1.0.5) μια στο τόσο όταν παίρνεις τηλέφωνο κολλάει ο αισθητήρας εγγύτητας και δεν μπορεί να ξανανάψει η οθόνη πριν κλείσει ο άλλος τη γραμμή. Όταν λέω μια στο τόσο εννοώ μια στις 100. Και δεν ξέρω, μπορεί σε νεότερες εκδόσεις να μην το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα υπαρχει και αυτη η ROM:

 

LEWAos ROM: http://www.mediafire.com/?x0caa7xm96avg0a

Gaps: http://www.mediafire.com/?8uznb81czd7tc9t

 

Βαση των comments στο XDA ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει για το N1 αυτη την στιγμη!

Υπάρχουν κάπου screenshots;

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα* από etotalk και ενώ δεν διάλεξα το etotalk Mod Rom, μου ήρθε email από paypal

张 乐君 would like to be paid through PayPal.

Note from merchant - Etotalk MOD ROM - Total $4.99 USD

 

Σας έχει τύχει εσάς; Απλά δεν έχει επιλογή, και φοβάμαι μήπως περιμένουν κάποια αρνητική απάντηση κάπου και δεν το στείλουν μέχρι τότε, ή μέχρι να πληρώσω τα 4.99 :Ρ

 

Σε άλλο email πάντως λένε αυτό:

Dear Buyer, Thanks for your information.

We will arrange your shipment as soon as possible, thanks.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα* από etotalk και ενώ δεν διάλεξα το etotalk Mod Rom, μου ήρθε email από paypal

 

 

Σας έχει τύχει εσάς; Απλά δεν έχει επιλογή, και φοβάμαι μήπως περιμένουν κάποια αρνητική απάντηση κάπου και δεν το στείλουν μέχρι τότε, ή μέχρι να πληρώσω τα 4.99 :Ρ

 

Σε άλλο email πάντως λένε αυτό:

 

Περίεργο. Μήνυμα και από το paypal κιόλας. Εγώ θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον online στο κατάστημα να μιλήσεις για να το ξεκαθαρίσεις και να καταλάβεις τι ακριβώς συνέβη. Κι επί τη ευκαιρία... γιατι δε θέλεις την mod rom τους; Το κόστος είναι αστείο και το κινητό έρχεται root, δίχως bloatware και με "υποτυπώδη" ελληνικά στο μενού. Nope?

Link to comment
Share on other sites

και με "υποτυπώδη" ελληνικά στο μενού. Nope?

Γιατί υποτυπώδη; Κανονικά ελληνικά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Μήνυμα και από το paypal κιόλας. Εγώ θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον online στο κατάστημα να μιλήσεις για να το ξεκαθαρίσεις και να καταλάβεις τι ακριβώς συνέβη. Κι επί τη ευκαιρία... γιατι δε θέλεις την mod rom τους; Το κόστος είναι αστείο και το κινητό έρχεται root, δίχως bloatware και με "υποτυπώδη" ελληνικά στο μενού. Nope?

 

υπάρχει τρόπος να έχουμε την mod rom της etotalk ?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Μήνυμα και από το paypal κιόλας. Εγώ θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον online στο κατάστημα να μιλήσεις για να το ξεκαθαρίσεις και να καταλάβεις τι ακριβώς συνέβη. Κι επί τη ευκαιρία... γιατι δε θέλεις την mod rom τους; Το κόστος είναι αστείο και το κινητό έρχεται root, δίχως bloatware και με "υποτυπώδη" ελληνικά στο μενού. Nope?

 

Γιατί έχω 3 χρόνια Android κινητό και το πρώτο πράγμα που κάνω πλέον στα κινητά μου είναι να τα κάνω root. Προτιμώ να το κάνω μόνος μου :)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να έχουμε την mod rom της etotalk ?

Την έχει σαν επιλογή όταν κάνεις κλικ στην συσκευή. Και εξηγεί περεταίρω εδώ

Γιατί υποτυπώδη; Κανονικά ελληνικά είναι.

Έγραψα υποτυπώδη, γιατί στο thread του ZTE V970 αναφέρθηκε ότι τα ελληνικά που βάζουν είναι μεταφρασμένα απο κινέζους. Φαντάζομαι ότι αυτό σημαίνει πως έχουν λάθη μέσα. Με το newman όλα είναι άριστα στην μετάφραση στο menu;

Γιατί έχω 3 χρόνια Android κινητό και το πρώτο πράγμα που κάνω πλέον στα κινητά μου είναι να τα κάνω root. Προτιμώ να το κάνω μόνος μου :)

fair enough... :)

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα υποτυπώδη, γιατί στο thread του ZTE V970 αναφέρθηκε ότι τα ελληνικά που βάζουν είναι μεταφρασμένα απο κινέζους. Φαντάζομαι ότι αυτό σημαίνει πως έχουν λάθη μέσα. Με το newman όλα είναι άριστα στην μετάφραση στο menu;

Άψογη σε όλα. Αποκλείεται να είναι μεταφρασμένη από Κινέζο, κάτι άλλο έχουν κάνει, είναι κανονικότατα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από 4-5χρόνια θέλω να αλλάξω τηλέφωνο

 

και έχω καταλήξει σε αυτά τα 2 :

 

Newman N1 (στο οποίο έχω ψιλοκαταλήξει λόγω αναλογίας τιμής και χαρακτηριστικών αλλα φοβάμαι χρόνο αποστολής και αν περασει τελωνείο καθώς και ότι δεν παίζει εγγύηση και κοστίζει 175$=133Ε)

 

και

 

Sony Xperia P (το οποίο εδώ http://www.birdphone.gr/gr/prdid/ce8c9c29d50b4ec289aa736a0bdcdb3b/productinfo.aspx το δίνει με 255Ε)

 

 

Αν μπορεί κάποιος ας πει μια γνώμη-συμβουλή-εμπειρία αν έχει...

 

 

το τηλεφωνο προορίζεται για μακροχρόνια χρήση (δεν σκοπεύω να αλλάξω σε λιγότερο από 3-4χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Αν δε χρειάζεσαι δύο κάρτες και έχεις για διάθεση για 120 ευρώ παραπάνω, πάρε το Sony. Διαφορετικά, Newman.

Επίσης, για επιλογή συσκευής καλύτερα να απευθυνθείς στο αντίστοιχο forum: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...