Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τους ρωτησω για EMS. Πραγματικα ξενερα. Και το θεμα ειναι οτι δεν ξερεις ποτε ποσο θα φτασει το μαλλι στο τελωνειο..:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mόλις ακύρωσα την παραγελία για το newman και έδωσα για freelander I10 . Είχα κάνει την παραγγελία από τις 21/11 και ακόμα τίποτα , όλο μου έλεγαν απο μέρα σε μέρα , τουλάχιστον θα φύγει το άλλο σήμερα το απόγευμα . Γιά να ξαναδούμε
Link to comment
Share on other sites

Μακριά απο DHL!!!

 

Εγώ περιμένω ενα newman n1 αλλά και ένα UMI X1 και μου ειπαν τα ιδια για 45 μέρες κλπ.

Αλλά τους είπα οτι δε με ενδιαφέρει να περιμένω και 3 μήνες αρκεί να μου το στέιλουν με απλό ταχυδρομείο!!!

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Μακριά απο DHL!!!

 

Εγώ περιμένω ενα newman n1 αλλά και ένα UMI X1 και μου ειπαν τα ιδια για 45 μέρες κλπ.

Αλλά τους είπα οτι δε με ενδιαφέρει να περιμένω και 3 μήνες αρκεί να μου το στέιλουν με απλό ταχυδρομείο!!!

 

Είπα να περιμένω για newman αλλά αφού το freelander είναι το ίδιο είπα να μου στείλουν αυτό . Κοιτούσα και εγώ το UMI X1 (φαίνεται πιό στιβαρό και αισθητικά πιό ωραίο για μένα) αλλά μου είπαν να μη το πάρω γιατί έχει λέει πρόβλημα το gps.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύς κόσμος ρωτάει, η DHL σταματάει ΠΑΝΤΑ στο τελωνείο προορισμού. Οποιαδήποτε αξία και αν γράφει το πακέτο. Σταματάει και εκτελωνίζεται. Το κόστος εξαρτάται. Πληρώνεις σίγουρα ΦΠΑ κι ενδεχομένως (πιθανώς και όχι) και ένα δασμό. Πέραν αυτών πληρώνεις σίγουρα "διατακτική" της DHL που μεταφράζεται σε "αμοιβή για παράδοση εγγράφων" ύψους 33 ευρώ αν δεν απατώμαι. Ο ιδιώτης έχει δικαίωμα να κάνει τον εκτελωνισμό μόνος του δίχως παρουσία εκτελωνιστή, αλλά ακόμα κι έτσι μόνο την αμοιβή του εκτελωνιστή αποφεύγει.

Σημειωτέον, η FEDEX δεν σταματάει στα τελωνεία προορισμού (παράνομα), αλλά μόνο στο Βενιζέλος οπότε και αναλαμβάνει η ίδια (εκβιαστικά) τον εκτελωνισμό χρεώνοντας πολύ υψηλή αμοιβή (πέραν των φόρων προς το κράτος).

 

Btw... φοβερό κινητάκι και βλέπω ότι υπάρχει υποστήριξη. Σημαντικό πράγμα η υποστήριξη για συσκευές από Κίνα. Μπράβο παιδιά! Ωραία δουλειά! Καλό θα ήταν ένα μεγάλο edit στην αρχή του thread για να είναι όλες οι πιο πρόσφατες πληροφορίες διαθέσιμες σε ένα post.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά EMS. Χωρίς έξτρα χρέωση και τους παραδεχτηκα.

 

Edit: Έφυγε σήμερα με EMS! 20 μέρες μετά και άλλες 10-15 υπολογίζω μέχρι να φτάσει.

Edited by zapee995
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά EMS. Χωρίς έξτρα χρέωση και τους παραδεχτηκα.

 

Edit: Έφυγε σήμερα με EMS! 20 μέρες μετά και άλλες 10-15 υπολογίζω μέχρι να φτάσει.

 

και εμένα έφυγε σήμερα ελπίζω να μην γνωριστούμ στο τελωνείο :cry::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ EMS; Αν σταματήσουν τελωνείο, να βρούμε και έναν τρίτο να βάλουμε δικηγόρο.:p:p

 

δεν πρόκειται .....

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό

http://jimbi.net/newman/

 

εχει δοκιμασει κανεις??

 

εχω 2-3 θεματακια. Το ενα ειναι με την πυξιδα και το αλλο με τη φορτιση και τη μπαταρια..

 

Ρωτησα και πιο πριν. Ποση ωρα κανει για μια πληρη φορτιση σε εσας το κινητο με τον δικο του φορτιστη?? υποτιθεται πως ο δικος του ειναι 1 αμπερ και θα επρεπε να φορτιζει σε 2 με 2μιση ωρες μαξ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που εχω παραγγειλει απο etotalk με singapore post στις 21-11-2012 μου γραφει : Despatched to overseas (Country code: GR)

ποτε λετε να μου ερθει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που εχω παραγγειλει απο etotalk με singapore post στις 21-11-2012 μου γραφει : Despatched to overseas (Country code: GR)

ποτε λετε να μου ερθει?

 

τελος της επομενης με αρχες τις μεθεπομενης σε βλεπω!!!

 

μπενε καθε μερα στο σιτε του ελτα στο http://212.205.82.71/trackandtrace/ KAI βαζε καθε μερα το νουμερο που σου στειλαν!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελος της επομενης με αρχες τις μεθεπομενης σε βλεπω!!!

 

μπενε καθε μερα στο σιτε του ελτα στο http://212.205.82.71/trackandtrace/ KAI βαζε καθε μερα το νουμερο που σου στειλαν!!!!

μου λεει οτι δεν βρεθηκαν στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι δεν βρεθηκαν στοιχεια

 

μολις φτασει ελλαδα θα στο δειξει γι αυτο να μπενεις καθε μερα, μολις φτασει ελλαδα θα φανει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις φτασει ελλαδα θα στο δειξει γι αυτο να μπενεις καθε μερα, μολις φτασει ελλαδα θα φανει!!!!!

αα και επισης να σε ρωτισω κατι ..επιδη εχω ξαναπαραγγειλει με ταχυδρομειο ..οταν μπενει ελλαδα μεχρι να το παραλαβεις κανει 10 μερες ...γινεται να παραλαβω το προιον πιο γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

αα και επισης να σε ρωτισω κατι ..επιδη εχω ξαναπαραγγειλει με ταχυδρομειο ..οταν μπενει ελλαδα μεχρι να το παραλαβεις κανει 10 μερες ...γινεται να παραλαβω το προιον πιο γρηγορα?

 

εχω παρει πολλα πραγματα απο κινα μολις μπει ελλαδα την επομενη εχω ειδοποιηση σπιτι! τωρα παιζει και περιοχη που εισαι! αν εισαι εκτος αττικης ειναι λογικο να κανει αναλογες μερες γιατι φτανει στο βενιζελος και μετα απο εκει διανεμετε για την καθε περιοχη

Link to comment
Share on other sites

2012-11-30 10:35:00 XINHUI Posting

2012-11-30 11:39:13 JIANGMEN Arrival at Sorting Center

2012-11-30 11:40:56 JIANGMEN Despatch from Sorting Center

 

Ανυπομονω! Εχει φυγει για Ελλαδα ή θα κανει στασεις σε αλλες 10 χωρες??:lol::p

Link to comment
Share on other sites

2012-11-30 10:35:00 XINHUI Posting

2012-11-30 11:39:13 JIANGMEN Arrival at Sorting Center

2012-11-30 11:40:56 JIANGMEN Despatch from Sorting Center

 

Ανυπομονω! Εχει φυγει για Ελλαδα ή θα κανει στασεις σε αλλες 10 χωρες??:lol::p

 

Σε πάω κόντρα

 

Date/Time Location Activity

2012-11-29 16:01:00 BEIJING Posting

2012-11-29 17:40:00 yonganluyingyebu Despatch from Sorting Center

2012-11-29 18:51:27 BEIJING Arrival at Sorting Center

2012-11-30 02:07:22 BEIJING Despatch from Sorting Center

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια μικρη αλλα σημαντικη βοηθεια (εχω ξαναρωτησει αλλα εν ειχα απαντηση) θελω και ψηνομαι να αγορασω το Ν1 αλλα θελω καποιες απαντησεις στα εξης θεματα:

1. Το alalrm χτυπαει αν ειναι κλειστο το τηλεφωνο? και αν με τι ηχους(mp3 κτλ.)?

2.ελληνικα τελικα στο menu εχει? ελληνικα γραφει? εχει γινει καποια αναβαθμιση σαυτο?

3. αναγνωριζει αριθμους στην αναγν,κλησεων απο +3069.... ?

4.θηκη διαφανης η πλευρικη προστασια θα μπορω να βρω?

. Οπως καταλαβαινεται ολα καλα σε ενα κινητο αλλα ειναι καποια πρακτικα πραματα που αν δεν τα εχει για μενα δεν κανει κανενα κινητο. οσο καλα χαρακτηριστηκα να εχει.

Link to comment
Share on other sites

Σε πάω κόντρα

 

Date/Time Location Activity

2012-11-29 16:01:00 BEIJING Posting

2012-11-29 17:40:00 yonganluyingyebu Despatch from Sorting Center

2012-11-29 18:51:27 BEIJING Arrival at Sorting Center

2012-11-30 02:07:22 BEIJING Despatch from Sorting Center

 

Ναι αλλα σκεψου οτι στο JIANGMEN οι ανθρωποι ειναι πιο δουλευταραδες απ'οτι στο BEIJING...Τι ειπα τωρα??:wacko::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που εχω παραγγειλει απο etotalk με singapore post στις 21-11-2012 μου γραφει : Despatched to overseas (Country code: GR)

ποτε λετε να μου ερθει?

 

 

Επιτέλους ρε συ έφτασε Ελλάδα.

 

Εχει κανεις ιδέα πως μπορώ μέσω σύνδεσης του κινητου με τον υπολογιστή να κάνω τον υπολογιστή μου να εχει ιντερνετ?

Δηλαδή το κινητο μου να εχει 3G και να το συνδέω με τον υπολογιστή και να έχω ιντερνετ στον υπολογιστή μέσω του κινητού.

Edited by eLeKtriK EyE
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...