Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λες να πήρα το τελευταίο κομμάτι ;

 

Όχι, είχα κάνει ένα λάθος με το paypal. Order confirmed :)

21-Nov-21012.

 

Ελπίζω να είμαι τυχερός και να έρθει πριν τις 23-Dec-2012.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, είχα κάνει ένα λάθος με το paypal. Order confirmed :)

21-Nov-21012.

 

Ελπίζω να είμαι τυχερός και να έρθει πριν τις 23-Dec-2012.

 

μιλησα μαζί τους και μου είπαν να διαλέξω το yanwn express για να μου έρθει μέχρι τα χριστούγεννα αλλιώς να το ξεχάσω για μετά τις γιορτές .

Link to comment
Share on other sites

μιλησα μαζί τους και μου είπαν να διαλέξω το yanwn express για να μου έρθει μέχρι τα χριστούγεννα αλλιώς να το ξεχάσω για μετά τις γιορτές .

 

Αν το yanwn express δεν είναι ταχυδρομίο να ξές οτι θα πληρώσεις και τελωνείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το yanwn express δεν είναι ταχυδρομίο να ξές οτι θα πληρώσεις και τελωνείο.

 

μα θα δηλώσουν τιμη κάτω απο *45 usd

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έγραψε confirm μετά τη πληρωμή δε λέει κάτι. Εμένα μου έστειλαν πάλι email για refund ή για να επιλέξω μεταξύ άλλων πέντε με μειωμένη τιμή ίση του n1.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έγραψε confirm μετά τη πληρωμή δε λέει κάτι. Εμένα μου έστειλαν πάλι email για refund ή για να επιλέξω μεταξύ άλλων πέντε με μειωμένη τιμή ίση του n1.

 

λές δηλαδή να έκανα την παραγγελία και να φάω φόλα ;

 

λές δηλαδή να έκανα την παραγγελία και να φάω φόλα ;

 

Μετά από επικοινωνία μαζί τους λένε ότι σταμάτησαν την αποστολή του Ν1 γιατί θα έρθει το Ν2 και μάλλον εγώ πρόλαβα ,θα το στείλουν μέσα στις απόμενες 2 μέρες , και θα το έχω στο τέλος της άλλης ή στις αρχές τις παράλλης εβδομάδας . Για να δούμε :X

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω που το παρηγγειλα επισης απο την etotalk στις 17/10 kai απο τις 23/10 μεχρι σημερα ειναι στην singapore post ..τ γινετε?
Link to comment
Share on other sites

μιλησα μαζί τους και μου είπαν να διαλέξω το yanwn express για να μου έρθει μέχρι τα χριστούγεννα αλλιώς να το ξεχάσω για μετά τις γιορτές .

 

Αν το yanwn express δεν είναι ταχυδρομίο να ξές οτι θα πληρώσεις και τελωνείο.

 

Μια από τα ίδια. Τους έστειλα email ρωτώντας ποιός είναι ο πιό ασφαλής τρόπος για να μην κολλήσει στα τελωνεία.

 

Με Yanwen μου έχουν ξαναστείλει ένα tablet παλιότερα με δική τους χρέωση λόγω ενός λάθους που είχε γίνει και όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Τους έστειλα email ρωτώντας ποιός είναι ο πιό ασφαλής τρόπος για να μην κολλήσει στα τελωνεία.

 

Με Yanwen μου έχουν ξαναστείλει ένα tablet παλιότερα με δική τους χρέωση λόγω ενός λάθους που είχε γίνει και όλα πήγαν καλά.

 

Κοίτα δεν έχω αγοράσει και πρώτη φορά απο Κίνα μέσω courrier ,πάντα όλα πήγαιναν καλά δεν καθυστερούσαν πουθενά τα πράγματα . Ακόμα και ποδήλατο έχω πάρει μέσω dhl από Κίνα .

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά η πληρωμή με PayPal γίνεται απευθείας. Γι'αυτό και γράφει confirm σύστημα επειδή είναι αυτόματο. Και εγώ περιμένω ακόμα. Υποθετικά, αύριο θα ξαναστοκαρουν και μέσα στο πακέτο θα είναι και το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά η πληρωμή με PayPal γίνεται απευθείας. Γι'αυτό και γράφει confirm σύστημα επειδή είναι αυτόματο. Και εγώ περιμένω ακόμα. Υποθετικά, αύριο θα ξαναστοκαρουν και μέσα στο πακέτο θα είναι και το δικό μου.

 

Τί τρόπο αποστολής επέλεξες ; yanwn ;

Link to comment
Share on other sites

Αν το yanwn express δεν είναι ταχυδρομίο να ξές οτι θα πληρώσεις και τελωνείο.

Το αντίθετο θα έλεγα, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος να μην πάει τελωνείο, αφού πάει μέσω Αγγλίας και έχει tracking number σε GB, οπότε τα ΕΛΤΑ courier το βλέπουν σαν αποστολή από Αγγλία.

Σε 10 μέρες το πολύ θα είναι εδώ.

Επίσης όποιος άλλος έχει παραγγείλει από merimobiles θα του πουν να το στείλουν με αυτόν τον τρόπο, καθώς από 21/11 τα απλά ταχυδρομεία της Κίνας δε δέχονται μπαταρίες!

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο θα έλεγα, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος να μην πάει τελωνείο, αφού πάει μέσω Αγγλίας και έχει tracking number σε GB, οπότε τα ΕΛΤΑ courier το βλέπουν σαν αποστολή από Αγγλία.

Σε 10 μέρες το πολύ θα είναι εδώ.

Επίσης όποιος άλλος έχει παραγγείλει από merimobiles θα του πουν να το στείλουν με αυτόν τον τρόπο, καθώς από 21/11 τα απλά ταχυδρομεία της Κίνας δε δέχονται μπαταρίες!

 

τι σημαινει δε δεχονται μπαταριες?? και πως θα παραγγελνουμε κινητα?

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει δε δεχονται μπαταριες?? και πως θα παραγγελνουμε κινητα?

Όταν πήρα το κινητό από το merimobiles ζήτησα αποστολή με απλό ταχυδρομείο (chinapost) και μετά από 2-3 μέρες μου απάντησαν πως δεν δέχονται συσκευές που έχουν μπαταρία!

Επίσης στο buyincoins πριν κάποιες μέρες που πήρα κάποια πράγματα έγραφε πάνω πάνω πως από 21/11 δεν θα γίνονται δεκτές αποστολές με απλό ταχυδρομείο συσκευές με μπαταρίες.

To merimobiles μου πρότεινε εναλλακτικά την yanwn express.

Να υποθέσω πως θα τα στέλνουν πια με courier? Ή ότι αυτό αφορά μόνο απλά δέματα και όχι συστημένα?

 

To email από merimobiles:

Hi GIORGOS

 

Sorry to trouble you again,your parcel has been sent back by Customs,because of the device contains battery cannot ship by airmail,so would you like to upgrade to yanwen shipping method,and only need you pay $10 shipping fee,we affrod the rest and the tax,it will takes to you about 6-8 working days

Please advise

Have a nice day

 

Best regards,

Crystal

http://www.merimobiles.com

Edited by giwrgosth
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου καποια ανακοινωση που να λεει πως θα ερχονται τα δεματα με μπαταριες απο κινα? ειμαι περιεργος να μαθω...

 

Δε θα ερχονται καν..? Θα πρεπει να αλλαξουμε μεταφορικη..? δεν το χω ψαξει ακομα..

 

 

 

Επισης στο θεμα μας: Newman N1

 

Νομιζω οτι εχω προβλημα με τη μπαταρια και την αυτονομια και τη φορτιση.

 

Για την αυτονομια δεν κραταω και ορκο διοτι στο στρατο το εχω λιωσει σε 3g και παιχνιδια..

 

Για τη φορτιση ομως εχω θεμα.. Κανει 3 ωρες τουλαχιστο να φορτισει. Εχω 2 μπαταριες, και στις 2 το ιδιο συμβαινει. Σε εσας ποση ωρα κανιε να φορτισει απο 0% ? Υποτιθεται οτι ο φορτισης ειναι 1 αμπερ, αρα θα επρεπε να φορτιζει σε 2 ωρες μαξ, δεδομενης της χωρητικοτητας των 1700mah

 

Επισης η πυξιδα λειτουργει λαθος...

 

ΥΓ build number N1V1.0.6 ειναι η εκδοση που φοραω

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το κινητό από το merimobiles ζήτησα αποστολή με απλό ταχυδρομείο (chinapost) και μετά από 2-3 μέρες μου απάντησαν πως δεν δέχονται συσκευές που έχουν μπαταρία!

Επίσης στο buyincoins πριν κάποιες μέρες που πήρα κάποια πράγματα έγραφε πάνω πάνω πως από 21/11 δεν θα γίνονται δεκτές αποστολές με απλό ταχυδρομείο συσκευές με μπαταρίες.

To merimobiles μου πρότεινε εναλλακτικά την yanwn express.

Να υποθέσω πως θα τα στέλνουν πια με courier? Ή ότι αυτό αφορά μόνο απλά δέματα και όχι συστημένα?

 

To email από merimobiles:

Hi GIORGOS

 

Sorry to trouble you again,your parcel has been sent back by Customs,because of the device contains battery cannot ship by airmail,so would you like to upgrade to yanwen shipping method,and only need you pay $10 shipping fee,we affrod the rest and the tax,it will takes to you about 6-8 working days

Please advise

Have a nice day

 

Best regards,

Crystal

http://www.merimobiles.com

ρε παιδια εγω που το παρηγγειλα επισης απο την etotalk στις 17/10 kai απο τις 23/10 μεχρι σημερα ειναι στην singapore post ..τ γινετε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω που το παρηγγειλα επισης απο την etotalk στις 17/10 kai απο τις 23/10 μεχρι σημερα ειναι στην singapore post ..τ γινετε?

Έχεις tracking no? Σου λέει ότι έχει φύγει από Κίνα?

Υπάρχει περίπτωση να μην έχει φύγει ακόμη, γιατί διαβαζω πως δεν έχει διαθεσιμότητα και πολλές φορές δίνουν tracking no χωρίς καν να το έχουν συσκευάσει.

Αν έχει φύγει σίγουρα δώσε το tracking στα ΕΛΤΑ να δεις μήπως έφτασε.

Αν και πλέον τον μήνα θα τον φας στα σίγουρα μέχρι να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την παραγγελια October 25, 2012 , Μου γραψαν οτι εγινε shipped October 30 2012 απο etotalk ολα αυτα...

 

 

Απο singpost 31-10-2012 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) και χθες το βραδι 21 μερες μετα ειδα αυτο: 22-11-2012 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Αει να δουμε...

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από το http://www.pandawill.com στα 141ε μαζί με μεταφορικά με Singapore post. Αυτό το σαιτ είναι καλό έχει αγοράσει κανείς από εκεί κάτι ? Γνωρίζει κανείς πόσες μέρες θα κάνει να έρθει Αθήνα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από το http://www.pandawill.com στα 141ε μαζί με μεταφορικά με Singapore post. Αυτό το σαιτ είναι καλό έχει αγοράσει κανείς από εκεί κάτι ? Γνωρίζει κανείς πόσες μέρες θα κάνει να έρθει Αθήνα ?

Το παράγγειλα εγώ πριν από τρεις μέρες χωρίς να ρωτήσω αν είχε διαθεσιμότητα (βλακεία μου) και τους έστειλα mail μετά την παραγγελεία, μου είπαν οτι την άλλη εβδομάδα θα έχουν stock. Χλωμό το βλέπω να έρθει μέχρι τα Χριστούγεννα, αλλά δεν πειράζει. Νομίζω οτι είναι μια από τις καλύτερες επιλογές αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τελικα επικοινωνησα ξανα με etotalk και τελικα το N1 υπαρχει σε stock. Μου εστειλαν επισης email λεγοντας μου οτι λογω εορτων, η απλη μεταφορικη θα κανει περιπου 45 μερες (λογο φορτου) και μου προτειναν DHL χωρις εξτρα χρεωση (και καλα λογο μεγαλης αναμονης). Τι να κανω? Ποιες ειναι οι πιθανοτητες να περασει τελωνειο το δεματακι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τελικα επικοινωνησα ξανα με etotalk και τελικα το N1 υπαρχει σε stock. Μου εστειλαν επισης email λεγοντας μου οτι λογω εορτων, η απλη μεταφορικη θα κανει περιπου 45 μερες (λογο φορτου) και μου προτειναν DHL χωρις εξτρα χρεωση (και καλα λογο μεγαλης αναμονης). Τι να κανω? Ποιες ειναι οι πιθανοτητες να περασει τελωνειο το δεματακι?

Νομιζω η dhl τα περναει ολα απο τελωνειο :cry::cry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η dhl τα περναει ολα απο τελωνειο :cry::cry:

 

ΖΗΤΑ EMS ΘΑ ρθει σε 10 εργασιμες λογικα... με τελωνιο να μην περασει . ηDHL τα σταματαει επιτηδες για να περνει τα τελη εκτελωνισμου!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...