Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι καινουργιος στο iphone 5, και θα ηθελα να ρωτησω αν ενα κλειδωμενο απο την Ελβετία μπορει να ξεκλειδωσει?

Ξέρετε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι καινουργιος στο iphone 5, και θα ηθελα να ρωτησω αν ενα κλειδωμενο απο την Ελβετία μπορει να ξεκλειδωσει?

Ξέρετε?

 

Ναι, εγώ το δικό μου που το πήρα με συμβολαιο από την Ελβετία το ξεκλείδωσα και έχω κανονικά κάρτα της Vodafone όσο είμαι Ελλάδα

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την παρεα

σκεφτομαι να αγορασω δωρο στην γυναικα μου το iphone 5 16gb

ταινιες και ιδιαιτερη μουσικη δεν αποθηκευει στο κινητο

θα την καλυψει λετε απο πλευρας μνημης ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την παρεα

σκεφτομαι να αγορασω δωρο στην γυναικα μου το iphone 5 16gb

ταινιες και ιδιαιτερη μουσικη δεν αποθηκευει στο κινητο

θα την καλυψει λετε απο πλευρας μνημης ?

 

Άνετα , είναι αρκετά πιστεύω αν δεν φωτογραφίζεις και δεν τραβάς βίντεο μεγάλης διάρκειας και σε βολεύει κάθε τόσο να τα περνάς στον υπολογιστή σου , ακόμα υπάρχουν κάποια παιχνίδια που μπορούν να πιάσουν μεγάλο χώρο στο τηλέφωνο , αν συμβιβάζεσαι με όλα αυτά είσαι εντάξει .

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το πρωι ενα μηνυμα απο το 1265 της vodafone να λαβω ρυθμισεις ιντερνετ να πατησω ενα λινκ που βγαζει σε μια εγκατασταση προφιλ vodafone mobile internet. Το εκανα και εγκατασταθηκε. Στο vpn εχει την ενδειξη "μη συνδεδεμενο" ενω εχει προστεθει μια ακομη επιλογη προφιλ vodafone mobile internet.

γνωριζετε τιποτα σχετικα ;

ειναι ολα ενταξει ;

 

Ti version carrier settings σου δείχνει ότι έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την παρεα

σκεφτομαι να αγορασω δωρο στην γυναικα μου το iphone 5 16gb

ταινιες και ιδιαιτερη μουσικη δεν αποθηκευει στο κινητο

θα την καλυψει λετε απο πλευρας μνημης ?

 

32GB Χωρίς σκέψη τα 16 πλέον ειναι λίγα! Ολες οι εφαρμογές έχουν αυξήσει το όγκο τους και αν βγάλει και φωτογραφίες η βίντεο με το iPhone 5 δεν θα μείνει χώρος γιατι και αυτα έχουν μεγάλο μέγεθος στο 5! 32GB Με κλειστά τα μάτια!

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως θα το δω αυτο ;

settings > general > about > carrier

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

settings > general > about > carrier

 

καλημερα,

επειδη το εχω στα Ελληνικα, προφανως εννοεις τον φορεα = vf GR 14.0

Αν σας λεει κατι αυτο πειτε μου και εμενα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

επειδη το εχω στα Ελληνικα, προφανως εννοεις τον φορεα = vf GR 14.0

Αν σας λεει κατι αυτο πειτε μου και εμενα.

Καλησπέρα!

Ναι αυτό είναι.

 

Δεν ξέρω γιατί σε ρώτησε ο @georgemv ούτε εγώ ξέρω τι αλλάζει γιατί έχω cosmote. Ίσως ήθελε να μάθει αν με αυτή την εγκατάσταση ενεργοποιήθηκε το LTE?

 

Μόλις δει το μήνυμα σου θα μας πεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ναι αυτό είναι.

 

Δεν ξέρω γιατί σε ρώτησε ο @georgemv ούτε εγώ ξέρω τι αλλάζει γιατί έχω cosmote. Ίσως ήθελε να μάθει αν με αυτή την εγκατάσταση ενεργοποιήθηκε το LTE?

 

Μόλις δει το μήνυμα σου θα μας πεις.

 

το LTE σιγουρα δεν ειναι ενεργοποιημενο.

Κατα την τοπικη vodafone στην Αθηνα λειτουργει σε καποιες περιοχες. Εγω ομως δεν το πιστευω αφου δεν εχει περιληφθει στη λιστα παροχων που ενσωματωθηκαν στην 6.1

Ισως καποιος απο Αθηνα μπορει να μας πει τι ακριβως συμβαινει.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ναι αυτό είναι.

 

Δεν ξέρω γιατί σε ρώτησε ο @georgemv ούτε εγώ ξέρω τι αλλάζει γιατί έχω cosmote. Ίσως ήθελε να μάθει αν με αυτή την εγκατάσταση ενεργοποιήθηκε το LTE?

 

Μόλις δει το μήνυμα σου θα μας πεις.

 

Ναι, για το LTE ήθελα να δω. Όλοι αυτά έχουμε, οπότε δεν έχει ανοίξει ακόμα. :worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδες σκεφτομαι να παρω και γω το τηλεφωνο αλλα δεν ξερω εαν αξιζει τα χρηματα. Ειχα το iphone 4 και θελω να μου πειτε αντικειμενικα εαν τα αξιζει, να σημειωθει οτι διαβασα το review.
Link to comment
Share on other sites

παιδες σκεφτομαι να παρω και γω το τηλεφωνο αλλα δεν ξερω εαν αξιζει τα χρηματα. Ειχα το iphone 4 και θελω να μου πειτε αντικειμενικα εαν τα αξιζει, να σημειωθει οτι διαβασα το review.

 

Τα αξιζει:shifty::shifty:

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους αν και παλαιος χρηστης του ios δεν εχω βρει μια εφαρμογη δωρεαν η με πληρωμη για την κατασταση της μπαταριας δηλαδη εκτος απο την οπτικη ενδειξη να εχει και φωνητικη ειπεδο μπαταριασ 25% , 50 % η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμενη , ειτε ελληνικα ειτε αγγλικα , εαν ξερει καποιος ας μου πει , ευχαριστω εκ των προτερων!
I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

παιδες σκεφτομαι να παρω και γω το τηλεφωνο αλλα δεν ξερω εαν αξιζει τα χρηματα. Ειχα το iphone 4 και θελω να μου πειτε αντικειμενικα εαν τα αξιζει, να σημειωθει οτι διαβασα το review.

 

Κι εγω το 4 ειχα πριν. Το 5αρι το πηρα κυριως γιατι ασχολουμαι με iOS programming και επρεπε να το παρω. Πραγματι πολυ καλο device αλλα δεν πιστευω οτι αξιζει τα 740 ευρω (16GB) που κοστιζει. Νομιζω οτι κανενα, γενικα, τηλ. δεν αξιζει τοσα χρηματα. Και ειδικα στην κατασταση που βρισκονται πλεον οι μισθοι στη χωρα μας.

 

Καταπληκτικη οθονη, πολυ γρηγορο και ελαφρυ, με LTE, με ομως κατωτερη των αναγκων μπαταρια. Οπως και να' χει, αν το παρεις θα το ευχαριστηθεις, καμμια αμφιβολια γι'αυτο. Απα πιστευω οτι δεν τα αξιζει, ειδικα βεβαια η εκδοση με τα 64Gb που κοστιζει ενα ολοκληρο χιλιαρικο...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτήν την εντύπωση έχω αλλά τελικά νομίζω έχει και έναν παράγοντα Χ που σε κάνει να το θέλεις...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτήν την εντύπωση έχω αλλά τελικά νομίζω έχει και έναν παράγοντα Χ που σε κάνει να το θέλεις...

 

Αυτο ειναι αληθεια! :) ξερεις, καμμια φορα, μπορει να γνωριζεις απο πριν (και ειναι σημαντικο αυτο...) οτι αγοραζεις κατι που θεωρεις οτι κοστιζει περισσοτερο απ'οσα προσφερει αλλα αυτος ο παραγοντας που αναφερεις, στο τελος κερδιζει...

 

Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει 740€. Όπως και κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 600€ (γνώμη μου). Η αλήθεια είναι ότι αν δεν είχα επιδότηση δεν θα το έπαιρνα σκέτη συσκευή.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Όντως το θέμα μπαταρίας είναι πολύ σημαντικό σε τέτοιες συσκευές.

Σε προδιαθέτουν για χρήση αφού είναι απολαυστικές, αλλά στο τέλος αναγκάζεσαι να τις χρησιμοποιείς με το καλώδιο του φορτιστή στην πρίζα.

Τι να τα κάνω τα games στο smartphone όταν δεν αντέχει η μπαταρία και υπερθερμαινεται σε κάποια απ αυτά.

Απο τον καιρό που βγήκε το πρώτο iPad μόνο σ αυτό έβαζα παιχνίδια και τώρα στο Note2 που η μπαταρία του είναι τέρας.

Η χρήση στα περισσότερα smartphones πρέπει να είναι μετρημένη. Οι χρόνοι που δίνει η Apple δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρα μου ειναι. Καλυτερα απο οτι περιμενα. Φυσικα αν το λιωνεισ ολη μερα γιατι εισαι σε εργοταξιο σιγουρα θελεις κατι με μπαταρια που να την αλλαζεις. Προσωπικα σε εχω αλουσει κανενα παραπονο απο χρηστες μηλοφωνου για μπαταρια αλλα μενω σε πολη.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει 740€. Όπως και κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 600€ (γνώμη μου). Η αλήθεια είναι ότι αν δεν είχα επιδότηση δεν θα το έπαιρνα σκέτη συσκευή.

 

Ειναι οντως ακριβο αλλα τουλαχιστον δουλευει πολυ καλα σε αντιθεση με αλλα που μερικα δουλευουν και αλλα οχι.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω με τη σειρά μου οτι το κινητό δεν τα αξίζει τα χρήματά του. Αλλά επειδή θα βγει κάποιος και θα πει μπλα μπλα μπλα θα αιτιολογήσω.

Ναι έχουν γίνει πολλές συζητήσεις για το αν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για ένα τηλέφωνο, άλλοι λένε πως σε πολλές περιπτώσεις δεν υπάρχει

κανένας λόγος να τα δώσεις , και άλλοι απαντάνε αν δε θες μη το παίρνεις γιατί σε αυτούς ''αξίζει'' βλέποντας ίσως τον X factor που είπατε :) !

Ίσως να ανήκω στη δεύτερη κατηγορία ως κάτοχος iphone 5 , 8800 carbon κλπ.

 

Αλλά θα πω την αλήθεια μου πως δεν αξίζει γιατί η Apple έβγαλε ένα πανέμορφο τηλ και το χει κάνει υπερευαίσθητο !!!

 

Τι να το κάνω το 5 αν πρέπει να το κάνω μούμια για να επιβιώσει και να ναι λειτουργικό (όχι θήκες τύπου Sena )...

Ε ναι το λέω δε μ αρέσουν οι θήκες όταν έχω ένα στιλάτο τηλ.

Και όλα αυτά τα λέω γιατί πριν είχα το 4S και εκεί με μπρος πίσω ζελατίνα ήμουν οκ για έναν ολόκληρο χρόνο.

 

Εδώ στο 5 τι να πω το βάλα τις πρώτες μέρες στην πιο λεπτή θήκη βαρέθηκα το έβγαλα και μέσα σε μία βδομάδα πολύ προσεχτικής χρήσης

να το πρώτο σημαδάκι στο γύρω γύρω αλουμίνιο. Πιο μαλακό αλουμίνιο δεν υπάρχει , μετά πάμε σε ρευστή κατάσταση :p

Για να μη πω για το γυαλί της οθόνης πως είναι τοποθετημένο λες και το πλήρωσες 300-400...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους... Θα ηθελα την βοηθεια σας διοτι εχω μια απορια... Εχω αγοραση εδω και δυο μερες απο ενα Ελλινικο καταστημα ( δεν ξερω αν μπορω να πω το ονομα ) το Iphone 5 και οταν με περνουν τηλ ή οταν μου στελνουν μυνημα αναβοσβηνει το φλας απο πισω.... Αυτο ειναι φυσιολογικο? Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να απενεργοποιησω ή ειναι προβληματικο και θα πρεπει να το παω πισω απο κει που το πηρα? Ευχαριστω εκ των προτερων
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους... Θα ηθελα την βοηθεια σας διοτι εχω μια απορια... Εχω αγοραση εδω και δυο μερες απο ενα Ελλινικο καταστημα ( δεν ξερω αν μπορω να πω το ονομα ) το Iphone 5 και οταν με περνουν τηλ ή οταν μου στελνουν μυνημα αναβοσβηνει το φλας απο πισω.... Αυτο ειναι φυσιολογικο? Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να απενεργοποιησω ή ειναι προβληματικο και θα πρεπει να το παω πισω απο κει που το πηρα? Ευχαριστω εκ των προτερων

Δεν είναι πρόβλημα, θα πας στα settings > general > accessibility > led flash for alerts και θα το βάλεις στο off.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...