Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον θα αγοράσω το 5άρι και θέλω να σας ρωτήσω μερικά πράγματα:

 

1. το 16gb πόσο ελεύθερο χώρο έχει ? (κάπου διάβασα περίπου 13.5gb με το iOS και μερικά apps που έχει πάνω)

2. Αν βάλω πάνω 5-6 games και 8-10 apps πόσο ελεύθερο χώρο λέτε να έχει το iphone το 16gb?

3. Αξίζει τα 100eur+ που είναι παραπάνω το 32gb?

 

Στο ONE X μου που είναι 32gb έχω 22gb ελεύθερα ενώ πάνω έχω 7-8 games, 20-25 apps, και 50-60 φωτογραφίες.

Πιστεύω ότι τα 32GB είναι απαραίτητα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον θα αγοράσω το 5άρι και θέλω να σας ρωτήσω μερικά πράγματα:

 

1. το 16gb πόσο ελεύθερο χώρο έχει ? (κάπου διάβασα περίπου 13.5gb με το iOS και μερικά apps που έχει πάνω)

2. Αν βάλω πάνω 5-6 games και 8-10 apps πόσο ελεύθερο χώρο λέτε να έχει το iphone το 16gb?

3. Αξίζει τα 100eur+ που είναι παραπάνω το 32gb?

 

Στο ONE X μου που είναι 32gb έχω 22gb ελεύθερα ενώ πάνω έχω 7-8 games, 20-25 apps, και 50-60 φωτογραφίες.

 

1) Τόσα έχει περίπου. Όσα διάβασες.

 

2α) Οι εφαρμογές, δεν πιάνουν χώρο. Τα παιχνίδια δεν πιάνουν χώρο.

2β) Οι εφαρμογές πιάνουν χώρο. Τα παιχνίδια πιάνουν χώρο.

Επεξήγηση: Υπάρχουν παιχνίδια των 50MB. Υπάρχουν όμως και των 2GB. Το ίδιο ισχύει και για τις εφαρμογές.

 

Εφόσον χρησιμοποιείς 10GB στο ΟΝΕ Χ, πιθανόν να σου έρχεται τσίμπα τσίμπα το 16άρι, για να σου μένει και λίγος χώρος ελεύθερος.

 

3) Για μένα δεν αξίζει, αν δεν είναι άμεσα χρήσιμο για την δουλειά μου.

Θέλω να πω πως τα 16 είναι αρκετά.

Παίζω 1-2 παιχνίδια μέχρι να τα τερματίσω-βαρεθώ,

Έχω 6-7GB μουσική (1200 τραγούδια περίπου), και κάτι το οποίο είναι σημαντικό για μένα,

Είναι ότι το πουλάς πιο αποδοτικά και πιο εύκολα το 16άρι από τα άλλα, σε βάθος χρόνου (μετά από 1-2 χρόνια κατοχής).

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου απαντησει?

το περιεργο ειναι οτι στο ιδιο σιτε εχει το ιδιο κινητο αλλα 735ε.

 

http://www.ebw.gr/el/product/14134/Apple-iPhone-5-16GB-Black-Mayro

 

http://www.ebw.gr/el/product/71666/MT-Apple-iPhone-5-16GB-EU-%5Bbk%5D-iOS6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Εχω φυγει λιγο καιρο απο την apple κ εχω παει στην samsung αλλα θελω να ξαναγυρισω κ εχω την εξης απορια..

Οταν μας στελνει καποιος μηνυμα σε εφαρμογες οπως fb whatsapp viber κτλ πεταει το κειμενο στην οθονη?

Γιατι στο 4 που ειχα θυμαμαι κατι τετοιο..

κ κατι αλλο...

στις φωτογραφιες τα βιντεο κ οι φωτογραφιες ειναι μαζι η ειναι σε διαφρετικους φακελους?

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Εχω φυγει λιγο καιρο απο την apple κ εχω παει στην samsung αλλα θελω να ξαναγυρισω κ εχω την εξης απορια..

Οταν μας στελνει καποιος μηνυμα σε εφαρμογες οπως fb whatsapp viber κτλ πεταει το κειμενο στην οθονη?

Γιατι στο 4 που ειχα θυμαμαι κατι τετοιο..

Θα σε ειδοποιεί ανάλογα με τον τρόπο που εσύ θα επιλέξεις.

Μέσα από τις ρυθμίσεις μπορείς να ορίσεις το πως θα σε ειδοποιεί κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Αυτά είναι τα είδη ειδοποίησης:

http://img.wonderhowto.com/img/54/37/63454033200913/0/7-best-secret-features-ios-5.w654.jpg

 

 

στις φωτογραφιες τα βιντεο κ οι φωτογραφιες ειναι μαζι η ειναι σε διαφρετικους φακελους?

Είναι μαζί στο Camera Roll.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Ν8 που είχα,είχε μια επιλογή "εκφώνηση καλούντος" και άκουγες ποιός σε καλούσε.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο 5άρι ή κάποια εφαρμογή που να το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ειδοποιεί ανάλογα με τον τρόπο που εσύ θα επιλέξεις.

Μέσα από τις ρυθμίσεις μπορείς να ορίσεις το πως θα σε ειδοποιεί κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Αυτά είναι τα είδη ειδοποίησης:

http://img.wonderhowto.com/img/54/37/63454033200913/0/7-best-secret-features-ios-5.w654.jpg

 

 

 

Είναι μαζί στο Camera Roll.

το πηρααα!!!!!

σε ευχαριστω παρα πολυυυ!!!!!!!!

εχω κ καποιες αλλες αποριες..

1: υπαρχει καποια εφαρμογη που να συνδεει τις επαφες του τηλεφωνου με τους φιλους του fb κ οταν με καλουν να μου βγαζει την φωτο που εχουν στο fb?

2: πως μπορω να μεταφερω τις επαφες στο τηλεφωνο απο το gmail?

3: υπαρχει καποια εφαρμογη για να αναφορα στα sms?

4: υπαρχει καποια εφαρμογη να κλειδωνει τα sms?

αυτα τα λιγα..:O:O

οποιος μπορει ας βοηθησει παρακαλω...:O

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

 

1: υπαρχει καποια εφαρμογη που να συνδεει τις επαφες του τηλεφωνου με τους φιλους του fb κ οταν με καλουν να μου βγαζει την φωτο που εχουν στο fb?

2: πως μπορω να μεταφερω τις επαφες στο τηλεφωνο απο το gmail?

 

οποιος μπορει ας βοηθησει παρακαλω...:O

 

1: Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις την native υποστήριξη του facebook (δεν θυμάμαι από ποια version του iOS και μετά προστέθηκε αυτή η δυνατότητα, αλλά στην 6.x.x υπάρχει σίγουρα).

 

2: Θα συνγχρονίσεις το gmail σαν Exchange στα Settings/Mail, Contacts, Calendars (δες εδώ Set up Google Sync with your iOS device)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

1: Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις την native υποστήριξη του facebook (δεν θυμάμαι από ποια version του iOS και μετά προστέθηκε αυτή η δυνατότητα, αλλά στην 6.x.x υπάρχει σίγουρα).

 

2: Θα συνγχρονίσεις το gmail σαν Exchange στα Settings/Mail, Contacts, Calendars (δες εδώ Set up Google Sync with your iOS device)

 

το εχω ενεργοποιηση αλλα δεν εχει καπου επιλογη να συνδεσω τις επαφες..:O

στο email στην επιλογη διακομιστης τι βαζω?:O:O

edit : m.google.com. ειδα οτι λεει το εγραψα αλλα δεν με βαζει στα email.. :(

απετυχε η συνδεση στον διακομιστη μου γραφει..

αν μπορεις βοηθησε με λιγο κ με τις επαφες κ τον συγχρονισμο με το fb γιατι δεν βγαζω ακρη.. :(

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

το πηρααα!!!!!

3: υπαρχει καποια εφαρμογη για να αναφορα στα sms?

4: υπαρχει καποια εφαρμογη να κλειδωνει τα sms?

Μέσω Jailbreak υπάρχει άμεσος τρόπος ενσωμάτωσης αναφορών παράδοσης στην εφαρμογή των μηνυμάτων. Δυστυχώς χωρίς Jailbreak τα πράγματα είναι πιο περιοριστικά.

Συγκεκριμένα μπορείς να έχεις αναφορά παράδοσης, αν κάθε φορά που στέλνεις μήνυμα προσθέτεις τους παρακάτω κωδικούς.

Cosmote: *0# κενό και το μήνυμα.

Q-Telecom: ! κενό και το μήνυμα.

Vodafone: *# κενό και το μήνυμα.

Wind: *NOT# κενό και το μήνυμα.

Επίσης υπάρχει και η εφαρμογή SMS GR, η οποία δίνει τη δυνατότητα αναφορά παράδοσης, αρκεί να στέλνεις τα μηνύματά σου μέσω αυτής.

 

 

Όσο αφορά το κλείδωμα εφαρμογών, δεν γνωρίζω κάτι χωρίς να κάνεις Jailbreak.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Jailbreak υπάρχει άμεσος τρόπος ενσωμάτωσης αναφορών παράδοσης στην εφαρμογή των μηνυμάτων. Δυστυχώς χωρίς Jailbreak τα πράγματα είναι πιο περιοριστικά.

Συγκεκριμένα μπορείς να έχεις αναφορά παράδοσης, αν κάθε φορά που στέλνεις μήνυμα προσθέτεις τους παρακάτω κωδικούς.

Cosmote: *0# κενό και το μήνυμα.

Q-Telecom: ! κενό και το μήνυμα.

Vodafone: *# κενό και το μήνυμα.

Wind: *NOT# κενό και το μήνυμα.

Επίσης υπάρχει και η εφαρμογή SMS GR, η οποία δίνει τη δυνατότητα αναφορά παράδοσης, αρκεί να στέλνεις τα μηνύματά σου μέσω αυτής.

 

 

Όσο αφορά το κλείδωμα εφαρμογών, δεν γνωρίζω κάτι χωρίς να κάνεις Jailbreak.

 

σε ευχαριστω παρα πολυυυ!!!!

μηπως μπορεις να με βοηθησεις κ σε κατι αλλες αποριες που εχω παραπανω?:O

συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα επανηλθα μετα απο καιρο σε iphone κ δεν θυμαμαι τπτ..:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Ν8 που είχα,είχε μια επιλογή "εκφώνηση καλούντος" και άκουγες ποιός σε καλούσε.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο 5άρι ή κάποια εφαρμογή που να το κάνει?

 

υπάρχει..iAnnounce απο cydia

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Μπορει να μου πεις καποιος ποιος ειναι ο διακομιστης στο microsoft exchange γιατι γραφω το m.google.com που διαβασα καπου κ μου γραφει προβλημα με τον διακομιστη?

κ πως περναω μετα τις επαφες μου απο το gmail στην συσκευη?

ας μου πει καποιος pleaseeeeeee!!!!!!! :( :(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Μπορει να μου πεις καποιος ποιος ειναι ο διακομιστης στο microsoft exchange γιατι γραφω το m.google.com που διαβασα καπου κ μου γραφει προβλημα με τον διακομιστη?

κ πως περναω μετα τις επαφες μου απο το gmail στην συσκευη?

ας μου πει καποιος pleaseeeeeee!!!!!!! :( :(

 

Αν αν περάσεις κανονικά το gmail σου δεν σου βγάζει επιλογή για συγχρονισμό επαφών? Μπορείς να κάνεις και με iTunes.

 

Δες και αυτό. Δώσε βάση στο To access m.google.com, set the language to English (US).

Edited by makis21
Link to comment
Share on other sites

Έρευνα για το τελευταίο Apple iPhone που αγοράσατε.εχει έρθει σε κάποιον αυτό το mail;

 

Έχει έρθει σε μένα 5-6 ερωτήσεις αν θυμάμαι καλά. Όσο να πεις, καλή πρακτική. Πάει βάση ενεργοποίησης συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να αποδεχθείς ότιδήποτε όρους ασφαλείας σου βγάζει στο facebook , και μετά να πάς στις ρυθμίσεις της συκευής να σου εμφανίζει τισ contacts του facebook στις επαφές .
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να αποδεχθείς ότιδήποτε όρους ασφαλείας σου βγάζει στο facebook , και μετά να πάς στις ρυθμίσεις της συκευής να σου εμφανίζει τισ contacts του facebook στις επαφές .

 

δεν εχει καπου επιλογη τετοια..

αυτο που κανω ειναι παταω το sunc κ μου γραφει παρουσιαστηκε σφαλμα προσπαθηστε αργοτερα..

πρεπει να κανω καποια ρυθμιση μεσα απο το fb?

κ αν ναι ποια?:O

κ κατι ακομα δεν μου δουλευει το messenger του fb μου στελνουν μηνυμα κ πρεπει να μπω στην εφαρμογη να τα δω δεν μου βγαζει ειδοποιηση γιατι??

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καπου επιλογη τετοια..

αυτο που κανω ειναι παταω το sunc κ μου γραφει παρουσιαστηκε σφαλμα προσπαθηστε αργοτερα..

πρεπει να κανω καποια ρυθμιση μεσα απο το fb?

κ αν ναι ποια?:O

κ κατι ακομα δεν μου δουλευει το messenger του fb μου στελνουν μηνυμα κ πρεπει να μπω στην εφαρμογη να τα δω δεν μου βγαζει ειδοποιηση γιατι??

 

Αν το έχεις jailbreak , είναι συχνό φαινόμενο αυτό , τώρα να σου πω κάμε το restore και τέτοια δεν θα στο πρότεινα , εκτός αν τόσο τη θες αυτήν την εφαρμογή οκ , άσε με να την δοκιμάσω κι εγώ και μέχρι το βραδάκι θα σου πω .

 

edit: Για ρέξε μια ματιά εδώ , τσάμπα παιδεύεσαι https://www.facebook.com/syncmeapp

Edited by jimval86
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις jailbreak , είναι συχνό φαινόμενο αυτό , τώρα να σου πω κάμε το restore και τέτοια δεν θα στο πρότεινα , εκτός αν τόσο τη θες αυτήν την εφαρμογή οκ , άσε με να την δοκιμάσω κι εγώ και μέχρι το βραδάκι θα σου πω .

 

edit: Για ρέξε μια ματιά εδώ , τσάμπα παιδεύεσαι https://www.facebook.com/syncmeapp

 

Σε ευχαριστω παααααααααρα πολυυυυυ!!!!

Δεν εχω κανει restore τωρα δεν ξερω τι παιζει με την εφαρμογη του fb..

Καποια εφαρμογη να μικραινει φωτογραφιες για να ανεβαινουν στο istagram γιατι μου κοβει τις μισες υπαρχει η πολλα θελω???:p

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα τα ΙΔΙΑ και τα ΙΔΙΑ και το παραγγειλα κι εγω στο λευκό χρώμα στα 620 ευρώ.με το jb θα περάσει λίγο η ώρα μου και θα ασχοληθώ.

Ερώτηση,στο λευκό χρώμα δεν εχει αναφερθεί κάποιο θεμα κατασκευής έτσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα τα ΙΔΙΑ και τα ΙΔΙΑ και το παραγγειλα κι εγω στο λευκό χρώμα στα 620 ευρώ.με το jb θα περάσει λίγο η ώρα μου και θα ασχοληθώ.

Ερώτηση,στο λευκό χρώμα δεν εχει αναφερθεί κάποιο θεμα κατασκευής έτσι?

 

Καλα, δεν ντρεπεσαι? θα παρεις iphone?

:p

 

Ταξιδιωτη, δεν θα σου εχει κανεναν θεμα, το λευκο δεν εχει προβληματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν ντρεπεσαι? θα παρεις iphone?

:p

 

Ταξιδιωτη, δεν θα σου εχει κανεναν θεμα, το λευκο δεν εχει προβληματα.

 

Ελα φίλε μου,ναι,βαρέθηκα να σου Πω την αλήθεια και είπα να κάνω μια αλλαγή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παααααααααρα πολυυυυυ!!!!

Δεν εχω κανει restore τωρα δεν ξερω τι παιζει με την εφαρμογη του fb..

Καποια εφαρμογη να μικραινει φωτογραφιες για να ανεβαινουν στο istagram γιατι μου κοβει τις μισες υπαρχει η πολλα θελω???:p

 

Πολλές εφαρμογές και δωρεάν μάλιστα , για να μην στις γράφω όλες εδώ , μπες μέσα στο app store από το κινητό , και στην αναζήτηση γράψε resize , θα σου βγάλεις πολλές διάλεξε εσύ την καλύτερη για τα δικά σου δεδομένα .

Edited by jimval86
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...