Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά σταματήστε να γκρινιάζετε ότι λείπει το ένα και λείπει το άλλο , περιμένετε δλδ μια εταιρεία τόσο αρτηριοσκληρωτικη ξαφνικά να σου προσθέσει αυτά που έχει το notification του android ?

Παίδες κ μέχρι αυτές της αλλαγές ευχαριστημένος είμαι , τα κάποια μπαγκ που έχει να διορθώσουν θα είναι κομπλέ .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά σταματήστε να γκρινιάζετε ότι λείπει το ένα και λείπει το άλλο , περιμένετε δλδ μια εταιρεία τόσο αρτηριοσκληρωτικη ξαφνικά να σου προσθέσει αυτά που έχει το notification του android ?

Παίδες κ μέχρι αυτές της αλλαγές ευχαριστημένος είμαι , τα κάποια μπαγκ που έχει να διορθώσουν θα είναι κομπλέ .

Συμφωνώ και επαυξάνω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σταματήστε να γκρινιάζετε ότι λείπει το ένα και λείπει το άλλο , περιμένετε δλδ μια εταιρεία τόσο αρτηριοσκληρωτικη ξαφνικά να σου προσθέσει αυτά που έχει το notification του android ?

Παίδες κ μέχρι αυτές της αλλαγές ευχαριστημένος είμαι , τα κάποια μπαγκ που έχει να διορθώσουν θα είναι κομπλέ .

 

Δεν γκρινιζουμε φιλε, απλα κανουμε μερικες παρατηρησεις γενικου τυπου στο τι θα μπορουσε να βελτιωθει περισσοτερο! Σιγουρα για την apple ειναι ενα τεραστιο βημα το να προσθεσει τετοιου τυπου λειτουργιες στις συσκευες της! Απλα ειμαι της αποψης οτι "αν κανεις μια δουλεια καντην σωστα η μην την κανεις καθολου." Γι αυτους δεν θα' ταν τπτ να προσεθεταν ενα option ακομα ωστε να μπορουσαμε να επιλεγουμε να υπαρχουν στο control settings αυτα που ο εκαστοτε χρηστης θελει, ενω κακα τα ψεματα για τους χρηστες ειναι μεγαλη υποθεση και προσφερει εξισου μεγαλη πρακτικοτητα στην καθημερινη χρηση του κινητου! ;)

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Δεν γκρινιζουμε φιλε, απλα κανουμε μερικες παρατηρησεις γενικου τυπου στο τι θα μπορουσε να βελτιωθει περισσοτερο! Σιγουρα για την apple ειναι ενα τεραστιο βημα το να προσθεσει τετοιου τυπου λειτουργιες στις συσκευες της! Απλα ειμαι της αποψης οτι "αν κανεις μια δουλεια καντην σωστα η μην την κανεις καθολου." Γι αυτους δεν θα' ταν τπτ να προσεθεταν ενα option ακομα ωστε να μπορουσαμε να επιλεγουμε να υπαρχουν στο control settings αυτα που ο εκαστοτε χρηστης θελει, ενω κακα τα ψεματα για τους χρηστες ειναι μεγαλη υποθεση και προσφερει εξισου μεγαλη πρακτικοτητα στην καθημερινη χρηση του κινητου! ;)

 

Σωστά τα λες. Πιστεύω ένα διακοπτακι για 3g κι ένα για τα δεδομένα θα ήταν πολύ χρήσιμο γιατί δεν τα έχουν όλοι συνέχεια ανοιχτά.

Αν έχεις κάποια λίγα mb πρέπει να το ανοιγοκλεινεις.

Δεν είναι δύσκολο να μπεις στις ρυθμίσεις αλλά θα ήταν καλό να μπορείς να έχεις 2-3 επιλογές ας πούμε το Μην ενοχλείται δεν το χρησιμοποιω. Θα το άλλαζα με κάτι αλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το με τα data και το 3g, εικάζω πως δεν το χουν βαλει σαν επιλογη, διοτι στην Αμερική εχουν ολοι σχεδον απεριοριστα mbs, οποτε δεν τους χρειαζεται διοτι τα' χουν παντα ανοιχτα. Βεβαια κι απο πλευρας μπαταριας να το δεις παλι θα' πρεπε να υπαρχει η επιλογη αυτη... Με ανοιχτα data και 3g το κινητο κανταναλωνει σχεδον διπλασια μπαταρια να μην πω και παραπανω, ειδικα αν μιλαμε για 5αρι.
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διακοπτάκι για το 3G/Data ότι από τα 2 ή και τα 2 θα ήταν το χειρότερο πράγμα που θα μπορούσες να κάνεις στο κινητό μιας και σε περίπτωση που στο έκλεβαν και είχες ενεργοποιημένο το control center στη lockscreen θα μπορούσαν να αποκόψουν πλήρως τα δεδομένα το κινητού και να μπορούν παράλληλα να κάνουν αβέρτα κλήσεις από το κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα με αποτέλεσμα να σε χρεώνουν! Ενώ αν χρησιμοποιήσουν το airplane mode με το ίδιο κίνητρο τουλάχιστον δεν θα μπορούν να κάνουν ούτε κλήσεις! Για αυτό και δεν μπήκε κάτι τέτοιο για να γίνει το κινητό όσο το δυνατόν πιο ασφαλές σε περίπτωση απώλειας του! Γιατί με ανοιχτά data ως γνωστόν μπορείς να κάνεις το κινητό άχρηστο στον οποιοδήποτε κλέφτη μέσω του find my iphone lost mode! Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διακοπτάκι για το 3G/Data ότι από τα 2 ή και τα 2 θα ήταν το χειρότερο πράγμα που θα μπορούσες να κάνεις στο κινητό μιας και σε περίπτωση που στο έκλεβαν και είχες ενεργοποιημένο το control center στη lockscreen θα μπορούσαν να αποκόψουν πλήρως τα δεδομένα το κινητού και να μπορούν παράλληλα να κάνουν αβέρτα κλήσεις από το κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα με αποτέλεσμα να σε χρεώνουν! Ενώ αν χρησιμοποιήσουν το airplane mode με το ίδιο κίνητρο τουλάχιστον δεν θα μπορούν να κάνουν ούτε κλήσεις! Για αυτό και δεν μπήκε κάτι τέτοιο για να γίνει το κινητό όσο το δυνατόν πιο ασφαλές σε περίπτωση απώλειας του! Γιατί με ανοιχτά data ως γνωστόν μπορείς να κάνεις το κινητό άχρηστο στον οποιοδήποτε κλέφτη μέσω του find my iphone lost mode!

 

Αν σου κλεψουν το κινητο, το πρωτο πραγμα που κανεις ειναι να καλεσεις τον παροχο σου και να απενεργοποιησει την καρτα σου ετσι ωστε κανεις να μην μπορει να κανει κληση η να σε χρεωσει. Απο κει και περα μπορεις καλιστα να "απενεργοποιησεις" την συσκευη σου κανοντας ενα τηλεφωνο στην apple δινοντας τους τα απαραιτητα στοιχεια και μεσω μιας διαδιακασιας που θα ακολουθησει, εχοντας η οχι ενεργοποιημενο ιντερνετ στην συσκευη, αυτοι εχουν την δυνατοτητα μεσω του imei και του δορυφορικου δεκτη να το απενεργοποιησουν, ωστε να μην μπορει να το χρησιμποιησει αυτος που το πηρε. Σιγουρα το findmyiphone ειναι πιο γρηγορη διαδικασια, αλλα δεν αξιζει γι αυτον τον λογο και μονο ο οποιος οπως προειπα εχει εναλλακτικες. να μην διευκολυνεις τοσο πολυ την καθημερινοτητα σου. ;)

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Και μέχρι να γίνουν όλες οι παραπάνω διαδικασίες έχει φτάσει η επόμενη μέρα και το κινητό έχει ήδη αλλάξει χέρια έχει γίνει το restore και τράβα βρες το μετά!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Και μέχρι να γίνουν όλες οι παραπάνω διαδικασίες έχει φτάσει η επόμενη μέρα και το κινητό έχει ήδη αλλάξει χέρια έχει γίνει το restore και τράβα βρες το μετά!

Το restore δεν εχει καμια σχεση, με το imei γινονται τα παντα το οποιο δεν αλλαζει ποτε.

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Απο κει και περα μπορεις καλιστα να "απενεργοποιησεις" την συσκευη σου κανοντας ενα τηλεφωνο στην apple δινοντας τους τα απαραιτητα στοιχεια και μεσω μιας διαδιακασιας που θα ακολουθησει, εχοντας η οχι ενεργοποιημενο ιντερνετ στην συσκευη, αυτοι εχουν την δυνατοτητα μεσω του imei και του δορυφορικου δεκτη να το απενεργοποιησουν, ωστε να μην μπορει να το χρησιμποιησει αυτος που το πηρε. Σιγουρα το findmyiphone ειναι πιο γρηγορη διαδικασια, αλλα δεν αξιζει γι αυτον τον λογο και μονο ο οποιος οπως προειπα εχει εναλλακτικες. να μην διευκολυνεις τοσο πολυ την καθημερινοτητα σου. ;)

Φυσικά και η Apple δεν μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο.

Το μόνο πράγμα που μπορείς να κάνεις μέσω του IMEI είναι να επικοινωνήσεις με το φορέα δικτύου σου ώστε να εκχωρηθεί το IMEI σε μια black list. Αποτέλεσμα αυτού θα είναι ο φραγμός της συσκευές από το φορέα σου, αλλά και από τους υπόλοιπους φορείς, εάν και εφόσον μοιράζονται τέτοια δεδομένα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ενα τηλεφωνο στην apple η μια επικοινωνια μεσω mail μαζι τους μπορει να σε πεισει. Εχουμε απενεργοποιησει μεσω της apple συσκευη που εκλαπη απο γνωστο μου. Δεν τα βγαζω απ' το μυαλο μου.
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνατε είναι να μπει η συσκευή (βάσει του IMEI της) στη μαύρη λίστα του φορέα δικτύου. Αυτό όμως δεν αποτρέπει τον κλέφτη να χρησιμοποιήσει τη συσκευή σε δίκτυο άλλης χώρας ή πολύ περισσότερο, να τη χρησιμοποιήσει ως iPod.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Βρηκα αυτο http://www.lowestpriceforsale.com/new-apple-iphone-5s-unlocked-16gb-cellular-phone-black-p-394.html

Iphone 5s δηλαδη με 370 δολλαρια...οποτε 272 ευρω!!! ...ξεκλειδωτο λεει...και εχει το 5 και 5C πιο φτηνα ακομα...ξέρει κανείς τίποτα για το εν λόγω site?

Επίσης,γράφει οτι υποστηριζει ελληνικα,κανονικα

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνατε είναι να μπει η συσκευή (βάσει του IMEI της) στη μαύρη λίστα του φορέα δικτύου. Αυτό όμως δεν αποτρέπει τον κλέφτη να χρησιμοποιήσει τη συσκευή σε δίκτυο άλλης χώρας ή πολύ περισσότερο, να τη χρησιμοποιήσει ως iPod.

Αν και δεν μιλησα εγω στο τηλεφωνο, αλλα ενας φιλος μου, ημουν παρον, αυτο που μου ειπε ηταν οτι ο υπαλληλος με τον οποιον μιλησε του ειπε οτι το τηλεφωνο απενεργοποιηθηκε και κλειδωθηκε ετσι ωστε να μην ειναι δυνατη η χρηση του. Τωρα τι να σου πω περαιτερω δεν ξερω ουτε εγω.

 

 

Καλησπερα! Βρηκα αυτο http://www.lowestpriceforsale.com/new-apple-iphone-5s-unlocked-16gb-cellular-phone-black-p-394.html

Iphone 5s δηλαδη με 370 δολλαρια...οποτε 272 ευρω!!! ...ξεκλειδωτο λεει...και εχει το 5 και 5C πιο φτηνα ακομα...ξέρει κανείς τίποτα για το εν λόγω site?

Επίσης,γράφει οτι υποστηριζει ελληνικα,κανονικα

Οπου ακους πολλα κερασια... την ξερεις την συνεχεια! Πιστεψε με αν εστω ενα site εδινε σκετη συσκευη iphone 5s στα 300 και στα 400 ευρω θα ειχε βουηξει ο πλανητης! Πιθανοτατα ειναι απαταιωνες η τσεκαρε μηπως αυτες οι τιμες ειναι με συμβολαια σε καποια εταιρια του εξωτερικου!

Edited by Itchrist86
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα σας,στη πρωτη φορτιση ποση ωρα να το αφησω?φορτιζει κλειστο το κινητο?πρωτη φορα πηρα iphone κ ειμαι ασχετος,σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα θα ανοιξεις την συσκευη μολις την βγαλεις απ' το κουτι η οποια θα εχει ενα μικρο ποσοστο μπαταριας. Θα περιμενεις να τελειωσει αυτο και να κλεισει το τηλεφωνο ειτε παιζοντας ειτε αφηνοντας το. Μολις κλεισει απο μπαταρια θα το βαλεις να φορτισει μεχρι να φτασει στο 100% και 3-4 η και 5 ωρες παραπανω. Αυτο ισχυει για ολες τις μπαταριες λιθιου σε ολα τα κινητα. Αλλοι λενε οτι ειναι μυθος, αλλοι λενε οτι ειναι "must". Εγω προσωπικα και οι περισσοτεροι ανθρωποι που γνωριζω το τηρουμε εστω την πρωτη η για κανα 2 κυκλους φορτισης το πολυ στην αρχη! It's up to you my friend!
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Αρχικα θα ανοιξεις την συσκευη μολις την βγαλεις απ' το κουτι η οποια θα εχει ενα μικρο ποσοστο μπαταριας. Θα περιμενεις να τελειωσει αυτο και να κλεισει το τηλεφωνο ειτε παιζοντας ειτε αφηνοντας το. Μολις κλεισει απο μπαταρια θα το βαλεις να φορτισει μεχρι να φτασει στο 100% και 3-4 η και 5 ωρες παραπανω. Αυτο ισχυει για ολες τις μπαταριες λιθιου σε ολα τα κινητα. Αλλοι λενε οτι ειναι μυθος, αλλοι λενε οτι ειναι "must". Εγω προσωπικα και οι περισσοτεροι ανθρωποι που γνωριζω το τηρουμε εστω την πρωτη η για κανα 2 κυκλους φορτισης το πολυ στην αρχη! It's up to you my friend!

 

φορτιζει κανονικα κλειστο ε?οταν παει στο 100% θα μου βγαλει ,μνμ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,στη πρωτη φορτιση ποση ωρα να το αφησω?φορτιζει κλειστο το κινητο?πρωτη φορα πηρα iphone κ ειμαι ασχετος,σας ευχαριστω.

Γνώμη μου, άφησέ το να φορτίσει κλειστό για 3 ώρες. Μετά, άνοιξέ το, χρησιμοποίησέ το μέχρι να φτάσει στο 5% και μετά ξαναφόρτισέ το πλήρως, (ανοιχτό πια). Επανέλαβε αυτό για 3-4 φορές και μετά μπορείς να το φορτίζεις και διακεκομμένα. 1-2 φορές το μήνα, να φροντίζεις να φτάνει χαμηλά πριν το φορτίσεις (5%).

 

 

Πάντως, για αυτό που συζητάτε, δεν νομίζω ότι ο λόγος που δεν μπήκε κουμπί για το 3g-4g στο cc ήταν για την περίπτωση κλοπής. Μου φαίνεται κάπως...χαζό αυτό να λέγεται. θεωρώ ότι έκριναν σημαντικότερα τα άλλα κουμπιά που έβαλαν. Εδώ δεν θεωρούν απαραίτητο να υπάρχει διακόπτης για 2g....

Όσο για τη δυνατότητα παραμετροποίησης...πάμε καλά???? εδώ μιλάμε για άπλ.:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οταν το iphone εχει απνεργοποιηθει απο μπαταρια και το συνδεσεις στον φορτιστη, στην αρχη θα φορτισει λιγο μονο του χωρις να μπορεις να κανεις εσυ τπτ(ουτε να το ανοιξεις) και στην συνεχεια θα ανοιξει μονο του! Οποτε μην ανυσηχεις θα ειναι ανοιχτο ενω φορτιζει και θα βλεπεις σε τι ποσοστο ειναι η μπαταρια!
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε το όσο θέλεις και όποτε θέλεις. Διαβάστε λίγο στο Internet τί είναι μπαταρίες λιθίου. Είμαστε στο 2013
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Φόρτισε το όσο θέλεις και όποτε θέλεις. Διαβάστε λίγο στο Internet τί είναι μπαταρίες λιθίου. Είμαστε στο 2013

 

απλα ρωταω,οταν το κλεισω κ το βαλω να φορτισει,θα ανοιξει απο μονο του η θα συνεχιζει να φορτιζει κλειστο μεχρι το 100%?το galaxy s3 που ειχα φορτιζε κλειστο μεχρι τελος,εννοω στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

απλα ρωταω,οταν το κλεισω κ το βαλω να φορτισει,θα ανοιξει απο μονο του η θα συνεχιζει να φορτιζει κλειστο μεχρι το 100%?το galaxy s3 που ειχα φορτιζε κλειστο μεχρι τελος,εννοω στο 100%.

 

Οπως ειπα και πιο πανω, ανοιγει μονο του μετα απο λιγα λεπτα αν εχει μεινει απο μπαταρια και εκλεισε! :)

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Δεν εχει σημασια ετσι κι αλλιως. Και οσων αφορα αυτο που ειπε ο φιλος thanoslam, κι εγω συμφωνω πως ισως και να μην ισχυει τπτ απο ολα αυτα και να μην χρειαζεται καμια ειδικη μεταχειριση ουτε καν την πρωτη φορα. Επειδη ανεκαθεν ομως ακουγωταν αυτο απο πολυ κοσμο και ειναι κατι που το εκανα παντα με τις καινουριες συσκευες και ποτε δεν ειχα θεμα συνεχιζω να το κανω ακομα και για ψυχολογικους λογους. χαχαχαχα
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Ακριβως. Δεν εχει σημασια ετσι κι αλλιως. Και οσων αφορα αυτο που ειπε ο φιλος thanoslam, κι εγω συμφωνω πως ισως και να μην ισχυει τπτ απο ολα αυτα και να μην χρειαζεται καμια ειδικη μεταχειριση ουτε καν την πρωτη φορα. Επειδη ανεκαθεν ομως ακουγωταν αυτο απο πολυ κοσμο και ειναι κατι που το εκανα παντα με τις καινουριες συσκευες και ποτε δεν ειχα θεμα συνεχιζω να το κανω ακομα και για ψυχολογικους λογους. χαχαχαχα

 

οποτε το αφηνω να παει στο 1%,μετα το σβηνω για να μην σβησει απο μονο του κ το βαζω κανενα 8 ωρο συνολο να φορτισει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...