Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον το θέλει! Carrier Settings για απενεργοποίηση του διακόπτη LTE και επαναφορά του 3G στο δίκτυο της Cosmote! Θα χρειαστεί επίσης να ακολουθήσετε και αυτή τη διαδικασία για να επιτρέψετε την φόρτωση carrier settings από τον υπολογιστή σας! Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άφησε τα οπως ειναι

πρώτα πατα τον διακόπτη ''ανάλυση'' πανω αριστερά και μολις ολοκληρωθεί θα πατήσεις δεξια τον καθαρισμό.

μολις ολοκληρωθεί κι αυτο, θα σε πετάξει ενα διαφημιστικό μήνυμα. το κλεινεις και θα σου ζητήσει respring. το κάνεις και τελος.

 

το εκανα!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!

σαν να μου φαινεται οτι παει πιο καλα τωρα!!!

μπορω να το κανω συχνα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!

σαν να μου φαινεται οτι παει πιο καλα τωρα!!!

μπορω να το κανω συχνα αυτο?

 

Και κάθε μέρα να το κάνεις δεν υπάρχει πρόβλημα , εγώ το κάνω μια φορά την εβδομάδα , έτσι για να καθαρίζει το τηλ. από τα αχρείαστα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον το θέλει! Carrier Settings για απενεργοποίηση του διακόπτη LTE και επαναφορά του 3G στο δίκτυο της Cosmote! Θα χρειαστεί επίσης να ακολουθήσετε και αυτή τη διαδικασία για να επιτρέψετε την φόρτωση carrier settings από τον υπολογιστή σας!

 

το δοκίμασες ο ίδιος όλα οκ;

 

επίσης επειδή προέρχομαι απο restore από iPhone 4S, είμαι σε 6.1.3

είναι οκ η μπαταρία η να φύγω για restore as new? πως το κόβεται;

 

http://img255.imageshack.us/img255/5783/img0451a.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα και δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα! Απλά μην πατήσετε αναβάθμιση στις ρυθμίσεις παρόχων γιατί θα σας ξαναβγάλει τον διακόπτη! Επίσης εγώ το έφτιαξα επομένως έπρεπε να το δοκιμάσω λίγο παραπάνω πριν το δώσω προς κατανάλωση! Συγγνώμη :( Αν σας δούλεψε πείτε καμιά καλή κουβέντα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα και δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα! Απλά μην πατήσετε αναβάθμιση στις ρυθμίσεις παρόχων γιατί θα σας ξαναβγάλει τον διακόπτη! Επίσης εγώ το έφτιαξα επομένως έπρεπε να το δοκιμάσω λίγο παραπάνω πριν το δώσω προς κατανάλωση! Συγγνώμη :( Αν σας δούλεψε πείτε καμιά καλή κουβέντα!

 

είσαι όντως μεγάλος. μου φτιαξες τη μέρα.

 

δούλεψε άριστα.

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασες ο ίδιος όλα οκ;

 

επίσης επειδή προέρχομαι απο restore από iPhone 4S, είμαι σε 6.1.3

είναι οκ η μπαταρία η να φύγω για restore as new? πως το κόβεται;

 

http://img255.imageshack.us/img255/5783/img0451a.png

 

Αρχηγε μου σε 4s ειναι αυτοι οι χρονοι; Τους πετυχαινες και πριν την 6.1.3;

Link to comment
Share on other sites

Και κάθε μέρα να το κάνεις δεν υπάρχει πρόβλημα , εγώ το κάνω μια φορά την εβδομάδα , έτσι για να καθαρίζει το τηλ. από τα αχρείαστα.

 

καλησπερα!!!!

σε ευχαριστω πολυ πολυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχεις μονο EDGE; Ειχα ενα τετοιο προβλημα με το ipad 2 μου-(ειχε μονο EDGE και δεν επαιρνε 3G signal), και λυθηκε μονο μετα απο clean restore (χωρις να κανω restore απο backup)

 

Εμφανιζει εικονιδιο 3G αν αυτο εννοεις...κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι αν κλεισω και ανοιξω τα δεδομενα και το 3G,δουλευει κανονικα,αν ομως τα αφησω ανοιχτα,μετα απο π.χ πεντε λεπτα δεν θα δουλευει καθολου,θα πρεπει να ξανακλεισω ξανανοιξω δεδομενα και 3G για να εχω ιντερνετ...εχω μπερδευτει γιατι δεν ξερω αν ειναι προβλημα της συσκευης ή της vodafone.

Το επανεφερα σε εργοστασιακες ρυθμισεις το σεταρα ως καινουριο περασα και τη νεα εκδοση αλλα τιποτα.:wacko:

Η κοπελα μου,δικο της ειναι,εχει ξενερωσει και χρησιμοποιε το 4 ακομα...

Πειτε καμια ιδεα ρε παιδια:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , έχετε παρατηρήσει γρατζουνιές ή και σκόνες κάτω από το φακο της κάμερας ?

Εμένα έχει μια ή σκονίτσα ή γρατζουνια είναι και από ότι κοίταξα στο web είναι συνηθισμένο φαινόμενο .

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω να μας πει , ευχαριστώ εκ των πρωτέρων .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

την βοηθεια σας παλι..

εχω προβλημα με το app store..καθυστερει υπερβολικα να κατεβασει εφαρμογες..

δεν φταιει η συνδεση .. εχω πολυ γρηγορη..

τι να κανω να δω τι φταιει? :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

την βοηθεια σας παλι..

εχω προβλημα με το app store..καθυστερει υπερβολικα να κατεβασει εφαρμογες..

δεν φταιει η συνδεση .. εχω πολυ γρηγορη..

τι να κανω να δω τι φταιει? :(

 

Το app store έχει προβλήματα από την 6 και μετά. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι πάρα μόνο λίγο υπομονή μέχρι να βγει η 7

Περίπου το καλοκαίρι. Και εγώ σε ipad3 με καλή σύνδεση έχει σκάλωμα τα, καθυστερήσει και μερικές φορές fc.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Αγόρασα εδώ και 15 μέρες περίπου το iphone 5 από το eshop.gr και μόλις το παρέλαβα έκανε σαν κουδουνίστρα από την μπαταρία... Έτσι λοιπόν το έδωσα πίσω. Τους τηλεφωνώ κάθε μέρα εδώ και 10 μέρες και δεν μου λέει κάποιος πότε θα έχω το κινητό που πλήρωσα με μετρητά. Θεωρώ το service του eshop είναι μούφα.... Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Τι πρέπει να κάνω, εκτός από τις φωνές γιατί με τις φωνές δεν καταλαβαίνουν...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Αγόρασα εδώ και 15 μέρες περίπου το iphone 5 από το eshop.gr και μόλις το παρέλαβα έκανε σαν κουδουνίστρα από την μπαταρία... Έτσι λοιπόν το έδωσα πίσω. Τους τηλεφωνώ κάθε μέρα εδώ και 10 μέρες και δεν μου λέει κάποιος πότε θα έχω το κινητό που πλήρωσα με μετρητά. Θεωρώ το service του eshop είναι μούφα.... Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Τι πρέπει να κάνω, εκτός από τις φωνές γιατί με τις φωνές δεν καταλαβαίνουν...

 

Βρες το τηλέφωνο του ΚΕ.Π.ΚΑ Και τηλεφώνησέ τους μπροστά τους. Απειλώντας τους πως θα τους καταγγείλεις.

Λογικά θα σε εξυπηρετήσουν.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

πολλες φορες η εφαρμογη του youtube δεν μου ανοιγει κανενα βιντεο κ πρεπει να κλεισω το τηλ κ να ο ανοιξω ξανα ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?

κ κατι ακομα..

υπαρχει καποια εφαρμογη τυπου σημειωματαριο ??

να εχει τους μηνες κ να γραφουμε εξοδα κτλ??????

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
καλημερα!!

πολλες φορες η εφαρμογη του youtube δεν μου ανοιγει κανενα βιντεο κ πρεπει να κλεισω το τηλ κ να ο ανοιξω ξανα ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?

κ κατι ακομα..

υπαρχει καποια εφαρμογη τυπου σημειωματαριο ??

να εχει τους μηνες κ να γραφουμε εξοδα κτλ??????

Για έξοδα με έχει βολέψει απίστευτα το Wally: https://itunes.apple.com/us/app/wally-smart-personal-finance/id610314677?mt=8&ign-mpt=uo%3D4
Link to comment
Share on other sites

Για έξοδα με έχει βολέψει απίστευτα το Wally: https://itunes.apple.com/us/app/wally-smart-personal-finance/id610314677?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

 

σε ευχαριστω πολυυυ!!!!!

γιατι θελει email κτλ για να δουλεψει?? :O

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εγώ μένω Γερμανία και στη πόλη μου υπάρχει πάντα καλό 3g, αλλά το κινητό δεν μου βγάζει ποτέ μα ποτέ πάνω από 20 ώρες αυτονομία

 

διαβάζω εδώ κάποιοι έχετε 48 ώρες αυτονομία , πως εξηγείται τόσο μεγάλη διαφορά;

 

Προφανώς το χρησιμοποιούν σαν τηλέφωνο και μόνο φίλε μου.

Και σε μένα και στους περισσότερους γνωστούς μου τόσο βγάζει όσο λες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια! Όλες οι συσκευές λαμβάνουν για τουλάχιστον 2-3 χρόνια τα καινούρια λειτουργικά! Εκτός από το iPhone 3GS που έχει σπάσει όλα τα κοντέρ και έχει πάρει 4 συνεχή χρόνια τις καινούριες αναβαθμίσεις!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

αν παραγγειλω συσκευη απο εδω http://store.apple.com/us/buy/home/shop_iphone/family/iphone5?product=IPHONE5

θα δουλευει κανονικα η θα ειναι κλειδωμενο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

αν παραγγειλω συσκευη απο εδω http://store.apple.com/us/buy/home/shop_iphone/family/iphone5?product=IPHONE5

θα δουλευει κανονικα η θα ειναι κλειδωμενο?

 

Αν καταφέρεις να παραγγείλεις συσκευή από εκεί για να στην στείλουν Ελλάδα , πες μας κι εμάς πως το κατάφερες :lol: !!!

Δεν γίνεται πάντως είναι μόνο για αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρεις να παραγγείλεις συσκευή από εκεί για να στην στείλουν Ελλάδα , πες μας κι εμάς πως το κατάφερες :lol: !!!

Δεν γίνεται πάντως είναι μόνο για αμερική.

 

Το είχα κάνει εγώ το 2007 για συνολικά 5 συσκευές iPhone 1ης γενιάς. Αγοράζεις μια ταχυδρομική θυρίδα που εδρεύει στην Αμερική η διεύθυνση της οποίας δε θυμίζει ταχυδρομική θυρίδα σε τίποτα (ακριβώς γιατί πολλά sites online δε στέλνουν προϊόντα σε τ.θ.) και μόλις φτάσει κάτι στη θυρίδα σου σε ειδοποιούν και εχείς πολλές διαφορετικές επιλογές. Να σου στείλουν αυτό που έχει έρθει για σένα στη διεύθυνση της επιλογής σου, να σου σκανάρουν το τυχόν έγγραφο και να καταστρέψουν το πρωτότυπο και πολλές άλλες αυτοματοποιημένες επιλογές όπως π.χ. κάθε μήνα να στέλουν μαζεμένα όλη την αλληλογραφία σου για οικονομία στα έξοδα αποστολής.

Επιλέγεις εσύ τι θα γράψουν πάνω στο πακέτο που θα σου στείλουν. Εγώ π.χ. στο iPhone έγραφα "αξεσουάρ κινητής τηλεφωνίας" και αξία 100$. Για τα 2 απο τα 5 iPhone που έφερα πλήρωσα από 30€ τελωνείο. Για τα άλλα 3 τίποτα! (Εγώ είχα νοικιάσει θυρίδα σε αυτό το site: http://www.usamail1.com)

 

Όσον αφορά την ερώτηση της mmaria_82, το ξεκλείδωτο μοντέλο δουλεύει κανονικά στα ελληνικά δίκτυα, μόνο το LTE δεν είναι συμβατό με τις δικές μας συχνότητες!

 

http://f.cl.ly/items/3b0Y3p1y3f451X0K3o2s/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%202013-03-31,%2016.55.16.jpg

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...