Jump to content

Ποιo αυτοκίνητο οδηγείτε;


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

filtate popolare :p otan les oti to timoni den einai kalo ti ennoeis? lol...to systhma dieythinshs tou aytokinhtou einai texnologikws anwtero apo para polla aytokihta ths "klashs", kai gia na ginw safhs sou lew oti next time pou tha to odhghseis prospathise na fereis to aytokinhto sta oria stis KOFTES strofes kai ekei tha deis thn anwterwthta tou. Epishs na ksereis pws oi Benz striboun tis rodes se megalyterh gwneia apo ola ta alla aytokihta. Me thn leksh lebies profanws ennoeis to kibwtio....to opoio einai kataskeyasmeno apo thn MTU mia aiteria KORYFH se o,ti bgazei....endiktika sou lew oti bgazei mexri mhxanes skafwn. tha symfwnisw oti einai ligo sklhro, alla koita to kibwtio mia BMW meta apo 50.000 km ti xarxalo ginetai... :) lag tou gaziou? hlektroniko gazi exei to aytokinhto kai mou fenetai mia xara :)
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω για το καλό τιμόνι και σύστημα διεύθυνσης στις Ε/clk ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MICHALISCLK (13 Ιαν. 2005 , 15:33)

 

koita to kibwtio mia BMW meta apo 50.000 km ti xarxalo ginetai... :)

 

εεε...μην υπερβάλουμε κιόλας....παραδοσιακά οι BMW φημίζονται για τα άριστα κιβώτια... :rolleyes:

και για να σε προλάβω μιλάω και εκ πείρας..και μάλιστα μεγάλης .. :rolleyes: στην συγκεκριμένη μάρκα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (13 Ιαν. 2005 , 18:20)

 

θα συμφωνήσω για το καλό τιμόνι και σύστημα διεύθυνσης στις Ε/clk ;)

 

 

ρε τι μαθαινω :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Οδηγώ τα αυτοκίνητα του πατέρα μου:

 

Corolla, 1300 cm3, 20 χρόνια (!), 235.000 km ( Πόσα χιλιόμετρα ακόμα......)

Avensis, 1600 cm3, 6 χρόνια, 85.000 km

 

Όπως καταλαβαίνετε, η οικογένεια είναι φανατική της Toyota (Toyota ήταν και το 1ο αυτοκίνητο του πατέρα μου, μάλλον κάποια προγενέστερη Corolla, αλλά δεν το θυμάμαι).

 

ΤΟΥΟΤΑ YARIS BLUE 1.3 δεν το αλλαζω με τιποτε αλλα θα ηθελα καποια στιγμη να παρω το ΤΟΥΤΟΤΑ PRIUS!!!

Το Prius είναι όχημα προηγμένης τεχνολογίας: υβριδικό με συνδυασμό βενζινοκινητήρα και ηλεκτροκινητήρα (πώς λειτουργεί;).

● Επιδόσεις: Από 0 - 100 km/h σε 11 sec, τελική ταχύτητα 170 km/h

● Οικονομία καυσίμου: κατανάλωση 4,3 L / 100 km

● Χαμηλές εκπομπές ρύπων: 40% λιγότερες εκπομπές ρύπων από ένα συμβατικό καινούργιο αυτοκίνητο

 

Βέβαια η τιμή του είναι λίγο υψηλή (από 25.880 €), όμως δεν πρέπει να ξεχνά κάποιος την απόσβεση μέρους των χρημάτων του λόγω της μεγάλης οικονομίας στη βενζίνη (υπολογισμός), ιδιαίτερα για οδήγηση στην πόλη και αν γράφει πολλά χιλιόμετρα. Δίνονται επίσης κίνητρα για την απόκτησή του (απαλλαγή από τέλη κυκλοφορίας αν δεν κάνω λάθος, ελεύθερη είσοδος στο δακτύλιο ;) ), όμως θα έπρεπε να δίνονται περισσότερα κατά τη γνώμη μου.

 

http://www.toyota.gr/showroom/prius/

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

206cc,exw ta parapona mou apo ta provlimatakia pou evgale,alla einai to idaniko prwto aytokinito gia mena,me ta idia lefta an eixa parei kati pio grigora tha tin eixa kanei tin m@lakia
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Egw odhgaw ena Toyota Glanza '97 kai den to allazw me tipota!Aksiopisto,oikonomiko,boliko,fthnh synthrhsh!Ti allo na theleis?

 

Είχα την εντύπωση ότι το Glanza έβγαινε μόνο δεξιοτίμονο. Κάνω λάθος?

 

ΥΓ: Για όσους δε γνωρίζουν το Glanza είναι έκδοση του Starlet.

 

http://www.bestjapancar.com/TOYOTAS/gvBR.JPG

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο φίλος να μην κατοικεί Ελλάδα αλλά Κύπρο ή Αγγλία...

 

Εdit: τώρα είδα το Σαλόνικα στο προφίλ του... :o

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο φίλος να μην κατοικεί Ελλάδα αλλά Κύπρο ή Αγγλία...

 

Εdit: τώρα είδα το Σαλόνικα στο προφίλ του... :o

 

Κι εγώ αυτό είδα και μου έκανε εντύπωση, γιατί τα Glanza δεν εισήχθησαν ποτέ στην Ελλάδα (έβγαιναν μόνο δεξιοτίμονα), αλλά ο - turbo - κινητήρας τους είχε τις ίδιες βάσεις με το κανονικό Starlet και πούλησε σα ζεστό ψωμί εδώ.

 

Συνεπώς το αυτοκίνητο -πιο σωστά- είναι Starlet και φοράει τον κινητήρα του Glanza. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Hyundai Elantra 1.6, 01 μοντέλλο, 120 HP, 89.000 KM. ΑΨΟΓΟ για τα λεφτά του.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Ηonda civic mod 2002 1.6 ES 3d

Για τα λεφτά του η καλύτερη επιλογή .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οδηγώ ένα nissan sunny 1.3 64hp 1984 με 274.000 πραγματικά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα (τα λαδακια του τα καίει...λογικο)!!! Σε λίγο καιρό (περίπου 2-3μήνες θα έχω έτοιμο ένα VW Golf Mk2 1.8 και αν όλα πανε καλα (με την βελτίωση) θα έχει στον τροχό περίπου 190-200 ατμοσφαιρικά άλογα (το μοτερ μαμά βγάζει 132hp). Φυσικά το δικό μου dream car είναι το Honda S2000......αχ!!!!
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...