Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η δική μου εμπειρία από τα ξένα φόρουμ είναι ότι Υπάρχει ένα μικρό ποσοστό που στα καλά καθούμενα αντιμετωπιζουν μικρόπροβλήματα με κολλήματα, random restarts και άλλα.

αν έχετε το τελευταίο update, κάντε απλά μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

 

συνήθως αυτό λύνει το πρόβλημα

 

Καλημερα θα συμφωνησω μαζι σου εχω το κινητο 3 μηνες περιπου με καποια προβληματα (restart - θερμοκρασια κτλ) και εχθες εκανα για πρωτη φορα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, το κινητο πλεον δεν εχει καμια σχεση ουτε καν θερμοκρασια δεν ανεβαζει!!!!!:)

οντως αυτό λύνει το πρόβλημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αλλα εχω να παρατηρησω κατι αλλο οταν εκανα restore απο το backup δεν επανεφερε το κινητο 100% δηλαδη μονο τις εφαρμογες που ειχα βαλει μου ξανα περασε τα Tiles επρεπε να τα φτιαξω εγω οπως τα ειχα!!!!!

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα μήνα με τη συσκευή και δεν έγραψες μια καλημέρα? Καλα να πάθεις τότε.....χαχαχα

Περίεργο το πρόβλημά σου και δεν θυμάμαι να το αντιμετώπισε άλλος. Κάνε μια αναζήτηση για update μήπως έχεις μείνει πίσω.

 

χαχαχα..... αν σκεφτείς ότι είμαι εγγεγραμένος απο το 2003 και έχω καμιά 30αρια posts τότε ο ένας μήνας είναι πταίσμα :lol:

θα ξεκινήσω με ένα hard reset και βλέπουμε...

ευχαριστώ για τις απαντησεις

Edited by deltona
Link to comment
Share on other sites

Από την λίστα των τραγουδιών μπορείς να επιλέξεις όσα τραγούδια θές και μετά πατώντας το ... να κάνεις "Add to now playing". Μετά στον player πάλι απο το ... έχει μια επιλογή "save as playlist" . Τις καρδίες δεν τις έχω καταλάβει....

 

Καλημερούδια σε όλους

Αυτό που λέει ο montoya_42 για το πως προσθέτεις νέο τραγούδι σε ήδη υπάρχουσα λίστα το έχεις καταφέρει; Εμένα δε γίνεται, δε μου βγάζει την επιλογή..

 

Επίσης ξέρει κανείς εφαρμογή που να παίζει ταινίες με υπότιτλους ή έστω πρόγραμμα που να τους ενσωματώνει; Έχω δοκιμάσει τα πάντα (ότι βρήκα από Google) και δε δουλεύει τίποτα!Είναι το μόνο πράγμα που ζηλεύω από android..Αν λυθεί κ αυτό θα μαι wp for ever!

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σε λίγες μέρες μάλλον θα έχω κι εγώ ένα 920. Ελπίζω να μην μετανιώσω την αλλαγή από το 808 μου στο 920 :) Πάντως όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, αυτό με τους εξωτερικούς υπότιτλους πρέπει να λύθει άμεσα :(
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω για τον video player του κινητου. Το θετικο ειναι οτι ετοιμαζεται ο vlc για port στα wp8!

 

@Metaladis Αν θες δοκιμασε το format-factory, http://www.pcfreetime.com/index.html

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα εχω δει σε ξενο φορουμ οτι το προτεινουν για wp8.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλους

Αυτό που λέει ο montoya_42 για το πως προσθέτεις νέο τραγούδι σε ήδη υπάρχουσα λίστα το έχεις καταφέρει; Εμένα δε γίνεται, δε μου βγάζει την επιλογή..

!

 

Το έκανα εγώ βρε. Απλά στο τέλος δημιουργείς νέα λίστα και αν θέλεις διαγράφεις τη προηγούμενη

 

Καλησπέρα στην παρέα. Σε λίγες μέρες μάλλον θα έχω κι εγώ ένα 920.

 

Τι είπες τώρα!!!! Με το καλο

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλους

 

Επίσης ξέρει κανείς εφαρμογή που να παίζει ταινίες με υπότιτλους ή έστω πρόγραμμα που να τους ενσωματώνει; Έχω δοκιμάσει τα πάντα (ότι βρήκα από Google) και δε δουλεύει τίποτα!Είναι το μόνο πράγμα που ζηλεύω από android..Αν λυθεί κ αυτό θα μαι wp for ever!

 

Έχω βρει μια εφαρμογή που λέει ότι υποστηρίζει αρχεία υποτίτλων αλλά δεν την έχω δοκιμάσει! Βέβαια είναι paid στα

4,49 € αλλά άμα κάνει καλά την δουλειά της χαλάλι! Και στο mini ipad, paid εφαρμογή έχω για να βλέπω videos.

Η εφαρμογή λέγεται Yxplayer WP8

 

Για ενσωμάτωση μπορεί να σε βοηθήσει αυτός ο οδηγός

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν στην συνομιλία περάσω το fb για να τσατάρω από εκεί. θα είναι όπως με τις επαφές, δηλαδή τοπικά στο τηλέφωνο ή θα ενσωματώσει το fb στον λογαριασμό του outlook; Με δυο λόγια εννοώ αν μπω στην σελίδα του outlook θα βλέπω και τις επαφές του fb. Διστάζω να το κάνω γιατί φοβάμαι μην μου κάνει μπάχαλο το outlook.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγρμαμμα ετσι ωστε να μπορω να στειλω μηνυμα με 160 χαρακτηρες;;

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτή γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish.

Edited by impreza_sti
Xperia z
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγρμαμμα ετσι ωστε να μπορω να στειλω μηνυμα με 160 χαρακτηρες;;

 

Υπάρχει και είναι ήδη στη συσκευή σου! Πας ρυθμίσεις- δίκτυο+- και εκεί που λέει σύνολο χαρακτήρων sms βάζεις μειωμένο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι πολυ κοντα στην αγορα του κινητου, το οποιο γλυκοκοιταζω εδω και μηνες..

επειδη λογικα θα ειναι μεταχειρισμενο εχετε να προτεινετε δοκιμες που πρεπει να κανω για να δω αν εχει τιποτα απο τα κλασσικα θεματα του (υπαρθερμανση, αισθητηρας κτλπ)???

Δεν θελω σε καμια περιπτωση να πεσω σε ελλατωμματικη παρτιδα και να τρεχω για σερβις πριν τις διακοπες γιατι δεν εχω και καβατζα!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι πολυ κοντα στην αγορα του κινητου, το οποιο γλυκοκοιταζω εδω και μηνες..

επειδη λογικα θα ειναι μεταχειρισμενο εχετε να προτεινετε δοκιμες που πρεπει να κανω για να δω αν εχει τιποτα απο τα κλασσικα θεματα του (υπαρθερμανση, αισθητηρας κτλπ)???

Δεν θελω σε καμια περιπτωση να πεσω σε ελλατωμματικη παρτιδα και να τρεχω για σερβις πριν τις διακοπες γιατι δεν εχω και καβατζα!

 

Για το πρόβλημα με τον αισθητήρα δεν γνωρίζω να σου απαντήσω, εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα. Όσων αφορά την υπερθέρμανση μην σε αγχώνει γιατί δεν είναι θέμα προβληματικής παρτίδας, αλλά θέμα του τελευταίου firmware και θα λυθεί σε επόμενο update! Όλοι το έχουμε το θέμα με την υπερθέρμανση, άλλος πολύ άλλος λιγότερο! Πάρ'το και θα το καταευχαριστηθείς!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σε λίγες μέρες μάλλον θα έχω κι εγώ ένα 920. Ελπίζω να μην μετανιώσω την αλλαγή από το 808 μου στο 920 :) Πάντως όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, αυτό με τους εξωτερικούς υπότιτλους πρέπει να λύθει άμεσα :(

Άντε με το καλό! Έκτος απ τις φωτο τη μέρα σε όλα τ άλλα υπερτερεί το 920..

Συμφωνω και εγω για τον video player του κινητου. Το θετικο ειναι οτι ετοιμαζεται ο vlc για port στα wp8!

 

@Metaladis Αν θες δοκιμασε το format-factory, http://www.pcfreetime.com/index.html

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα εχω δει σε ξενο φορουμ οτι το προτεινουν για wp8.

Αυτό απ ότι είδα είναι για ν αλλάξει την επέκταση του αρχείου. Όχι για υπότιτλους..

Το έκανα εγώ βρε. Απλά στο τέλος δημιουργείς νέα λίστα και αν θέλεις διαγράφεις τη προηγούμενη

Εμένα απλά αν παίζει ήδη κάτι δε βγάζει την επιλογή για δημιουργία λίστας όπως ανέφερα και πριν. Εκεί είναι το θέμα..:confused:

Έχω βρει μια εφαρμογή που λέει ότι υποστηρίζει αρχεία υποτίτλων αλλά δεν την έχω δοκιμάσει! Βέβαια είναι paid στα

4,49 € αλλά άμα κάνει καλά την δουλειά της χαλάλι! Και στο mini ipad, paid εφαρμογή έχω για να βλέπω videos.

Η εφαρμογή λέγεται Yxplayer WP8

 

Για ενσωμάτωση μπορεί να σε βοηθήσει αυτός ο οδηγός

 

Θα τον δοκιμάσω αν και στο τέλος γράφει.. "I haven’t tested this out" :knife: :p

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό απ ότι είδα είναι για ν αλλάξει την επέκταση του αρχείου. Όχι για υπότιτλους..

 

Εχει και για να κανεις merge υποτιτλους, δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απλά αν παίζει ήδη κάτι δε βγάζει την επιλογή για δημιουργία λίστας όπως ανέφερα και πριν. Εκεί είναι το θέμα..:confused:

 

Το δοκίμασα παλι και γίνεται κανονικά.... Μη πας στη "μουσική Nokia" αλλα στη "μουσική" (πράσινο tile).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσβησα την εφαρμογη Εγω... ειναι το εικονίδιο που είναι για τα news από Facebook, Twitter, windows messenger..

πως μπορω να την επαναφερω?

Edited by FarmaS

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσβησα την εφαρμογη Εγω... ειναι το εικονίδιο που είναι για τα news από Facebook, Twitter, windows messenger..

πως μπορω να την επαναφερω?

 

Να την έσβησες λίγο δυσκολο, εκτός αν έσβησες τον λογαριασμό σου από το τηλέφωνο. Μάλλον εννοείς από την αρχική οθόνη.

Πήγαινε στις επαφές, πάτα στην φωτογραφία του προφίλ σου και μετά καρφίτσωμα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

εχω 2 ερωτησεις:

1. πως κανω update to firmware;

2. Εχει κανεις εφαρμογη που επιτρεπει να δεις τη χρηση των δεδομενων;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

εχω 2 ερωτησεις:

1. πως κανω update to firmware;

2. Εχει κανεις εφαρμογη που επιτρεπει να δεις τη χρηση των δεδομενων;

 

1) Ρυθμίσεις -> Ενημέρωση τηλεφώνου -> Έλεγχος για ενημερώσεις.

2) Ακόμα όχι. Λένε ότι θα έρθει με το επόμενο update.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Εχω φαει μεγαλο κόλλημα με το cyan!Ψαχνοντας το βρισκω

μονο εδω http://www.amazon.de/gp/product/B00BNAKJFW/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=ce-de

Απο οτι εχω καταλαβει διαβαζοντας τα προηγουμενα posts δεν θα εχω

προβλημα με τη συμβατοτητα στην Ελλαδα, ετσι?

Και κατι αλλο, ελληνικα θα εχει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Εχω φαει μεγαλο κόλλημα με το cyan!Ψαχνοντας το βρισκω

μονο εδω http://www.amazon.de/gp/product/B00BNAKJFW/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=ce-de

Απο οτι εχω καταλαβει διαβαζοντας τα προηγουμενα posts δεν θα εχω

προβλημα με τη συμβατοτητα στην Ελλαδα, ετσι?

Και κατι αλλο, ελληνικα θα εχει?

Ευχαριστω

 

Και ελληνικά θα έχει και πρόβλημα συμβατότητας δεν θα έχεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ενεργοποιησω την υπογραφη, δλδ οταν κοινοποιω μια φωτο να φαινεται οτι το το εκανα μεσω windows phone; καποιος φιλος το απενεργοποιησε κ δεν το βρισκω να την ξαναενεργοποιησω...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ενεργοποιησω την υπογραφη, δλδ οταν κοινοποιω μια φωτο να φαινεται οτι το το εκανα μεσω windows phone; καποιος φιλος το απενεργοποιησε κ δεν το βρισκω να την ξαναενεργοποιησω...

 

Δε νομίζω πως απενεργοποιείται αυτο. Εκτός κι αν άλλαξες εφαρμογή fb...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα χαζεψα το μαυρο στο πλαισιο.Πολυ ωραιο τηλ και πολυ γρηγορο.

1)Αξιοπιστος τροπος να βλεπεις flash κατα το browsing υπαρχει;

2)Ηχογραφηση κλησεων;

3)Τελικα οσον αφορα τα προβληματα hardware με υπερθερμανσεις και λοιπα ειναι μεμονωμενα περιστατικα η στανταρ φαινομενα;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...