Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη σκεφτομαι να το παρω, σε ολα τα τηλεφωνα υπαρχει το θεμα με την θερμοτητα? Ή μονο αν εχεις 3g ενεργοποιημενο? Αν εχεις θηκη ειναι οκ?
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κιν. ξεκολλησε απο τα γραναζια μετα απο 8 ωρες και μου εβγαλε την αρχικη του οθονη κανονικα....εβαλα τον λογαριασμο μου της Microsoft και μου επανεφερε μονο μνμ και επαφες οχι εφαρμογες και ρυθμισεις....παντως μεχρι στιγμης επειδη το ξεσκισα για να ξανακατεβασω ολες τις εφαρμογες και εστελνα και αρχεια με BT απο το N8 δεν ζεσταθηκε καθολου (πριν το service θα ειχε παρει φωτια με τοση χρηση)...τωρα μενει να τσεκαρω και την διαρκεια της μπαταριας η οποια με νορμαλ χρηση μου εβγαζε 8-10 ωρες πριν....

Παντως στη δικη μου περιπτωση φαινεται οτι η υπερθερμανση ειχε να κανει με τη συσκευη και οχι με αναβαθμιση.....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα σας.

 

Επειδη εξεταζω το ενδεχομενο να παραγγειλω το τηλεφωνο απο το birdphone, αν δε βρω κατι καλο στις αγγελιες, ξερετε τι παιζει με το θεμα της υποστηριξης της ελληνικης γλωσσας;; Μετα απο ενδεχομενη αναβαθμιση υπαρχει κινδυνος να χαθουν τα ελληνικα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα σας.

 

Επειδη εξεταζω το ενδεχομενο να παραγγειλω το τηλεφωνο απο το birdphone, αν δε βρω κατι καλο στις αγγελιες, ξερετε τι παιζει με το θεμα της υποστηριξης της ελληνικης γλωσσας;; Μετα απο ενδεχομενη αναβαθμιση υπαρχει κινδυνος να χαθουν τα ελληνικα;;

 

Από εκεί το έχω πάρει και εγώ. Δεν υπάρχει κανένα θέμα με την γλώσσα! Ούτε μετά από αναβάθμιση θα έχεις κάποιο θέμα! Εφόσων είναι ευρωπαϊκή η συσκευή υποστηρίζει κανονικά τα ελληνικά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παρω, σε ολα τα τηλεφωνα υπαρχει το θεμα με την θερμοτητα? Ή μονο αν εχεις 3g ενεργοποιημενο? Αν εχεις θηκη ειναι οκ?

 

Εδω εχουμε καμια απαντηση ρε παιδια?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχουμε καμια απαντηση ρε παιδια?

 

αν σου τύχη η συσκευή να ζεσταίνεται θα ζεσταίνεται και με wifi και με 3G και ας του εχεις και θήκη

το θέμα είναι ποσο θα ζεσταίνεται σε άλλους ζεματάει και σε άλλους όπως εμενα είναι απλά ζεστό στο σημείο πάνω από την κάμερα το πρόβλημα θα το εχεις άμα ζεματάει

 

Τελεια!!

Και τωρα το πιο δυσκολο ερωτημα για μενα: Κιτρινο η Κοκκινο ρε παιδια;;

Για μένα κίτρινο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ας πει και κανενας αλλος σε τι χρωμα το πηρε ρε παιδια.

 

Το κοκκινο ειναι το αγαπημενο μου χρωμα, αλλα για καποιο λογο μου εχει σκαλωσει στο μυαλο να το παρω σε κιτρινο το συγκεκριμενο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ας πει και κανενας αλλος σε τι χρωμα το πηρε ρε παιδια.

 

Το κοκκινο ειναι το αγαπημενο μου χρωμα, αλλα για καποιο λογο μου εχει σκαλωσει στο μυαλο να το παρω σε κιτρινο το συγκεκριμενο κινητο.

 

Εγώ το πήρα σε κίτρινο και είναι ό,τι πιο όμορφο και μοναδικό υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Ας πει και κανενας αλλος σε τι χρωμα το πηρε ρε παιδια.

 

Το κοκκινο ειναι το αγαπημενο μου χρωμα, αλλα για καποιο λογο μου εχει σκαλωσει στο μυαλο να το παρω σε κιτρινο το συγκεκριμενο κινητο.

 

Αυτο το θέμα εχει απαντηθεί πολλές φορές. Ένα είναι το χρωμα, μαύρο....:)

Πάντως αυτη τη στιγμή ίσως να επέλεγα το cyan το οποίο πράγματι είναι πολύ ξεχωριστό. Πρέπει να ξέρεις ότι το μαύρο, το γκρι (και νομίζω το cyan) είναι ματ ενώ τα άλλα είναι γυαλιστερά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας πει και κανενας αλλος σε τι χρωμα το πηρε ρε παιδια.

 

Το κοκκινο ειναι το αγαπημενο μου χρωμα, αλλα για καποιο λογο μου εχει σκαλωσει στο μυαλο να το παρω σε κιτρινο το συγκεκριμενο κινητο.

 

ένα είναι το,χρωμα για μια τέτοια συσκευή!λευκό...

 

Γιατι σταμάτησε εδώ και κάτι μέρες το live tile του "εγώ" να ανανεώνεται η φωτο προφίλ ενώ αλλάζω φωτο προφίλ στο φβ?πάντα γινοταν και δεν άλλαξα τίποτα απο τότε...

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θέμα εχει απαντηθεί πολλές φορές. Ένα είναι το χρωμα, μαύρο....:)

Πάντως αυτη τη στιγμή ίσως να επέλεγα το cyan το οποίο πράγματι είναι πολύ ξεχωριστό. Πρέπει να ξέρεις ότι το μαύρο, το γκρι (και νομίζω το cyan) είναι ματ ενώ τα άλλα είναι γυαλιστερά.

 

Ναι φιλε μου, το γνωριζω οτι το λευκο, το κοκκινο και το κιτρινο ειναι glossy, αλλα δυστυχως δεν το σκεφτομαι καθολου για μαυρο. Το γκρι ετσι και αλλιως ειναι σχεδον "συλλεκτικο" (αληθεια το εχει κανεις εδω μεσα; ) και το cyan, που ειναι και η μεγαλη μου αγαπη, δεν κυκλοφορησε Ευρωπη.

 

Οποτε παμε αναγκαστικα στα glossy. Αρχικα ελεγα για λευκο, αλλα αποφασισα πως θελω κατι πιο ιδιαιτερο τωρα που μπορω (μεγαλωνοντας αναγκαστικα οδηγησε σε πιο "σοβαρες" επιλογες). Θα δειξει, μεχρι και την τελευταια στιγμη θα το σκεφτω πολυ σοβαρα.

Edited by foreverfreak
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα δοκίμασα μετά από καιρό το Nokia Music και είδα ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω για online μουσική, είχε events κοντά μου κλπ. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν λειτουργεί σε Ελλάδα πλέον; Έχω γερμανικό 920 από Vodafone με ελληνικό unbranded firmware και ήμουν σε Cosmote 3G όταν δούλεψε.
Link to comment
Share on other sites

Ας πει και κανενας αλλος σε τι χρωμα το πηρε ρε παιδια.

 

Το κοκκινο ειναι το αγαπημενο μου χρωμα, αλλα για καποιο λογο μου εχει σκαλωσει στο μυαλο να το παρω σε κιτρινο το συγκεκριμενο κινητο.

 

φίλε μου είχα το ίδιο δίλλημα με εσένα. Ήμουν ανάμεσα σε κοκκινο και μαύρο. Ήθελα πάρα πολύ να πάρω το Κόκκινο αλλα τελικά κατέληξα στο μαύρο γιατί στο Κόκκινο δεν τεροιαζουν όλα τα χρώματα των themes και το έβρισκα λίγο περιοριστικό. Βέβαια δεν το μετάνιωσα γιατί όπως λένε και τα πιο πολλά παιδιά τι μαύρο χρωμα είναι εγγύηση.και είναι όντως ανάμεσα στις ποιο όμορφες συσκευές που υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω την συσκευή NOKIA Lumia 920 χωρίς συμβόλαιο.

Είδα στη COSMOTE ότι κοστίζει 679,89€.

Κάνοντας όμως αναζήτηση στις σελίδες της Wind, Vodafone και Public είδα έκπληκτος ότι εκεί στοιχίζει 499,00€.

Καθώς και το ότι η COSMOTE πιο ακρίβοι σε όλη τη σειρά Lumia.

Ξέρει κανείς το λόγο?

Τους έκραξα στο Facebook, αλλά τίποτα δεν μπήκαν κάν στο κόπο να μου απαντήσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω την συσκευή NOKIA Lumia 920 χωρίς συμβόλαιο.

Είδα στη COSMOTE ότι κοστίζει 679,89€.

Κάνοντας όμως αναζήτηση στις σελίδες της Wind, Vodafone και Public είδα έκπληκτος ότι εκεί στοιχίζει 499,00€.

Καθώς και το ότι η COSMOTE πιο ακρίβοι σε όλη τη σειρά Lumia.

Ξέρει κανείς το λόγο?

Τους έκραξα στο Facebook, αλλά τίποτα δεν μπήκαν κάν στο κόπο να μου απαντήσουν.

 

Κι αμα μπεις και στο skroutz θα τη βρεις αλλα 150 ευρω φθηνοτερη...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έχω επιδώτηση απο εταιρικό, και πρέπει ντέ και καλά να πάρω απο εκεί κινητό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έχω επιδώτηση απο εταιρικό, και πρέπει ντέ και καλά να πάρω απο εκεί κινητό.

 

Στο πλαίσιο απ' οσο γνωρίζω μπορείς να χρησιμοποιήσεις την επιδότησή σου από την cosmote, έχουν ρίξει και εκεί την τιμή. Γιατί δεν πας από κοντά να ρωτήσεις;

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Μα χαζη ερωτηση:

 

Το κιτρινο του 820 ειναι το ιδιο με το κιτρινο του 920;; Αν ναι, ειναι λιγο "φωσφοριζε" και με χαλαει, οποτε με βλεπω να παω για το κοκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έχω επιδώτηση απο εταιρικό, και πρέπει ντέ και καλά να πάρω απο εκεί κινητό.

 

Αδερφέ, επειδή σε καταλαβαίνω, μιας και εγώ με εταιρική επιδότηση το πήρα (Wind), οι εταιρίες συνήθως συνεργάζονται και με σκρουτζομάγαζα, τα οποία το δίνουν πολύ πιο φτηνά! Ψάξου...

 

Και συνεχίζω.....

 

Διαβάζω κάποιους και πιο παλιά μάλιστα, είχα κάνει κι ένα καυγά, όσον αφορά τους υπότιτλους στα νοκια...Και μάλιστα ειχα πει οτι πρέπει να ειμαστε ευχαριστημένοι που κάνει τόσα πράγματα το κινητό και να μην γκρινιάζουμε, γιατί παλιά, ένα φιδάκι ειχε το κινητό μέσα και νιώθαμε λες και είχαμε πιάσει τον Πάπα απο τ' α......α! Σεβομαι βέβαια τις ανάγκες του καθενός και το τι ζητάει απο ένα κινητό, αλλά έχω μια απορία ρε παιδιά...

Εδώ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, διαμαρτυρόμαστε για 2 δυσλειτουργίες... Πρώτον την υπερθέρμανση και δεύτερον την αντοχή της μπαταρίας... Και σας ρωτάω...

ΤΙ Σ...Α να την κάνεις την ταινία και τους υπότιτλους όταν θα βάλεις μέσα μια ταινία, ένα επεισόδιο και δε θα μπορείς να το κρατήσεις το τηλέφωνο απο την κάψα ή θα το δεις μισό, γιατί η μπαταρία θα τα τινάξει στα μισά! Είναι σα να τσακώνεστε που θα πάτε να φάτε, αλλά να μην έχετε φράγκο στη τσέπη! Πραγματικά ειναι κουλό.....

 

Υ.Γ. Δυο σελίδες για το νοκια care διάβασα, σε θέμα για λουμια 920... έλεος...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ποια σκρουτζομαγαζα συνεργαζονται με wind , ξερει να μου πει καποιος?

και κατι ακομη , ολα τα 920 απο την αρχη υπερθερμαινονται ή μετα απο καποιο συγκεκριμενο update?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

.....

Εδώ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, διαμαρτυρόμαστε για 2 δυσλειτουργίες... Πρώτον την υπερθέρμανση και δεύτερον την αντοχή της μπαταρίας... Και σας ρωτάω...

ΤΙ Σ...Α να την κάνεις την ταινία και τους υπότιτλους όταν θα βάλεις μέσα μια ταινία, ένα επεισόδιο και δε θα μπορείς να το κρατήσεις το τηλέφωνο απο την κάψα ή θα το δεις μισό, γιατί η μπαταρία θα τα τινάξει στα μισά! Είναι σα να τσακώνεστε που θα πάτε να φάτε, αλλά να μην έχετε φράγκο στη τσέπη! Πραγματικά ειναι κουλό.....

Υ.Γ. Δυο σελίδες για το νοκια care διάβασα, σε θέμα για λουμια 920... έλεος...

 

Σε βρισκω λιγο υπερβολικο ...

Το θεμα της θερμοτητας ειναι προβλημα ...αλλα δεν ειναι το ιδιο σε ολους ...

Στο δικο μου ζεστενεται λιγο οταν χρησιμοποιησω 3g και περισσοτερο με το 4g ... γενικα ομως δεν ειναι προβλημα που δεν παιζεται. Περιμενουμε τις επομενες μερες το update να το λυσει

Σε αλλους ζεστενεται περισσοτερο ...

 

Την μπαταρια δεν μπορω να την σχολιασω ...

εμενα με παει 10-12 ωρες με την χρηση που του κανω (3g & BT & wifi always ON) μαιλ τηλ και ολα τα σοσιαλ

 

Τωρα για τις ταινιες ειναι θεμα τι θες να κανεις ...αν θες ντε και καλα να βλεπεις ταινιες στο κινητο υπαρχει τροπος να το κανεις. "Φυτευεις' τους υποτιτιλους στο αρχειο και τελος.

 

Αλλα απο την αλλη ξερετε κανενα απο τα καινουργια κορυφαια smartphone που να εχει μπαταρια που να κραταει πολυ περισσοτερο για να μπορεις να βλεπεις και ταινιες ? Ολα πανω κατω στο ιδιο καζανι βραζουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε βρισκω λιγο υπερβολικο ...

Το θεμα της θερμοτητας ειναι προβλημα ...αλλα δεν ειναι το ιδιο σε ολους ...

Στο δικο μου ζεστενεται λιγο οταν χρησιμοποιησω 3g και περισσοτερο με το 4g ... γενικα ομως δεν ειναι προβλημα που δεν παιζεται. Περιμενουμε τις επομενες μερες το update να το λυσει

Σε αλλους ζεστενεται περισσοτερο ...

 

Την μπαταρια δεν μπορω να την σχολιασω ...

εμενα με παει 10-12 ωρες με την χρηση που του κανω (3g & BT & wifi always ON) μαιλ τηλ και ολα τα σοσιαλ

 

Τωρα για τις ταινιες ειναι θεμα τι θες να κανεις ...αν θες ντε και καλα να βλεπεις ταινιες στο κινητο υπαρχει τροπος να το κανεις. "Φυτευεις' τους υποτιτιλους στο αρχειο και τελος.

 

Αλλα απο την αλλη ξερετε κανενα απο τα καινουργια κορυφαια smartphone που να εχει μπαταρια που να κραταει πολυ περισσοτερο για να μπορεις να βλεπεις και ταινιες ? Ολα πανω κατω στο ιδιο καζανι βραζουν.

 

Σου βγάζει εσένα με όλα αυτά, 10-12 ώρες το κινητό;;;;;:rolleyes: Πως το εννοείς; Με κλειστή οθόνη; Γιατί να το χρησιμοποιείς κανονικά με την καμία όμως...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βγάζω απο τον φορτιστή στις 8 το πρωί και το ξαναβάζω 12 με 1 (το βράδυ). Κλειστό bt WiFi αλλα με πάρα-πάρα πολλα τηλέφωνα και 2+ ωρες internet.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

τελικα το αγορασα και εγω σημερα σε μαυρο. Εχω καποιες ερωτησεις:

-πως βαζω την ενεργοποιηση wifi - bluetooth στην επιφανεια?

-το ημερολογιο στην επιφανεια δειχνει μονο μια εγγραφη, δεν μπορει να δειχνει περισσοτερες?

-υπαρχει εναλλακτικη εφαρμογη για ημερολογιο?

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...