Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηρα κι εγω ενα μαυρο 920 ... το επεξεργαζομαι τωρα.. ειναι γερμανικο vodafone.

 

μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?

και που αλλαζω τις ρυθμισεις μηνυματων να μην στελνει μονο 60 χαρακτηρες?

 

Καλορίζικο το εργαλείο

13.08.xxx είναι η τελευταία έκδοση.

Για τα μυνήματα θα το αλλάξεις στις ρυθμίσεις -> δίκτυο+ -> Σύνολο χαρακτήρων SMS

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το skype εχει απο καιρό ενσωματωθεί στις επαφές.

Αλλαξε άβαταρ.....χαχαχα

 

χαχαχαχα Το αλλαξαααα !!!

Για το skype εχεις δικιο ...τοσο καιρο στα 7.χ και δεν πηγα καθολου να το κοιταξω και να το προσθεσω

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα Το αλλαξαααα !!!

Για το skype εχεις δικιο ...τοσο καιρο στα 7.χ και δεν πηγα καθολου να το κοιταξω και να το προσθεσω

 

Με υγεία να το χαρείς και να μας δίνεις τα φώτα σου...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]33444[/ATTACH]

Είχα πει ότι θα την ανέβαζα..

Μιλάμε για φόρτιση με τον συγκεκριμένο φορτιστή που ανέφερα και βέβαια για μικρή χρήση (15' τηλ. και λίγη ώρα μουσική..)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα φορτιστή αλλα χρήσης. Μου "συνέβη" κάτι παρόμοιο 2 ημέρες που το χρησιμοποίησα ελάχιστα...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος εδώ και ένα μήνα ενός κίτρινου Lumia 920 αγορασμένο από Ελλάδα και unbranded. Αντιμετωπίζω το γνωστό πρόβλημα με overheating και battery drain (ROM 1308). Επίσης έχω παρατηρήσει το εξής: το βγάζω από τον φορτιστή στις 7 πμ και στις 12 χωρίς καθόλου χρήση, η μπαταρία έχει φτάσει 70%. Μετά από soft reset δείχνει 95% και συμπεριφέρεται κανονικά, αλλά μετά την επόμενη φόρτιση πάλι τα ίδια. Επίσης όταν η σύνδεση δεδομένων είναι κλειστή, στην μπάρα του σήματος η ένδειξη H,3G,G κτλ είναι αναμμένη, πράγμα που δεν συνέβαινε με κανένα από τα προηγούμενα windows phone που είχα (8X, Titan, Lumia 900). Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι πρόκειται για bug που θα λυθεί με κάποιο update και είπα να περιμένω, αλλά πλέον είναι πολύ ενοχλητικό και ήδη επέστρεψα στο παλιό μου HTC 8X (παρεπιμπτόντως εξαιρετική συσκευή). Αύριο λέω να πάω στο Nokia care. Ποιά η γνώμη σας? Είχε κανείς παρόμοια εμπερία από το service σε συσκευή με το ίδιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά. Χάρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο ηταν το προγραμμα της νοκια που κατεβαζε αυτοματα ρυθμισεις για το ιντερνετ? γτ δεν μου μπαινει καθολου...

επισης εχω γερμανικο vodafone οπως ειπα και πριν και στο μενου υπαρχει η επιλογη lte . εγω το 4 g το εχω ενεργοποιησει στη γραμμη μου απο τη βονταφονε. χρειαζεται καποιες εχτρα ρυθμισεις? ειναι αλλες δλδ για 3g και αλλες για 4 g?

 

ακυρο παιδια πηρα τη βοντα και μου τις στειλανε..

Edited by Chef_George_
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]33444[/ATTACH]

Είχα πει ότι θα την ανέβαζα..

Μιλάμε για φόρτιση με τον συγκεκριμένο φορτιστή που ανέφερα και βέβαια για μικρή χρήση (15' τηλ. και λίγη ώρα μουσική..)

 

Θα σου ελεγα να μην στρεσσαρεις ετσι την μπαταρια ... !!!

Ισως σε βαθος χρονου να την χαλασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος εδώ και ένα μήνα ενός κίτρινου Lumia 920 αγορασμένο από Ελλάδα και unbranded. Αντιμετωπίζω το γνωστό πρόβλημα με overheating και battery drain (ROM 1308). Επίσης έχω παρατηρήσει το εξής: το βγάζω από τον φορτιστή στις 7 πμ και στις 12 χωρίς καθόλου χρήση, η μπαταρία έχει φτάσει 70%. Μετά από soft reset δείχνει 95% και συμπεριφέρεται κανονικά, αλλά μετά την επόμενη φόρτιση πάλι τα ίδια. Επίσης όταν η σύνδεση δεδομένων είναι κλειστή, στην μπάρα του σήματος η ένδειξη H,3G,G κτλ είναι αναμμένη, πράγμα που δεν συνέβαινε με κανένα από τα προηγούμενα windows phone που είχα (8X, Titan, Lumia 900). Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι πρόκειται για bug που θα λυθεί με κάποιο update και είπα να περιμένω, αλλά πλέον είναι πολύ ενοχλητικό και ήδη επέστρεψα στο παλιό μου HTC 8X (παρεπιμπτόντως εξαιρετική συσκευή). Αύριο λέω να πάω στο Nokia care. Ποιά η γνώμη σας? Είχε κανείς παρόμοια εμπερία από το service σε συσκευή με το ίδιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά. Χάρης

 

Ισχυει αυτο με την ενδειξη σηματος. OVERheating προσωπικα δε θα το λεγα, ζεσταινεται σε σχετικα φυσιολογικα επιπεδα. Η μπαταρια οντως εχει μια λιγο περιεργη συμπεριφορα και ειναι πιθανον θεμα λειτουργικου, θα διορθωθει λογικα. Θα αποφανθω για ολα αυτα οταν αντικατασταθει το πρωτο 920 που αγορασα και ειχε ενα μικρο προβλημα.

 

Off(-on) topic παρατηρηση: Οι χρηστες του 920 ειμαστε λιγοι. Συνεπως ειναι πρεπον να δινουμε σημασια στον καθενα απο εμας τι γραφει εδω μεσα και ειδικα οταν εχει καποιο προβλημα. Το αναφερω διοτι η αδιαφορια που παρατηρω γενικα ειναι εξοντωτικη και δεν αρμοζει σε φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος εδώ και ένα μήνα ενός κίτρινου Lumia 920 αγορασμένο από Ελλάδα και unbranded. Αντιμετωπίζω το γνωστό πρόβλημα με overheating και battery drain (ROM 1308). Επίσης έχω παρατηρήσει το εξής: το βγάζω από τον φορτιστή στις 7 πμ και στις 12 χωρίς καθόλου χρήση, η μπαταρία έχει φτάσει 70%. Μετά από soft reset δείχνει 95% και συμπεριφέρεται κανονικά, αλλά μετά την επόμενη φόρτιση πάλι τα ίδια. Επίσης όταν η σύνδεση δεδομένων είναι κλειστή, στην μπάρα του σήματος η ένδειξη H,3G,G κτλ είναι αναμμένη, πράγμα που δεν συνέβαινε με κανένα από τα προηγούμενα windows phone που είχα (8X, Titan, Lumia 900). Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι πρόκειται για bug που θα λυθεί με κάποιο update και είπα να περιμένω, αλλά πλέον είναι πολύ ενοχλητικό και ήδη επέστρεψα στο παλιό μου HTC 8X (παρεπιμπτόντως εξαιρετική συσκευή). Αύριο λέω να πάω στο Nokia care. Ποιά η γνώμη σας? Είχε κανείς παρόμοια εμπερία από το service σε συσκευή με το ίδιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά. Χάρης

 

 

Δεν θα έπρεπε να συμπεριφέρεται έτσι... να το πας στο service.... ή αν τα καταφέρεις μόνος σου, σαν minimum κίνηση, να του ξαναφλασαρεις το firmware.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Θεωρώ και εγώ πως είναι θέμα firmware. Αυριο θα το πάω στο service και θα ενημερώσω για τις εξελίξεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Είχα αγοράσει το φεβρουάριο το 620 και έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την ΝΟΚΙΑ και τα wp οπότε είπα να κάνω την μετάβαση(το είχα βάλει στόχο από όταν ανακοινώθηκε) και πριν 2 εβδομάδες αγόρασα ένα μαύρο 920 από το κινητομάνια σε πολύ καλή τιμή!!!!Το κινητό είναι απλά πανέμορφο και τρομερή ποιότητα κατασκευής όπως μας είχε συνηθίσει η ΝΟΚΙΑ όλα αυτά τα χρόνια!!!Αυτό που με εντυπωσίασε πάρα πολύ είναι και η κάμερα του που παρόλο που την μέρα χολαίνει έχει αρκετό βάθος η φωτογραφία(αν και δεν το περίμενα)!!Για το λειτουργικό δεν θα πω κάτι έξτρα μιας και έχουν ειπωθεί όλα στο θέμα!!!Δυο απορίες μόνο:

1.Όταν έχεις ανοιχτά και τα δεδομένα και το ασύρματο δίκτυο ποιά σύνδεση προτιμάει το κινητό;

2.Και ξέρετε μήπως πότε έρχεται η επόμενη μεγάλη αναβάθμιση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρήκα στην παρέα

Link to comment
Share on other sites

Off(-on) topic παρατηρηση: Οι χρηστες του 920 ειμαστε λιγοι. Συνεπως ειναι πρεπον να δινουμε σημασια στον καθενα απο εμας τι γραφει εδω μεσα και ειδικα οταν εχει καποιο προβλημα. Το αναφερω διοτι η αδιαφορια που παρατηρω γενικα ειναι εξοντωτικη και δεν αρμοζει σε φορουμ.

 

Συμφωνώ αλλα μερικές φορές δεν έχουμε απαντησεις...... Έφυγε και ο άλεξ και χειροτέρεψαν τα πράγματα. Ευτυχώς που κάναμε την καλύτερη μεταγραφή και θα βελτιωθούν θεαματικά τα πράγματα (κολοσσός)....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

1.Όταν έχεις ανοιχτά και τα δεδομένα και το ασύρματο δίκτυο ποιά σύνδεση προτιμάει το κινητό;

2.Και ξέρετε μήπως πότε έρχεται η επόμενη μεγάλη αναβάθμιση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρήκα στην παρέα

 

Το wifi έχει προτεραιοτητα

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι απο iphone 4 να μεταπηδησω στο 920!!

δε ξερω αν θα κανω σωστα,με φοβιζει το μεγεθος και αν τα winphones εχουν σταθερο λειτουργικο χωρις κοληματα... δε ξερω τι να κανω!!!:wacko:

only Apple
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι απο iphone 4 να μεταπηδησω στο 920!!

δε ξερω αν θα κανω σωστα,με φοβιζει το μεγεθος και αν τα winphones εχουν σταθερο λειτουργικο χωρις κοληματα... δε ξερω τι να κανω!!!:wacko:

 

Είχα για λίγο καιρό το Ν8 αλλά ουσιαστικά πέρασα απ το Ν70 στο 920! Το βάρος του το συνήθησα σε 3-4 μέρες! Το μέγεθος προσωπικά το θεωρώ μεγάλο και το χέρι μου δεν το χει συνηθίσει ακόμη, αλλά δεν αποτελεί ιδιαίτερο πρόβλημα. Το λειτουργικό (με κάποιες μικρές εξαιρέσεις) είναι άπαιχτο & πούπουλο!! Ρολάρει ασύστολα!

ΑΝ όμως είχα το iPhone 4 δεν θα άλλαζα ακόμη κινητό. :)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι απο iphone 4 να μεταπηδησω στο 920!!

δε ξερω αν θα κανω σωστα,με φοβιζει το μεγεθος και αν τα winphones εχουν σταθερο λειτουργικο χωρις κοληματα... δε ξερω τι να κανω!!!:wacko:

 

Έχω δουλεψει κάμποσο το 4s της γυναίκας μου. Αρκετα καλό και στο θέμα εφαρμογών είναι αλλού (δοκίμασα άπειρα χάριν του installus). Αυτη τη στιγμή μου φαίνεται παιχνιδακι μπροστά στο 920. Υπερτερεί σαφώς όπως ανέφερα στο θέμα των εφαρμογών αλλα μέχρι εκεί. Όσο για το μέγεθος απλα συνηθίζεται αμέσως. Σου το λέω εγώ που είχα πάντα μικρές (σχετικά) συσκευές και ήμουν πάντα παρα παρα παρα πολύ διστακτικός στο θέμα μέγεθος. Απο την άλλη, ακομη κι αν δεν σε βολέψει, δεν είναι η καταστροφή. Μια αγγελία και καθάρισες. Δεν το παντρεύεσαι....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδια!

Ενεργοποίησα χθες το 4G (Vodafone) στο lumia 920, αλλα 4G δεν βλεπω....

οταν παω στις ρυθμισεις-->κινητή τηλεφωνία--> μεγιστη ταχύτητα συνδεσης εχει 3G.

Και το σήμα που πιάνω , είναι όπως και πριν την ενεργοποιηση 4G, H+ .Μένω σε περιοχή που πιάνει 4G. Αν έχετε καμια ιδέα τι φταιει..

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδια!

Ενεργοποίησα χθες το 4G (Vodafone) στο lumia 920, αλλα 4G δεν βλεπω....

οταν παω στις ρυθμισεις-->κινητή τηλεφωνία--> μεγιστη ταχύτητα συνδεσης εχει 3G.

Και το σήμα που πιάνω , είναι όπως και πριν την ενεργοποιηση 4G, H+ .Μένω σε περιοχή που πιάνει 4G. Αν έχετε καμια ιδέα τι φταιει..

 

Θέλει ενεργοποίηση στον πάροχό σου και μετά στις ρυθμίσεις της συσκευής, στην μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης να βάλεις 4G. Αν δεν έχεις αυτή την επιλογή, τότε πρέπει να αλλάξεις firmware...

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενο το τελευταιο update 1308.(ελληνικη συσκευη). η Vodafone μου εχει στειλει μηνυμα οτι η ενεργοποιηση του 4g ολοκληρωθηκε. εκανα κ επανεκκινηση στο κινητο, οπως ελεγε αλλα στις επιλογες εχει ακομα μονο 2G,3G.
Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενο το τελευταιο update 1308.(ελληνικη συσκευη). η Vodafone μου εχει στειλει μηνυμα οτι η ενεργοποιηση του 4g ολοκληρωθηκε. εκανα κ επανεκκινηση στο κινητο, οπως ελεγε αλλα στις επιλογες εχει ακομα μονο 2G,3G.

 

Φταίει το firmware...Έχεις το ελληνικό unbranded; Αν θες 4G ή φλασάρεις ή πηγαίνεις σε nokia care να σου περάσουνε αντίστοιχο firmwrae.

Εγώ μπήκα στον κόπο και φλάσαρα (ο κόπος είναι το ξαναστήσιμο της συσκευής) με αποτέλεσμα να το έχω μόνιμα στο...3G τελικά

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι ελληνικο unbranded ειναι. το ιδιο συμβαινει και στο 820 που εχω, δεν βλεπει ουτε αυτο 4G (ελληνικο unbranded). οποτε πρεπει να παω σε νοκια care. και λογικα μετα απ την αρχη ολες οι ρυθμισεις , λογαριασμοι κ εφαρμογες, σωστα?

σε ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

ναι ελληνικο unbranded ειναι. το ιδιο συμβαινει και στο 820 που εχω, δεν βλεπει ουτε αυτο 4G (ελληνικο unbranded). οποτε πρεπει να παω σε νοκια care. και λογικα μετα απ την αρχη ολες οι ρυθμισεις , λογαριασμοι κ εφαρμογες, σωστα?

σε ευχαριστω για την απαντηση!

 

Ακριβώς έτσι. Κάνε back up πρώτα, θα γλυτώσεις λίγο κόπο. Τα save των παιχινιδιών δυστυχώς χάνονται.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι ελληνικο unbranded ειναι. το ιδιο συμβαινει και στο 820 που εχω, δεν βλεπει ουτε αυτο 4G (ελληνικο unbranded). οποτε πρεπει να παω σε νοκια care. και λογικα μετα απ την αρχη ολες οι ρυθμισεις , λογαριασμοι κ εφαρμογες, σωστα?

σε ευχαριστω για την απαντηση!

 

Όπως λέει και ο Johnious13, θα πας απ τις ρυθμίσεις και από εκεί κάνε δημιουργία αντιγραφου..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...