Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε κλικ πάνω στο ονομά σου και επέλεξε "Εμφάνιση όλων των μηνυμάτων" :)
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ο γενικός κανόνας είναι:

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?do=finduser&u=X

Αντικαταστήστε απλά το Χ με το μοναδικό userid σας.

 

Η πιο εύκολη λύση φυσικά, για να μην θυμάστε κάτι τέτοιο, είναι αυτή που προτείνει ο Vampyre.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μέρος του Forum στο οποίο συζητάμε για την συνεργασία μεταξύ κινητών και bluetooth ακουστικών; Ξέρω οτι αν έχεις μία μάρκα κινητού πχ. ΝΟΚΙΑ, δεν χρειάζεται απαραίτητα το bluetooth ακουστικό που έχεις να είναι ΝΟΚΙΑ.

Τί μπορεί να είναι λοιπόν; Αν έχω μία συγκεκριμένη μάρκα και τύπο κινητού πχ. SE W800i, τί Bluetooth να πάρω για να έχω τα καλύτερα αποτελέσματα (συνεργασία, απόσταση σήματος, ποιότητα ήχου κτλ.)

Ευχαριστώ.:)

Όπως σου είπαν ο Denior και ο Vampyre, η προτιμότερη λύση είναι να απευθυνθείς στο forum του συγκεκριμένου κινητού που σε ενδιαφέρει, ή στο γενικό θέμα που υπάρχει στο Digital Gadgets. Υπήρχε η σκέψη να δημιουργηθεί υπό-περιοχή Bluetooth στο προαναφερθέν forum, αλλά τελικά διαπίστωσα ότι και αυτή δε βολεύει για πολλούς και διάφορους λόγους...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος επαναφοράς των μηνυμάτων που έχουν διαγραφεί. Όπως σου είπε και ο Vampyre, λοιπόν, πρέπει να τα αποχαιρετήσεις. Να προτείνω εγώ, ότι καλό θα είναι αν για οποιονδήποτε λόγω θεωρείτε ότι τα PMs σας είναι σημαντικά, να κάνετε σταδιακά και ένα backup, επιλέγοντας την εξαγωγή τους σε TXT ή όποια άλλη μορφή επιθυμείτε. Αυτό φυσικά, γίνεται από τη σελίδα http://www.myphone.gr/forum/private.php και από την επιλογή λήψη όλων των προσωπικών μηνυμάτων ως που υπάρχει στο κάτω της μέρος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα παιδιά, έχω 6 θετικές αξιολογήσεις στο Buy & Sell αλλά ο συνολικός βαθμός αξιολογήσεων είναι 5. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΤΟ MYPHONE ΝΑ ΕΣΤΕΛΝΕ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ E-MAIL ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΕΡΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; όποιος θέλει, μπαίνει στην πρώτη σελίδα όποια στιγμή το επιθυμεί και τα διαβάζει!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟ E-MAIL ΤΟΥΣ ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΟΥ Η ΜΕΣΩ PDA. ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟ E-MAIL ΤΟΥΣ ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΟΥ Η ΜΕΣΩ PDA. ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ...

 

Εννοείς ότι η σελίδα θα αργεί να ανοίξει από κινητό/pda;Αν ναι τα mails ειδικά αν είναι καμμιά 30αρια κάθε μέρα πως θα ανοίγουν;

Σε κάθε περίπτωση και γω το θεωρώ περιττό να γίνει κάτι τέτοιο,ειδικά για τον λόγο που αναφέρθηκε.Πόσοι άλλωστε είναι αυτοί που μπαίνουν αποκλειστικά μέσω κινητού ή pda;

 

Υ.Γ. Μην γράφεις με κεφαλαία αν σου είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟ E-MAIL ΤΟΥΣ ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΟΥ Η ΜΕΣΩ PDA. ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ...

 

Kαλησπέρα φίλε μου. Κατανοώ απόλυτα τα πρόβλημά σου γιατί και εγώ πολλές φορές μπαίνω από το HPC μου.

 

Καταργείς από τις ρυθμίσεις του browser της συσκευής την εμφάνιση εικόνων. Η ταχύτητα εμφάνισης των σελίδων βελτιώνεται κάθετα. Αν θες να δεις κάποια συγκεκριμένη εικόνα τότε απλά δεξί κλικ--->view picture :)

 

Πάντως, δεν είναι ιδιαίτερα πρακτική λύση ακόμα και αν γινόταν γιατί τότε θα λάμβανες το ΣΥΝΟΛΟ των ειδήσεων του Myphone, και πώς θα ξεχώριζες αυτές που σε ενδιαφέρουν;

 

Επιπλέον, χάνεις ένα βασικό στοιχείο του myphone, την αμεσότητα, δλδ δεν μπορείς να σχολιάσεις την είδηση, να ρωτήσεις κάτι σχετικά. Λαμβάνεις ένα σκέτο ψυχρό ( :p ) κείμενο. Αξίζει τον κόπο;

 

Εναλλακτικά μπορείς να γραφτείς στην mailing list της weekly telecom με την οποία συνεργάζεται το myphone αλλά θα λαμβάνεις νέα από τον ελλαδικό χώρο ως επί το πλείστον.

 

Δυστυχώς το browsing από φορητές συσκευές αν και βολεύει αφάνταστα κάποιες φορές, πάει πακέτο με συμβιβασμούς....

 

Πόσοι άλλωστε είναι αυτοί που μπαίνουν αποκλειστικά μέσω κινητού ή pda;

 

Η απάντηση είναι κανείς ( :ninja: ) αλλά δεν έχει να λέει. Εγώ π.χ. σπάνια μπαίνω και από το PDA. Αν υπάρχει τρόπος όμως τις λίγες φορές που μπαίνω να μην το σκέφτομαι να μπω λόγω της ταλαιπωρίας, γιατί να μην ρωτήσω τις εναλλακτικές επιλογές (όπως ο στάθης123) ;

 

Καλή ανάσταση :)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τώρα το είδα το μήνυμα... Να ρωτήσω κάτι άλλο γιατί όταν μπαίνω από το κινητό μου στο site σας δεν μπορώ να διαβάσω τα κείμενά σας παρά μόνο τους τίτλους των εξελίξεων; Αυτή η ιστορία τραβάει από το περασμένο καλοκαίρι...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΑΝ ΧΡΗΣΤΗΣ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ LOGIN ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙ ΕΝΑ [sGIP]..

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?:X

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατες οδηγίες θα βρεις στο σχετικό faq:

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?s=&do=search&q=sigpic&match=all&titlesonly=0

 

Ωστόσο, σου διορθώνω την υπογραφή ώστε να εμφανίζεται σωστά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πολλές φορές υπάρχει ήδη ένα θέμα για ένα κινητό (με unofficial κυρίως info) και μολίς θα παρουσιαστεί κ επίσημα θα δημιουργιθεί ένα θέμα απο τον msk με την συνοπτική παρουσίαση (κάποιες φορες) και συχνά πυκνά κ ένα δεύτερο θέμα στην αντίστιχη κατηγορία συσκευών. (π.χ. HTC elf, SE k850...)

 

αποτέλεσμα είναι να γεμίζουν οι σελίδες και στα 2-3 θέματα ταυτόχρονα και να μην ξέρεις πιο να παρακολουθήσεις:!:

 

αυτό που βλέπω εγώ ώς σωστή λύση είναι να κλειδώνεται το θέμα με τα rumors όπως κ η συνοπτική παρουσίαση (να ανεβαίνει σαν είδηση χωρίς τη δυνατότητα για comments δηλαδή) και να ανοίγει ένα θέμα με μια φώτο του κινητού κ τα βασικά του χαρακτηρίστικά στο πρώτο Post και να συνεχίζουμε ΜΟΝΟ εκεί!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν... απλό. Όταν κυκλοφορήσει επίσημα μια συσκευή, πρέπει να κλειδώνεται αυτό που περιείχε τις φήμες και να παραμένει ενεργό στο ίδιο forum, το νεότερο με τις επίσημες πληροφορίες. Το θέμα που δημιουργείται στην κεντρική σελίδα ωστόσο είναι ανεξάρτητο και απευθύνεται σε όλους όσοι διαβάζουν... την κεντρική σελίδα ή τα RSS Feeds, οι οποίοι δεν θέλουν να συμμετέχουν στο εκάστοτε forum (υπάρχουν και αυτοί). Στο ίδιο θέμα της κεντρικής σελίδας θα μπουν και τα άτομα τα οποία... θα σχολιάσουν αρνητικά τη συσκευή ή θα κάνουν συγκρίσεις. Συγκρίσεις στα εκάστοτε forum δεν επιτρέπονται ωστόσο στις Ειδήσεις σε λογικά - περιορισμένα - πλαίσια είναι ανεκτές. Επίσης, το θέμα της κεντρικής σελίδας όπως είναι γνωστό μετά από λίγες ημέρες... χάνεται, αφού αντικαθίσταται από άλλα. Δεν έχεις άδικο ότι δεν ξέρεις αρχικά ποιο να παρακολουθήσεις, αλλά πιστεύω ότι μετά από λίγο καιρό... επιβιώνει αυτό που πρέπει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επισκέπτης
Άσχετο αλλά καθώς ξεφύλλιζα σήμερα μια εφημερίδα, πήρε το μάτι μου για μια νέα συσκευή τηλεφώνου που θα ερθει στην Ελλάδα και έλεγε από κάτω: Εισαγωγέας: myphone A.E! Ποιοί είναι αυτοί?:p
Link to comment
Share on other sites

Η My Phone SA δεν έχει καμία (απολύτως) σχέση με το myphone.gr.

 

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα τους και με αγγλικό δελτίο Τύπου: My Phone is a commercial company founded in 2005. The companyʼs prestige headquarters are located in Maroussi, the most buzzing hi-tech business district of Athens, where all the telecommunication companies are located. The purpose of the company is the representation and distribution of mobile phones, Bluetooth accessories and mobile enhancements for Greece, Balkans and Cyprus.

 

Και από σχετικό δελτίο Τύπου για τη διάθεση του Neonode N2 στην Ελλάδα: (...) εμπορική εταιρεία αντιπροσωπειών και διανομής κινητών τηλεφώνων, προϊόντων τεχνολογίας Bluetooth και αξεσουάρ κινητών τηλεφώνων στην Ελλάδα, Κύπρο και τις χώρες της Νοτιοανατολικής Ευρώπης. Η ΜyPhone έχει άριστη συνεργασία με τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας και τις αλυσίδες καταστημάτων στις χώρες δράσης της. Διευθύνων Σύμβουλος της «ΜyPhone Α.Ε.», είναι σύμφωνα με το ίδιο δελτίο τύπου, ο Πάνος Γ. Σκαρπέλης. Και αφού το έφερε η κουβέντα, η εταιρεία MyPhone, κάνει το πρώτο πάρτι για την πρώτη, παγκοσμίως, παρουσίαση του κινητού τηλεφώνου Neonode N2, στο Babae Club, την Πέμπτη 5 Ιουλίου 2007...

 

υ.γ. τώρα αυτό το θέμα δεν ξέρω που θα πάει... στα κινητά τηλέφωνα, στους τεχνολογικούς προβληματισμούς...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...