Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό το λόγο υπάρχει και η αναζήτηση...

 

Κακά τα ψέμματα..η αναζήτηση χρησιμοποιείται από τα έμπειρα μέλη ενός φόρουμ και όχι πάντοτε. Οπότε καλό θα ήταν μια διευκόλυνση όπως περιγράφεται, αν είναι εφικτο βέβαια.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό σημείο, έχω όμως μία απορία και δεν βρήκα κάποιο ανάλογο θέμα.

Χθες είδα τυχαία μία συζήτηση σ'ένα thread, από την οποία, αν κατάλαβα καλά, προέκυπτε πως αποδοκιμάζονται οι διπλές εγγραφές μελών (που υποπτεύομαι είναι εύκολο να εντοπιστούν από το ΙP, π.χ.).

Και σκέφτηκα να ρωτήσω (και sorry αν είναι τελείως χαζή η ερώτηση:O ) αν υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω τέτοιου είδους πρόβλημα, δεδομένου ότι εγώ κάνω συχνά log in από τον υπολογιστή άλλου μέλους του myphone..(φαντάζομαι πως είναι αυτονόητο στην περίπτωση όπου δύο μέλη του myphone μένουν στο ίδιο σπίτι και χρησιμοποιούν τον ίδιο pc, αλλά μήπως μπορεί αυτό να αποτελέσει πρόβλημα κάποια στιγμή??).

Ευχαριστώ :)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Στον εντοπισμό ενός χρήστη που χρησιμοποιεί διπλά accounts χρησιμοποιούμε πολλές παραμέτρους, όχι μόνο τις IP διευθύνσεις, τις οποίες πολλοί χρήστες μπορούν σε κάποια στιγμή να χρησιμοποιήσουν ανάλογα με το ποια θα πάρουν από τον ISP τους. Μην ανησυχείς λοιπόν, αφού ο έλεγχος γίνεται με αδιάβλητο τρόπο και δεν υπάρχει πρόβλημα για χρήστες που μοιράζονται τον ίδιο υπολογιστή. Το ίδιο συμβαίνει και σε εταιρίες, σε μεγάλα δίκτυα κλπ, αλλά διαχωρίζουμε πρόσωπα και καταστάσεις χωρίς πρόβλημα.

 

Με λίγα λόγια, δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα, ούτε εσύ ούτε ο φίλος σου.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paidia kserete ean leitourgei to "emailyourfriend" option pou yparxei gia ta photo album mas?

Stin periptosi mou ean kai einai akei einai den einai energo kai den mporo na balo kapoio email...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βασικά ο λόγος που ανοίγω αυτό το thread είναι όχι για να παραπονεθώ αλλά για να εκφράσω μία απορία μου. Το site πού και πού σε συνεργασία με περιοδικά και μη, διοργάνωνε καμιά φορά διαγωνισμούς. Λίγο που σκέφτηκα θυμήθηκα τον διαγωνισμό που είχε ώς έπαθλο ένα Siemens SX1. Αν δεν απατώμαι είχε διοργανωθεί και κάτι παρόμοιο για ένα W800 ή κάνω λάθος? Αλλά και άλλης φύσεως διαγωνισμούς χωρίς έπαθλο που ήταν πολύ ενδιαφέροντες, όπως ο διαγωνισμός φωτογραφίας.

 

Στα πλαίσια αυτά, δε θα ήταν όμορφο να διοργανώνονται πιο συχνά διαγωνισμοί? Χωρίς απαραίτητα βραβείο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέλος σε αυτο το site σχεδον ενα τρίμηνο και δεν εχουνε γίνει προσθηκες αρχείων στον τομέα με τα προγράμματα για κινητά τηλέφωνα.Δεν θελς να γίνομαι καυστικος ι οτιδήποτε τετοιο απλά θελω να ξέρω το λόγο...Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

απο χθες αντιμετοπιζω προβλημα με το site...αργει παααααααρα πολυ μεχρι να μου ανοιξει ενα τοπικ ή οτιδηποτε αλλο.

 

εχουμε προβλημα με τον server? ή μονο εγω το αντιμετοπιζω?:confused:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

και τι να γινεται? ειναι σαν να εχω pstn και πιο κατω!

αφου μου'ρχεται να μπω απο το plus

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις firefox την εκδοση 1.5.0.2; γιατι καποια παιδια ειχαν προβλημα ταχυτητας με τη συγκεκριμενη εκδοση. σε ολα τα site βεβαια το ειχαν, αρα ισως δεν ειναι αυτο.

κι εγω μια χαρα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ωρα που εμφανιζει το forum σε καθε post ειναι η παλια. Μηπως μπορειτε να την βαλετε 1 ωρα μπροστα;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως εμφανίζεται κανονικά.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του πίνακα ελέγχου,άλλαξε τη ζώνη ώρας σε GMT +2:00 και βάλε προσαρμογή Θερινής/Χειμερινής Ώρας στο αυτόματο.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως εμφανίζεται κανονικά.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του πίνακα ελέγχου,άλλαξε τη ζώνη ώρας σε GMT +2:00 και βάλε προσαρμογή Θερινής/Χειμερινής Ώρας στο αυτόματο.

Εχεις δικαιο :happy:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

με explorer ειμαι...αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται....σημερα ειναι καπως καλυτερα.

απο το σπιτι μου παντως μπαινει κανονικοτατα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή το είδος της εργασίας μου με φέρνει κοντά σε κινητά LG και Alcatel, επισκεπτομαι συχνά την κατηγορία "Κινητά Τηλέφωνα" για να απαντήσω ή να ποστάρω σε κάποια σχόλια.

Θα ήθελα να κάνω μία πρόταση τόσο προς τον admin όσο και προς τους mods. Aν θα ήταν εύκολο να δημιουργήθει μία υποπεριοχή για τα κινητά της LG με όλα τα θέματα που έχουν κατά καιρώ δημοσιευτεί, όπως βρίσκονται παραπάνω οι υποπεριοχές Nec, Qtek, Alcatel κλπ.

Η συγκέντρωση όλων των άρθρων σε μία υποπεριοχή θα κάνει την αναζήτηση πιο εύκολη για όσους ψάχνουν ή θέλουν να ποστάρουν κάτι καινούργιο που αφορά τα LG.

 

Thanks:)

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

KALA LEEI O FILOS RE PAIDIA KANTE KAPOIO DIAGWNISMO ETSI GIA NA PERNAEI H WRA KAI AN MPOREITE VALTE KAI ENA EPATHLO POU NA EXEI SXESH ME TO SITE GADGETS MOBILE PHONES KLP....
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εχετε απόλυτο δίκαιο. Οταν υπάρξει και πάλι κάποιος χορηγός τότε θα οργανωθεί και πάλι διαγωνισμός.

 

Οσο οι χορηγοί "το ταμείον είναι μείον" τόσο οι διαγωνισμοί με έπαθλα θα λείπουν.

 

konstantinos_bei, στο 2ο μέρος του μηνυματός σου,έχουν γίνει διαγωνισμοί χωρίς έπαθλο φωτογραφίας. ΟΚ, όχι ακριβώς χωρίς έπαθλο..τα μέλη που κέρδισαν παρόμοιους διαγωνισμούς έχουν ένα έξτρα διακριτικό.

Θα το εισηγηθώ στο Θεό (βλ. MsK). :)

 

Θενξ. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Οι διαγωνισμοί ανακοινώνονται στην κεντρική σελίδα όταν και όποτε γίνονται. Για την ώρα δεν έχει προγραμματιστεί κάτι, αλλά σίγουρα θα υπάρξουν 2 φωτογραφικοί διαγωνισμοί χωρίς έπαθλα το καλοκαίρι. Μέχρι τότε υπομονή.

 

- το θέμα συνενώθηκε με ένα... αρχαιότερο -.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πρόκειται για forum που αφορά άμεσα την κινητή τηλεφωνία, προχώρησα στη δημιουργία σχετικής δημοσκόπησης ώστε να γίνει γνωστό αν μια τέτοια περιοχή θα έχει την απαιτούμενη κίνηση. [thread=3248]Ανάλογη ψηφοφορία[/thread] είχε δημιουργηθεί στο παρελθόν και για τα κινητά της Sagem, χωρίς όμως επιτυχία. Αν υπάρχουν 20 θετικοί ψήφοι, ναι, θα γίνει forum για τα κινητά της LG.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέλος σε αυτο το site σχεδον ενα τρίμηνο και δεν εχουνε γίνει προσθηκες αρχείων στον τομέα με τα προγράμματα για κινητά τηλέφωνα.Δεν θελς να γίνομαι καυστικος ι οτιδήποτε τετοιο απλά θελω να ξέρω το λόγο...Ευχαριστω :)

Απλά δεν υπάρχει αρκετός χρόνος και αρκετά διαθέσιμα άτομα για να βοηθήσουν στο uploading και την περιγραφή τους. Τις τελευταίες ημέρες ωστόσο έγιναν προσπάθειες ώστε να «αναστηθεί» η περιοχή των S60 κινητών με την προσθήκη προγραμμάτων και παιχνιδιών για S60 3rd Edition: http://www.myphone.gr/software/category-17.html . Θα ακολουθήσει η δημιουργία ενότητας Motorola.

 

Θα σε ενδιέφερε κάτι συγκεκριμένο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia kserete ean leitourgei to "emailyourfriend" option pou yparxei gia ta photo album mas?

Stin periptosi mou ean kai einai akei einai den einai energo kai den mporo na balo kapoio email...

Για λόγους ασφαλείας έχει απενεργοποιηθεί η συγκεκριμένη φόρμα. Θα επιστρέψει κάποια στιγμή, ωστόσο δε γνωρίζω το πότε. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει επιλογή του στύλ : active topics since (last 2 hours,last 6 hours,last 24 hours κλπ) το οποίο χρησιμοποιώ σε άλλα forums.

To μόνο διαθέσιμο είναι active topics since last visit δηλαδή.

Η μήπως μου διαφέυγει κάτι?:heat:

Όχι δε σου διαφεύγει κάτι. Με μια μικρή μετατροπή γίνεται, φυσικά, εφόσον πιστεύεις ότι είναι χρήσιμη η συγκεκριμένη δυνατότητα. Υπάρχει κάποιος άλλος με ανάλογη ή διαφορετική άποψη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω τι είναι αυτό το rss?

σε ορισμένα αλλα sites και forums που μπαίνω που βγάζει ένα κουτάκι που γραφει κάτι για rss feedback...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...