Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν είπα ότι τα επιχειρήματά σου δεν στέκουν. Σιγά μη σε βγάλω και τρελό! :p Απλά το ταμπελάκι στο πέτο μου κάνει λίγο «κάπως», από την ώρα που απλά βρισκόμαστε για ένα καφεδάκι/ποτό. Α, επίσης, ίσα-ίσα τα meetings δεν είναι μόνο για όσους ήδη γνωρίζονται μεταξύ τους ή είναι φίλοι κλπ γιατί αυτοί μπορεί να κάνουν και mini-meetings δυο-δυο, τρεις-τρεις και να τα λένε εκτός «επίσημων» ημερομηνιών. Για την ιστορία, τέλος, κι εμένα χθες ήταν το πρώτο μου meeting, αλλά θυμάμαι σίγουρα τους μισούς - ξέρεις, αυτούς που ήταν στο τραπεζάκι με τις «μπακατέλες» γιατί στο άλλο ήταν οι tech-freaks! :p
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήμουνα προς το τέλος του τραπεζιού, κοντά στα μπουφάν ψηλός, αδύνατος με κόκκινο πουλόβερ. Ένα παιδί ήρθε και με χαιρέτισε και μου λέει "ο teitzis είσαι;". Του απάντησα ναι και πώς με κατάλαβε και μου απάντησε από το τηλέφωνο που είχα ακουμπισμένο στο τραπέζι και είναι το ίδιο με αυτό που έχω στην εικονίτσα!! Όσο αφορά τα ταμπελάκια στο πέτο θα διφωνήσω μαζί σου. Να λαβαίνετε υπ' όψη οτι δεν απευθύνεστε μόνο σε παλιούς, αλλά και σε νέα μέλη. Εδώ εγώ και δεν θυμάμαι καλά-καλά χθες ποιοί ήταν. Επιχειρήματα έχω πάντως και νομίζω οτι είναι αρκετά σοβαρά για να σταθούν

 

Εγώ ήμουν αυτός :p

 

Μην σου κάνει εντύπωση, ούτε εγώ τους θυμάμαι όλους. Τα μίτινγκ για αυτό τα κάνουμε, για να γνωριζόμαστε :)

 

Τώρα για ταμπελίτσα στο στήθος χλωμό το βλέπω. Δεν είναι συνέδριο όπως είπε και ο κοτέτσι, χαλαρό μίτινγκ είναι για να σπάσουμε πλάκα να πούμε τα νέα μας και καμιά @##$%^&... :ninja:

 

Και έγω έτσι αισθανόμουν πάντως όταν πήγα στο πρώτο μίτινγκ του μάιφοουν, τον Οκτώβριο του 2003. Όσο ερχόμουν όμως αισθανόμουν όλο και περισσότερη οικιότητα και δεν... μου φαινόταν περίεργο να ρωτάω κάποιον το νικ του. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστός! Εν τω μεταξύ με τον theka_2003 που γνωριζόμαστε γιατί είμαστε συμφοιτητές και μιλάμε πολύ για το site όταν είμαστε στη σχολή, μου λέει σε μια δόση "βγάλε το κινητό σου να το δούν τα παιδιά" και εγώ το έπιασα και του λέω οτι δεν θέλω να κάνω τα υπόλοιπα παιδιά (με 3G και smartphones) να αισθανθούν άσχημα! Ξέρεις και θα σκεφτόντουσαν και οι υπόλοιποι "μα καλά τι έχει αυτός τώρα?" και βγάζω το 26αράκι και ξέρεις μετά γέλια και τέτοια! Πρέπει να ήμουν ο μοναδικός με κινητό χωρίς κάμερα! Είμαι φαν των απλών και λειτουργικών συσκευών, χωρίς να σημαίνει αυτό οτι δεν μου αρέσουν οι 3G, απλά να είναι στα χέρια άλλων!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ακολούθησα τα βήματα, βρήκα τις φωτογραφίες μου που θέλω να σβήσω, τις επέλεξα για διαγραφή, αλλά όταν πάτησα υποβολή για να διαγραφούν, δε διεγράφη καμία...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ευχαριστώ πολύ...:)

Εγώ έχω γύρω στις 100 φωτογραφίες

αν κάθομαι να τις σβήσω μία μία κάηκα...

Link to comment
Share on other sites

Εμ, πες το ετσι! Εγω καταλαβα 2-3 ηθελες.

(72 φωτογραφιες εχεις, σιγα! 72 κλικ ειναι μονο!)

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο meeting (στο Νέο Φάληρο) είχαμε και ταμπελάκια στο πέτο (καλά τέτοιο είχα μόνο εγώ :p ) και το λογότυπο του myphone (πλαστικοποιημένο παρακαλώ ;) ).

Χτες οργανώθηκε πολύ γρήγορα και δεν προλάβαν να γίνουν τα παραπάνω :(

Next time :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ακολούθησα τα βήματα, βρήκα τις φωτογραφίες μου που θέλω να σβήσω, τις επέλεξα για διαγραφή, αλλά όταν πάτησα υποβολή για να διαγραφούν, δε διεγράφη καμία...

Εγώ έκανα τα βήματα που είπε ο MsK, και εδώ και 5 μέρες έχουν εξαφανιστεί!

Που είναι οι εικόνες, οεο?? :)

Link to comment
Share on other sites

εχμ, έχουμε επισημασμένο θέμα για το meeting. Ο σχολιασμός δεν είναι το κατάλληλο φόρουμ...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Δε μπόρεσα να βρω σωστό τίτλο, διορθώστε τον αν θέλετε!

Το πρόβλημα : αν δεν είμαι συνδεδεμένη με το λογαριασμό μου (log in) δε φαίνεται στα forums το forum του Sony Ericsson! Όταν συνδεθώ, τότε μόνο εμφανίζεται κανονικά! Το έχει παρατηρήσει κανείς;! Δε με γελούν τα μάτια μου...το τσέκαρα πολλές φορές και είπα να το αναφέρω!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

It's not a bug, it's a feature

Καλύτερα να κάνεις login κάθε φορά λοιπον, για να τα βλέπεις όλα :)

Link to comment
Share on other sites

Yep, το φόρουμ της SE φαίνεται μόνο όταν έχουμε κάνει Login.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

προσαπθει ενας φιλος μου εδω και καιρο να γινει μελος στο Myphone.κανει την εγγραφη και ολα ΟΚ.παει μετα στο μαιλ του ωστε να ανοιξει τη σελιδα που αναφερεται στο μαιλ που στελνουν.το ανοιγει και του γραφει το εξης κειμενο<<Λυπούμαστε. Δεν επιτρέπεται η χρήση διαφόρων proxies για την εγγραφή νέου μέλους στο myphone.gr.>>

 

τι κανει λαθος.τι πρεπει να κανει? τι ειναι αυτα τα proxies?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

profanos xrisimopiei kapio programa gia na allazei ip. ayta pou rotises einai servers meso ton opion sindeese esi opou thes. i hol px exei enan proxie me ton opion kai kala an sindeese meso aytou sto internet exeis megaliteri taxitita. megali istoria asto, sthn teliki kantou enan logariasmo apo to diko sou pc
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι ουτε απο το δικο μο γινεται.δεν ξερω γιατι?
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι ουτε απο το δικο μο γινεται.δεν ξερω γιατι?

Χρησιμοποιείτε και οι δύο σύνδεση από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (sch.gr) το οποίο δρομολογεί όλη την http κίνηση μέσω proxy (για το Ηράκλειο μέσω του cache1.ira.sch.gr).

 

Πες στο φίλο σου να εγγραφεί χρησιμοποιώντας σύνδεση άλλου provider.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.λυθηκε το προβλημα.ευχαριστω
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

re paidia sorry kiolas...alla mallon eimai stravos! pou leei gia na kanw mia sistasi se enan filo/i to site???? apantiste mouuuuuuuuuuuuuuuu!!!

Σε κάθε θέμα που διαβάζεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το menu «Επιλογές Θέματος» και στη συνέχεια «Αποστολή με Email». Αν προσέξεις θα δεις ότι το link που δημιουργείται περιέχει και το απαραίτητο refferer id, το οποίο είναι απαραίτητο για την καταγραφή των «συστάσεων»:

 

h*tp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343&referrerid=1

 

Μετά το referrerdid= ακολουθεί το προσωπικό σου User ID. Περισσότερες πληροφορίες για τις συστάσεις και τον τρόπο χρήσης τους μπορείς να βρεις στο σχετικό FAQ.

 

υ.γ. το μήνυμα στο οποίο απάντησα ήταν στο θέμα που αφορούσε το WAP Site του myphone.gr - ούτε 6 μήνες δε μεσολάβησαν από τότε που τέθηκε το ερώτημα για να δοθεί απάντηση, οπότε νομίζω ότι πρόκειται για νέο ρεκόρ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υ.γ. το μήνυμα στο οποίο απάντησα ήταν στο θέμα που αφορούσε το WAP Site του myphone.gr - ούτε 6 μήνες δε μεσολάβησαν από τότε που τέθηκε το ερώτημα για να δοθεί απάντηση, οπότε νομίζω ότι πρόκειται για νέο ρεκόρ :)

Σίγουρα σου αξίζει μια θέση στα "Best of" :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά... λουκέτο! Γιατί κλειδώθηκε το θέμα του Uleb Cup; Ποιον όρο παραβιάζει; Είναι ποδοσφαιρική συζήτηση; Δημιουργήθηκε αντιπαράθεση; Τσακώθηκε κανείς; Το αντίστοιχο τόπικ της Ευρωλίγκα γιατί υπάρχει ακόμα;;;

 

Καλά κάνει και υπάρχει, δε λέω, προς Θεού, αλλά γιατί κλειδώσατε το Uleb Cup; Και μη μου πείτε πάλι γιατί ανοίγω νέο τόπικ στο σχολιασμό, γιατί είδα τι γίνεται και με ΡΜ ακόμα και στον Administrator... Γράψιμο κανονικότατο. Έχω στείλει ΡΜ και δεν έχω λάβει καμιά απολύτως απάντηση με σοβαρές ενστάσεις για συγκεκριμένα μέλη που μας φιμώνουν όποτε θέλουν και μας βρίζουν κι από πάνω. Και τρώμε και απειλές τύπου βούλωστο γιατί θα φας ποινή. Για όποιον ενδιαφερόμενο, δίνω και το λινκ. Υπάρχουν ντοκουμέντα.

 

Βέβαια όσο αντέξει και το παρόν τόπικ, γιατί προβλέπω να το κλειδώνετε και αυτό. Θέλω να μου πείτε πού παραβιάστηκαν οι κανόνες... Και να μείνει ανοιχτό το τόπικ για να μιλήσει και το απλό μέλος. :!:

Link to comment
Share on other sites

Και τρώμε και απειλές τύπου βούλωστο γιατί θα φας ποινή.

:confused: Who?

 

------------------

 

Θα απαντήσει ο υπεύθυνος για τον συγκεκριμένο τομέα Mod, να είσαι σίγουρος ;)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...