Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χελάς, δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη, ακόμα και δίκιο να είχες.

 

Αν δεν πάρει κάποια λογική απάντηση λογικό είναι να μην βγάλει άκρη! Όταν υπάρχουν τέτοιου είδους απαιτήσεις για τους χρήστες (όχι greeklish, να προσέχουμε τί θέματα ανοίγουμε, να κάνουμε αναζήτηση πρώτα, κλπ...), καλό είναι να υπάρχει και η κατάλληλη εξυπηρέτηση!

 

Υ.Γ. Ξέχασα την κλασική σπαστική ερώτηση :p : Τους έστειλες μήνυμα και δεν σου απάντησαν;

 

Ας μην το σχολιάσω καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα δε τρεχει τιποτα αλλα για το ****το...πιστευω οτι εχω δικιο και ειπα να το κανω παραπονο. ευχαριστω για την απαντηση

οχι δε τους εστειλα-θα μου πουνε και αυτοι τα ιδια, οπως ειπες δε προκειτε να βγαλω ακρη, Ελλαδα ειναι! Εδω δε βρισκω το δικιο μου in real life θα το βρω online?:lol:

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

@navi: εσυ τι μιλας δικηγορος μου εισαι; Τα καταφερνω και μονος μου:p

ας το βουλωσουμε μπορει να φαμε και ban-ικανους τους εχω:X

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πιο πάνω δεν είπες οτι τους έστειλες pm και δεν σου απάντησαν? Τώρα λες οτι οτι δεν τους έστειλες?

 

Αφού δεν θέλεις να σε υποστηρίξω τότε γιατί άνοιξες θέμα??

 

Συζήτηση κάνουμε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρει κάποια λογική απάντηση λογικό είναι να μην βγάλει άκρη! Όταν υπάρχουν τέτοιου είδους απαιτήσεις για τους χρήστες (όχι greeklish, να προσέχουμε τί θέματα ανοίγουμε, να κάνουμε αναζήτηση πρώτα, κλπ...), καλό είναι να υπάρχει και η κατάλληλη εξυπηρέτηση!

 

Για να πάρει κανείς λογική απάντηση, πρέπει να κάνει και λογική ερώτηση.

 

Εξυπηρέτηση υπάρχει μεταξύ πελάτη-πωλητή. Εδώ όμως δεν υφίσταται κάτι τέτοιο. Δεν έρχεσαι εδώ για να αγοράσεις κάτι, ούτε πληρώνεις συνδρομή για να έχεις πρόσβαση, και αντίστοιχα και οι μοντς ασχολούνται εθελοντικά (όχι δεν έχουν μια φεράρι παρκαρισμένη απέξω :p )

 

Οι απαιτήσεις υπάρχουν προς τους χρήστες, διότι αν δεν υπάρξουν, το φόρουμ θα γίνει μπάχαλο.

 

Και τέλος, επαναλαμβάνω αυτό που είπα: Από την στιγμή που υπάρχουν μοντς, είναι φύσει αδύνατον να μείνουν όλοι ικανοποιημένοι! Πουθενά και σε κανένα φόρουμ από όσα παρακολουθώ δεν υπάρχουν τέλειοι über συντονιστές που ικανοποιούν τους πάντες. Πάντα κάποιος θα έχει παράπονο, ακόμα και οι ίδιοι οι συντονιστές!!

 

Ας μην το σχολιάσω καλύτερα....

 

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω; ;)

 

Διότι εγώ ξέρω ότι αν κάποιος έχει παράπονο από κάποιον συντονιστή, η διαδικασία είναι ότι πρέπει να απευθύνεται σε κάποιον γενικό συντονιστή (super mod). Και να και πάλι έχει παράπονο, πρέπει να απευθυνθεί στον διαχειριστή (MsK). ΟΧΙ να πάει να ανοίξει νέο θέμα στον σχολιασμό.

 

Το παραπάνω δεν είναι κάτι καινούριο, ούτε κάτι άγνωστο.

 

Για αυτό το ερώτημα αν και σπαστικό, παραμένει. Έστειλε μήνυμα στους μοντς και δεν του απάντησαν;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πιο πάνω δεν είπες οτι τους έστειλες pm και δεν σου απάντησαν? Τώρα λες οτι οτι δεν τους έστειλες?

 

Άσχετα με το αν έστειλε ή όχι, χρειάζεται και λίγη υπομονή! Δεν είναι υποχρεωμένος εθελοντής webmaster να είναι 24/7 μπροστά στο PC. Το πολύ-πολύ να το δει κάποιος λίγο αργότερα. Σιγά το πράγμα.

 

Συζήτηση κάνουμε!!!

 

Που αν δεις σε παλαιότερα θέματα, έχει ξανάγίνει άπειρες φορές... :O

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρει κανείς λογική απάντηση, πρέπει να κάνει και λογική ερώτηση..

 

Ναι δίκιο έχεις! Eίχε πει στην αρχή οτι είχε στείλει pm και δεν πήρε απάντηση γι' αυτό το έγραψα.. αλλά τελικά λέει οτι δεν έστειλε.. άντε να βγάλεις άκρη. :rolleyes:

 

 

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω;

Απλά τον είχα ρωτήσει και εγώ πιο πάνω αν έστειλε pm και μετά έγραψες οτι είναι κλασική σπαστική ερώτιση ;)

 

Άσχετα με το αν έστειλε ή όχι, χρειάζεται και λίγη υπομονή! Δεν είναι υποχρεωμένος εθελοντής webmaster να είναι 24/7 μπροστά στο PC. Το πολύ-πολύ να το δει κάποιος λίγο αργότερα. Σιγά το πράγμα.

 

Εννοείται οτι δεν μπορεί να όλη την ώρα μπροστά στον υπολογιστή. Και εγώ έχω στείλει μήνυμα σε mod και κάποια στιγμή πήρα απάντηση! ;)

 

Τέλος πάντων. Εγώ δεν συνεχίζω άλλο το θέμα. Πιστεύω το κουράσαμε αρκετά. Εξάλλου ο HellasLover δεν θέλει να ανακατεύομαι!! :p

 

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

α) Εγώ, έκανα τη μεταφορά του επίμαχου θέματος στο «Τι μάρκα τσιγάρα καπνίζετε».

β) Ναι, θεώρησα ότι... και τα δύο έχουν ως κοινό παρανομαστή τη συνήθεια του καπνίσματος. Επίσης, όχι δεν χρειαζόμαστε άλλο θέμα για το κάπνισμα, όποια μορφή και αν έχει αυτό. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να συζητήσουμε για το αν είναι πιο σοβαρό το κάπνισμα από ό,τι οι σπουδές, οπότε δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Επίσης, ναι, λόγω πληθώρας θεμάτων γίνεται προσπάθεια μείωσης... των ανοικτών θεμάτων. Σε διαφορετική περίπτωση, το μπάχαλο θα ήταν ακόμη πιο εκτεταμένο. Προφανώς και γίνονται συγχωνεύσεις κάθε λίγο και λιγάκι, ενώ αυτό μπορεί να γίνει ακόμη και σε θέματα που είναι ενεργά εδώ και μήνες ή χρόνια. Φυσικά και ορισμένα από τα θέματα που ανέφερες ίσως να συγχωνευθούν - ίσως και όχι. Εκτός των σπουδών (που είναι λογικό να υπάρχουν 40 θέματα, λόγω της σοβαρότητας... των σπουδών), τα υπόλοιπα παραμένουν έτσι για κάποιον λόγο. Τώρα, περί κύβου του Ρούμπικ δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά εφόσον... υπάρχουν 2 ενεργά θέματα, ναι θα γίνουν ένα - και έγιναν...

γ) Ήδη (!) στο παραπάνω θέμα, έχει συζητηθεί το ηλεκτρονικό «τσιγάρο» ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2410030#post2410030 ) σε άλλη του έκδοση. Κατά συνέπεια ήταν λογικό να μεταφερθεί εκεί το θέμα που άνοιξες. Διαφορετικά, θα έπρεπε να ανοίξουν άλλα 10 θέματα για όλες τις μάρκες ηλεκτρονικών τσιγάρων. Υπενθυμίζω ότι το myphone.gr έχει ως αντικείμενό του την κινητή τηλεφωνία. Αυτό σημαίνει πως ναι, θα μπορούσε να φιλοξενήσει 100.000 διαφορετικά θέματα για κινητά, αλλά για κάτι άλλο... αρκεί και ένα, πόσο μάλλον όταν αυτό το ένα δεν έχει καμία σχέση με την τεχνολογία των τηλεπικοινωνιών ή έστω της πληροφορικής.

δ) Θα μπορούσα να στα εξηγήσω όλα αυτά, αλλά και ακόμη περισσότερα με ένα και μόνο PM. Η διαδικασία που ακολουθείται σε περίπτωση που οποιοδήποτε μέλος έχει οποιαδήποτε απορία σχετικά με μία πράξη του moderating είναι η ακόλουθη: α) Στέλνεις PM στον αρμόδιο moderator με τις απορίες σου. β) Αν δεν κρίνεις ικανοποιητική την απάντησή του, μπορείς να στείλεις PM στον super moderator της επιλογής σου (ο vampyre, μάλιστα, είναι και super moderator, αλλά και δραστηριοποιείται έντονα στη συγκεκριμένη ενότητα). γ) Αν πάλι δεν σε ικανοποιούσε η απάντηση του super moderator, θα μπορούσες να στείλεις PM σε εμένα. Από τη στιγμή που εγώ δεν έχω λάβει κάποιο PM από εσένα, θεωρώ ότι δεν ακολούθησες αυτή τη διαδικασία..

 

Σε καμία περίπτωση δεν στα λέω όλα αυτά για να σε «μαλώσω» (:lol:) αλλά για να σου εξηγήσω πως ακριβώς «λειτουργεί» εδώ και πολλά χρόνια το Chat & Fun, αλλά και όλα τα υπόλοιπα forums. Σίγουρα, δεν πρόκειται όλοι να είναι ικανοποιημένοι από τη συγκεκριμένη διαχείριση των περιστάσεων, αλλά και πάλι, είναι αδύνατο να είναι όλοι ταυτόχρονα ικανοποιημένοι.

 

Όλα αυτά αναφέρονται στους κανόνες. Οπότε, όχι δεν τίθεται θέμα να βρεις το δίκιο σου ή το άδικό σου «online στην Ελλάδα», γιατί κάτι τέτοιο απλά δεν υφίσταται ως επιλογή... Απλούστατα θα πρέπει να σέβεσαι και να τηρείς τους όρους χρήσης που αποδέχεσαι με την χρήση του myphone.gr. Και φυσικά στην επόμενη ανάλογη περίπτωση, μπορείς να στείλεις απλά ένα PM και να είσαι σίγουρος πως θα λυθεί πιο εύκολα το ζήτημα, χωρίς να προκαλείται καμία αναστάτωση, αλλά και για να λαμβάνεις εσύ όλες τις απαντήσεις που τυχόν θέλεις.

 

Νομίζω ότι απάντησα σε οποιοδήποτε πιθανό ερώτημα υπάρχει σχετικά με το Chat and Fun. Αν έχετε ακόμη κάποια απορία μπορείτε να στείλετε PM στον moderator Βασίλης[/member].

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλό μηνα.

Είχα καιρό να μπω στο myphone και βλέπω ότι έχουν αλλάξει πολλά πράγματα εδω μέσα, όπως είδα και ότι η δεξιά στοιχισμένη εικόνα που είχα στην υπογραφή μου δεν υπάρχει.

Τι έχει αλλάξει στον κώδικα?

Το imgalign δεν ισχύει?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ιούλιος 2008

Hacking Days

 

1. Software (Bug Fixes, Tweaks): Επαναδημιουργία του κώδικα [imgalign][/imgalign] και ενσωμάτωσή του στα standard BBCodes ώστε: α) να μην είναι εφικτή η κακόβουλη χρήση του, β) να εμφανίζονται οι εικόνες μόνο όταν το επιθυμεί ο χρήστης και όχι όταν έχει επιλέξει από τον πίνακα ελέγχου να μην εμφανίζονται αυτές, γ) να ισχύουν οι ίδιες συνθήκες χρήσης με το [/img], δ) να μην μπορεί να χρησιμοποιηθεί στις υπογραφές, εφόσον σε αυτές απαγορεύεται η χρήση των εικόνων.

 

Για την χρήση του πλέον, δεν απαιτείται ο προσδιορισμός =right αφού by default, το float είναι right. Για λόγους εγκυρότητας είναι απαραίτητη η προσθήκη του http:// στο URL των εικόνων. Έτσι, το παρακάτω είναι πλέον το σωστό: [imgalign]http://www.myphone.gr/news/cosmote.gif[/imgalign]. Υπάρχει κάποια σχετική ανέχεια με ορισμένα relative paths του myphone.gr, ώστε να διατηρηθεί η συμβατότητα με τα παλαιότερα άρθρα στην ενότητα my news. Τέλος, η μορφοποίηση του συγκεκριμένου tag (float:right και padding) γίνεται πλέον με CSS.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2413762#post2413762

 

 

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ποστάρει 2 μνμτα στο θέμα του ΜΟΤΟ U9 και σβήστηκαν...Γιατί???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω,θα σας φαινόταν περίεργο αν ένααγόρι είχε έξω ένα U9 μωβ? :p Έχω τρελαθεί με το κινητό και σκέφτομαι να ανταλλάκω με την αδερφή μου...Αλλά πουθενά δε βρίσκω μαύρο ή πράσινο καλυμμα...

 

Γράφεις αυτό.

 

Σου απαντάει ο bomber21 :

 

ε λίγο...:confused::O

 

Επαναλαμβάνεσαι καπάκι στο επόμενο ποστ :

 

Παιδιά,θα σας φαινόταν περίεργο αν βλέπατε ένα αγόρι να έχει το κινητό αυτό σε μωβ; :p

 

Δηλαδή ο κακός moderator δεν έπρεπε να τα αφαιρέσει κατά την αποψή σου.

 

Σε οποιαδήποτε περίπτωση παρακαλώ να επικοινωνήσεις με τον moderator Nikos_S3[/member] με οποιαδήποτε απορία έχεις. Ευχαριστώ.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται, μπαινω αμεσως στο θεμα το οποιο ειναι

Γινεται να δημιουργηθει καποια ενοτητα που να μας ενημερωνει για διαφορες αλλαγες στην διαχειρηση του forum οπως πχ ανακοινωσεις νεων mods και διαφορων οργανων, αλλα και οταν καποιος γινεται bann να μπορουμε να βλεπουμε τον λογο,

πιστευω οτι αυτο βοηθαει στην αδιαλειπτη λειτουργια του forum αλλα και στην σωστοτερη ενημερωση των χρηστων του.

(συγχωρεστε με αν υπαρχει ειδη αλλα το εψαχνα αρκετη ωρα και δεν βρηκα κατι...)

Φιλικα Παναγιωτης.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται, μπαινω αμεσως στο θεμα το οποιο ειναι

Γινεται να δημιουργηθει καποια ενοτητα που να μας ενημερωνει για διαφορες αλλαγες στην διαχειρηση του forum οπως πχ ανακοινωσεις νεων mods και διαφορων οργανων, αλλα και οταν καποιος γινεται bann να μπορουμε να βλεπουμε τον λογο,

πιστευω οτι αυτο βοηθαει στην αδιαλειπτη λειτουργια του forum αλλα και στην σωστοτερη ενημερωση των χρηστων του.

(συγχωρεστε με αν υπαρχει ειδη αλλα το εψαχνα αρκετη ωρα και δεν βρηκα κατι...)

Φιλικα Παναγιωτης.

 

Φίλε Παναγιώτη, καλησπέρα.

 

Οι συντονιστές κτλ φαίνονται αναλυτικά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showgroups.php

 

Τα μπαν δεν φαίνονται πουθενά (εννοώ μαζεμένα και αναλυτικά, όπως στο awmn π.χ.), και προσωπικά δεν βρίσκω και κανέναν λόγο να φαίνονται, αναφερόμενος σε αυτό το forum. Ούτε θεωρώ ότι θα βοηθήσει το φόρουμ αν γίνει κάτι τέτοιο, απεναντίας, υποψιάζομαι ότι περισσότερα προβλήματα θα δημιουργηθούν. Όλον αυτόν τον καιρό πάντως δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

 

Disclaimer: Τα παραπάνω είναι (επειδή δεν είναι πάντα/για όλους προφανές) προσωπικές απόψεις και μιλάω εκ μέρους του εαυτού μου και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν πιστευω οτι η ενημερωση για θεματα του forum προς του χρηστες του θα αποτελεσουν πηγη δημιουργιας προβληματος, παρολα αυτα επειδη και οντως στους περισσοτερους δεν τους ενδιαφερουν αυτες οι αλλαγες, αλλα σε ενα τοσο μεγαλο forum δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο θεμα περι μη δημοσιευσης αλλαγων που γινονται για τους χρηστες του... Φυσικα συζητοντας για μια τετοια ενοτητα πρεπει να υπαρχουν σαφη κανονες τροποποιησης των θεματων

με λιγα λογια... λεγοντας για ανακοινωσεις φυσικα αναφερομαι για κλειδομενα θεματα απο ανθρωπους που εχουν εμπειρια σε αυτο οποτε και θα γινεται σωστα η ενημερωση...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, thanks :)

Το έφτιαξα :lock:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι όταν κάποιος γίνεται Mod και θα πρέπει να γράφει το Myphone και τους λόγους που έγινε Mod θα το κάνουν και τα άλλα μέλη και μετά θα κάνουν το ίδιο με αποτέλεσμα το Forum να έχει μόνον Mod και καθόλου μέλη!!!!!!!!!!!!:lol:(π.χ:Εάν κάποιος έχει γίνει Mod και το MyPhone.gr γράψει ότι έγινε απο τα καλά μυνήματα του τότε όλοι θα κάνουν το ίδιο πράγμα!!!:mad:)
Link to comment
Share on other sites

Αν ζητήσω να γίνω μοντ θα με δεχτούν;;;; θα ήθελα να αποδείξω ότι θα κάνω καλά τη δουλειά μου. Που να απευθυνθώ;;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε . Ισως παρει καιρο .

 

Και τι πρέπει να κάνω δηλαδή; εγώ τον τρόπο θέλω να μάθω για να γίνει κάποιος moderator. Ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Και τι πρέπει να κάνω δηλαδή; εγώ τον τρόπο θέλω να μάθω για να γίνει κάποιος moderator. Ξέρεις;

To μόνο σίγουρο (όπως έχει ισχύσει μέχρι σήμερα τουλάχιστον) είναι ότι ένας νέος μοντ, δεν αυτοπροτείνεται :p

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έτυχα μιας πολύ δυσάρεστης εμπειρίας σε αγορά μου από το e-shop.gr. Το Jabra bluetooth που αγόρασα χάλασε και η εταιρεία αρνείται να αναγνωρίσει την εγγύηση και να μου το αντικαταστήσει. Θα ήθελα αυτή την εμπειρία να την μοιραστώ με τα άλλα μέλη του my phone έτσι ώστε να ξεμπροστιάζουμε τους απατεώνες... Μπορείται να δημιουργήσετε μια κατηγορία με τα καταστήματα ηλεκτρονικών?
PIN:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το θέμα E-shops και Ηλεκτονικές Αγορές.Νομίζω ότι εκεί μπορείς να μοιραστείς την εμπειρία σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τι λετε να κανονιστει ενα "ραντεβου" για να σπασουμε το ρεκορ του ταυτόχρονα online της αρχικης οθονης του myphone????

 

το ρεκορ ειναι

1.556 χρήστες ήταν ταυτόχρονα online στις σελίδες του myphone.gr

(25 Μάι. 2007, 22:42)

 

πανω απο χρονο....

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...