Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φιλος Θεμης ποσταρε στο θεμα του Ζ1 αυτο το πολυ χρησιμο (για καποιους) mod.

Δεν χρειαζεται root. Ειναι απλο apk που κανετε εγκατασταση και εχετε κλεισιμο ταυτοχρονα ολων των καρτελων στις προσφατες εφαρμογες που εχετε ανοιξει.

 

http://www.xperiablog.net/...eria-z-series/

 

Κατι μου θυμιζει ο τροπος γραφης.. :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια....επειδη οπως ειπα και παλιότερα ειμαι λιγο άσχετος με το θεμα root/flash και ολα τα υπόλοιπα απλα εχω μια απορια μπορουμε να φλασασουμε π.χ την 4,3 στο κινητο μας που να ειναι ταυτοχρονα και ρουταρισμενη?Ευχαριστω εκ τον πρότερων!!!

 

Ναι αλλα πρωτα πρεπει να φλασαρεις την 4.1.2 να την κανεις root να βαλεις Recovery & μετά μεσω recovery περνας μια ετοιμη ρουταρισμενη 4.3!

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το IMEI είναι ίδιο , είσαι εντός

Το imei δεν αλλάζει με φλασαρισμα. Χωρίς να είμαι σίγουρος, βλέπουν το s/n αν "συμβαδίζει" με το λογισμικό.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου θυμιζει ο τροπος γραφης.. :lol: :lol: :lol:

 

χα χα χα ναι με επιασες! οπως ειδες ομως δεν οικειοποιηθηκα την ειδηση αλλα μονο τον τροπο γραφης! αν ειχε κοινοποιηση η σελιδα σαν το facebook θα το εκανα share! :p

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα ναι με επιασες! οπως ειδες ομως δεν οικειοποιηθηκα την ειδηση αλλα μονο τον τροπο γραφης! αν ειχε κοινοποιηση η σελιδα σαν το facebook θα το εκανα share! :p

 

Κανενα προβλημα φιλτατε, ειμαστε εδω για να βοηθαμε και να μας βοηθανε. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το imei δεν αλλάζει με φλασαρισμα. Χωρίς να είμαι σίγουρος, βλέπουν το s/n αν "συμβαδίζει" με το λογισμικό.

 

Αρα παιζει κ να φαω πακετο...

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιζει κ να φαω πακετο...

 

Απο την εμπειρια μου σε SAMSUNG SERVICE ομως, η συσκευη ηταν ΠΧ αγγλικη & εγω εβαλα ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ official λογισμικο, αφαιρεσα root & ηταν τερμα official το κινητο, σαν να ηταν απειραχτο! & Φυσικα μετρησε κανονικα η εγγυηση! Κατι τετοιο θα πεχτει & τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Το πρωτο SONY στην οικογενεια, και θελω την βοηθεια σας.

Ο κατοχος, συνηθισμενος σε ΝΟΚΙΑ, - το τελευταιο ηταν το C 7--00-αντιμετωπιζει προβλημα με το νεο τηλεφωνο οσον αφορα σε ειδοποιησεις ηχητικες και επαναλαμβανομενες σε σημειωσεις που εχει καταχωρησει στο ημερολογιο.

Τι προγραμμα να βαλουμε σαν ημερολογιο,ποιο εχει ηχο?ποιο επαναλαμβανει τις ειδοποιησεις?

 

Καποια απαντηση??

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 9.2.A.0.295 είχα προβλήματα με έλλειψη χώρου βέβαια το παράκανα λίγο :O είχα 90 εφαρμογές στην κάρτα SD και 98 στο τηλέφωνο που δεν έπαιρναν μεταφορά στην SD.

Έκανα λοιπόν προχτές αναβάθμιση στην 9.2.A.1.199 όπου στις 110 εφαρμογές είχα πάλι πρόβλημα χώρου τώρα μετέφερα όσες ήταν δυνατόν στην κάρτα SD αλλά θα πρέπει να προσέχω τι κατεβάζω.

 

Το θέμα είναι ότι με τις ίδιες εφαρμογές στην 4.1.2 δεν είχα κανένα πρόβλημα με έλλειψη χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς θέμα με το NFC στην 4.3;Δοκίμασα να μεταφέρω φώτο από Ζ1 στο δικό μου,ενεργοποιειται,δείχνει εικονίδιο του Bluetooth,ξεκινά η μεταφορά και κάπου στα μισά διακόπτεται η μεταφορά.Πρώτη φορά δοκιμάζω να στείλω με NFC οπότε δεν ξέρω αν με παλιότερη έκδοση δούλευε.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς θέμα με το NFC στην 4.3;Δοκίμασα να μεταφέρω φώτο από Ζ1 στο δικό μου,ενεργοποιειται,δείχνει εικονίδιο του Bluetooth,ξεκινά η μεταφορά και κάπου στα μισά διακόπτεται η μεταφορά.Πρώτη φορά δοκιμάζω να στείλω με NFC οπότε δεν ξέρω αν με παλιότερη έκδοση δούλευε.

 

μου δουλευε σωστα, εχω καιρο να το κοιταξω αλλα δεν ειχε θεμα.

για δοκιμασε να τα κρατησεις κολλημενα τα κινητα λιγο παραπανω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καποια απαντηση??

 

Καλησπέρα. Δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς θέλεις να κάνεις με το ημερολόγιο. Υπάρχει προεγκατεστημένο ένα το οποίο έχει ηχητικές ειδοποιήσεις κλπ. το οποίο χρησιμοποιώ και με καλύπτει. Δοκίμασέ το και δες εάν θέλεις κάτι πιο προχωρημένο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια τεράστια χάρη από τους χρήστες που έχουν περασμένη στο κινητό την ROM 4.3 12.1.Α.0.266, rootαρισμένη με περασμένο CWM!!

Πρώτα απ' όλα, αν ενδιαφέρεστε να με βοηθήσετε, δημιουργήστε ένα full system recovery (nandroid backup) ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορείτε να επαναφέρετε το κινητό σας στην κατάσταση που ήταν πριν διαβάσετε αυτό το μήνυμα!! :lol:

 

Ακούστε τι μου συνέβη εχθές και ξενέρωσα τη ζωή μου: αποφάσισα να βάλω ένα καινούριο θέμα από τον προγραμματιστή Knowit Mobile AB ( https://play.google.com/store/apps/developer?id=Knowit%20Mobile%20AB&hl=el ). Από τα πιο ωραία θέματα που κυκλοφορούν μέχρι στιγμής για τα Xperia με 4.3 και πάνω. Εχθές λοιπόν, βγήκε διαθέσιμη αναβάθμιση των θεμάτων αυτών στο Google Play, με το changelog να λέει bugfixes και 4.4 support. Από την αναβάθμιση και μετά των θεμάτων αυτών, μόλις κλείσω το κινητό και πάω να το ξανανοίξω, μπαίνω σε bootloop!! Το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα. Αναγκάστηκα να κάνω clean install από τη αρχή το firmware. Το δοκίμασα με πολλά θέματα, και με όλα μου δημιουργείται bootloop και μετά ξανά clean install...

 

Θέλει κάποιος να το δοκιμάσει να μου πει αν είναι bug των θεμάτων, ή απλά μόνο σε μένα εμφανίζεται το πρόβλημα?

Απλά κατεβάστε ένα θέμα και επιλέξτε το από τις ρυθμίσεις. Απενεργοποιήστε το κινητό και ανοίξτε το ξανά. Αν σας κάνει bootloop, κάντε restore το backup που πήρατε προηγουμένως!! :p

Ευχαριστώ!! :)

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος τις διαφορές μεταξύ της LT30_9.2.A.0.295 και της LT30_9.2.A.1.199

 

μέχρις στιγμής με την 199 δεν έχω δεί το φαινόμενο με το μεγάφωνο που άνοιγε όταν απαντούσα και του shutdown κατα την φόρτιση. Με την 295 τα έκανε και τα 2.

 

Είναι νωρίς όμως μιας και την έχω λίγες μέρες και είναι υπο δοκιμή. Εως τώρα με την .199 όλα τέλεια πάντως.

Φλάσαρα την Ιταλική JamesBond edition.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια τεράστια χάρη από τους χρήστες που έχουν περασμένη στο κινητό την ROM 4.3 12.1.Α.0.266, rootαρισμένη με περασμένο CWM!!

Πρώτα απ' όλα, αν ενδιαφέρεστε να με βοηθήσετε, δημιουργήστε ένα full system recovery (nandroid backup) ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορείτε να επαναφέρετε το κινητό σας στην κατάσταση που ήταν πριν διαβάσετε αυτό το μήνυμα!! :lol:

 

Ακούστε τι μου συνέβη εχθές και ξενέρωσα τη ζωή μου: αποφάσισα να βάλω ένα καινούριο θέμα από τον προγραμματιστή Knowit Mobile AB ( https://play.google.com/store/apps/developer?id=Knowit%20Mobile%20AB&hl=el ). Από τα πιο ωραία θέματα που κυκλοφορούν μέχρι στιγμής για τα Xperia με 4.3 και πάνω. Εχθές λοιπόν, βγήκε διαθέσιμη αναβάθμιση των θεμάτων αυτών στο Google Play, με το changelog να λέει bugfixes και 4.4 support. Από την αναβάθμιση και μετά των θεμάτων αυτών, μόλις κλείσω το κινητό και πάω να το ξανανοίξω, μπαίνω σε bootloop!! Το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα. Αναγκάστηκα να κάνω clean install από τη αρχή το firmware. Το δοκίμασα με πολλά θέματα, και με όλα μου δημιουργείται bootloop και μετά ξανά clean install...

 

Θέλει κάποιος να το δοκιμάσει να μου πει αν είναι bug των θεμάτων, ή απλά μόνο σε μένα εμφανίζεται το πρόβλημα?

Απλά κατεβάστε ένα θέμα και επιλέξτε το από τις ρυθμίσεις. Απενεργοποιήστε το κινητό και ανοίξτε το ξανά. Αν σας κάνει bootloop, κάντε restore το backup που πήρατε προηγουμένως!! :p

Ευχαριστώ!! :)

Χωρίς παρεξήγηση, ζητάς κάποιον να ρίξει πιθανώς το κινητό του σε bootloop εθελοντικά;;;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση, ζητάς κάποιον να ρίξει πιθανώς το κινητό του σε bootloop εθελοντικά;;;

 

Ναι!! :lol: :p Γι αυτό το ζητάω μόνο από όποιον έχει όρεξη και χρόνο να κάνει nandroid backup μέσω CWM ώστε να μην μπαίνει σε διαδικασίες φλασαρίσματος σε περίπτωση bootloop.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ειχα γραψει για ενα προβλημα που αντιμετωπιζα παλιοτερα και νομιζα οτι ειχε επιλυθει....

Απο την στιγμη που εκανα αναβαθμιση σε 9.2.A.0.295, οταν πληκτρολογω εναν τηλ αριθμο εχω καθυστερηση στο typing. Δηλαδη πληκτρολογω και το νουμερο εμφανιζεται μετα απο λιγο, με μια καθυστερηση, σαν lag. Το ιδιο συμβαινει και στα μηνυματα οταν χρησιμοποιω τη διαταξη πληκτρολογιου τηλεφωνου. Οταν χρησιμοποιω το πληρες πληκτρολογιο δεν αντιμετωπιζω προβλημα.

Σημερα ξαναπερασα την αναβαθμιση με SUS και ηλπιζα να διορθωθει αλλα ματαια. Εχει αντιμετωπισει καποιος αναλογο προβλημα; Με προβληματιζει για την πληκτρολογηση τηλ αριθμων, αφου για τα μηνυματα μπορω να χρησιμοποιησω το πληρες πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι!! :lol: :p Γι αυτό το ζητάω μόνο από όποιον έχει όρεξη και χρόνο να κάνει nandroid backup μέσω CWM ώστε να μην μπαίνει σε διαδικασίες φλασαρίσματος σε περίπτωση bootloop.

Μα γιατί να μπεις στη διαδικασία αυτή; Αφού ξέρεις ότι είναι θέμα του προγράμματος απλά ενημέρωσε τον προγραμματιστή να βγάλει bugfix. Παρεπιπτόντως, δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ ΘΕΜΑ που ζητάει root (φαντάζομαι ότι ζητάει root γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο λόγο να ρίξει το θέμα το κινητό σε bootloop αν δεν πειράξει τα αρχεία συστήματος).

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου κινητό ακόμη και με clean install την 4.3 έχει τρελά κολλήματα:

Πολλές εφαρμογές μου κολλάνε και με μου βγάζει μήνυμα για Τερματισμό ή Αναμονή της εφαρμογής και γενικώς σέρνεται.

 

Με το Clean Master κάνω που και που εκκαθάριση μνήμης γιατί από ότι βλέπω εκεί πάσχει το κινητό. Έχει πολύ λίγη διαθέσιμη RAM χωρίς να τρέχουν ιδιαίτερες εφαρμογές από πίσω.

 

Χθες αναγκάστηκα και απεγκατέστησα την επίσημη Facebook εφαρμογή που έτρωγε πολύ μνήμη και κάπως βελτιώθηκε το πράγμα, αλλά κι αυτό δεν μου φαίνεται και τόσο λογικό...

Το παλιό μου XPERIA P πχ, αν και με χαμηλότερα specs, τρέχει καλύτερα!

 

Αντιμετωπίζει κανένας άλλος τα ίδια θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου κινητό ακόμη και με clean install την 4.3 έχει τρελά κολλήματα:

Πολλές εφαρμογές μου κολλάνε και με μου βγάζει μήνυμα για Τερματισμό ή Αναμονή της εφαρμογής και γενικώς σέρνεται.

 

Με το Clean Master κάνω που και που εκκαθάριση μνήμης γιατί από ότι βλέπω εκεί πάσχει το κινητό. Έχει πολύ λίγη διαθέσιμη RAM χωρίς να τρέχουν ιδιαίτερες εφαρμογές από πίσω.

 

Χθες αναγκάστηκα και απεγκατέστησα την επίσημη Facebook εφαρμογή που έτρωγε πολύ μνήμη και κάπως βελτιώθηκε το πράγμα, αλλά κι αυτό δεν μου φαίνεται και τόσο λογικό...

Το παλιό μου XPERIA P πχ, αν και με χαμηλότερα specs, τρέχει καλύτερα!

 

Αντιμετωπίζει κανένας άλλος τα ίδια θέματα;

Αρκετοί... Είναι ένα από τα ποιο σημαντικότερα bugs της 4.3 το θέμα με την RAM.

Ελπίζουμε σε διόρθωση με μια μικρή αναβάθμιση γιατι το L που έχω με επίσης 1 GB RAM πάει ΣΦΑΙΡΑ σε όλα με πολύ καλή διαχείρηση μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να μπεις στη διαδικασία αυτή; Αφού ξέρεις ότι είναι θέμα του προγράμματος απλά ενημέρωσε τον προγραμματιστή να βγάλει bugfix. Παρεπιπτόντως, δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ ΘΕΜΑ που ζητάει root (φαντάζομαι ότι ζητάει root γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο λόγο να ρίξει το θέμα το κινητό σε bootloop αν δεν πειράξει τα αρχεία συστήματος).

 

Έχω κάνει ήδη ενημέρωση.

Ποιός είπε κάτι για root?? Τα θέματα αυτά υποτίθεται βγήκαν σε συνεργασία με τη Sony ως αρχή για να ακολουθήσουν κι άλλοι developers. Η εγκατάστασή τους προορίζεται αποκλειστικά σε Xperia με official android 4.3+. Να σου πω μάλιστα ότι δεν έχω κάνει root το κινητό. Αλλά και να το είχα κάνει, δεν θα εκμμεταλλευόταν αυτή τη δυνατότητα το θέμα για καλύτερο integration. Όπως είπα και πιο πριν, είναι η πρώτη "φουρνιά" θεμάτων που προωθείται από τη Sony μέσω του Sony Select.

Αν πατούσες το link που παρέθεσα με το αρχικό μου post για το πρόβλημα, το οποίο σε παραπέμπει στο google play κατευθείαν στον developer των θεμάτων, δεν θα με ρωτούσες κάτι για root! :)

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα μια καρτούλα Arduino. Συνδέεται με Android συσκευές οπότε προβλέπεται το SP να χρησιμοποιείται για άλλα κόλπα!;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βάζεις την .199 που είναι και η τελευταία με flashtool ;

Καλησπερα φιλε μου. Ειμαι τελειως σκραπας σε αυτα και φοβαμαι μην κανω καμια λαλακια. Και το κινητο ειναι ακομα στην εγγυηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα φιλε μου. Ειμαι τελειως σκραπας σε αυτα και φοβαμαι μην κανω καμια λαλακια. Και το κινητο ειναι ακομα στην εγγυηση!

 

Μπηκα με sus για να κανω την αναβαθμιση αλλα μου λεει οτι το κινητο μου ειναι πληρως ενημερωμενο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...