Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως να την ξαναπερασω?

 

Κατεβαζεις το SEUS και την περνας απο το πισι. Κοιτα να κανεις επιδιορθωση. Θα τα χασεις ολα (οχι οσα εχεις στην SD)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φρίκη! Βγάζω σήμερα το κινητό από τη θήκη και τι βλέπω? Η μια γωνία έχει ξεβάψει και έχει μείνει το γυαλιστερό από μέσα. Έλεος, αι στο καλό πια με τις φτηνοκατασκεύες, δύο μηνών κινητό με ελάχιστη χρήση και πάντα μέσα σε θήκη. Αίσχος!
Link to comment
Share on other sites

Φρίκη! Βγάζω σήμερα το κινητό από τη θήκη και τι βλέπω? Η μια γωνία έχει ξεβάψει και έχει μείνει το γυαλιστερό από μέσα. Έλεος, αι στο καλό πια με τις φτηνοκατασκεύες, δύο μηνών κινητό με ελάχιστη χρήση και πάντα μέσα σε θήκη. Αίσχος!

 

Υπήρξε πρόβλημα με το πίσω καπάκι σε μια παρτίδα των T. Η Sony το έχει αναγνωρίσει και αλλάζει το πίσω καπάκι εντός εγγύησης. Το καινούργιο δεν ξεβάφει

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε πρόβλημα με το πίσω καπάκι σε μια παρτίδα των T. Η Sony το έχει αναγνωρίσει και αλλάζει το πίσω καπάκι εντός εγγύησης. Το καινούργιο δεν ξεβάφει

 

εισαι σιγουρος για αυτο? το ειχα αναφερει απο τον Δεκεμβριο λογω του οτι τριβοταν στη θηκη και μου εχει ξεβαψει.. εχει λιωσει η ματ επιφανεια για την ακριβεια αλλα τοτε κανεις δεν ειχε δωσει σημασια και νομιζα πως μονο εγω το επαθα. βρηκα ανταλλακτικο με 30 ευρω. Που το ξερει οτι αλλαζει?να το παω αν ειναι στην αρβατο να το φτιαξω,γιατι αλλιως δε γινεται εδω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος για αυτο? το ειχα αναφερει απο τον Δεκεμβριο λογω του οτι τριβοταν στη θηκη και μου εχει ξεβαψει.. εχει λιωσει η ματ επιφανεια για την ακριβεια αλλα τοτε κανεις δεν ειχε δωσει σημασια και νομιζα πως μονο εγω το επαθα. βρηκα ανταλλακτικο με 30 ευρω. Που το ξερει οτι αλλαζει?να το παω αν ειναι στην αρβατο να το φτιαξω,γιατι αλλιως δε γινεται εδω..

 

Δες στο συγκεκριμένο forum το post του χρήστη Johan (Sony Xperia Support):

http://talk.sonymobile.com/thread/59627?start=70&tstart=0

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος για αυτο? το ειχα αναφερει απο τον Δεκεμβριο λογω του οτι τριβοταν στη θηκη και μου εχει ξεβαψει.. εχει λιωσει η ματ επιφανεια για την ακριβεια αλλα τοτε κανεις δεν ειχε δωσει σημασια και νομιζα πως μονο εγω το επαθα. βρηκα ανταλλακτικο με 30 ευρω. Που το ξερει οτι αλλαζει?να το παω αν ειναι στην αρβατο να το φτιαξω,γιατι αλλιως δε γινεται εδω..

Εγώ πάντως έτσι όπως βλέπω την βαφή δεν μου φαίνεται ανθεκτική. Παλιά είχα ένα κράνος που ήταν βαμμένο έτσι και τελικά ξεβαψε ολόκληρο

Link to comment
Share on other sites

Δες στο συγκεκριμένο forum το post του χρήστη Johan (Sony Xperia Support):

http://talk.sonymobile.com/thread/59627?start=70&tstart=0

 

θα παρω την arvato την τριτη και εαν μου πουν οτι περναει ή εστω οτι παιζει θα το παω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα παρω την arvato την τριτη και εαν μου πουν οτι περναει ή εστω οτι παιζει θα το παω..

Αν όντως παίζει πες μου να το παω και εγώ. Και θα πρέπει να αφήσουμε το τηλέφωνο στο service?

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως παίζει πες μου να το παω και εγώ. Και θα πρέπει να αφήσουμε το τηλέφωνο στο service?

 

λογικα ναι.. αλλα δε θα το παω ακομα, να περασει και το επομενο τριημερο και μετα. εκτος αν το αφησω για 1-2 ημερες μονο και το παρω μεχρι παρασκευη..

την τριτη θα παρω να μαθω και θα ενημερωσω. παρολα αυτα, 25-30 ευρω κανει απεξω. εγω θα την αγορασω και θα τη βαλω μελλοντικα αν δεν βγαλω ακρη με αυτους

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν το έχω γράψει σε αυτό το τοπικ. Στην πόλη μου το επίσημο σέρβις το έχει η digital communication center ltd, βλέπω στην κάρτα τους ότι έχουν και στην Αθήνα.

 

Υποκατάστημα:

Λευκάδος 10 Κυψέλη, 11362 Αθήνα

Τηλ. 210 822 98 11

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι.. αλλα δε θα το παω ακομα, να περασει και το επομενο τριημερο και μετα. εκτος αν το αφησω για 1-2 ημερες μονο και το παρω μεχρι παρασκευη..

την τριτη θα παρω να μαθω και θα ενημερωσω. παρολα αυτα, 25-30 ευρω κανει απεξω. εγω θα την αγορασω και θα τη βαλω μελλοντικα αν δεν βγαλω ακρη με αυτους

Δεν πιστεύω να το φτιάξουν στην εγγύηση, θα μας πουν ότι είναι φυσιολογική φθορά, η ότι έχει κτυπηθει κλπ κλπ. Αυτό το καπάκι με τα 30 ευρω που λέτε είναι της sony?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να το φτιάξουν στην εγγύηση, θα μας πουν ότι είναι φυσιολογική φθορά, η ότι έχει κτυπηθει κλπ κλπ. Αυτό το καπάκι με τα 30 ευρω που λέτε είναι της sony?

 

λεει οτι ειναι γνησιο, αλλα ακομα δεν το εχω ψαξει γιατι περιμενω να περασει λιγο διαστημα να αξιζει περισσοτερο η ανανεωση, τωρα το κινητο ακομα καινουριο ειναι γενικα. και θα πεσει και η τιμη του.

Οσο για την σονυ, εγω θα παρω τηλ την τριτη στην αρβατο και θα το προσπαθησω..δεν χανουμε τιποτα.

Εξαλλου απο τον 1ο μηνα εγινε σε εμενα,ειναι πολυ ευαισθητο, και λογικο ειναι γιατι δεν ειναι λειο πλαστικο,ειναι ματ και οι τριβες ειναι μεγαλυτερες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να το ξυσω όλο το καπάκι για να φύγει τελείως το ματ και να μείνει το γυαλιστερό. Δεν ξέρω αν θα είναι όμορφο, αλλά μου την δίνει που φαίνεται τώρα σαν μπάλωμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να το ξυσω όλο το καπάκι για να φύγει τελείως το ματ και να μείνει το γυαλιστερό. Δεν ξέρω αν θα είναι όμορφο, αλλά μου την δίνει που φαίνεται τώρα σαν μπάλωμα.

 

άμα το κατέχεις και το βάψιμο πάτα το ένα glossy black και θα γίνει σένιο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

άμα το κατέχεις και το βάψιμο πάτα το ένα glossy black και θα γίνει σένιο.. ;)

Άραγε το καπάκι αφαιρείται εύκολα? Η μήπως χάσω την εγγύηση άμα το βγάλω? Σκέφτομαι αν καταφέρω και το βγάλω να του κάνω μια ηλεκτροστατικη βαφή αλουμίνιο και θα γίνει super.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να ξεκλειδωσουμε τον bootloader για το κινητο;

Εχω cosmote εκδοση.

 

Συμφωνα με τη σονυ δεν μπορω http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσιμπησα !! Επειτα απο 1 χρονο επιστροφη στη Sony . Φοβερη κατασκευη. Ελπιζω να μην μου κολλαει οπως το GS 3 ..

 

 

Κατι σημαντικο που ΠΡΕΠΕΙ να προσεξω γενικως ;;; Εννοειται οτι θα διαβασω το νημα σιγα σιγα...αλλα θελω συμβουλες ! :D

Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσιμπησα !! Επειτα απο 1 χρονο επιστροφη στη Sony . Φοβερη κατασκευη. Ελπιζω να μην μου κολλαει οπως το GS 3 ..

 

 

Κατι σημαντικο που ΠΡΕΠΕΙ να προσεξω γενικως ;;; Εννοειται οτι θα διαβασω το νημα σιγα σιγα...αλλα θελω συμβουλες ! :D

 

Δεν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξεις ιδιαιτερα.Κι εγω απο το GS3 προερχομαι πριν 20 μερες το εκανα ανταλλαγη κ ηδη με εχει κανει κ το εχω ξεσασει το Galaxy!!Καλοριζικο :D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξεις ιδιαιτερα.Κι εγω απο το GS3 προερχομαι πριν 20 μερες το εκανα ανταλλαγη κ ηδη με εχει κανει κ το εχω ξεσασει το Galaxy!!Καλοριζικο :D

 

Να σαι καλα ! Κοιτα καλο το Galaxy S 3 αλλα..ετρωγε κολληματα ουτε κληση δεν μπορουσα να κανω σε καποιες φασεις !!

 

Αντε να δουμε τι τθα μου βγει και το Τ ....:)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ! Κοιτα καλο το Galaxy S 3 αλλα..ετρωγε κολληματα ουτε κληση δεν μπορουσα να κανω σε καποιες φασεις !!

 

Αντε να δουμε τι τθα μου βγει και το Τ ....:)

 

Αν το πηρες καινουριο, καντου προσεκτικες φορτισεις στην αρχη. Και αν θες να του περασεις jb καντο με clean install μεσω seus πριν αρχισεις να το σεταρεις..

Καλομιλητο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το πηρες καινουριο, καντου προσεκτικες φορτισεις στην αρχη. Και αν θες να του περασεις jb καντο με clean install μεσω seus πριν αρχισεις να το σεταρεις..

Καλομιλητο!!

 

καινουριο δεν ελεγε δεν αξιζει..το πηρα 240. ΚΑλη τιμη για την εποχη, 20 ημερων ακριβως Ελληνικο !

 

Εχει περασμενη jb και πεταει ! Να σαι καλα φιλε..:)

Edited by Twinpower
Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσιμπησα !! Επειτα απο 1 χρονο επιστροφη στη Sony . Φοβερη κατασκευη. Ελπιζω να μην μου κολλαει οπως το GS 3 ..

 

 

Κατι σημαντικο που ΠΡΕΠΕΙ να προσεξω γενικως ;;; Εννοειται οτι θα διαβασω το νημα σιγα σιγα...αλλα θελω συμβουλες ! :D

 

Καλορίζικο κι από μένα!

Δεν το έχω αλλά το θεωρώ πολύ καλό τηλέφωνο και με την τιμή που χει το τελευταίο καιρό και πάρα πολύ συμφέρον.

Είχα την ευκαιρία να το συγκρίνω δίπλα-δίπλα μ' ένα Ζ και αν συνυπολογίσεις όλες τις παραμέτρους το Τ είναι προτιμότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...