Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλ;a αν κ;aνω επαναφορ;a εργοστασιακών και καθαρίσω και την μνήμη δε θα τα χάσω όλα;γιαυτό ρώτησα για back up..διορθωσέμε αν κάνω λάθος..δεν τα ξέρω και καλά..:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απλ;a αν κ;aνω επαναφορ;a εργοστασιακών και καθαρίσω και την μνήμη δε θα τα χάσω όλα;γιαυτό ρώτησα για back up..διορθωσέμε αν κάνω λάθος..δεν τα ξέρω και καλά..:)

 

τότε ναι θα τα χάσεις όλα! το έγραψα και πιο πρίν.. ΠΡΩΤΑ θα κάνεις backup στο pc companion και ΜΕΤΑ θα κάνεις την επαναφορά και διαγραφή εσωτερικής μνήμης..

 

Αφου τελειώσεις με αυτά και το κινητό ειναι " καθαρό" τότε θα κάνεις την εγκατάσταση της JELLY Bean 489

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε και μενα

 

πως να κανω ολα τα αρχεια μου πρωτα back up και τις επαφες μου?

 

μετα πως θα το κανω? ασυρματα η με καλωδιο και pc companion? εχω κατεβασει ηδη την ενημερωση στο κινητο ασυρματα

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε και μενα

 

πως να κανω ολα τα αρχεια μου πρωτα back up και τις επαφες μου?

 

μετα πως θα το κανω? ασυρματα η με καλωδιο και pc companion? εχω κατεβασει ηδη την ενημερωση στο κινητο ασυρματα

 

με το myphone explorer μπορεις να σωσεις πανευκολα επαφες,μηνυματα,ημερολογιο σημειωσεις, που ειναι τα σημαντικα, ακομα και ασυρματα αν το κατεβασεις στο pc σου και κατεβασεις και την εφαρμογη του στο κινητο (ετσι ωστε να βλεπει το κινητο μεσω wifi) και με το που το δει και συνδεθει κανεις back up διαλεγοντας ο,τι θες..

κανεις το reset για το update και μετα επαναφορα και εισαι αρχοντας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εαν έχουμε θέμα με την μπαταρία ? Έχω διαβάσει από άλλους ότι τουλάχιστον 1 1/2 ημέρα κρατάει αλλά βλέπω να πέφτει σφαίρα μόνο με ανοικτό το wifi. Βέβαια όταν έχω το ασύρματο ανοικτό το σκίζω serf κλπ.
Stouri
Link to comment
Share on other sites

εγώ με wifi ανοιχτό συνέχεια, το φορτίζω στο τέλος της 2ης ημέρας.

είναι ανάλογα τη χρήση αλλά με μέτρια χρήση (και λιγο παραπάνω) εγώ είμαι χαρούμενος που δεν το φορτίζω καθημερινά (όπως το xperia s που είχα)

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και παλι σημερα.

ελπιζω να δω οντως διαφορα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και παλι σημερα.

ελπιζω να δω οντως διαφορα.

 

Εννοεις στην μπαταρια με jb;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοω στο θέμα κάμερας.να είναι στο επίπεδο του xperia s

Αραγε υπάρχει κάποιο Πρόγραμμα για να τονίσουν τα χρώματα στην οθόνη του?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

με τέτοια χαρακτηριστικά και τιμή στα 375 είναι πολύ καλή αγορά

βλέπω καθώς περνάνε τα χρόνια να υπάρχουν τούμπανα κινητά σε πολύ καλές τιμές

Link to comment
Share on other sites

Εκανε καποιος root στη νεα εκδοση?
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος Xperia T εδώ και 3 μέρες αλλά η αναβάθμιση δε μου έχει έρθει ακόμα.Απλά μου βγάζει ενημέρωση συστήματος ένα 7.0.Α.3.223 πρέπει να το κάνω;Τι είναι αυτό ακριβώς;

επειδή κι εμένα ΤΟ ίδιο update μου δείχνει αναρωτιέμαι μήπως πρέπει ΝΑ εγκαταστήσω πρωτα αυτήν την αναβάθμιση για να έρθει καί η 9...(jelly bean) Δηλαδή μήπως δε μου δείξει διαθεσιμότητα νέας εκδοσης.

Επίσης έχω πρόβλημα αναγνώρισης της συσκευής με ΤΟ pc companion.

Εναλλακτικά πως θα αναβαθμίσω?

Γιατί δε μας δίνει καί η Sony πραγματικo ota update όπως η HTC?

Τόσο δύσκολο είναι? Ξέρει κανείς ΝΑ μου απαντήσει ?

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εμένα ΤΟ ίδιο update μου δείχνει αναρωτιέμαι μήπως πρέπει ΝΑ εγκαταστήσω πρωτα αυτήν την αναβάθμιση για να έρθει καί η 9...(jelly bean) Δηλαδή μήπως δε μου δείξει διαθεσιμότητα νέας εκδοσης.

Επίσης έχω πρόβλημα αναγνώρισης της συσκευής με ΤΟ pc companion.

Εναλλακτικά πως θα αναβαθμίσω?

Γιατί δε μας δίνει καί η Sony πραγματικo ota update όπως η HTC?

Τόσο δύσκολο είναι? Ξέρει κανείς ΝΑ μου απαντήσει ?

 

Γιατί άμα σου δώσει τόσο μεγάλο update ΟΤΑ από ics σε jb εκτός του ότι θα φας το λαγκ του αιώνα αφού μια ολόκληρη, γεμάτη έκδοση θα κάτσει πάνω από την παλιά έκδοση, υπάρχει το πρόβλημα την ώρα που αναβαθμίσεις OTA να φας κάνα disconnect στο wifi και να το κλαις.:p

Δοκίμασε και με το SEUS

https://www.box.com/s/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

375 το ρίξανε πολυ.. Αν ήταν της Apple θα είχε 700 ευρώ και δεν θα έπεφτε ούτε ευρώ..

Μπαταρία μια χαρά ειναι.. Σε γενικές γραμμές πολυ καλο smartphone αν είχα σήμερα να επιλέξω πάλι μεταξύ iphone 4 galaxy s3 xperia θα ήμουν μεταξύ του Τ που έχω και του V ...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πέφτουν οι τιμές στα Sony μου δίνεται η εντύπωση της λαϊκής. Δηλαδή ξεκινάει με 600 ευρώ και μετά από 3 μήνες στα μισά λεφτά. Εγώ το πήρα στην αρχή και το πλήρωσα ακριβά. Το επόμενο μοντέλο που θα πάρω (αν είναι Sony) δεν θα το πάρω αμέσως, θα περιμένω να πέσει η τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

375 το ρίξανε πολυ.. Αν ήταν της Apple θα είχε 700 ευρώ και δεν θα έπεφτε ούτε ευρώ..

Μπαταρία μια χαρά ειναι.. Σε γενικές γραμμές πολυ καλο smartphone αν είχα σήμερα να επιλέξω πάλι μεταξύ iphone 4 galaxy s3 xperia θα ήμουν μεταξύ του Τ που έχω και του V ...

 

To V έρχεται επίσημα στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πέφτουν οι τιμές στα Sony μου δίνεται η εντύπωση της λαϊκής. Δηλαδή ξεκινάει με 600 ευρώ και μετά από 3 μήνες στα μισά λεφτά. Εγώ το πήρα στην αρχή και το πλήρωσα ακριβά. Το επόμενο μοντέλο που θα πάρω (αν είναι Sony) δεν θα το πάρω αμέσως, θα περιμένω να πέσει η τιμή του.

 

και ειναι λογικο, για μενα ετσι ειναι το σωστο. Βγαινει ενα κινητο πολυ δυνατο, οκ το βαζεις ακριβα να πιασεις τους φανατικους και αυτους που θελουν να το παρουν αμεσα,αλλα οταν μετα απο 3-4 μηνες εχουν βγει και αλλα 5 τετοια απο αλλες εταιρειες και γενικα εχει αρχισει να ξεπερνιεται (γιατι πλεον τρεχει η εξελιξη πιο γρηγορα απο ποτε), τοτε το ριχνεις για να συνεχιζει να πουλαει. τωρα αν τα 375 ειναι εξευτελιστικη τιμη, προσωπικα θεωρω οτι για μια συσκευη που η διαρκεια ζωης της ειναι απο 1 εως 2 χρονια, και τα 375 ειναι πολλα. τα κινητα θα επρεπε να κοστιζουν το πολυ 500 ευρω. εξαλλου το κοστος τους ειναι πολυ πολυ μικρο. το μεγαλο εξοδο ειναι η διαφημιση, παρα η κατασκευη.

 

Εχω παρατηρησει κατι μετα την αναβαθμιση και θα ηθελα να μου πειτε και εσεις αν συμβαινει:

Καμια φορα σε πολυ φως η φωτεινοτητα της οθονης ανεβαινει (εννοειται οτι ειναι στο αυτοματο και στη μεση πχ), ενω λοιπον μπαινω σε πιο σκοτεινο χωρο, δεν πεφτει. αν μπρω ρυθμισεις και την πειραξω ελαχιστα για να δω αν εχει κολησει,τοτε οντως πεφτει εκει που πηγαινει και πρωτα..

μηπως δε λειτουργει καλα πλεον αυτο? και μηπως ειναι ενας παραγοντας που πεφτει γρηγορα η μπαταρια?

θα του ξανακανω ενα reset.. και ολα απο την αρχη, αλλα δε νομιζω να εφταιξε η προηγουμενη εγκατασταση. την εκανα πολυ προσεκτικα.

Επισης 1-2 φορες μου κρασαρε η καμερα.. βεβαια ηθελα να προλαβω ενα στιγμιοτυπο και το ζορισα, με αποτελεσμα να κλεισει και να την ξανανοιγω.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί άμα σου δώσει τόσο μεγάλο update ΟΤΑ από ics σε jb εκτός του ότι θα φας το λαγκ του αιώνα αφού μια ολόκληρη, γεμάτη έκδοση θα κάτσει πάνω από την παλιά έκδοση, υπάρχει το πρόβλημα την ώρα που αναβαθμίσεις OTA να φας κάνα disconnect στο wifi και να το κλαις.:p

Δοκίμασε και με το SEUS

https://www.box.com/s/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

 

Τελικά αναβάθμισα κι εγώ σε jelly bean. με pc companion και πάνω από την παλιά έκδοση. Ευτυχώς κανένα lag η πρόβλημα.

Μου κρατησε όλες τις ρυθμίσεις, παραμετροποίησης κλπ και γλύτωσα 3 μέρες σεταρισμα.

Αλλοίμονο αν σε κάθε update ήθελε format και ξανά στήσιμο.

Απορώ πάντως πως HTC και Samsung εμπιστεύονται το Ota update ενώ η Sony όχι.

Anyway τέλος καλό.

Ήμουν από τους πρώτους που πήρα τη συσκευή και με κάλυπτε παντού ενω είχα κριτικάρει μόνο την απουσία hdr πσευδοhdr για την ακρίβεια).

Πλέον η συσκευή το έχει κι αυτό. Όπως και δυνατότητα λήψης φωτο τη στιγμή του video rec.

Επίσης δείχνει πιο γρήγορη και πιο ποιοτική η κάμερα.

Τι άλλο να ζητήσεις?

Ευχαριστούμε Sony είσαι σε καλό δρόμο να μας κάνεις πιστούς πελάτες σου.

Φουκαριάρα HTC αν δεν μας στερούσες sd ports, usb otg και άλλες μικρές αλλά βασικές λεπτομέρειες θα μας είχες ακόμα πελάτες σου.

Ο ανταγωνισμός μεγάλωσε προς όφελος του καταναλωτή που δεν τον κερδίζεις πια με καθρεφτάκια για ινδιάνος. Τα θέλει όλα.

Edited by htchris

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβεί σε κανέναν να του κλείνει η κλήση στα καλά καθούμενα? Εκεί που μιλάω,μετά απο 2-3 λεπτα σταματάει να ακούγεται ο συνομιλητής και μετά από λιγα δεπτερόλεπτα τερματίζει η κλήση.Πολλές φορέσ μάλιστα τερματίζει κατευθείαν.Αυτό μου το κάνει και με voda και με cosmo.Μήπως έχει πρόβλημα η συσκεύη?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πέφτουν οι τιμές στα Sony μου δίνεται η εντύπωση της λαϊκής. Δηλαδή ξεκινάει με 600 ευρώ και μετά από 3 μήνες στα μισά λεφτά. Εγώ το πήρα στην αρχή και το πλήρωσα ακριβά. Το επόμενο μοντέλο που θα πάρω (αν είναι Sony) δεν θα το πάρω αμέσως, θα περιμένω να πέσει η τιμή του.

Το τηλεφωνο ειναι στην αγορα ~5 μηνες, απλα στην Ελλαδα αργησε να ερθει :)

και ειναι λογικο, για μενα ετσι ειναι το σωστο. Βγαινει ενα κινητο πολυ δυνατο, οκ το βαζεις ακριβα να πιασεις τους φανατικους και αυτους που θελουν να το παρουν αμεσα,αλλα οταν μετα απο 3-4 μηνες εχουν βγει και αλλα 5 τετοια απο αλλες εταιρειες και γενικα εχει αρχισει να ξεπερνιεται (γιατι πλεον τρεχει η εξελιξη πιο γρηγορα απο ποτε), τοτε το ριχνεις για να συνεχιζει να πουλαει. τωρα αν τα 375 ειναι εξευτελιστικη τιμη, προσωπικα θεωρω οτι για μια συσκευη που η διαρκεια ζωης της ειναι απο 1 εως 2 χρονια, και τα 375 ειναι πολλα. τα κινητα θα επρεπε να κοστιζουν το πολυ 500 ευρω.

1000 +

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε κινητα που να μην πεφτει η αξια τους, μια ειναι η εταιρια που θα σας ικανοποιησει σαυτον τον τομεα. Ολοι ξερετε ποια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμένα ακόμα δε μου έχει έρθει JB (ίσως επειδή είναι branded Orange το δικό μου), σκέφτομαι να κάνω επιτέλους αυτά που έγραψε πριν τόσο καιρό ο Dark_ds:

αληθεια απογοητευτηκα.. βρηκα κατι πολυ καλες ρομ που τον θελουν ξεκλειδωτο αλλα δεν θελω να παιξω ακομα τουλαχιστον με την εγγυηση..

μου φαινεται παραξενο οτι δεν υπαρχει τροπος..

 

Lewton!! και οποιος αλλος ενδιαφερεται! .....

Πιστεύετε ότι σε branded τηλέφωνο μπορώ να βάλω κανονικά μια από αυτές τις official-based ROMs;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε κινητα που να μην πεφτει η αξια τους, μια ειναι η εταιρια που θα σας ικανοποιησει σαυτον τον τομεα. Ολοι ξερετε ποια.

Ναι και για αυτόν τον λόγο το μήλο είναι πάντα πρώτη μούρη παρότι δεν είναι το καλύτερο σε επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...