Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το χτυπάω το Σάββατο! :p (το ξέρω ότι παίζω με τον πόνο σου!!!)

 

Χτυπά το!εγώ χτυπάω το κεφάλι μου στο τοίχο κ αναρωτιέμαι τι έπαθε η γυναίκα μου!

Μου λέει χθες: Είδα ότι το κινητό που θες πήγε στα 239!Τώρα με το δώρο πάμε να το πάρεις! Μισά τώρα κ μισά στη κάρτα! Wtf:confused:

Υποψιάζομαι βέβαια ότι έχει βάλει στο μάτι το p.όλο το γυροφέρνει!

Το είχε ο συνάδελφος μου κ ψάχνω στατιστικά μπαταρίας. 6:30 ώρες κ ήταν στο 25%...

Ίσως βέβαια να μην είχε data ανοιχτά αλλά κ πάλι σούπερ ήταν!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω δοκιμάσει και αυτό και τα ίδια η οθόνη παραμένει σβηστή.

Είσαι root; Θυμάμαι όταν πείραζα το Neo V ότι στο αρχείο hw_config έχει μια τιμή για την ευαισθησία του proximity. Αν ήσουν root ίσως να μπορούσες να την αλλάξεις.

Θα προτείνω το χιλιοειπωμένο. Επιδιόρθωση με το SEUS μήπως και στρώσει.

Χτυπά το!εγώ χτυπάω το κεφάλι μου στο τοίχο κ αναρωτιέμαι τι έπαθε η γυναίκα μου!

Μου λέει χθες: Είδα ότι το κινητό που θες πήγε στα 239!Τώρα με το δώρο πάμε να το πάρεις! Μισά τώρα κ μισά στη κάρτα! Wtf:confused:

!

Παγίδα είναι!!! Γυναίκα και γενναιόδωρη σημαίνει ότι κάτι θέλει! :lol::lol::p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το είχε ο συνάδελφος μου κ ψάχνω στατιστικά μπαταρίας. 6:30 ώρες κ ήταν στο 25%...

Ίσως βέβαια να μην είχε data ανοιχτά αλλά κ πάλι σούπερ ήταν!

 

Με την μπαταρία δεν θα έχεις πρόβλημα.

Εγώ που το λιώνω όλη μέρα η μπαταρία κρατάει από τις 10 το πρωί μέχρι τις 2 περίπου το βράδυ με σχεδόν 6 ώρες στο δρόμο που σημαίνει 4G και τις υπόλοιπες wifi.

Για να καταλάβεις το p έπρεπε να το φόρτιζα λίγο το απόγεματακι, γιατί διαφορετικά γύρω στις 20.00, θα έσβηνε

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ κατέβασα από playstore " Map of Greece" το οποίο είναι αψογο και δωρεάν και λειτουργεί και offline χάρτες...φυσικά υπάρχουν και άλλα...δεν χάνεις πάρα να δοκιμάζεις...

 

Ρε ομορφόπαιδα...τι εννοεί εδώ ο ποιητής???

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2574888

Πρέπει να είναι regional θεμα. Δεν βγαίνει η αναβάθμιση παγκοσμίως την ίδια ημερομηνία γιατί υπάρχουν διαφορές στις ρυθμίσεις, τις συκευές και το firmware για την κάθε ήπειρο. Ούτως ή άλλως η sony δεν έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση πάνω σε αυτό. Παραμένει ως έχει, η 4.3 έρχεται το 2013-12:

http://www.sonymobile.com/gr/software/phones/xperia-sp/

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω αντιμετωπίσει κάνενα πρόβλημα από αυτά που αναφέρετε! Παίζω με κομμένη sim και κάρτα sd 5ετίας και δουλεύει ρολόι το κινητό. Ούτε restart ούτε τίποτα. Με τη μπαταρία μόνο έχω κάτι θεματάκια τώρα τελευταία, αλλά υποπτεύομαι ότι τη ζημιά κάνει κάποια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω αντιμετωπίσει κάνενα πρόβλημα από αυτά που αναφέρετε! Παίζω με κομμένη sim και κάρτα sd 5ετίας και δουλεύει ρολόι το κινητό. Ούτε restart ούτε τίποτα. Με τη μπαταρία μόνο έχω κάτι θεματάκια τώρα τελευταία, αλλά υποπτεύομαι ότι τη ζημιά κάνει κάποια εφαρμογή.

 

αν εχεις κοψει σιμ και αν δεις τι διαφορα μπορει να εχει μια κομενη με μια κανονικη καταλαβαινεις οτι ειναι πιθανο να δημιουργει προβλημα...εχουν διαφορα και μπορει να ξεφυγει στο κοψιμο οποτε δεν ειναι απιθανο να μην παταει καλα και να επανεκινει. απο εκει και περα ομως τα αλλα μου φαινονται υποπτα. ισως καποια εφαρμογη να φταιει και οχι το κινητο. ή η μπαταρια να εινια προβληματικη και να επανεκινει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και κάποιες μέρες τα όσα φράφονται απο όλα τα παιδιά εδώ για το xperia sp..με σκοπό να το αγοράσω,χθές έκανα μια παραγγελία απ το plaisio κάποια άλλα καλούδια,και λέω στο πωλητή το τηλέφωνο αφήστε το θα το παραγγείλω αύριο(για σήμερα)Ώστε να δω τι άλλο θα γραφτεί εδώ εστω και για μια μέρα..Ατύχησα!!!

Πριν λίγο μπήκα στην σελίδα να το χτυπήσω και τι να δώ.. Από 239 ευρω το έχουν πάει στα 299..Μπαίνω και σε όλα τ άλλα γνωστά καταστήματα,μια απ τα ίδια..Τα πολύ γνωστά ανέβασαν την τιμή στα 299... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το πίσω καπάκι κ κάνε reset

 

Thanks.. μου το ξαναέκανε μόλις. Η μπαταρία στο 35% και έτρεχα το instagram εκείνη την ώρα. Για την ακρίβεια πήγαινα να βγάλω φωτογραφία. Να αρχίσω να ανησυχώ τώρα..; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γυναίκα μου θέλει να μου το πάρει και να μου αφήσει το neo v.. Πολύ έξυπνες αυτές οι γυναίκες
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και κάποιες μέρες τα όσα φράφονται απο όλα τα παιδιά εδώ για το xperia sp..με σκοπό να το αγοράσω,χθές έκανα μια παραγγελία απ το plaisio κάποια άλλα καλούδια,και λέω στο πωλητή το τηλέφωνο αφήστε το θα το παραγγείλω αύριο(για σήμερα)Ώστε να δω τι άλλο θα γραφτεί εδώ εστω και για μια μέρα..Ατύχησα!!!

Πριν λίγο μπήκα στην σελίδα να το χτυπήσω και τι να δώ.. Από 239 ευρω το έχουν πάει στα 299..Μπαίνω και σε όλα τ άλλα γνωστά καταστήματα,μια απ τα ίδια..Τα πολύ γνωστά ανέβασαν την τιμή στα 299... :mad:

 

Εγώ το παρήγγειλα την Τρίτη από το public με 239 για παραλαβή από κατάστημα στην επαρχία. Χθες πέρασα από το Σύνταγμα μπας και το πάρω επιτόπου αλλά ο υπάλληλος μου είπε ότι η τιμή 239 είναι μόνο στο site, ενώ στο κατάστημα κάνει 299. Ελπίζω όταν έρθει να μην με περιμένει κάποια έκπληξη...

 

Με την ευκαιρία έχω αρχίσει την αναζήτηση για rooting. Ξέρετε αν είναι εύκολη διαδικασία;

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα την Τρίτη από το public με 239 για παραλαβή από κατάστημα στην επαρχία. Χθες πέρασα από το Σύνταγμα μπας και το πάρω επιτόπου αλλά ο υπάλληλος μου είπε ότι η τιμή 239 είναι μόνο στο site, ενώ στο κατάστημα κάνει 299. Ελπίζω όταν έρθει να μην με περιμένει κάποια έκπληξη...

 

Με την ευκαιρία έχω αρχίσει την αναζήτηση για rooting. Ξέρετε αν είναι εύκολη διαδικασία;

 

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα εσύ..θα πληρώσεις όσο έκανε την τρίτη 239 (το είχα δει και εγώ) Και εμένα μου είπαν σήμερα απ το πλαίσιο πως αν είχα αφήσει ανοιχτή την παραγγελία θα το πλήρωνα όσα έλεγε μέχρι χθες.. Είδα στο skroutz και τις χαμηλότερες τιμές των άλλων αλλά δεν έχω κάνει ποτέ παραγγελία απο κάποιο άλλο πέρα των πολύ γνωστών μαγαζιών.. Φοβάμαι λιγάκι είναι η αλήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παντως μεσα σε ενα τετραωρο με light χρηση, δεδομενα ανοιχτα και λιγο walkman για κανα μισαωρο, εφυγε το 55% της μπαταριας. Απογοητευτικο νουμερο δυστυχως :mad::mad:

 

Αν ειναι να κλεινουμε τα δεδομενα, να βαζουμε την φωτεινοτητα τερμα κατω κλπ κλπ, τσαμπα να εχεις smartphone :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bug που παραμενει η οθονη σβηστη μου το κανει κι εμενα και η αληθεια ειναι οτι ειναι εκνευριστικο γιατι αν δεν τερματισει την κλεισει ο συνομιλητης δεν μπορεις τερματισεις την κληση. Λυση ακομα δεν εχω βρει. Περιμενω την αναβαθμιση μηπως διορθωθει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bug που παραμενει η οθονη σβηστη μου το κανει κι εμενα και η αληθεια ειναι οτι ειναι εκνευριστικο γιατι αν δεν τερματισει την κλεισει ο συνομιλητης δεν μπορεις τερματισεις την κληση. Λυση ακομα δεν εχω βρει. Περιμενω την αναβαθμιση μηπως διορθωθει.

 

Σήμερα παιδευόμουν όλη ημέρα αλλά δεν έκανα τίποτα τελικά......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά όταν συμβαίνει αυτο πατάω το Power button 2 φορές και έχω εικόνα.

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτα δυστυχώς. Παίρνεις το 1314 και σου μένει σβηστή για περίπου 5 λεπτά μέχρι να τελειώσει το μενού.

Ο μόνος τρόπος να επανέλθει είναι να του βάλω τα ακουστικά.

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να κλείσω τελείως τον proximity sensor.

Μήπως με custom rom διορθωθεί ?

Πιστεύω είναι bug της sony. Με το service menu που κάνω test στον proximity sensor δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όσον αφορά το σβήσιμο της οθόνης μετά την κλήση όποτε μου το κάνει, όχι πάντα, πατάω το power button κανά 2 φορές μέχρι να ξυνήσει. Μικρό το κακό. Φαντάζομαι ότι σε λίγες μέρες με την 4.3 θα έχει λυθεί.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όσον αφορά το σβήσιμο της οθόνης μετά την κλήση όποτε μου το κάνει, όχι πάντα, πατάω το power button κανά 2 φορές μέχρι να ξυνήσει. Μικρό το κακό. Φαντάζομαι ότι σε λίγες μέρες με την 4.3 θα έχει λυθεί.

 

Και εμενσ το ίδιο!!! Λογικά στις 23 Δεκέμβρη θα δούμε την 4.3 όπως λέει το Xperiablog...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με 23 Δεκέμβρη που ακριβώς το είδες γιατί ακόμα δεν έχει δώσει για Ζ. Τρώει κόλλημα καθόλου σε άλλους; Το έχω δύο μέρες και σκαλωνει πολύ.κοίταξα τη RAM αλλά έχω 350 ελεύθερα και δεν ξέρω τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bug που παραμενει η οθονη σβηστη μου το κανει κι εμενα και η αληθεια ειναι οτι ειναι εκνευριστικο γιατι αν δεν τερματισει την κλεισει ο συνομιλητης δεν μπορεις τερματισεις την κληση. Λυση ακομα δεν εχω βρει. Περιμενω την αναβαθμιση μηπως διορθωθει.

 

Ειχα το ίδιο πρόβλημα με το προηγούμενο τηλεφωνο arc s ....το ειχα παει στο service arvato και μετα απο δυο μερες το παρελαβα και το ειχαν φτιαξει...μου ειχαν αλλαξει τη προσοψη,ειχε μια πολυ μικρη γρατζουνια το πλαστικο κατω απο τον sensor και πρεπει να κολαγε απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παντως μεσα σε ενα τετραωρο με light χρηση, δεδομενα ανοιχτα και λιγο walkman για κανα μισαωρο, εφυγε το 55% της μπαταριας. Απογοητευτικο νουμερο δυστυχως :mad::mad:

 

Αν ειναι να κλεινουμε τα δεδομενα, να βαζουμε την φωτεινοτητα τερμα κατω κλπ κλπ, τσαμπα να εχεις smartphone :p

 

σημερα ειχα ακριβως το ιδιο θεμα... φορτιζω τωρα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκεις και με 247 οπότε μικρό το κακό.

 

Γιώργο από που θα το πάρεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε ειναι στα 1850 mah η μπαταρια και εχει 1GB ram. Αυτα ειναι που το ριχνουν καπως.
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...