Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες και 12 λεπτά οθόνη όλα ανοιχτα.. Με λιώσιμο browsing, antutu tests, παιχνίδια...μέχρι να αρχίσει η κατρακύλα ήταν σε ύπνο με 2g data.. Μετά 4g.. Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα 340 (338,90€ για την ακρίβεια...) και το χαλβαδιάζω όλο και πιό έντονα.

Οι φωτογραφίες δεν έχουν απ'ότι βλέπω καμιά τρελή διαφορά με το S3 μου. Εκεί που έβγαζα το καπέλο στον Γαλαξία ήταν στις νυχτερινές.

Κατά τ'άλλα, τρώει πλέον τόσα κολλήματα που φαίνεται ότι η 1GB είναι τόσο λίγη...

Παράλληλα σε αυτή την τιμή είναι "χάρισμα" το G.

(Το θέμα είναι πως θα "σκοτώσω" το S3...):confused:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι χαρισμα! Εντελως χωμα τιμη! Τοσο που σκεφτομαι να παρω αλλο ενα για το δευτερο νουμερο μου. Βεβαια μετα θα εχω θεμα και εγω με το hox μου! :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Τελικά μετά από πολύ σκέψη κατέληξα κι εγώ να αγοράσω το G. Απλά θα περιμένω καμιά βδομάδα να δω που θα κυμανθεί η τιμή.

 

Μέχρι τότε σκέφτομαι να παραγγείλω και το κατιτίς για να προστατέψω το νέο κοσκινάκι μου εεεε κινητό εννοούσα :)

 

Ερχονται λοιπόν οι ερωτήσεις.

1. Θήκη: Πάντοτε χρησιμοποιούσα θήκη οριζόντια για την ζώνη αλλά στις 4.7 ίντσες αυτό θα είναι πρακτικό? (κάτι τέτοιο έχω κατά νου http://www.amazon.co.uk/Original-Optimus-Genuine-Leather-Horizontal/dp/B0093HP2G8/ref=sr_1_91?s=electronics&ie=UTF8&qid=1372791062&sr=1-91&keywords=lg+e975 )

 

2. Screen Protector: Ξέρω ξέρω οθόνη ανθεκτική κλπ κλπ αλλά εγώ είμαι κολημένος, κάτι τέτοιο πως σας φαίνεται http://www.amazon.co.uk/atFoliX-FX-Clear-screen-protector-Optimus-E975/dp/B00BOVRKDE

 

3. Bumper: Κάτι που μου τράβηξε την προσοχή αλλά η τιμή είναι αλλού γι' αλλού http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=55490

 

Θήκες τύπου flip δεν με πολυεντυπωσιάζουν

 

Κάθε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη

 

Ευχαριστώ

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω αλλάξει και εγώ πολλά κινητά ετσι εχω το μικρόβιο που λεμε να βλέπω να αποκταω οσω μπορω γινεται και να χαιρομε ολα αυτα τα ηλεκτρονικα επιτεύγματα της τεχνολογίας. μεταξύ αυτου s2,,s3,s4 το οποιο s4 παιδια ειναι ολα τα λεφτα αλλα λογο οτι χρειαστικα καποια χρηματα το εδωσα και σκεφτομαι την αγορα του συγκεκριμενου κινητου lg G . ειναι και η τιμουλα καλη βλεπω καποια σχολια για το συγκεκριμενο οποιος το εχει την γνωμη του ??????? ευχαριστω πολυυυυυυ
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sh/iou5e2lt6rqks0t/JiWUAnbNyg/optimus%20G

 

Πάρτε μια γεύση με μερικές που τράβηξα την περασμένη εβδομάδα στην Κρήτη. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του για την κάμερα , άν τον καλύπτει ή όχι. Περισσότερο τις βάζω για τους φίλους που δεν έχουν το κινητό και θέλουν να πάρουν μια γεύση από την κάμερα του κινητού. :)

 

Ωραίες είναι,πήγες και αγία Πελαγία βλέπω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε λίγο κι αυτή τη θήκη.

Την αγόρασα πριν 3 εβδομάδες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Όμορφη σε εμφάνιση, κυριλάτη, δεν είναι τόσο ογκώδης όσο φαίνεται, απόλυτη εφαρμογή και μπορεί να στέκεται το κινητό.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/400453452421?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε λίγο κι αυτή τη θήκη.

Την αγόρασα πριν 3 εβδομάδες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Όμορφη σε εμφάνιση, κυριλάτη, δεν είναι τόσο ογκώδης όσο φαίνεται, απόλυτη εφαρμογή και μπορεί να στέκεται το κινητό.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/400453452421?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Η αλήθεια είναι πως είχα μεγάλη περιέργεια για μια τέτοια θήκη κυρίως ως προς τον όγκο που προσθέτει. Σε ευχαριστώ για το tip.

 

Ερώτηση (πάλι), από ebay τί εξοδα αποστολής να υπολογίζω? Το τελωνείο εμπλέκεται ?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως είχα μεγάλη περιέργεια για μια τέτοια θήκη κυρίως ως προς τον όγκο που προσθέτει. Σε ευχαριστώ για το tip.

 

Ερώτηση (πάλι), από ebay τί εξοδα αποστολής να υπολογίζω? Το τελωνείο εμπλέκεται ?

Αυτη που ποσταρε ο θεμης εχει free μεταφορικα και δεν περναει τελωνειο ;)

 

Παιδια παρακολουθω το θεμα απο την αρχη, οταν πηγα και ειδα το τηλεφωνο πριν κανα μηνα επαθα πλακα ειναι ενα κοσμημα, οταν παω σε καταστημα με τηλεφωνα παω παντα και το βλεπω :love:

Πραγματικα να τα χαρειτε οσοι το εχετε :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες είναι,πήγες και αγία Πελαγία βλέπω

 

ΧΑ χα ναι, μου αρέσει πολύ εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε σκρουτζομαγαζο για να το δει κάποιος από κοντά ή μόνο σε κάνα πλαίσιο ; Επίσης τι γίνεται με την εγγύηση ;

 

Πας πλαισιο το βλεπεις με πολυ πριξιμο βεβαια, αλλα το βλεπεις, πας σπιτι μπαινεις internet παραγγελνεις, απλα πραγματα. Η εγγυηση ισχυει, εχει μεσα και χαρτακι και ειναι ευρωπαικες οι συσκευες.

 

Εχει τρεξει κανεις 3dmark, το ετρεξα στο default και μου εβγαλε 9982, πολυ καλα, παιζει κορυφη το μηχανακι μας στα γραφικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες εφαρμογές αγορασμένες από market και είναι στο ideos x5 που είναι και root. Με ποιόν τρόπο μπορώ να τις μεταφέρω στο lg;

Εχθές στο παρμπριζ του αυτοκινήτου η φωτεινότητα έπεσε στο 63%. Βεβαια η πλάτη του ψηνόταν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες εφαρμογές αγορασμένες από market και είναι στο ideos x5 που είναι και root. Με ποιόν τρόπο μπορώ να τις μεταφέρω στο lg;

Εχθές στο παρμπριζ του αυτοκινήτου η φωτεινότητα έπεσε στο 63%. Βεβαια η πλάτη του ψηνόταν :lol:

Εύκολα ρίχνει τη φωτεινότητα λόγω θερμοκρασίας και αυτό είναι το πιο σπαστικό στο τηλέφωνο.

Δύσκολα όμως καταλαβαίνεις τη διαφορά, δεδομένου ότι η οθόνη είναι πολύ φωτεινή και ακόμα και στο 63% (που είναι το μέγιστο όριο που μπορεί να στο μειώσει) κάνεις άνετα τη δουλειά σου, ακόμα και κάτω από τον ήλιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα ρίχνει τη φωτεινότητα λόγω θερμοκρασίας και αυτό είναι το πιο σπαστικό στο τηλέφωνο.

Δύσκολα όμως καταλαβαίνεις τη διαφορά, δεδομένου ότι η οθόνη είναι πολύ φωτεινή και ακόμα και στο 63% (που είναι το μέγιστο όριο που μπορεί να στο μειώσει) κάνεις άνετα τη δουλειά σου, ακόμα και κάτω από τον ήλιο.

Μέσα στο αυτοκίνητο όμως είναι λίγο θέμα όταν ιδιαίτερα είναι και 0,5 μέτρο μακρυά από τα μάτια σου. Κατα τα άλλα διαμάντι :respect:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος κατοχος αν ειναι φυσιολογικο να χανει 12-14 % η μπαταρια σε κατασταση αναμονης μεσα σε 8 ωρες
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το widget καθαρισμός ραμ και παταγε το όποτε το αφήνεις στην αναμονή.

Κατα τ'άλλα χαλαρώστε με τη μπαταρία, δεν είναι νοκια 1100.

Σε λίγο θα ανεβάσω screenshot από την τρέχουσα χρήση που ήταν μέτρια, αλλά όχι μηδαμινή. Προσωπικά η μπαταρία της συγκεκριμένης συσκευής τηρουμένων των δεδομένων με εντυπωσιάζει

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το widget καθαρισμός ραμ και παταγε το όποτε το αφήνεις στην αναμονή.

Κατα τ'άλλα χαλαρώστε με τη μπαταρία, δεν είναι νοκια 1100.

Σε λίγο θα ανεβάσω screenshot από την τρέχουσα χρήση που ήταν μέτρια, αλλά όχι μηδαμινή. Προσωπικά η μπαταρία της συγκεκριμένης συσκευής τηρουμένων των δεδομένων με εντυπωσιάζει

Φιλε μου στην περιπτωση μου δεν χρειαζονταν να κανω καθαρισμο γτ το κινητο δεν ειχε καμια εφαρμογη εγκατεστημενη μονο το φειςμπουκ ...αλλα το να μου κραταει 10 ωρες με 4,5 ωρες ανοιχτη οθονη δεν το λεω εντυπωσιακο

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στην περιπτωση μου δεν χρειαζονταν να κανω καθαρισμο γτ το κινητο δεν ειχε καμια εφαρμογη εγκατεστημενη μονο το φειςμπουκ ...αλλα το να μου κραταει 10 ωρες με 4,5 ωρες ανοιχτη οθονη δεν το λεω εντυπωσιακο

 

λοιπόν, η μπαταρία του είναι μέτρια, αλλά νομίζω ότι κανένας δεν περιμένει με 2100ma, 4 πυρήνες και φωτεινότατη οθόνη IPS hd 4,7' να βγάζει πάνω από 1 μέρα , ακόμα και με ελάχιστη χρήση. Τουλάχιστον εγώ το έβγαλα από το φορτιστή 08.10 το πρωί και μέχρι αυτή την ώρα με χρήση αρκετή αλλά όχι υπερβολική (15 τηλεφωνήματα των 10 λεπτών, αρκετο browsing & bluetooth συνεχώς) έχει πέσει στο 32% (9h k 20 min). Θεωρητικά δε με βγάζει μέχρι τα μεσάνυχτα. Πρέπει να πω ότι έχω πάντα τη φωτεινότητα στο 100% (εκτός αν τη ρίξει μόνο του το κιν λόγω θερμοκρασίας) και όχι eco mode. εγώ το αντιμετωπίζω με φορτιστές παντού. (Σπίτι-αυτοκίνητο-γραφείο).

Κατά τα άλλα το κινητό είναι άψογο!!!!!!!! και επίσης "κούκλα!!!"

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, η μπαταρία του είναι μέτρια, αλλά νομίζω ότι κανένας δεν περιμένει με 2100ma, 4 πυρήνες και φωτεινότατη οθόνη IPS hd 4,7' να βγάζει πάνω από 1 μέρα , ακόμα και με ελάχιστη χρήση. Τουλάχιστον εγώ το έβγαλα από το φορτιστή 08.10 το πρωί και μέχρι αυτή την ώρα με χρήση αρκετή αλλά όχι υπερβολική (15 τηλεφωνήματα των 10 λεπτών, αρκετο browsing & bluetooth συνεχώς) έχει πέσει στο 32% (9h k 20 min). Θεωρητικά δε με βγάζει μέχρι τα μεσάνυχτα. Πρέπει να πω ότι έχω πάντα τη φωτεινότητα στο 100% (εκτός αν τη ρίξει μόνο του το κιν λόγω θερμοκρασίας) και όχι eco mode. εγώ το αντιμετωπίζω με φορτιστές παντού. (Σπίτι-αυτοκίνητο-γραφείο).

Κατά τα άλλα το κινητό είναι άψογο!!!!!!!! και επίσης "κούκλα!!!"

15 τηλεφωνήματα των 10 λεπτών = 150 λεπτά ομιλίας = 2μιση ώρες.

Ε, τι περιμένεις?:blink:

Το θέμα είναι ότι με 2 ώρες οθόνη, βγάζει άνετα 20 ώρες, δηλαδή καλύπτει μια πλήρη ημέρα με αρκετή χρήση.

Η μπαταρία είναι μια χαρά, δεν προβληματίζει σε καμία περίπτωση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση ισχυει, εχει μεσα και χαρτακι και ειναι ευρωπαικες οι συσκευες.

 

.

 

Για το θεμα της εγγυησης ,αν συμβει κατι,(ισχυει,δε γενναται θεμα) προσφευγω στο σκρουτζοκαταστημα ή στην lg κατευθειαν?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

το απέκτησα κι εγω την Δευτέρα απο καιζερσοπ στα 340,30.

Μεχρι τωρα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Ήθελα ομως νς ρωτήσω αν έχετε τυχον προβλήματα με προγράμματα gps.

Εξηγουμαι: Tomtom Greece 1.1 δεν βλέπω κουμπιά,Navigon 4.8.0 δεν βλέπω κουμπιά, iGO Primo 9.6.22.297071 δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύει σωστα.

Εσείς; Όλα δουλεύουν οκ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...