Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω πειράξει τίποτα εκτός greenify και είμαι με την Artmod 4.2

 

Κατά 90% ανοικτό WiFi + sync και την υπόλοιπη ώρα με 3g, κυρίως browsing/viber και ένα εικοσάλεπτο ένα ελαφρύ παιχνίδι. Και κάνα μισάωρο ομιλία. Έχω ss από το 50% αν θες :p

Γενικά ενώ έχει θέμα στην αναμονή, με ανοικτή οθόνη δε κατεβαίνει

 

Όσοι έχετε δει μεγάλη κατανάλωση στην μουσική, με ακουστικά είσασταν; Συνδεσα ο καημένος τα ακουστικά το μεσημέρι, με 45% μπαταρία να ακούσω μουσική στο λεωφορείο. Βρήκα ένα γνωστό και δεν άκουσα τελικά, κατεβαίνω από το λεωφορείο, 15 λεπτά πέρασαν και ξαφνικά μπαταρία 29%!!! 16% για 15 λεπτά συνδεδεμένα ακουστικά χωρίς μουσική; έψαχνα φορτιστή μεσημεριάτικα...

 

Όντως, με τα ακουστικά υπάρχει η μείωση, αλλά και χωρίς δεν υπάρχει κάποια διαφορά. Έβαλα τραγούδι στο μεγάφωνο διάρκειας 4 λεπτών με 11% μπαταρία και στα δύο λεπτά πήγε στο 8%. Υπάρχει τρελή κατανάλωση με αυτά τα δύο, αλλά η κατανάλωση σε μη χρήση του κινητού είναι από άλλο πλανήτη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια, βρηκα 3-4 μαγαζια που αλλαζουν την οθονη, κανενα μαγαζι ομως δεν εχει αυθεντικη οθονη ακομα και ο αυθεντικος αντιπροσωπος μου λεει απο βδομαδα αν ερθει οθονη κτλ και το κινητο το βιαζομαι.

Η τιμη για αλλαγη οθονης ειναι 145€, ενας ομως μου λεει οτι μπορει να μου βαλει ΟΕΜ οθονη(ιδια με την LG)με 155 αμεσα.

Τι να κανω να δωσω τοσα λεφτα για ΟΕΜ οθονη?

 

ΥΓ. Κοιταξα στο ebay, ειναι καμια 40-50€ η οθονη αλλα η αλλαγη της ειναι αρκετα δυσκολη για μενα...

Link to comment
Share on other sites

Όλη μέρα πάλευα να περάσω την kk με ΟΤΑ αλλά μου κόλλαγε με error 013xe. Τελικά την πέρασα με lg pc suite.

Σας δουλεύει η δόνηση όταν σηκώνει ο άλλος το τηλέφωνο ή όταν κλείνει? Δοκίμασα από τις ρυθμίσεις, έβαλα και gravitybox αλλά τίποτα. Με την 4.1 δούλευε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

"Αγαπητέ κύριε ..........

 

Κατόπιν διερεύνησης του ερωτήματος σας σχετικά με το πρόβλημα εγκατάστασης του λογισμικού συγχρονισμού του smartphone LG Optimus G (E975) με υπολογιστές Mac, οφείλουμε να σας ενημερώσουμε πως υπάρχει όντως προσωρινό πρόβλημα το οποίο επεξεργαζόμαστε ώστε να δοθεί σύντομα λύση.

 

Εναλλακτικά, μπορείτε να κατευθυνθείτε στην χρήση παρόμοιου λογισμικού και συμβουλών, που διατίθεται στους συνδέσμους https://www.android.com/filetransfer/ και http://android.stackexchange.com/questions/36840/lg-optimus-g-and-mac-osx αντίστοιχα.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα."

 

Καποιος ειχε ρωτησει στο παρελθον για το lg pc suite for mac.

Αυτη ειναι η απαντηση απο την lg.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Είχα την κιτκατ για 5 ημέρες, πίσω ολοταχώς στην jelly bean. Το τηλεφωνάκι ήταν μπαμπίνικο και έγινε χάλια μαύρα.

Το gps 10 χρονια να συγχρονίσει (μαζί με το 3g on), έχανε σήμα

Το 3g απο το μεσημέρι σταμάτησε να μου δουλεύει και γενικά έχασε την σπιρτάδα του. Για να παίζω έχω και το ταμπλετ, το τηλέφωνο όμως απαιτώ να είναι όσο το δυνατόν αψεγάδιαστο. Κρίμα και περιμέναμε πως και πώς το update.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να ανανεωθει η Artmod με την 10b που λενε λυνει αρκετα bugs

 

Παντως εντυπωσιαστηκα που εστω βγηκε η 10b :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να γινουν αισθητες βελτιωσεις συντομα, αλλιώς το κινητο ισως ειναι καλυτερο να το γυρισουμε στην jb. Από τοτε που εγινε η αναβαθμιση, και εγω προσεξα οσα προανεφεραν τα παιδια:

μεγαλυτερη καταναλωση, πιο δυσκινητο το κινητο στο multitasking, μεγαλη δυσκολια (νομιζω δεν αναφερθηκε ιδιαιτερα) στο touching και στην ευαισθησια του κινητου, το ραδιοφωνο μου φαινεται πιο δυσχρηστο και χωρις την one click λειτουργια μεγαφωνου, και τελος το θεμα με τη μη λειτουργια του led οταν εχεις ειδοποιηση, το οποιο ειναι αρκετα κουραστικο και χρονοβορο γιατι πρεπει καθε τρεις και λιγο να ανοιγεις την οθονη για να ελεγχεις μονος σου.

 

Φυσικα υπαρχουν και πολλα θετικα πραγματακια, με μεγαλυτερο την εξαφανιση της ηλιθιας μπαρας, αλλά προτιμουμε να εχουμε τα νεα features σε συνδυασμο με την παλια σπιρταδα του κινητου, και οχι την τωρινη εν μερει δυσκοιλιοτητα, γιατι ειναι κριμα..

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχω ακούσει αρνητικά για την 4.4 σχεδόν σε όλα τα κινητά που είναι ελάχιστα πιο αδύναμα.. πάντως η κατανάλωση θεωρώ βελτιώθηκε στο θέμα οθόνη και έπεσε σε αναμονή...

 

Το led νομίζω λύνεται με hard reset αλλά και την 20b, ευτυχώς τώρα δεν το έχω

 

Κάτι ακόμα. Στην stock lockscreen όταν πατάτε πρώτη φορά το power button, δείχνει για λίγο και εσάς τι είχε από πίσω όταν το κλειδωσατε;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχω ακούσει αρνητικά για την 4.4 σχεδόν σε όλα τα κινητά που είναι ελάχιστα πιο αδύναμα.. πάντως η κατανάλωση θεωρώ βελτιώθηκε στο θέμα οθόνη και έπεσε σε αναμονή...

 

Το led νομίζω λύνεται με hard reset αλλά και την 20b, ευτυχώς τώρα δεν το έχω

 

Κάτι ακόμα. Στην stock lockscreen όταν πατάτε πρώτη φορά το power button, δείχνει για λίγο και εσάς τι είχε από πίσω όταν το κλειδωσατε;

Τι εννοείς; αυτό που είχα παρατηρήσει με την 4.1.2 ήταν ότι όταν πατούσα το power button, κάτω από φως, φαινόταν η lock screen πριν καν ανάψει ο φωτισμός. Δεν το έχω παρατηρήσει με την kk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό. Πατάω το κουμπί, δείχνει πχ την αρχική οθόνη και μετά πετάει την οθόνη κλειδώματος

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό. Πατάω το κουμπί, δείχνει πχ την αρχική οθόνη και μετά πετάει την οθόνη κλειδώματος

 

Μολις τσεκαρα αυτο που λες , και με κλειδωμενη την οθονη, μολις παταω το κουμπι, με παει κατευθειαν στην εικονα ξεκλειδωματος, δε βλεπω αρχικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να την ξαναπεράσω μήπως λυθεί, thanks :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

"Αγαπητέ κύριε ..........

 

Κατόπιν διερεύνησης του ερωτήματος σας σχετικά με το πρόβλημα εγκατάστασης του λογισμικού συγχρονισμού του smartphone LG Optimus G (E975) με υπολογιστές Mac, οφείλουμε να σας ενημερώσουμε πως υπάρχει όντως προσωρινό πρόβλημα το οποίο επεξεργαζόμαστε ώστε να δοθεί σύντομα λύση.

 

Εναλλακτικά, μπορείτε να κατευθυνθείτε στην χρήση παρόμοιου λογισμικού και συμβουλών, που διατίθεται στους συνδέσμους https://www.android.com/filetransfer/ και http://android.stackexchange.com/questions/36840/lg-optimus-g-and-mac-osx αντίστοιχα.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα."

 

Καποιος ειχε ρωτησει στο παρελθον για το lg pc suite for mac.

Αυτη ειναι η απαντηση απο την lg.

 

Thanks, εγώ ήμουν και όντως την επόμενη μέρα είχε περαστεί το filetransfer. Εντωμεταξύ μας δουλεύουν κανονικά; τι "προσωρινό πρόβλημα", εκείνη τη μέρα που έψαχνα να δω τι γίνεται, διάβαζα ανάλογα ποστ αιώνες πριν και είχαν να κάνουν και με άλλα LG μοντέλα, όχι μόνο το OG. Έχουν επαναπαυθεί στη λύση του filetransfer μου φαίνεται και τρία πουλάκια να το διορθώσουν οι ίδιοι...

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε κανείς να πει εντυπώσεις;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην γίνεσαι ενοχλητικός και προσβλητικός. Το κινητό είναι μια χαρά. Όσο για το asus, ότι είχα να πω το έγραψα στο επίσημο θέμα της συσκευής. Με το να με κυνηγάς σε κάθε θέμα και να ειρωνεύεσαι ρίχνεις τα μάλα το επίπεδό σου. :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πως μπορώ να κάνω το default location για τις επαφές να είναι το gmail και όχι το τηλέφωνο?

Δεν θέλω να το αλλάζω κάθε φορά που εισάγω μια επαφή χειροκίνητα.

Με jelly ήταν το gmail ορισμένο, τώρα μου βγάζει το τηλ ως default, και δεν βρίσκω πως.

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και εγω την εντυπωση που αποκομισα απο την procordia που δεν ηταν και η καλυτερη δυνατη.

Την περασμενη Τριτη το εστειλα με courier, για οποιος θυμουνται για το προβλημα που ειχα με τη φωτογραφικη μηχανη. Την Τεταρτη το παρελαβαν και το κοιταξαν την Παρασκευη. Οταν τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι τωρα το επισκευαζουν και κανοντας ελεγχο μεσω emei, ενω πριν εγραφε received πλεον εγραφε repairing. Μετα απο καμια ωρα που το ελεγξα παλι εγραφε ready, το οποιο ready το γραφει μεχρι και αυτη τη στιγμη. Τους πηρα σημερα τηλεφωνο για να μου επιβεβαιωσουν οτι θα το στειλουν σημερα ωστε να το παραλαβω αυριο και μου λενε οτι προεκυψε κοστος. Οτι και καλα ηταν χαραγμενο το τζαμακι μαι οτι χρειαζεται αντικατασταση. Το κοστος της οποιας αναερχεται στα 44€. Απο τι υλικο ειναι αυτο το τζαμακι; απο διαμαντι και κοστιζει 44€; Απαντηση δεν ελαβα στην ερωτηση μου γιατι δε με ενημερωσαν ουτε γιατι γραφει ready. Τελος παντων, τωρα εμφανιζει Waiting For Charge Acceptance, παροτι εγω δεχτηκα να το αντικαταστησουν.

 

Παντως, μετα απο ολα αυτα τα διθυραμβικα σχολια που εχω διαβασει για την procordia, εγω δεν ειμαι και τοσο ενθουσιασμενος. Στη συνειδηση μου παραμενει καλυτερο και γρηγοροτερο service αυτο της Samsung μεσω της Smartec.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και εγω την εντυπωση που αποκομισα απο την procordia που δεν ηταν και η καλυτερη δυνατη.

Την περασμενη Τριτη το εστειλα με courier, για οποιος θυμουνται για το προβλημα που ειχα με τη φωτογραφικη μηχανη. Την Τεταρτη το παρελαβαν και το κοιταξαν την Παρασκευη. Οταν τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι τωρα το επισκευαζουν και κανοντας ελεγχο μεσω emei, ενω πριν εγραφε received πλεον εγραφε repairing. Μετα απο καμια ωρα που το ελεγξα παλι εγραφε ready, το οποιο ready το γραφει μεχρι και αυτη τη στιγμη. Τους πηρα σημερα τηλεφωνο για να μου επιβεβαιωσουν οτι θα το στειλουν σημερα ωστε να το παραλαβω αυριο και μου λενε οτι προεκυψε κοστος. Οτι και καλα ηταν χαραγμενο το τζαμακι μαι οτι χρειαζεται αντικατασταση. Το κοστος της οποιας αναερχεται στα 44€. Απο τι υλικο ειναι αυτο το τζαμακι; απο διαμαντι και κοστιζει 44€; Απαντηση δεν ελαβα στην ερωτηση μου γιατι δε με ενημερωσαν ουτε γιατι γραφει ready. Τελος παντων, τωρα εμφανιζει Waiting For Charge Acceptance, παροτι εγω δεχτηκα να το αντικαταστησουν.

 

Παντως, μετα απο ολα αυτα τα διθυραμβικα σχολια που εχω διαβασει για την procordia, εγω δεν ειμαι και τοσο ενθουσιασμενος. Στη συνειδηση μου παραμενει καλυτερο και γρηγοροτερο service αυτο της Samsung μεσω της Smartec.

το τζαμακι της καμερας κανει 44 ευρω? μα ποσο αστειοι ειναι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το τζαμακι της καμερας κανει 44 ευρω? μα ποσο αστειοι ειναι?

Μολις τους πηρα ξανα τηλεφωνο για κατι αλλο να ρωτησω και ρωτησα και αυτο, μηπως και δεν καταλαβα εγω καλα. Και ναι,το εξωτερικο τζαμακι το χρεωνουν 44 ευρω. Για να δειξουν οτι κατι εκαναν, λεει οτθ μου εκαναν και εγκατασταση λογισμικου. Ενω εγω ειχα κανει την αναβαθμισει και μονο γλωσσα που επελεξα. Δηλαδη ηταν εντελως καθαρο. Τελος παντων, το θεμα μου ειναι να ξεμπλεξω για αυτο και το δεχτηκα, αγου το εστειλα ετσι κι αλλιως. Αλλα αν ηξερα οτι εθχε κοστος δεν θα το εκανα γιατι χρησιμοποιω ταυτοχρονα και το Nexus 4, οποτε δεν εχω προβλημα με τη φωτογραφια.

 

Και λιγο offtopic. Εσπασε η πλατη του Nexus 4 ενος φιλου και νομιζω στην procordia ζητανε πανω απο 100€ και αυτος το εκανε με 20$ απο ebay.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και εγω την εντυπωση που αποκομισα απο την procordia που δεν ηταν και η καλυτερη δυνατη.

Την περασμενη Τριτη το εστειλα με courier, για οποιος θυμουνται για το προβλημα που ειχα με τη φωτογραφικη μηχανη. Την Τεταρτη το παρελαβαν και το κοιταξαν την Παρασκευη. Οταν τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι τωρα το επισκευαζουν και κανοντας ελεγχο μεσω emei, ενω πριν εγραφε received πλεον εγραφε repairing. Μετα απο καμια ωρα που το ελεγξα παλι εγραφε ready, το οποιο ready το γραφει μεχρι και αυτη τη στιγμη. Τους πηρα σημερα τηλεφωνο για να μου επιβεβαιωσουν οτι θα το στειλουν σημερα ωστε να το παραλαβω αυριο και μου λενε οτι προεκυψε κοστος. Οτι και καλα ηταν χαραγμενο το τζαμακι μαι οτι χρειαζεται αντικατασταση. Το κοστος της οποιας αναερχεται στα 44€. Απο τι υλικο ειναι αυτο το τζαμακι; απο διαμαντι και κοστιζει 44€; Απαντηση δεν ελαβα στην ερωτηση μου γιατι δε με ενημερωσαν ουτε γιατι γραφει ready. Τελος παντων, τωρα εμφανιζει Waiting For Charge Acceptance, παροτι εγω δεχτηκα να το αντικαταστησουν.

 

Παντως, μετα απο ολα αυτα τα διθυραμβικα σχολια που εχω διαβασει για την procordia, εγω δεν ειμαι και τοσο ενθουσιασμενος. Στη συνειδηση μου παραμενει καλυτερο και γρηγοροτερο service αυτο της Samsung μεσω της Smartec.

 

Αντε βγαλε ακρη...αν θελουν να στην κανουν...

Αυτη τη στιγμη στο δικο μου στο tracking της Procordia λεει:Invoiced

Τι θελει να πει ο ποιητης;

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην γίνεσαι ενοχλητικός και προσβλητικός. Το κινητό είναι μια χαρά. Όσο για το asus, ότι είχα να πω το έγραψα στο επίσημο θέμα της συσκευής. Με το να με κυνηγάς σε κάθε θέμα και να ειρωνεύεσαι ρίχνεις τα μάλα το επίπεδό σου. :)

 

Ρίχνω το επίπεδο μου όταν ποστάρω σε θέμα από συσκευές που έχω; Όχι είχα, έχω.

Ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...