Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,πειτε μου σας παρακαλω,ειμαι υπερβολικος?? :)

Αγοραζουμε μια συσκευη 600-700 ευρω.... στην αρχη ειναι ολα οκ,η παραμικρη καθυστερηση.....στη συνεχεια αφου κατεβασεις μερικες εφαρμογες,κανα παιχνιδι,γεμισεις τις αρχικες οθονες και οταν χρησιμοποιεις το browser η το παιχνιδι και πατας το home button η back button να υπαρχει αρκετες φορες κολλημα μεχρι να φορτωσουν οι οθονες και τα widgets....και φυσικα να υπαρχουν εφαρμογες που συνεχιζουν να τρεχουν κ να εχεις το νου σου συνεχεια να το κοιτας τη ram κ.τ.λ ενω στο gs2 ηταν ποιο καλα τα πραγματα.... ( εχω 44 εφαρμογες και ισως καποιος να μου πει οτι καποια εφαρμογη κανει τη ζημια,αλλα και παλι δε το καταλαβαινω αυτο δλδ να εχω 20 μονο μεσα σιγουρες?)

 

Μπορει να φταιει το android ICS...μπορει με τη jelly bean θα φτιαξουν τα πραγματα και να ειναι καλυτερα....αλλα οπως και να εχει ειναι quad Qore και περιμενα ελαχιστο εως καθολου προβλημα για κατι που το χρυσοπληρωνω...

 

Συγνωμη κιολας αλλα ετσι νιωθω και ειπα να το μοιραστω :p :p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια,πειτε μου σας παρακαλω,ειμαι υπερβολικος?? :)

Αγοραζουμε μια συσκευη 600-700 ευρω.... στην αρχη ειναι ολα οκ,η παραμικρη καθυστερηση.....στη συνεχεια αφου κατεβασεις μερικες εφαρμογες,κανα παιχνιδι,γεμισεις τις αρχικες οθονες και οταν χρησιμοποιεις το browser η το παιχνιδι και πατας το home button η back button να υπαρχει αρκετες φορες κολλημα μεχρι να φορτωσουν οι οθονες και τα widgets....και φυσικα να υπαρχουν εφαρμογες που συνεχιζουν να τρεχουν κ να εχεις το νου σου συνεχεια να το κοιτας τη ram κ.τ.λ ενω στο gs2 ηταν ποιο καλα τα πραγματα.... ( εχω 44 εφαρμογες και ισως καποιος να μου πει οτι καποια εφαρμογη κανει τη ζημια,αλλα και παλι δε το καταλαβαινω αυτο δλδ να εχω 20 μονο μεσα σιγουρες?)

 

Μπορει να φταιει το android ICS...μπορει με τη jelly bean θα φτιαξουν τα πραγματα και να ειναι καλυτερα....αλλα οπως και να εχει ειναι quad Qore και περιμενα ελαχιστο εως καθολου προβλημα για κατι που το χρυσοπληρωνω...

 

Συγνωμη κιολας αλλα ετσι νιωθω και ειπα να το μοιραστω :p :p:p

Το έχουμε αναφέρει πολλές φορες.

Ευθύνεται καθαρά το λειτουργικο καθώς μου εχει συμβεί το ιδιο πολυ πιο σπάνια μεν όσο είχα το ONE X.

Λέμε ότι φταίει το TW όμως το ίδιο και χειρότερη ήταν η προηγούμενη έκδοση που είχε το Sii γιατι δεν το εκανε κι εκει?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πειτε μου σας παρακαλω,ειμαι υπερβολικος?? :)

Αγοραζουμε μια συσκευη 600-700 ευρω.... στην αρχη ειναι ολα οκ,η παραμικρη καθυστερηση.....στη συνεχεια αφου κατεβασεις μερικες εφαρμογες,κανα παιχνιδι,γεμισεις τις αρχικες οθονες και οταν χρησιμοποιεις το browser η το παιχνιδι και πατας το home button η back button να υπαρχει αρκετες φορες κολλημα μεχρι να φορτωσουν οι οθονες και τα widgets....και φυσικα να υπαρχουν εφαρμογες που συνεχιζουν να τρεχουν κ να εχεις το νου σου συνεχεια να το κοιτας τη ram κ.τ.λ ενω στο gs2 ηταν ποιο καλα τα πραγματα.... ( εχω 44 εφαρμογες και ισως καποιος να μου πει οτι καποια εφαρμογη κανει τη ζημια,αλλα και παλι δε το καταλαβαινω αυτο δλδ να εχω 20 μονο μεσα σιγουρες?)

 

Μπορει να φταιει το android ICS...μπορει με τη jelly bean θα φτιαξουν τα πραγματα και να ειναι καλυτερα....αλλα οπως και να εχει ειναι quad Qore και περιμενα ελαχιστο εως καθολου προβλημα για κατι που το χρυσοπληρωνω...

 

Συγνωμη κιολας αλλα ετσι νιωθω και ειπα να το μοιραστω :p :p:p

 

Καλά τα λες κι εγώ μαζί σου.

Αν βάλεις nova/apex δεν έχεις πρόβλημα (μήνες τους δουλεύω στο s3 όπως και σε άλλες συσκευές).

 

Σκέψου και το άλλο για να ηρεμείς.

Εδώ κολλάνε οι ακριβοί υπολογιστές (λιγο πολύ, όλοι καμία φορά) τα κινητά δεν θα κολλήσουν?

:p

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θεμα του android ειναι αυτο που λεω. αν θελω να στειλω mms τοτε μονο αν εισαι σε 3g δικτυο στελνεις. καμμια φορα που δεν εχω σημα καλο στο 3g δεν στελνει το mms.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θεμα του android ειναι αυτο που λεω. αν θελω να στειλω mms τοτε μονο αν εισαι σε 3g δικτυο στελνεις. καμμια φορα που δεν εχω σημα καλο στο 3g δεν στελνει το mms.

 

Όχι δεν είναι θέμα του android, ανέκαθεν και με οτιδήποτε συσκευή έπρεπε να είσαι σε 3g για να στείλεις mms.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι θέμα του android, ανέκαθεν και με οτιδήποτε συσκευή έπρεπε να είσαι σε 3g για να στείλεις mms.

 

σε symbian δεν ισχυει αυτο. και με samsung i8910 ,satio και με N8 παντα εστελνα mms χωρις 3g.

Link to comment
Share on other sites

σε symbian δεν ισχυει αυτο. και με samsung i8910 ,satio και με N8 παντα εστελνα mms χωρις 3g.

 

"MMS messages will not be delivered on the 3G network if 3G coverage is blocked, causing slower data transfer rates or message failure."

 

Μάλλον είχες και δεν το ήξερες. (Έχω την εντύπωση πως και με EDGE στέλναμε άρα παίζει να ήσουν σε EDGE.) Ας μας απαντήσει και κάποιος άλλος να σιγουρευτούμε.

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι θέμα του android, ανέκαθεν και με οτιδήποτε συσκευή έπρεπε να είσαι σε 3g για να στείλεις mms.

 

Τί λέτε βρε παιδιά.

Εγώ με τον note σε 2g στέλνω και παίρνω mms κανονικά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε βρε παιδιά.

Εγώ με τον note σε 2g στέλνω και παίρνω mms κανονικά.

Sent from my note

 

Νομίζω ότι παλιά δεν μπορούσαμε να στείλουμε που το 2g ήταν το κλασικό GPRS.

Αν υπάρχει edge στέλνει.

Θυμάμαι όταν είχαν κυκλοφορήσει τα πρώτα 3G τόνιζαν την δυνατότητα mms μόνο μεταξύ συσκευών που διαθέτουν 3G.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι παλιά δεν μπορούσαμε να στείλουμε που το 2g ήταν το κλασικό GPRS.

Αν υπάρχει edge στέλνει.

Θυμάμαι όταν είχαν κυκλοφορήσει τα πρώτα 3G τόνιζαν την δυνατότητα mms μόνο μεταξύ συσκευών που διαθέτουν 3G.

 

Φίλε μόλις το δοκίμασα στο note μου.

Έστειλα κανονικά και πήρα mms με απλό 2g.

Δείτε και την photo αν δεν πιστεύετε.

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόλις το δοκίμασα στο note μου.

Έστειλα κανονικά και πήρα mms με απλό 2g.

Δείτε και την photo αν δεν πιστεύετε.

Sent from my note

 

Fred πάνε settings->About->status και δες το Mobile network type, λογικά σου λέει EDGE

Link to comment
Share on other sites

Fred πάνε settings->About->status και δες το Mobile network type, λογικά σου λέει EDGE

 

Όχι φίλε μου 2g είμαι αλλιώς το σήμα πάνω θα ήταν Έ.

Δες στην photo το τονίζω και εδώ και στην πάνω.

Στέλνω και παίρνω mms κανονικά σε 2g σημα.

Είμαι εκτός πόλης στην δουλειά και δεν έχει καλό 3G έτσι και αλλιώς.

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να στειλω τωρα mms. τυπος δικτυου HSDPA:9 λεει στην κατασταση τηλεφωνου.

δεν το στελνει . δειχνει να γυριζει ο κυκλος αλλα δε κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να στειλω τωρα mms. τυπος δικτυου HSDPA:9 λεει στην κατασταση τηλεφωνου.

δεν το στελνει . δειχνει να γυριζει ο κυκλος αλλα δε κανει τιποτα.

 

Άρα κάτι άλλο φταίει φίλε μου, εγώ έστειλα με EDGE μόλις, δες τις ρυθμίσεις των APN σου.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να στειλω τωρα mms. τυπος δικτυου HSDPA:9 λεει στην κατασταση τηλεφωνου.

δεν το στελνει . δειχνει να γυριζει ο κυκλος αλλα δε κανει τιποτα.

 

μηπως δεν εχεις ενεργοποιημενα τα mms σου; :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν εχεις ενεργοποιημενα τα mms σου; :lol:

 

ενεργοποιημενα ειναι, εχω στειλει οταν ημουν στην πλατεια νεας σμυρνης αλλα ειχα καλο σημα. τωρα ειμαι αχαρνων στην αρχη της.

 

Άρα κάτι άλλο φταίει φίλε μου, εγώ έστειλα με EDGE μόλις, δες τις ρυθμίσεις των APN σου.

 

ΑΡΝ τι ειναι και πως ρυθμιζουμε τι πρεπει να βαλω εκει?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΝ τι ειναι και πως ρυθμιζουμε τι πρεπει να βαλω εκει?

 

Στο APN βαζεις τις ρυθμισεις του internet και των mms σου για να μπορεις να συνδεθεις (στο ιντερνετ) και να στειλεις (mms)

Oι ρυθμισεις ειναι αναλογως τον παροχο που εχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο APN βαζεις τις ρυθμισεις του internet και των mms σου για να μπορεις να συνδεθεις (στο ιντερνετ) και να στειλεις (mms)

Oι ρυθμισεις ειναι αναλογως τον παροχο που εχεις

 

το ΑΡΝ που το βρισκω?

μπαινω στο ιντερνετ απο το κινητο μεσω του παροχου μου.

Link to comment
Share on other sites

το ΑΡΝ που το βρισκω?

μπαινω στο ιντερνετ απο το κινητο μεσω του παροχου μου.

 

Δεν γνωριζω πως ειναι στην εκδοση που φορας στο κινητο. Στο δικο μου Sony Ericsson με 4.0.4 πας Ρυθμισεις - ασυρματο και δικτυα -δικτυα κινητης τηλεφωνιας - Ονομα σημειου προσβασης.

 

Αλλα αφου μπαινεις κανονικα ιντρνετ και εχεις στειλει και mms, τοτε δεν φταιει αυτο. Ισως σβηστηκαν καταλαθος οι ρυθμισεις των mms.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοτε να πω να μου στειλουν ξανα τις ρυθμισεις των mms και να τις αποθηκευσω.

 

το κανεις και χειροκινητα παντως αρκει να βρεις τις ακριβεις ρυθμισεις. (ειμαι δουλεια τωρα και εχω περιορισμενη προσβασιμοτητα στο διαδικτυο για να στις βρω) αλλα παλια θυμαμαι οτι τις ειχα βρει εδω http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κανεις και χειροκινητα παντως αρκει να βρεις τις ακριβεις ρυθμισεις. (ειμαι δουλεια τωρα και εχω περιορισμενη προσβασιμοτητα στο διαδικτυο για να στις βρω) αλλα παλια θυμαμαι οτι τις ειχα βρει εδω http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

ετσι ειναι οι ρυθμισεις στο τηλεφωνο. μαλιστα δοκιμασα και στη θυρα mms το 9201 αντι 5080 που εγραψε εκει καποιος αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι οι ρυθμισεις στο τηλεφωνο. μαλιστα δοκιμασα και στη θυρα mms το 9201 αντι 5080 που εγραψε εκει καποιος αλλα τιποτα.

 

Πάρε τηλέφωνο τον πάροχό σου και ρώτα αν είναι ενεργοποιημένη η αποστολή/λήψη ΜΜS στο λογαριασμό σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παράπονο η τεχνικό πρόβλημα???

 

Αν ένα galaxy δεν φορτίζει με τον φορτιστή του,ούτε και με έξτρα αγορασμένο samsung φορτιστή τι πρόβλημα υπάρχει?

Το αστείο είναι ότι φορτίζει κανονικά με usb από υπολογιστή αλλά και με φορητό φορτιστή της zagg.

Κάποια ιδέα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παράπονο η τεχνικό πρόβλημα???

 

Αν ένα galaxy δεν φορτίζει με τον φορτιστή του,ούτε και με έξτρα αγορασμένο samsung φορτιστή τι πρόβλημα υπάρχει?

Το αστείο είναι ότι φορτίζει κανονικά με usb από υπολογιστή αλλά και με φορητό φορτιστή της zagg.

Κάποια ιδέα?

 

Χμμ το usb καλώδιο το ελένξατε? Λίγο απίθανο αλλά καμιά φορά.. Είναι πολύ κουλό να φορτίζει από usb (500mA) και να μην φορτίζει από τον δικό του (1000μΑ) και επίσης να μην φορτίζει από τον 2ο αγορασμένο...αλλά να φορτίζει από τον zagg :wacko:

 

Καμιά επαναφορά το κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...