Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Υπάρχει ρύθμιση στι samsung sii duos να αποθηκεύεται οτιδήποτε κατεβάζω (εφαρμογές, φώτο κ.λ.π.) στην sd card και όχι στο τηλέφωνο? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα αγορασα τα ακουστικα i luv αλλα τις περισσοτερες φορες δε λειτουργουν ουτε οταν καλω καποιον ουτε οταν με καλει.δεν ειναι συμβατα με το κινητο?καποιες φορες λειτουργουν αλλα σπανια,ενω στο ραδιοφωνο,στη μουσικη και ακομη και ολα τα πληκτρα του κινητου ακουγονται με τις κλησεις εχω ενα θεμα...... Edited by tzenir
Link to comment
Share on other sites

Προτεινόμενη Custom Rom για το τηλεφωνο χωρίς προβλήματα?

εγω χρησιμοποιω την pmp ultra 8.0 και δεν εχω κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει πιστεύετε να αγοραστει αυτή την περίοδο; Tο βρίσκω σφραγισμένο 80 ευρώ.Κολλάει συχνά,ειναι τοσο αργό οσο λένε;Υπάρχουν αναβαθμίσεις είτε official ειτε custom;

 

Ευχαριστώ.

 

Ένα μειονέκτημα που έχει είναι ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσει εφαρμογές στην SD...

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει να κανει με τη εκδοση του android,οχι με τη συσκευή.

 

Aν απαντάς σε εμένα , τελικά το βρήκα , ευχαριστώ πολύ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Aν απαντάς σε εμένα , τελικά το βρήκα , ευχαριστώ πολύ :cool:

 

Μπορείς να πεις και σε μένα πως γίνεται να αποθηκεύεις εφαρμογές στην SD?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις και σε μένα πως γίνεται να αποθηκεύεις εφαρμογές στην SD?

Με το Link2sd δουλευει πολυ καλα εφοσων εισαι Root απλα πρεπει να χωρισεις την καρτα σε δυο διαμερισματα (partition )Fat32( Primary και τα δυο )με το MiniTool Partition Wizard Home Edition ..αν ειναι 8 GB κανε ενα 6 και ενα 2... (οταν το link2sd ανοιξει τις εφαρμογες δεν παταμε Μετακινηση σε SD αλλα παταμε Συνδεση)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, είμαι τελείως αρχάριος στο θέμα rom και root κλπ...

Αλλά από την άλλη, αξίζει να ασχοληθω με το να βάλω κάποια από τις custom roms, όπως η pmp ultra 8.0 που αναφέρθηκε;

Φαντάζομαι επίσης, πως δεν υπάρχει τρόπος να πάρει αναβάθμιση αυτό το κινητό σε kitkat, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι μου

μολις αγορασα το SAMSUNG GALAXY S DUOS GT S7562

και εχω τα εξης προβληματα με τις επαφες

1.ολες μου τις βγαζει διπλες...(φαινονται απο δυο φορες η καθε μια στον καταλογο)

2.δεν εχει επιλογη με ποια SIM θελω να καλεσω την καθε επαφη

 

αν μπορει καποιος να βοηθησει....???

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι μου

μολις αγορασα το SAMSUNG GALAXY S DUOS GT S7562

και εχω τα εξης προβληματα με τις επαφες

1.ολες μου τις βγαζει διπλες...(φαινονται απο δυο φορες η καθε μια στον καταλογο)

2.δεν εχει επιλογη με ποια SIM θελω να καλεσω την καθε επαφη

 

αν μπορει καποιος να βοηθησει....???

ευχαριστω πολυ

 

Στις ρυθμίσεις λογαριασμοί βάλε από ποιον λογαριασμό θέλεις να βλέπεις επαφές.

Εγω αγόρασα το pixel phone για να μπορώ να επιλέγω τον αριθμό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pixelrush.xphonefree

Link to comment
Share on other sites

Καμιά απάντηση στη δική μου παραπανω ερώτηση;

Χωρίς να θέλω να γίνω πιεστικός... Απλώς υπενθυμίζω... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι τελείως αρχάριος στο θέμα rom και root κλπ...

Αλλά από την άλλη, αξίζει να ασχοληθω με το να βάλω κάποια από τις custom roms, όπως η pmp ultra 8.0 που αναφέρθηκε;

Φαντάζομαι επίσης, πως δεν υπάρχει τρόπος να πάρει αναβάθμιση αυτό το κινητό σε kitkat, σωστά;

 

Αναβάθμιση δε νομίζω να πάρει, επίσημα τουλάχιστον.

Για custom rom δεν έχω δοκιμάσει, αλλά έτσι όπως σέρνεται, σίγουρα θα αξίζει.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι μου

μολις αγορασα το SAMSUNG GALAXY S DUOS GT S7562

και εχω τα εξης προβληματα με τις επαφες

1.ολες μου τις βγαζει διπλες...(φαινονται απο δυο φορες η καθε μια στον καταλογο)

2.δεν εχει επιλογη με ποια SIM θελω να καλεσω την καθε επαφη

 

αν μπορει καποιος να βοηθησει....???

ευχαριστω πολυ

 

Κατεβάζεις τη μπάρα επιλέγεις τη σιμ που θες και μετά καλείς.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!!!Ειμαι κανούργια και χρειαζομαι την βοηθειά σας!Πριν απο κάποιες μέρες αγόρασα και εγω το samsung galaxy s duos και εχω το εξής προβλήμα:ενώ έχω MB στο λογαριασμό μου δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ,μονο οταν ανοιγω το wifi συνδέεται και μπαινει.Μπορει να με βοηθησει κάποιος?Ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!!!Ειμαι κανούργια και χρειαζομαι την βοηθειά σας!Πριν απο κάποιες μέρες αγόρασα και εγω το samsung galaxy s duos και εχω το εξής προβλήμα:ενώ έχω MB στο λογαριασμό μου δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ,μονο οταν ανοιγω το wifi συνδέεται και μπαινει.Μπορει να με βοηθησει κάποιος?Ευχαριστώ!!!!

 

στις ρυθμίσεις - διαχείριση καρτών SIM.. δες ποια σιμ έχεις επιλέξει για δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων..

αν είναι εντάξει τότε μάλλον πρέπει να ρυθμίσεις το APN

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας,

έχω εδώ και 2 μέρες το Samsung Galaxy S Duos και έχω κάποιες απορίες σχετικά με την διαχείρηση των sim.

Έχω βάλει μια κυπριακή sim και μια ελληνική. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι Κύπρο οπότε για ΣΙΜ 1 έβαλα την κυπριακή, αυτή που μπαίνει στην πάνω εισδοχή. Διάβασα στον οδηγό χρήσης ότι την κάρτα που χρησιμοποιούμε πιο συχνά να την βάζουμε στην πάνω εισδοχή. Όταν πάω Ελλάδα χρησιμοποιώ περισσότερο την ελληνική καρτα, και η απορία μου είναι όταν παω Ελλάδα να τους αλλάξω θέση? Να βάλω την ελληνική ως κύρια σιμ και την κυπριακή ως 2η??

Η άλλη μου απορία είναι η εξής: προφανως για να δουλεύουν και οι 2 σιμ πρέπει στην διαχείριση καρτών να έχω και στις 2 ενεργοποιημένο τη χρήση δικτύου, έτσι δεν είναι?? Αλλα πχ τώρα που είμαι κύπρο αμα ενεργοποιήσω τη χρήση δικτυου της ελληνικής σιμ τότε βγάζει το σήμα του roaming. Αυτό σημαίνει ότι χρεώνομαι ?? Και αν ναι πότε χρεώνομαι? με το να το έχω ενεργοποιημένο χωρίς να κάνω τηλέφωνα, χρεώνομαι πάλι??

Δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο στην ελληνική μου σιμ, μόνο όταν είναι ενεργοποιημένη η χρήση δικτύου χτυπάει και παίρνω μήνημα για χαμένη κλήση.

Το κινητό το πήρα κυρίως για όταν πάω ελλάδα να μην παίρνω 2 κινητά, αλλά άμα θα χρεώνομαι έξτρα για το roaming μήπως θα ήταν καλύτερα να παίρνω 2 κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις.

Γινεται σε μια επαφη να εχω περασμενα 2-3 αριθμους τηλεφωνου; γιατι δεν βρισκω πουθενα αυτη την επιλογη και σε μερικες επαφες δεν δεχεται την επεξεργασια του ονοματος, δηλ παω να αλλαξω το ονομα και εμεφανιζει αποτυχια.

Πως γινεται να εχω διαφοτικο φοντο στις 2 sim; το κανω αλλα μονο το κλειδωμα αλλαζει οτι και αν φοντο να επιλεξω το βαζει και στις 2.

και κατι τελευταιο η μπαρα που βγαινει αν κανεις κατω το δακτυλο και εχει διαφορα εικονιδια αλλαζει; δηλ μπορω να βγαλω καποια;

εχω βαλει την μονιμη ενεργοποιηση διπλης sim για να βλεπω ποιος με καλει αντι να μου ερχονται μηνυματα, αν εγω μιλαω στην μια sim και καλεσουν στην αλλη η οποια γινεται απο προωθηση μπορω να κλεισω την γραμμη που μιλαω και να σηκωσω την αλλη; θα χρεωθουμε και οι δυο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια τις κοπελας μου το τηλ εφαγε ενα κολημα. την παρα τηλ δεν το συκωσε λογο δουλειας, το θεμα ειναι οτι το πρασινο εικονιδιο εχει κολλημενο το 1.. πηρα 5 φορες οταν το εφερε σπιτι και ειναι κολημενο στο ενα 1.. το διεγραψα τιποτα.. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μια ερώτηση εκ μέρους ενός φίλουπου εέχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Έχει q, και δεν μπορεί να χρησημοποιησει τα δεδομένα κινητής. Πήραμε σήμερα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να μας στείλουν τις ρυθμίσεις ίντερνετ. Το μήνυμα που ήρθε γράφει η συσκευή σας δεν υποστηρίζει το αρχείο. Τι μπορεί να φταίει?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μια ερώτηση εκ μέρους ενός φίλουπου εέχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Έχει q, και δεν μπορεί να χρησημοποιησει τα δεδομένα κινητής. Πήραμε σήμερα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να μας στείλουν τις ρυθμίσεις ίντερνετ. Το μήνυμα που ήρθε γράφει η συσκευή σας δεν υποστηρίζει το αρχείο. Τι μπορεί να φταίει?

 

Πέστου να στείλει κενό sms στο 19234.

Αν δεν δουλέψει, τότε κλικ εδώ. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

σε galaxy duos 2 (με 2 καρτες cosmote-wind) οταν το εχω κλειστο η δεν εχω σημα δεν μου ερχονται μετα οι κλησεις σε μηνυμα με αποτελεσμα να μην μπορω να γνωριζω αν με καλεσε καποιος...ξερει κανεις τι γινετε?βαζω την ερωτηση εδω μηπως και το ιδιο προβλημα εχει το s duos.στις παλιες μου συσκευες με τις ιδιες sim δεν γινοταν αυτο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...