Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Μου δωσανε ενα turbo-x breeze iii με σπασμενο touch screen digitizer... και επισημα απο το πλαισιο απο οτι μου ειπαν θα περασει τα 40 ευρω η επισκευη κατι που δεν συμφερει για την συγκεκριμενη συσκευη. Γνωριζει μηπως καποιος ποιο touch screen κανει για αυτη τη συσκευη για να ερθει πιο φθηνο το κοστος. Βρηκα καποια ανταλλακτικα απο εξωτερικο αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν κανουν. Αν καποιος εχει ιδεα και μπορει ας μου πει πιο touch screen να επιλεξω. Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ερωτηση πηρα ενα tablet turbo -x raimbow κ ενω το εχω συνδεσει με 4 τηλεωρασεις μεσο hdmi cable δεν παιζει σε καμια δεν μου βγαζει εικονα

 

Γιατι γινεται θελω να το πεταξω απο το παραθυρο κ μετα να το πατησω με το αμαξι!:)

Link to comment
Share on other sites

Στο rainbow δοκίμασα ένα mini hdmi - hdmi equip καλώδιο 2 μέτρων και δούλεψε μια χαρά. Στις ρυθμίσεις του tablet ΣΥΣΚΕΥΗ >HDMI ενεργοποίησα το hdmi (turn on hdmi) και έπαιξα λίγο με τα resolution (δεν θυμάμαι ποιο λειτούργησε).
Link to comment
Share on other sites

για σας μόλις άλλαξα rom το turbo-x mini pearl σύμφωνα με http://tabletrepublic.com/forum/x86-intel-z2580-clover-trail/root-teclast-p89mini-e2w6-5135.html και έχω ένα πρόβλημα με την οθόνη δεν δουλεύει σωστά αλλου πατάω αλλου επιλεγει!!!!και τα κουμπιά τις έντασης είναι ανάποδα!!!!μπορεί να μου πει κανεις τι να κάνω!!!!2 μέρες έχω που το αγόρασα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βλέπω γιατί να σχετίζεται το λογιοσμικό με αυτό το πρόβλημα.

Είσαι σίγουρος ότι δούλευε σωστά?

 

Είναι σίγουρα το Mini Pearl αυτό που έχεις?

Πέρασες τπτ εξτρα? Εγώ θα το ξαναφλασάριζα..

 

για σας μόλις άλλαξα rom το turbo-x mini pearl σύμφωνα με http://tabletrepublic.com/forum/x86-intel-z2580-clover-trail/root-teclast-p89mini-e2w6-5135.html και έχω ένα πρόβλημα με την οθόνη δεν δουλεύει σωστά αλλου πατάω αλλου επιλεγει!!!!και τα κουμπιά τις έντασης είναι ανάποδα!!!!μπορεί να μου πει κανεις τι να κάνω!!!!2 μέρες έχω που το αγόρασα!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Compare.aspx?Catalog=41&Category=3000001829&Products=2102331,2009676,2127768,2083027,2080249

ειναι απιστευτο που παρολο τις κινεζιες δεν υπαρχει ενα σωστο value(hdmi,gps,3g,ram 1,5-2gb,καλη αναλυση)

αν εχει καλη αναλυση δεν θα χει gps ή hdmi ή ραμ μονο 1gb σε 4πυρινα!

to ice εχει gps!?

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να το κανει root και να περασει το play store?

Παρακαλω γραψτε οποιος ξερει εναν οδηγο για το πως γινονται αυτα...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Εχει κανεις ενεργοποιησει το το gps?

Δεν εχω καταφερει ακομα να μου δειχνει τη θεση μου σε χαρτες που κατεβασα...

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βλέπω γιατί να σχετίζεται το λογιοσμικό με αυτό το πρόβλημα.

Είσαι σίγουρος ότι δούλευε σωστά?

 

Είναι σίγουρα το Mini Pearl αυτό που έχεις?

Πέρασες τπτ εξτρα? Εγώ θα το ξαναφλασάριζα..

 

τις πρώτες 2 μέρες δούλευε κανονικά αλλα μετά το "φλασαρισμα" αλλου πατάω ακριβώς αντίθετα επιλεγει όλα δουλεύουν εκτος από την οθόνη.....το "φλασαρα" τουλάχιστον 5 φορες αλλα τίποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχω το Rubik και πολυ συχνά μου βγάζει αυτό το μήνυμα: "Δυστυχώς, η διαδικασία android.process.acore έχει σταματήσει". Ειδικά οταν πατάω το κουμπι αλλαγης γλωσσας, παντα μου βγαζει το μηνυμα. Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ερωτηση πηρα ενα tablet turbo -x raimbow κ ενω το εχω συνδεσει με 4 τηλεωρασεις μεσο hdmi cable δεν παιζει σε καμια δεν μου βγαζει εικονα

 

Γιατι γινεται θελω να το πεταξω απο το παραθυρο κ μετα να το πατησω με το αμαξι!:)

 

Το ΘΕΛΩ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟΟΟΟΟΟ.... χαχαχαχαχαχαα.... Turbo-X είσαι δικέ μου... ξεφορτώσου το όσο γρηγορότερα μπορείς... Εγώ του έβαλα ότι παιχνίδια μπόρεσα να βρω και το έδωσα στον ανηψιό να παίζει.. 4χρονών... αλλά ούτε για τα 4αχρονα δεν κάνουν οι μπαρούφες...

 

Μακριά από Turbo-X... πεταμένα λεφτά... Η φτήνια τρώει τον παρά λένε... ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΔΙΚΟ!!!!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά,

μου έδωσαν ένα TURBO-X hive III 10,1''

και η οθόνη πρόβλημα, ενώ δείχνει κανονικά δεν παίζει το touch (κάποιος έκατσε πάνω του).

 

Γνωρίζει κάποιος τι είδους tablet είναι (κινέζικη μάρκα) για να ψάξω τίποτα οθόνες youtube/ebay

ή και πως ανοίγει?

 

Θέλω να δω αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσω να το επισκευάσω.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου δινεται turbo x hive iv 10,1 με ζελατινα στο κουτι του 130e.

Τι λετε να το παρω? Εχει 180e ακομη στο πλαισιο. Αξιζει ομως?

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικο είναι και αυτό. Αν ψάξεις να το βρεις από εκεί συνήθως έχει κόστος το 1/3 με 1/2 της τιμής που το πουλάνε εδώ με τη στάμπα turbo-x.
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλευει χωρις σκαλωματα κ τετοια?

Δεν προοριζεται για μενα αλλα για αρχαριο user οποτε δεν θα ζοριστει ιδιαιτερα (skype,viber,browsing) αυτες θα ειναι καθημερινες ασχολιες.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας συμβιώσει με ένα άλλο μικρότερο μοντέλο της γκάμας τους για 1 μήνα (δεν άντεξα περισσότερο), δεν θα το πρότεινα. Ποιοτικά ήταν πολύ όγδοο, και μου άλλαξαν 3 κομμάτια που χάλασαν πριν το πουλήσω. Κατά τη γνώμη μου, κάτι τόσο αναξιόπιστο είναι το αντίθετο από αυτό που χρειάζεται κάποιος αρχάριος.
Link to comment
Share on other sites

Σεβομαι πολυ την γνωμη σου αλλα το μονο που μου λεει να το παρω ειναι το ΖΤΕ blade v που ειχα παρει για την κοπελα μου.

Με σχεδον ιδια χαρακτηριστικα ισως λιγο κατωτερα με εβγαλε ασπροπροσωπο (μετα το root).

Δουλευει σε ολα αυτα που προειπα απιστευτα καλα γιαυτο κ το σκεφτομαι.

Απο την αλλη δεν ξερω τι αλλο να παρω με τοσα χρηματα.

Σκεφτομαι για κανα κινεζικο ειτε tablet ειτε smartphone αυτα τα 8core

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου δινεται turbo x hive iv 10,1 με ζελατινα στο κουτι του 130e.

Τι λετε να το παρω? Εχει 180e ακομη στο πλαισιο. Αξιζει ομως?

 

Τα turbox δεν έχουν playstore, μπαταρία ανύπαρκτη, υλικά πιο τελευταία και από παιχνίδια του jumbo. Παίζει να χρησιμοποιουν ελατωματικα κομματια που αντι να τα πεταξουν-ανακυκλώσουν τα βάζουν εκεί! Κι εγώ για τη μάνα μου πήρα ένα τέτοιο και κλαίω τα λεφτά μου! Οθόνη χάλια, αφή εδώ πατάω αλλού βρίσκομαι... Τι άλλο να σου πω! Turbox είναι δυσφήμιση από μόνα τους!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Εδω και 2 χρονια εχω το turbox spice 3..το ξερω μλκια μ γτ αυτο το πραγμα για 200 ευρω δεν...τελος παντων το εχω κανει ροοτ και αποφασισα να του περασω custom recovery με το Rk29 update..τελικα μην σας τα πολυλογω κατα 99% το μπρικαρα :/ υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω??? Ευχαριστω εκ των προτερων!! Edited by dimitrismpak
Link to comment
Share on other sites

Κινέζικο είναι και αυτό. Αν ψάξεις να το βρεις από εκεί συνήθως έχει κόστος το 1/3 με 1/2 της τιμής που το πουλάνε εδώ με τη στάμπα turbo-x.

Σαφώς και Αυτό εννοούσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Λες να εγκαταστήσουμε τα ADB drivers πριν συνδέσουμε το tablet στο PC. Όταν ανοίγω το setup file που έχεις κάνει link μου δίνει την επιλογή να εγκαταστήσω τα drivers σε tablet και όχι στον υπολογιστή μου. Είσαι σίγουρος ότι εγκαθιστούμε τα τρία πρώτα προγράμματα στον υπολογιστή μας και όχι απ' ευθείας στο tablet;

 

Κατά τ' άλλα ευχαριστώ για τον οδηγό, αν δουλεύει θα με βοηθήσει σημαντικά :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη φαίνεται πως έγραψα αυτήν την απάντηση σε λάθος συζήτηση. Παρακαλώ αγνοήστε την.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συγχαρητήρια για την καλή δουλεία που κάνετε.

 

Εχω πραγματοποιήσει με επιτυχία τον Οδηγό για root στο TurboX Slice 7.85 που αναφέρει ο panblock στην σελίδα 23 και # 335.

 

Εχω κολλήσει και δεν ξέρω πώς να εγκαταστήσω GAPPS (Google Apps).

Με παραπέμπει ΕΔΩ και προτείνει να κατεβάσουμε τα τα σωστά GAPPS.

Αν κάποιος φίλος γνωρίζει ποια είναι τα σωστά ας βοηθήσει ή κάποιον άλλο τρόπο για να εγκαταστήσω Google Play Store.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα επειδη μου χρειαζεται για την δουλεια μου, και δεν μπορω ναμπω στην διαδηκασια του ψαξε βρες,εαν καποιος γνωριζει υπευθηνα να μου περασει το google play pack στο ταμπλετ που εχω :SLICE II 3G δεινω ευχαριστα 20€ για να μου το εγκαταστησει....

Παρακαλω καλεστε με στο 6946506364

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς το Ice IV 9.7 (http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-Ice-IV-9-7-9741R.htm) να μας πει εντυπώσεις;; Φαίνεται με μια πρώτη ματιά ίδιο με ένα Prestigio https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CD8QFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.gsmarena.com%2Fprestigio_multipad_4_quantum_9_7-5655.php&ei=tRHiU4aBGqeo0QWj-IDQBw&usg=AFQjCNFnP_crMX-TZUBnh83RRQ8tmciDdw&bvm=bv.72197243,d.bGQ οπότε πιστεύω ότι στα λεφτά του είναι καλή περίπτωση, αλλά επειδή διαβάζω διάφορα για τα turbo-x το συγκεκριμένο αξίζει καθόλου;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την καλησπέρα μου

 

Έχω ένα ταμπλετ που κλειδώθηκε από παιδάκι με μοτίβο. Λογαριασμός Google δεν υπάρχει οπότε δε παίζει επαναφορά. Δεν έχει πλήκτρα ήχου οπότε δε μπορώ να μπω σε recovery.. Έχει ένα πλήκτρο reset αλλά με διάφορους συνδυασμούς δεν κατάφερα κάτι

 

Είναι turbo X slicell v88hd (chuwi? )

 

Βοήθεια κάποιος?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...