Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα..εχει παρει κανεις το

Turbo-X Tablet Breeze III ? δεν μπορω να βρω review

 

Ναι εγώ το πήρα χθες. Μεχρι τώρα είμαι πλήρως ικανοποιημένος, εκτός από μερικούς περίεργους ήχους από το ηχείο. Τώρα ψάχνω drivers για PC ώστε να το rootάρω.

 

Edit: Πιστεύω πως βρήκα το μοντέλο του Breeze III. Είναι το Infotmic UY713. Ο γωγλης δεν βρρήκε τιποτα. για κάποιο λόγο

Edited by TeoFS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα διάφορα apk σε ένα καινούριο Turbo-X Tablet Breeze III 7'', χωρίς να κάνω καμια άλλη διαδικασία, και όταν ξεκίνησα να ανοίγω τα προγράμματα, σε κάποια στιγμή έσβησαν τα πάντα. Τώρα δεν ανάβει.. Υπάρχει τρόπος για hard reset? Μήπως το τούβλιασα το κακόμοιρο;
Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε ο αδερφός μου ένα spicy. Δεν ξέρω ποιο είναι (1/2/3 κτλ).

 

Κάποιος το "πείραξε" και έχει πέσει σε bootloop. Μπορούμε να κάνουμε τίποτα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις σημερα ηρθε στα χερια μου ενα απο τα γνωστα "turbo-x strike 8"" δωρο απο το ικεα στους φοιτητες αλλα εχει το γνωστο προβλημα με το google play. Ξερει κανεις πως μπορω να το rootarw καπως αυτο το μοντελο; (εχει πανω android 4.0.4) Edited by Tictalic
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις σημερα ηρθε στα χερια μου ενα απο τα γνωστα "turbo-x strike 8"" δωρο απο το ικεα στους φοιτητες αλλα εχει το γνωστο προβλημα με το google play. Ξερει κανεις πως μπορω να το rootarw καπως αυτο το μοντελο; (εχει πανω android 4.0.4)

 

φιλε μπορεις να πεις λιγο τις εντυπωσεις σου για το συγκεκριμενο tablet?πως σου φαινεται στην πλοηγηση στο ιντερνετ αργει μηπως ή κολλαει?η αναλυση της οθονης πως ειναι?κουραζει για να δεις ταινια ή οχι?Γενικά οποιος εχει εμπειρια πανω στο συγκεκριμενο tablet θα ηθελα την γνωμη του..

Link to comment
Share on other sites

Για tablet turbo-x παραδοξως ειναι αρκετα καλο οχι δεν ειναι κουραστικο στην πλοηγηση αν και δεν ξερω απολυτος καθως εχω και αργη συνδεση και κολλαει γι αυτο σε εμενα πιο πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μόλις παρέλαβα το Turbo-X Strike 8" και δεν διαθέτει την εφαρμογή PlayStore !! Αντί αυτού ( ; ) διαθέτει το ¨Plaisio Market" το οποίο όταν ανοίγω με προτρέπει να συνδεθώ στο "Slide Me". Μπορείτε να μου εξηγήσετε τί είναι αυτό και πώς θα κατεβάζω τις εφαρμογές που επιθυμώ; Δε μπορώ να εγκαταστήσω κάπως το κλασσικό Playstore;

 

Ευχαριστώ

Edited by mouse
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Aκολούθησε τις οδηγίες του φίλου και είσαι οκ.Μόλις το δοκίμασα στο turbo-x strike και λειτουργεί κανονικά.Για free root explorer δες το root browser lite http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19180964#post19180964 δούλεψε άψογα

Καλησπερα....Πριν λιγο καιρο ειχα βρει μια λυση για το ταμπλετ αυτο, εγκαθιστωντας το παλιο μαρκετ(το οποιο ειχε λιγα προβληματα με τα downloads) ...προσφατα ομως πηρα χαμπαρι οτι το spice iv εχει ροοτ απο την μανα του, αρα αυτο μας επιτρεπει να εγκαταστισουμε το πιο καινουριο play store μαζι με ολα τα καλα του :D

λοιπον ας αρχισουμε:

Τι θα χρειαστουμε:

-Turbo x spice iv(εννοειται)

-root explorer(ψαξτε στο google root explorer apk :ninja: μιας και δεν μπορειτε να το κατεβασετε απο μαρκετ,αλλα αγοραστε το μετα,ειναι χρησιμο...)

-gmail apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308612

-google play apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41433836 (πηγεντε στο "attached files" και κατεβαστε το com.blah blah.vending..-4.1.6)

Σωστε τα παραπανω σε εναν ευκολα προσβασιμο φακελο market στο ταμπλετ

Ξεκινααμε:

0)Διαλεγουμε απ τις ρυθμισεις να γινεται εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες

1)Εγκαθιστουμε το root explorer και οταν στο μελλον μας ζητησει αιτηματα superuser παταμε "ΕΠΕΤΡΕΨΕ":!:

2)εγκαθιστουμε το gmail.apk (δεν το ανοιγουμε!)

3)σταματαμε...παιρνουμε ανασα(optional : ανοιγουμε μια μπυρα) και θυμηθειτε να πατησετε επετρεψε στα αιτηματα superuser

4)ανοιγουμε το root explorer και πηγαινουμε στον φακελο μαρκετ οπου παταμε παρατεταμενα το blah-blah vending και παταμε copy

5)μενοντας στο root explorer παμε στο αρχικο αρχικο directory (root) (σαν το c:\ στα windows),παταμε τον φακελο "system" (/system) παταμε το κουμπι mount r/w και παταμε "copy here"

6)μετονομαζουμε το αρχειο(παταμε παρατεταμενα κτλ) com.android.vending-4.1.6.apk ΣΕ Phonesky.apk

7)παταμε παρατεταμενα το Phonesky.apk και παταμε permissions οπου εμφανιζεται ενα τετραγονακι με συνολο 9 κουτακια...

εμεις θελουμε την πρωτη και την δευτερη ΚΑΘΕΤΗ στηλη τικαρισμενες και απ την τριτη καθετη στηλη το πρωτο κουτακι τικαρισμενο..

και παταμε οκ

8)παταμε παρατεταμενα το Phonesky.apk και παταμε move

9)παμε μεσα στον φακελο app (/system/app) και παταμε move here

10)Mολις γινει αυτο φευγουμε απ το root explorer ,ανοιγουμε το εγκατεστιμενο gmail, συνδεομαστε στον google λογαριασμο μας και φευγουμε..

11)Ανοιγουμε το play store και ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ την εμπειρια google στο ταμπλετ μας(optional:Ανοιγουμε 2η μπυρα)

Υ.Γ.

Πειτε μου για οποιοδηποτε προβλημα που θα αντιμετοπισετε(δεν νομιζω να εχετε κανενα,σας εγραψα και την παραμικρη λεπτομερια...)

φιλε μπορεις να πεις λιγο τις εντυπωσεις σου για το συγκεκριμενο tablet?πως σου φαινεται στην πλοηγηση στο ιντερνετ αργει μηπως ή κολλαει?η αναλυση της οθονης πως ειναι?κουραζει για να δεις ταινια ή οχι?Γενικά οποιος εχει εμπειρια πανω στο συγκεκριμενο tablet θα ηθελα την γνωμη του..

Σέρνεται το μηχάνημα.Και η οθόνη έχει αρκετά ξεθωριασμένα χρώματα και το ηχείο είναι χαμηλό.Δε θα το πρότεινα ως αγορά όχι τόσο για την οθόνη που συνηθίζεται όσο για το ότι δεν "τραβάει".

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και εμένα το strike 8 από ικεα

σκέτη απογοήτευση, πολύ αργο

ισως είναι καλο ρολοι τοίχου :X

 

παρόλα αυτά, ισως προσπαθήσω να περασω και εγω το google play, root βασικά θέλω...

 

ξέρετε αν εχει βγάλει κανένας dev έκδοση android μεταγενέστερη απο αυτή που φοράει?

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα δε χρειάστηκε να κάνω root.Με άφησε να αντιγράψω το Phonesky.apk και να αλλάξω τα permissions του χωρίς να κάνω root.Αφού έβαλα το play store λοιπόν,μετά πήγα να βάλω το greenify μπας και τρέχει κάπως καλύτερα και δεν έπαιζε.Οπότε εγκατέστησα απο το play store το supersu το άνοιξα,μου ζήτησε αναβάθμιση του su binary,πάτησα κανονική εγκατάσταση και αφού εγκαταστάθηκε έπαιξε κανονικά και το greenify.Αλλά και πάλι το μηχάνημα σέρνεται
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι το Turbo-X Tablet Twister 7’’ το οποίο έχει Α9 στο1,5GHz -και λογικά θα είναι πιο γρήγορο- γιατί το θέλω για media player, κυρίως για τα παιδιά (για να μην τους δίνω το κινητό μου κάθε φορά). Από επιδόσεις μπορώ να φανταστώ ότι απλά παιχνίδια, video κλπ τα πάνε μια χαρά τα tablets του Πλαισίου. Το θέμα είναι από αντοχές πως τα πάνε ? Έχει κάποιος από εσάς αντίστοιχη "εμπειρία" να μας διαφωτίσει ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

είδα από κοντά το ICE III 9,7' με επιπέδου retina οθόνη 2GB RAm κλπ.. και μου φάνηκε καλό

αν και στα 300 ευρώ το σκέφτομαι για Turbo-X ...

το έχει παρει κανείς?

 

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-ICE-III-9-7-9741R.htm

Link to comment
Share on other sites

είδα από κοντά το ICE III 9,7' με επιπέδου retina οθόνη 2GB RAm κλπ.. και μου φάνηκε καλό

αν και στα 300 ευρώ το σκέφτομαι για Turbo-X ...

το έχει παρει κανείς?

 

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-ICE-III-9-7-9741R.htm

 

Προσωπικά δε θα αγόραζα ποτέ turbo-X smartphone ή tablet.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Aκολούθησε τις οδηγίες του φίλου και είσαι οκ.Μόλις το δοκίμασα στο turbo-x strike και λειτουργεί κανονικά.Για free root explorer δες το root browser lite http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19180964#post19180964 δούλεψε άψογα

 

Καλησπερα....Πριν λιγο καιρο ειχα βρει μια λυση για το ταμπλετ αυτο, εγκαθιστωντας το παλιο μαρκετ(το οποιο ειχε λιγα προβληματα με τα downloads) ...προσφατα ομως πηρα χαμπαρι οτι το spice iv εχει ροοτ απο την μανα του, αρα αυτο μας επιτρεπει να εγκαταστισουμε το πιο καινουριο play store μαζι με ολα τα καλα του :D

λοιπον ας αρχισουμε:

Τι θα χρειαστουμε:

-Turbo x spice iv(εννοειται)

-root explorer(ψαξτε στο google root explorer apk :ninja: μιας και δεν μπορειτε να το κατεβασετε απο μαρκετ,αλλα αγοραστε το μετα,ειναι χρησιμο...)

-gmail apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308612

-google play apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41433836 (πηγεντε στο "attached files" και κατεβαστε το com.blah blah.vending..-4.1.6)

Σωστε τα παραπανω σε εναν ευκολα προσβασιμο φακελο market στο ταμπλετ

Ξεκινααμε:

0)Διαλεγουμε απ τις ρυθμισεις να γινεται εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες

1)Εγκαθιστουμε το root explorer και οταν στο μελλον μας ζητησει αιτηματα superuser παταμε "ΕΠΕΤΡΕΨΕ":!:

2)εγκαθιστουμε το gmail.apk (δεν το ανοιγουμε!)

3)σταματαμε...παιρνουμε ανασα(optional : ανοιγουμε μια μπυρα) και θυμηθειτε να πατησετε επετρεψε στα αιτηματα superuser

4)ανοιγουμε το root explorer και πηγαινουμε στον φακελο μαρκετ οπου παταμε παρατεταμενα το blah-blah vending και παταμε copy

5)μενοντας στο root explorer παμε στο αρχικο αρχικο directory (root) (σαν το c:\ στα windows),παταμε τον φακελο "system" (/system) παταμε το κουμπι mount r/w και παταμε "copy here"

6)μετονομαζουμε το αρχειο(παταμε παρατεταμενα κτλ) com.android.vending-4.1.6.apk ΣΕ Phonesky.apk

7)παταμε παρατεταμενα το Phonesky.apk και παταμε permissions οπου εμφανιζεται ενα τετραγονακι με συνολο 9 κουτακια...

εμεις θελουμε την πρωτη και την δευτερη ΚΑΘΕΤΗ στηλη τικαρισμενες και απ την τριτη καθετη στηλη το πρωτο κουτακι τικαρισμενο..

και παταμε οκ

8)παταμε παρατεταμενα το Phonesky.apk και παταμε move

9)παμε μεσα στον φακελο app (/system/app) και παταμε move here

10)Mολις γινει αυτο φευγουμε απ το root explorer ,ανοιγουμε το εγκατεστιμενο gmail, συνδεομαστε στον google λογαριασμο μας και φευγουμε..

11)Ανοιγουμε το play store και ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ την εμπειρια google στο ταμπλετ μας(optional:Ανοιγουμε 2η μπυρα)

Υ.Γ.

Πειτε μου για οποιοδηποτε προβλημα που θα αντιμετοπισετε(δεν νομιζω να εχετε κανενα,σας εγραψα και την παραμικρη λεπτομερια...)

 

 

Φίλοι μου τα link δεν λειτουργούν. Επίσης όπως διάβασα και από ένα παιδί παραπάνω έγγραψε πως δεν χρειάστηκε root για να εγκαταστήσει το playstore. Επειδή δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με αυτά και δε γνωρίζω τί ακριβώς είναι το root (φαντάζομαι σαν το jailbreak στο iphone - αν όχι διορθώστε με) θέλω απλώς να έχω μια normal εμπειρία χρήσης όπως σε ένα άλλο android tablet , δηλαδή να χρησιμοποιώ το playstore για να κατεβάζω εφαρμογές.. Τί θα πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

 

φιλε μπορεις να πεις λιγο τις εντυπωσεις σου για το συγκεκριμενο tablet?πως σου φαινεται στην πλοηγηση στο ιντερνετ αργει μηπως ή κολλαει?η αναλυση της οθονης πως ειναι?κουραζει για να δεις ταινια ή οχι?Γενικά οποιος εχει εμπειρια πανω στο συγκεκριμενο tablet θα ηθελα την γνωμη του..

 

 

Φίλε μου κι εγώ δώρο από το IKEA το πήρα. Σε καμία περίπτωση μη σκεφτείς να το αγοράσεις, είναι πολύ αργό και προσωπικά η αίσθηση που αφήνει η οθόνη μου φαίνεται πολύ άσχημη...

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα λινκ λειτουργουν κανονικά.Και του playstore αλλά και του root browser lite.Το ταμπλετ το χαρίζουν με το κιλό απο τα ικέα; :lol:

Γιατι και ο φίλος που είχε αυτό που δούλεψα,απο εκει το πήρε δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ στον devilakos_xda

Ο οδηγός αναλυτικότατος, λειτούργησε σε Spice iv φίλου.

Το play store πια λειτουργεί κανονικά, και με τις αγορασμένες (από το κινητό) εφαρμογές.

Το root όντως προϋπήρχε και με έναν άλλο launcher , πχ Nova που χρησιμοποιώ, "εμφανίζεται" και ο Superuser στις εφαρμογές. Και σε άλλα tablets είναι έτσι "κρυμμένο" με τον default launcher.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ το πήρα χθες. Μεχρι τώρα είμαι πλήρως ικανοποιημένος, εκτός από μερικούς περίεργους ήχους από το ηχείο. Τώρα ψάχνω drivers για PC ώστε να το rootάρω.

 

Edit: Πιστεύω πως βρήκα το μοντέλο του Breeze III. Είναι το Infotmic UY713. Ο γωγλης δεν βρρήκε τιποτα. για κάποιο λόγο

 

Αν βρεις άκρη για το πως να το κάνεις root πες το.

Σαν συσκευή είναι πολύ τίμια για τα χρήματα που έχει και αρκετά γρήγορη λόγω διπύρηνου και 1 GB ram. Η οθόνη μέτριας ποιότητας, είναι μια χαρά αν την βλέπεις landscape, αλλά σε Portrait όχι τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει κάνει κανείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε Spice IV? Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το εξής: Το superuser εξαφανίζεται ή όχι? Επίσης, επανέρχεται το Play Store (που προφανώς είχαν αφαιρέσει από το Πλαίσιο)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Πριν λιγο καιρο ειχα βρει μια λυση για το ταμπλετ αυτο, εγκαθιστωντας το παλιο μαρκετ(το οποιο ειχε λιγα προβληματα με τα downloads) ...προσφατα ομως πηρα χαμπαρι οτι το spice iv εχει ροοτ απο την μανα του, αρα αυτο μας επιτρεπει να εγκαταστισουμε το πιο καινουριο play store μαζι με ολα τα καλα του :D

λοιπον ας αρχισουμε:

Τι θα χρειαστουμε:

-Turbo x spice iv(εννοειται)

-root explorer(ψαξτε στο google root explorer apk :ninja: μιας και δεν μπορειτε να το κατεβασετε απο μαρκετ,αλλα αγοραστε το μετα,ειναι χρησιμο...)

-gmail apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308612

-google play apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41433836 (πηγεντε στο "attached files" και κατεβαστε το com.blah blah.vending..-4.1.6)

Σωστε τα παραπανω σε εναν ευκολα προσβασιμο φακελο market στο ταμπλετ

Ξεκινααμε:

0)Διαλεγουμε απ τις ρυθμισεις να γινεται εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες

1)Εγκαθιστουμε το root explorer και οταν στο μελλον μας ζητησει αιτηματα superuser παταμε "ΕΠΕΤΡΕΨΕ":!:

2)εγκαθιστουμε το gmail.apk (δεν το ανοιγουμε!)

3)σταματαμε...παιρνουμε ανασα(optional : ανοιγουμε μια μπυρα) και θυμηθειτε να πατησετε επετρεψε στα αιτηματα superuser

4)ανοιγουμε το root explorer και πηγαινουμε στον φακελο μαρκετ οπου παταμε παρατεταμενα το blah-blah vending και παταμε copy

5)μενοντας στο root explorer παμε στο αρχικο αρχικο directory (root) (σαν το c:\ στα windows),παταμε τον φακελο "system" (/system) παταμε το κουμπι mount r/w και παταμε "copy here"

6)μετονομαζουμε το αρχειο(παταμε παρατεταμενα κτλ) com.android.vending-4.1.6.apk ΣΕ Phonesky.apk

7)παταμε παρατεταμενα το Phonesky.apk και παταμε permissions οπου εμφανιζεται ενα τετραγονακι με συνολο 9 κουτακια...

εμεις θελουμε την πρωτη και την δευτερη ΚΑΘΕΤΗ στηλη τικαρισμενες και απ την τριτη καθετη στηλη το πρωτο κουτακι τικαρισμενο..

και παταμε οκ

8)παταμε παρατεταμενα το Phonesky.apk και παταμε move

9)παμε μεσα στον φακελο app (/system/app) και παταμε move here

10)Mολις γινει αυτο φευγουμε απ το root explorer ,ανοιγουμε το εγκατεστιμενο gmail, συνδεομαστε στον google λογαριασμο μας και φευγουμε..

11)Ανοιγουμε το play store και ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ την εμπειρια google στο ταμπλετ μας(optional:Ανοιγουμε 2η μπυρα)

Υ.Γ.

Πειτε μου για οποιοδηποτε προβλημα που θα αντιμετοπισετε(δεν νομιζω να εχετε κανενα,σας εγραψα και την παραμικρη λεπτομερια...)

 

Και εμένα σε ένα Hive IV δούλεψε άψογα η παραπάνω διαδικασία.

Μερικές ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει...

1. Η συσκευή είναι root ? Δεν έχω καταλάβει ακόμα....

2. Υποτίθεται σε android 4.2 μπορείς να βάλεις user accounts. (Όχι μόνο διαφορετικούς λογαριασμούς google). Θελω να βάλω διαφορετικά user acounts ώστε να μπορώ με τη γυναίκα μου να έχουμε διαφορετικά login και λογαριασμούς διάφορων λογαριασμών, αλλά δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη ρύθμιση, πως μπορώ να το κάνω;

4. Υπάρχει καμια έκδοση cyanogenmod ή άλλης έκδοσης καθαρού android (πχ. vanilla) που να δουλεύει με το Hive IV ?

3. Το instagram γιατί δεν είναι συμβατό και δεν κατεβαίνει απο Google Play?

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Πριν λιγο καιρο ειχα βρει μια λυση για το ταμπλετ αυτο, εγκαθιστωντας το παλιο μαρκετ(το οποιο ειχε λιγα προβληματα με τα downloads) ...προσφατα ομως πηρα χαμπαρι οτι το spice iv εχει ροοτ απο την μανα του, αρα αυτο μας επιτρεπει να εγκαταστισουμε το πιο καινουριο play store μαζι με ολα τα καλα του :D

λοιπον ας αρχισουμε:

Τι θα χρειαστουμε:

-Turbo x spice iv(εννοειται)

-root explorer(ψαξτε στο google root explorer apk :ninja: μιας και δεν μπορειτε να το κατεβασετε απο μαρκετ,αλλα αγοραστε το μετα,ειναι χρησιμο...)

-gmail apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308612

-google play apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41433836 (πηγεντε στο "attached files" και κατεβαστε το com.blah blah.vending..-4.1.6)

Σωστε τα παραπανω σε εναν ευκολα προσβασιμο φακελο market στο ταμπλετ

Ξεκινααμε:

0)Διαλεγουμε απ τις ρυθμισεις να γινεται εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες

1)Εγκαθιστουμε το root explorer και οταν στο μελλον μας ζητησει αιτηματα superuser παταμε "ΕΠΕΤΡΕΨΕ":!:

2)εγκαθιστουμε το gmail.apk (δεν το ανοιγουμε!)

3)σταματαμε...παιρνουμε ανασα(optional : ανοιγουμε μια μπυρα) και θυμηθειτε να πατησετε επετρεψε στα αιτηματα superuser

4)ανοιγουμε το root explorer και πηγαινουμε στον φακελο μαρκετ οπου παταμε παρατεταμενα το blah-blah vending και παταμε copy

5)μενοντας στο root explorer παμε στο αρχικο αρχικο directory (root) (σαν το c:\ στα windows),παταμε τον φακελο "system" (/system) παταμε το κουμπι mount r/w και παταμε "copy here"

6)μετονομαζουμε το αρχειο(παταμε παρατεταμενα κτλ) com.android.vending-4.1.6.apk ΣΕ Phonesky.apk

7)παταμε παρατεταμενα το Phonesky.apk και παταμε permissions οπου εμφανιζεται ενα τετραγονακι με συνολο 9 κουτακια...

εμεις θελουμε την πρωτη και την δευτερη ΚΑΘΕΤΗ στηλη τικαρισμενες και απ την τριτη καθετη στηλη το πρωτο κουτακι τικαρισμενο..

και παταμε οκ

8)παταμε παρατεταμενα το Phonesky.apk και παταμε move

9)παμε μεσα στον φακελο app (/system/app) και παταμε move here

10)Mολις γινει αυτο φευγουμε απ το root explorer ,ανοιγουμε το εγκατεστιμενο gmail, συνδεομαστε στον google λογαριασμο μας και φευγουμε..

11)Ανοιγουμε το play store και ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ την εμπειρια google στο ταμπλετ μας(optional:Ανοιγουμε 2η μπυρα)

Υ.Γ.

Πειτε μου για οποιοδηποτε προβλημα που θα αντιμετοπισετε(δεν νομιζω να εχετε κανενα,σας εγραψα και την παραμικρη λεπτομερια...)

 

 

 

 

Φίλε τα λινκ λειτουργουν κανονικά.Και του playstore αλλά και του root browser lite.Το ταμπλετ το χαρίζουν με το κιλό απο τα ικέα; :lol:

Γιατι και ο φίλος που είχε αυτό που δούλεψα,απο εκει το πήρε δώρο.

 

Πράγματι κατάφερα να τα κατεβάσω καθώς για ένα χρονικό διάστημα μου έγγραφε "λήξη ορίου σύνδεσης" (κάπως έτσι). Ωστόσο είμαι αρχάριος και δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τη διαδικασία. Μπορείτε να μου εξηγήσετε αναλυτικότερα τα βήματα;

 

Πιο συγκεκριμένα:

α) "εγκαθιστουμε το gmail.apk" , πώς;

β) "θυμηθειτε να πατησετε επετρεψε στα αιτηματα superuser" , πού βρίσκεται αυτό;

γ) "ανοιγουμε το root explorer" , έχει πλέον εγκατασταθεί σαν εφαρμογή και το ανοίγουμε;

δ) "ανοιγουμε το εγκατεστιμενο gmail" , πότε το εγκαταστήσαμε;

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι κατάφερα να τα κατεβάσω καθώς για ένα χρονικό διάστημα μου έγγραφε "λήξη ορίου σύνδεσης" (κάπως έτσι). Ωστόσο είμαι αρχάριος και δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τη διαδικασία. Μπορείτε να μου εξηγήσετε αναλυτικότερα τα βήματα;

 

Πιο συγκεκριμένα:

α) "εγκαθιστουμε το gmail.apk" , πώς;

β) "θυμηθειτε να πατησετε επετρεψε στα αιτηματα superuser" , πού βρίσκεται αυτό;

γ) "ανοιγουμε το root explorer" , έχει πλέον εγκατασταθεί σαν εφαρμογή και το ανοίγουμε;

δ) "ανοιγουμε το εγκατεστιμενο gmail" , πότε το εγκαταστήσαμε;

 

Ευχαριστώ

Πιο συγκεκριμένα:

α) "εγκαθιστουμε το gmail.apk" , πώς;

Συνδέεις την ταμπλέτα σου μέσω USB και μεταφέρεις τα αρχεία με κατάληξη .apk (μαζί και το root explorer ή άλλα που συστήνουν) στην κάρτα SD. Με την εφαρμογή File Manager που έχουν εγκατεστημένα τα Turbo X tablets βρίσκεις την κάρτα SD και μπορείς να κάνεις εγκατάσταση τα αρχεία .apk , κάνε το root explorer, μετά άνοιξε την εφαρμογή root explorer και κάνεις τα υπόλοιπα εγκατάσταση με αυτό.

β) "θυμηθειτε να πατησετε επετρεψε στα αιτηματα superuser" , πού βρίσκεται αυτό;

- Αυτό θα εμφανιστεί σε popup παράθυρο

γ) "ανοιγουμε το root explorer" , έχει πλέον εγκατασταθεί σαν εφαρμογή και το ανοίγουμε; - Ναι

δ) "ανοιγουμε το εγκατεστιμενο gmail" , πότε το εγκαταστήσαμε; (Όταν κάνεις εγκατάσταση το apk αρχείο γίνεται εγκατάσταση της εφαρμογής (σκέψου το σαν αρχείο setup.exe ή install.exe για Windows.)

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανένας το ICE III και του έχει βάλει playstore;Διότι σκεύτομαι να το αγοράσω την επόμενη εβδομάδα για την σχολή και θέλω να ξέρω εαν παίρνει playstore..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει κάνει κανείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε Spice IV? Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το εξής: Το superuser εξαφανίζεται ή όχι? Επίσης, επανέρχεται το Play Store (που προφανώς είχαν αφαιρέσει από το Πλαίσιο)?

 

Μετά από επαναφορά δεν χρειάστηκε τίποτα. Όλα όπως τα άφησα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...