Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν έχει βγει rom για το tablet Strike 8'' με την πιο πρόσφατη έκδοση android (4.2);

 

Πάντως μπορεί να είναι αργό για σερφαρισμα, φαίνεται όμως καλό για e-books, αφού έχει την μεγαλύτερη μπαταρία σε σχέση με τα άλλα (4200mAh) και η οθόνη του σε πορτραίτο είναι εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Προσπάθησα να εφαρμόσω τις οδηγίες σου σε ένα turbo-x hive III 3g, αλλά δυστυχώς τίποτα. Τα Apps ανοίγουν και κλείνουν κατευθείαν μόνα τους.

 

Υπάρχει καμιά άλλη λύση; Ευχαριστώ!

Καλησπέρα..το δοκίμασα και εγω σε hive III αλλά το root explorer μου λέει οτι δεν έχει δικαιώματα ροοτ,υπάρχει κάποια άλλη λύση χωρίς ροοτ για εγκατασταση play store(για εγκατασταση των υπολοιπών εφαρμογων εχω βρεί λύση).Δεν καίγομαι τοσο πολυ για τις εφαρμογές του google play αλλά παρα πολλές εφαρμογές θέλουν authentication απο εκει όπως αρκετα παιχνιδια της glu και gameloft.Δεν έχω κάποιο γενικό φόβο με τα ροοτ αλλά το ταμπλετ ειναι πρόσφατα αγορασμένο και φοβάμαι μην φάει καμιά φλάντζα και μετά μου λένε οτι φταίω και εγώ απο πάνω,παρότι έχω κάνει αρκετά ροοτ σε brand name συσκευές.Ευχαριστώ για την κάθε βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρηγγειλα απο το Πλαισιο το ταμπλετ Turbo-x ICE III, ολα μου αρεσουν εκτος απο το οτι δεν εχει play store. Μερικες εφαρμογες που εχω στο κινητο τσεκαρα στο καταστημα και υπαρχουνε στο δικο τους "store" (ξεχασα πως λεγεται:) ), θα μπορεσω να κατεβασω δηλαδη αλλα ανησυχω γενικα πως κατεβαζονται και εφαρμοζονται οι εφαρμογες απο εκει, αν υπαρχουν προβληματα. Μπορει καποιος να μου το πει; Ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σε ένα Hive IV δούλεψε άψογα η παραπάνω διαδικασία.

Μερικές ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει...

1. Η συσκευή είναι root ? Δεν έχω καταλάβει ακόμα....

2. Υποτίθεται σε android 4.2 μπορείς να βάλεις user accounts. (Όχι μόνο διαφορετικούς λογαριασμούς google). Θελω να βάλω διαφορετικά user acounts ώστε να μπορώ με τη γυναίκα μου να έχουμε διαφορετικά login και λογαριασμούς διάφορων λογαριασμών, αλλά δεν βρίσκω πουθενά αυτή τη ρύθμιση, πως μπορώ να το κάνω;

4. Υπάρχει καμια έκδοση cyanogenmod ή άλλης έκδοσης καθαρού android (πχ. vanilla) που να δουλεύει με το Hive IV ?

3. Το instagram γιατί δεν είναι συμβατό και δεν κατεβαίνει απο Google Play?

 

Σε HIVE III ακολουθουμε τα ιδια βηματα η θελει κατι αλλο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια :-)

αγορασα χτες το breeze 3 και θελω να το ρουταρω και να περασω αν γινεται google play απανω.

η ρομ παντως ειναι πειραγμενη εχει βαλει χερι καποιος φωστηρας του πλαισιου

δεν υπαρχει η ρυθμιση για τις συντομευσεις στο κλειδωμα.

δε καταλαβαινω γιατι αφαιρουν το googleplay σωνει και καλα να μας πασαρουν το slideme με τα 2/3

των γνωστων εφαρμογων και παιχνιδιων να λειπουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρηγγειλα απο το Πλαισιο το ταμπλετ Turbo-x ICE III, ολα μου αρεσουν εκτος απο το οτι δεν εχει play store. Μερικες εφαρμογες που εχω στο κινητο τσεκαρα στο καταστημα και υπαρχουνε στο δικο τους "store" (ξεχασα πως λεγεται:) ), θα μπορεσω να κατεβασω δηλαδη αλλα ανησυχω γενικα πως κατεβαζονται και εφαρμοζονται οι εφαρμογες απο εκει, αν υπαρχουν προβληματα. Μπορει καποιος να μου το πει; Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Αγορασα τελικα αυτο το ταμπλετ.

Το εχω εδω και 3 μερες, θελω να γραψω τις εντυπωσεις μου μηπως θα βοηθησουν σε καποιον.

Πλεονεκτηματα:

+όμορφο

+τέλεια οθόνη

+γρήγορο

 

Εχει και προβληματα

 

+την ώρα που φορτώνεται κολλάει τρομερά, πατάω ένα κουμπί ανοίγει μόνο του 5 άλλα

+για το χέρι μου ειναι λίγο βαρύ

+δεν εχει play market αλλα εγω προσωπικα βρηκα μια ιστοσελίδα απο την οποία κατεβάζω όλες τις εφαρμογές (sto plaisio market δεν εχει ολα που θελω)

 

Και μπαταρια... Δεν ξέρω ποσο πρεπει να κκρατάει με 8000 mAh αυτο ομως 4-4,5 ώρες συνεχη σερφαρισμα...

 

Υπάρχουνε λύσεις για το προβλημα με την φόρτωση; Κα

τι θα πειτε για μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα τελικα αυτο το ταμπλετ.

Το εχω εδω και 3 μερες, θελω να γραψω τις εντυπωσεις μου μηπως θα βοηθησουν σε καποιον.

Πλεονεκτηματα:

+όμορφο

+τέλεια οθόνη

+γρήγορο

 

Εχει και προβληματα

 

+την ώρα που φορτώνεται κολλάει τρομερά, πατάω ένα κουμπί ανοίγει μόνο του 5 άλλα

+για το χέρι μου ειναι λίγο βαρύ

+δεν εχει play market αλλα εγω προσωπικα βρηκα μια ιστοσελίδα απο την οποία κατεβάζω όλες τις εφαρμογές (sto plaisio market δεν εχει ολα που θελω)

 

Και μπαταρια... Δεν ξέρω ποσο πρεπει να κκρατάει με 8000 mAh αυτο ομως 4-4,5 ώρες συνεχη σερφαρισμα...

 

Υπάρχουνε λύσεις για το προβλημα με την φόρτωση; Κα

τι θα πειτε για μπαταρια;

 

Όταν λες φόρτωση εννοείς το boot να υποθέσω έτσι? Κοίτα, εγώ έχω το Spice IV. Σε γενικές γραμμές το boot είναι σχετικά αργό (σε σχέση με τηλέφωνα android πχ, άλλο tablet δεν είχα ποτέ οπότε δε μπορώ να πω). Πάντως παρατήρησα ότι όσο περισσότερες εφαρμογές εγκαθιστούσα τόσο πιο πολύ αργούσε το boot οπότε προσπάθησε να μη φορτώνεις πάρα πολλές και χρησιμοποίησε κανένα app τύπου autostarts ή κάτι ανάλογο για να απενεργοποιήσεις τις εφαρμογές που δε θες να ξεκινούν στην εκκίνηση. Τώρα όσον αφορά την μπαταρία, δε ξέρω για το δικό σου μοντέλο συγκεκριμένα, στο SPICE IV (4500mAh) πάντως είναι από τα λίγα πράγματα με τα οποία έχω μείνει πλήρως ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φόρτωση εννοείς το boot να υποθέσω έτσι? Κοίτα, εγώ έχω το Spice IV. Σε γενικές γραμμές το boot είναι σχετικά αργό (σε σχέση με τηλέφωνα android πχ, άλλο tablet δεν είχα ποτέ οπότε δε μπορώ να πω). Πάντως παρατήρησα ότι όσο περισσότερες εφαρμογές εγκαθιστούσα τόσο πιο πολύ αργούσε το boot οπότε προσπάθησε να μη φορτώνεις πάρα πολλές και χρησιμοποίησε κανένα app τύπου autostarts ή κάτι ανάλογο για να απενεργοποιήσεις τις εφαρμογές που δε θες να ξεκινούν στην εκκίνηση. Τώρα όσον αφορά την μπαταρία, δε ξέρω για το δικό σου μοντέλο συγκεκριμένα, στο SPICE IV (4500mAh) πάντως είναι από τα λίγα πράγματα με τα οποία έχω μείνει πλήρως ευχαριστημένος.

Μμμ μαλλον δεν ειπα σωστα:happy: εννοουσα οταν φωρτωνεται με καλωδιο απο την μπριζα, πως λεγεται; :) Η εκκινηση ειναι μια χαρα ακομα δεν προλαβα να βαλω πολλες εφαρμογες :)

Link to comment
Share on other sites

Μμμ μαλλον δεν ειπα σωστα:happy: εννοουσα οταν φωρτωνεται με καλωδιο απο την μπριζα, πως λεγεται; :) Η εκκινηση ειναι μια χαρα ακομα δεν προλαβα να βαλω πολλες εφαρμογες :)

 

Φόρτιση είναι αυτό που λες όχι φόρτωση :lol: Πάντως ναι και στο δικό μου η φόρτιση κρατάει πολλές ώρες. Πλέον το φορτίζω μόνο το βράδυ όταν κοιμάμαι γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το περιμένω μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση είναι αυτό που λες όχι φόρτωση :lol: Πάντως ναι και στο δικό μου η φόρτιση κρατάει πολλές ώρες. Πλέον το φορτίζω μόνο το βράδυ όταν κοιμάμαι γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το περιμένω μέσα στη μέρα.

 

:lol: ευχαριστω τωρα θα ξερω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρηγγειλα απο το Πλαισιο το ταμπλετ Turbo-x ICE III, ολα μου αρεσουν εκτος απο το οτι δεν εχει play store. Μερικες εφαρμογες που εχω στο κινητο τσεκαρα στο καταστημα και υπαρχουνε στο δικο τους "store" (ξεχασα πως λεγεται:) ), θα μπορεσω να κατεβασω δηλαδη αλλα ανησυχω γενικα πως κατεβαζονται και εφαρμοζονται οι εφαρμογες απο εκει, αν υπαρχουν προβληματα. Μπορει καποιος να μου το πει; Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Μήπως μπορείς να μας πεις τι SoC έχει αυτό το tablet, το γράφει στο φυλλάδιο οδηγιών στην ενότητα τεχνικά χαρακτηριστικά, ενώ στην ιστοσελίδα δεν το γράφουν για κανένα tablet (επιτηδες ίσως).

 

Αν γνωρίζεις το SoC μπορείς να βρεις στο διαδίκτυο δοκιμές και συγκρίσεις από άλλα παρομοια tablet, ομως το να γνωρίζεις ότι είναι αρχιτεκτονικής Cortex A8 και συχνότητας 1.8GHz είναι εντελώς άχρηστες πληροφορίες...

 

Γραψε λάθος... Αυτη τη φορα το γραφουνε... Rockchip RK3188, λένε ότι είναι το καλύτερο απο τα κινέζικα

Edited by planhths
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μας πεις τι SoC έχει αυτό το tablet, το γράφει στο φυλλάδιο οδηγιών στην ενότητα τεχνικά χαρακτηριστικά, ενώ στην ιστοσελίδα δεν το γράφουν για κανένα tablet (επιτηδες ίσως).

 

Αν γνωρίζεις το SoC μπορείς να βρεις στο διαδίκτυο δοκιμές και συγκρίσεις από άλλα παρομοια tablet, ομως το να γνωρίζεις ότι είναι αρχιτεκτονικής Cortex A8 και συχνότητας 1.8GHz είναι εντελώς άχρηστες πληροφορίες...

 

Γραψε λάθος... Αυτη τη φορα το γραφουνε... Rockchip RK3188, λένε ότι είναι το καλύτερο απο τα κινέζικα

 

Ναι ειναι Rockchip RK3188 kai Cortex9 oxi 8

Link to comment
Share on other sites

Σε HIVE III ακολουθουμε τα ιδια βηματα η θελει κατι αλλο;

 

Συγγνωμη,

Κανεις δεν εχει αυτο το μοντελο για να μου πει πως ροοταρεται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη,

Κανεις δεν εχει αυτο το μοντελο για να μου πει πως ροοταρεται;

 

φίλε μου ρώτησα και το πλαίσιο για το HIVE III αν μπορούν να μου κάνουν ροοτ παρότι χάνω την εγγυησή αλλα τίποτα,θα ρωτήσω τους κατασκευαστές εάν μπορούν να μου δώσουν τους drivers για να μπορέσω να το ροοτάρω μόνος μου..

 

Πάρολα αυτα κατάφερα να εγκαταστήσω gmail και όλες τις υπολοιπές εφαρμογές της google και να συνδέει κανονικά τον λογαριασμό μου χωρίς ροοτ(εκτος του google play).Βέβαια απο αρκετό ψαξιμό που έχω κάνει υπάρχουν και άλλα τάμπλετ χςρίς google play μεγαλυτερων εταίρειων..όπως και το kindle fire της amazon.Αυτο χρησιμοποιεί το amazon store το όποιο μπορούμε να χρησιμοποιούμε και εμείς και έχει τα πάντα απο εφαρμογές και το κυριότερο τις κάνει authentication(συνέχεια μου έβγαζέ σε εφαρμογές resources not found) κατι που ειναι πολυ σημαντικό καθώς κατέβαζα εφαρμογές και οι μισές δεν δούλευαν γιατι ήθελαν το google play.

 

AMAZON STORE λοιπον και πραγματικά σώθηκες.

GMAIL.GOOGLE MAPS,GOOGLE VOICE,YOUTUBE και λοιπές εφαρμογές μπορούν να εγκαταστηθούν και χώρις ροοτ(google play δεν γίνεται,μονο αν ειναι ροοτ)

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΝ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΈΛΕΙ ΤΙS ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΗΣ GOOGLE.

BLACKMART για όποιον τα θέλει όλα τσαμπα :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω το Amazon store σε αλλη συσκευη, αλλα πραγματικα καμια σχεση με το Google play.

Οποτε θα χρειαστω αποκλειστικα το Play αν βρεθει τροπος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω το Amazon store σε αλλη συσκευη, αλλα πραγματικα καμια σχεση με το Google play.

Οποτε θα χρειαστω αποκλειστικα το Play αν βρεθει τροπος.

 

Μονο με ροοτ μπορει να γινει αυτο ,εχω ψαξει ολες τις πιθανες λυσεις,και χωρις τους drivers δυσκολο,το play store γιατι καιγεσαι,για ολες τις εφαρμογες που εχει?γιατι το αμαζον το θεωρω πολυ καλο και επισης το blackmart ειναι το Google play στην μαυρη βερσιον κατεβαζοντας και τις πληρωμενες.:)

Link to comment
Share on other sites

Μονο με ροοτ μπορει να γινει αυτο ,εχω ψαξει ολες τις πιθανες λυσεις,και χωρις τους drivers δυσκολο,το play store γιατι καιγεσαι,για ολες τις εφαρμογες που εχει?γιατι το αμαζον το θεωρω πολυ καλο και επισης το blackmart ειναι το Google play στην μαυρη βερσιον κατεβαζοντας και τις πληρωμενες.:)

 

Παιδιά μια ερώτηση. ΠΟΙΟΝ LAUNCHER χρησιμοποιείτε???

Ρωτάω γιατί και το δικό μου (Turbo-X Spice IV) αλλά και ενός φίλου ήταν prerooted από το Πλαίσιο. Και μόνο έτσι γίνεται βασικά να επέμβουν στα αρχεία συστήματος και να αφαιρέσουν το google play και να φορτώσουν το plaisio market και τις υπόλοιπες βλακείες τους. Οπότε ψάξτε το λίγο όσοι ταλαιπωρείστε. Κατεβάστε έναν άλλον launcher (τύπου apex ή nova) που δείχνει όλες τις εφαρμογές στο συρτάρι. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα δείτε μέσα την εφαρμογή SuperUser. Αμα τη δείτε δώστε της δικαιώματα root για όλες τις εφαρμογές και μετά περάστε ότι θέλετε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. ΠΟΙΟΝ LAUNCHER χρησιμοποιείτε???

Ρωτάω γιατί και το δικό μου (Turbo-X Spice IV) αλλά και ενός φίλου ήταν prerooted από το Πλαίσιο. Και μόνο έτσι γίνεται βασικά να επέμβουν στα αρχεία συστήματος και να αφαιρέσουν το google play και να φορτώσουν το plaisio market και τις υπόλοιπες βλακείες τους. Οπότε ψάξτε το λίγο όσοι ταλαιπωρείστε. Κατεβάστε έναν άλλον launcher (τύπου apex ή nova) που δείχνει όλες τις εφαρμογές στο συρτάρι. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα δείτε μέσα την εφαρμογή SuperUser. Αμα τη δείτε δώστε της δικαιώματα root για όλες τις εφαρμογές και μετά περάστε ότι θέλετε!

 

Εγώ χρησιμοποιώ το nova και είναι αρκετα καλός...αλλα δυστυχώς το turbo-x HIVE III δεν μου ήρθε pre-rooted και το έψαξα και αυτό αλλα μάταια.το περίεργο είναι που λέτε οτι οι συσκευές σας είναι pre-rooted.Εχετε ρωτήσει το πλαίσιο να σας δώσει μία απάντηση για αυτο?Μού είναι δύσκολο να κατανοήσω οτι δίνουν ρουταρισμένες συσκευές διότι αυτό σημαίνει οτί είναι μαύρες και πειραγμένες μαζί με ότι κίνδυνο επιφέρει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το nova και είναι αρκετα καλός...αλλα δυστυχώς το turbo-x HIVE III δεν μου ήρθε pre-rooted και το έψαξα και αυτό αλλα μάταια.το περίεργο είναι που λέτε οτι οι συσκευές σας είναι pre-rooted.Εχετε ρωτήσει το πλαίσιο να σας δώσει μία απάντηση για αυτο?Μού είναι δύσκολο να κατανοήσω οτι δίνουν ρουταρισμένες συσκευές διότι αυτό σημαίνει οτί είναι μαύρες και πειραγμένες μαζί με ότι κίνδυνο επιφέρει αυτό..

 

Βασικά άμα το σκεφτείς δεν υπάρχει άλλη εξήγηση από το να είναι prerooted! Κάθε ROM έχει μέσα από προεπιλογή το Google Play και το GMail. Δύο ενδεχόμενα υπάρχουν για να μην τα έχει. Ή είναι custom ROM η οποία έχει δικό της kernel bootloader κτλ. Ή γίνεται root για να αφαιρεθούν και να μπουν άλλα. Το πρώτο ενδεχόμενο σημαίνει ότι το Πλαίσιο έχει προγραμματιστές που βγάζουν ROM για κάθε tablet που βγάζει. Χλωμό το βλέπω!!! Το δεύτερο ότι κάνει root για να βγάλει το Google Play και να περάσει τις δικές του βλακείες. Πάντως στο δικό μου συγκεκριμένα, το root δεν χάθηκε ούτε όταν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μια φορά και όταν τους ρώτησα μου είπαν ότι εφόσον ήταν root όταν το πήρες τότε η εγγύηση ισχύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβάστε drivers: http://hexamob.com/drivers/GENERICOS/UniversalAdbDriverSetup6.msi

2.Εγκαταστήστε το UnlockRootPro για να το rootαρετε πρεπει να το αγοράσετε η να "ερευνήσετε". Δεν μπορώ να πω περισσότερα :X

3.Αφού ενεργοποιησετε το USB Debbuging συνδέστε τη συσκευή στο PC ανοίξτε το UnlockRoot και πατήστε το μεγάλο κουμπί.

4.Περιμέντε!

5.Είστε ROOT!

 

Το μοντέλο τελικά είναι το Infotmic a5mid.

Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβάστε drivers: http://hexamob.com/drivers/GENERICOS/UniversalAdbDriverSetup6.msi

2.Εγκαταστήστε το UnlockRootPro για να το rootαρετε πρεπει να το αγοράσετε η να "ερευνήσετε". Δεν μπορώ να πω περισσότερα :X

3.Αφού ενεργοποιησετε το USB Debbuging συνδέστε τη συσκευή στο PC ανοίξτε το UnlockRoot και πατήστε το μεγάλο κουμπί.

4.Περιμέντε!

5.Είστε ROOT!

 

Το μοντέλο τελικά είναι το Infotmic a5mid.

 

Φίλε να σε ρωτήσω πως ανακάλυψες το πραγματικό όνομα του μοντέλου σου? Εγώ έχω το Spice IV αλλά θα ήθελα να έχω τους drivers σε περίπτωση που θελήσω να κάνω κάτι κάποια στιγμή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά άμα το σκεφτείς δεν υπάρχει άλλη εξήγηση από το να είναι prerooted! Κάθε ROM έχει μέσα από προεπιλογή το Google Play και το GMail. Δύο ενδεχόμενα υπάρχουν για να μην τα έχει. Ή είναι custom ROM η οποία έχει δικό της kernel bootloader κτλ. Ή γίνεται root για να αφαιρεθούν και να μπουν άλλα. Το πρώτο ενδεχόμενο σημαίνει ότι το Πλαίσιο έχει προγραμματιστές που βγάζουν ROM για κάθε tablet που βγάζει. Χλωμό το βλέπω!!! Το δεύτερο ότι κάνει root για να βγάλει το Google Play και να περάσει τις δικές του βλακείες. Πάντως στο δικό μου συγκεκριμένα, το root δεν χάθηκε ούτε όταν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μια φορά και όταν τους ρώτησα μου είπαν ότι εφόσον ήταν root όταν το πήρες τότε η εγγύηση ισχύει κανονικά.

 

Για να έχει κάποιο ταμπλετ android αυτό δεν σημαίνει απόλυτα οτι πρέπει να έχει google play,τα κομμάτια αυτά έρχονται απο κίνα μεριά όπου το κόστος είναι μικρότερο και μπορούν αν έχουν ένα μεγάλο κέρδος απο αυτά,και αν ψαχτείς θα δείς οτι υπάρχουν αρκετα κινέζικα μοντέλα με τα ίδια χαρακτηριστικά και χώρις google play.Μην ξεχάσω και το άλλο το κορυφαίο ενα πιο παλίο μοντέλο turbo-x.Το tablet δεν είχε καν ελληνικό πληκτρολόγιο.Είναι τόσο άσχετοι που δεν φρόντισαν το ταμπλετ που ζήτησαν για παραγωγή να έχει ελληνικά ο.0 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε να σε ρωτήσω πως ανακάλυψες το πραγματικό όνομα του μοντέλου σου? Εγώ έχω το Spice IV αλλά θα ήθελα να έχω τους drivers σε περίπτωση που θελήσω να κάνω κάτι κάποια στιγμή. Ευχαριστώ.

 

Συνδέεις τη συσκευή και μπαίνεις στη διαχείρηση συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα το ICE III, εβαλα λιγα € παραπανο και ειμαι ευτηχισμενη))) τοση ταλαιπορια με το τουρμποξ τελικα... Με εκεινο το ταμπλετ δεν αντεξα, κολλαγε συνεχεια, πηγα στο σερβις, την επομενη μερα ηταν ετοιμο. Το πηρα, τσεκαρα, βλεπω ολα καλα. Στο σπιτι παλι μου κολλαει! Σημερα πηγα και το αλλαξα. Στην αρχη δεν θελανε! Λεει, θα το δουμε, αφηστε το, σε 2-3 μερες θα σας πουμε.... Δεν συμφωνησα, επεμεινα να τελειωσουμε αυτη την ιστορια σημερα και ετσι εγινε τελικα. Απεκτησα Samsung galaxy tab3 βεβαια σε ινερνετ μαγαζια πολυ πιο φτηνα θα το αγοραζα, αλλα τι να κανω δεν επιστρεφουν τα χρηματα στο Πλαισιο...

Φευγω απο αυτο το τοπικ :) Γεια!:)

Link to comment
Share on other sites

Τα turbo x δεν εχουν την εφαρμογη να κατεβασεις απο το ταμπλετ, αλλα αν μπεις απο τον browser στο google play δεν θα το ανοιξει ωστε να κατεβασεις οτι θες?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...