Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

@zidane72003

 

η μπανάνα καλύτερα μετά την άσκηση. αν πριν θέλεις κάποιο φρούτο καλύτερα ένα μήλο κτλ

τουλάχιστον αυτό ακολουθάω πριν-μετά τρέξιμο, κολύμβηση, τέννις κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

(...)

 

Αναερόβια προθερμανση πριν τη γυμναστική γινεται? Χωρις τρεξιμο-τζοκιγκ-ποδηλατο εννοω. Αν, ναι, πως ακριβως?

 

@zidane72003

 

η μπανάνα καλύτερα μετά την άσκηση. αν πριν θέλεις κάποιο φρούτο καλύτερα ένα μήλο κτλ

τουλάχιστον αυτό ακολουθάω πριν-μετά τρέξιμο, κολύμβηση, τέννις κτλ

 

Aπαντας σε τύπο που εγραψε το μυνημα του στις 6 δεκεμβριου 2012, και οχι σε μενα που το εγραψα χτες 21 φεβρουαριου 2013?? :blink::blink:

 

Σε εχω βαλει ηδη στη black list.. :nagger:

Link to comment
Share on other sites

Αναερόβια προθερμανση πριν τη γυμναστική γινεται? Χωρις τρεξιμο-τζοκιγκ-ποδηλατο εννοω. Αν, ναι, πως ακριβως?

 

Δεν το έχω ακούσει αυτό....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η διατροφολογος μου παντως μου ειπε να τρωω μια μπαρα δημητριακων πριν το γυμναστηριο και ενα ποτηρι γαλα οταν γυρναω....
Link to comment
Share on other sites

Η διατροφολογος μου παντως μου ειπε να τρωω μια μπαρα δημητριακων πριν το γυμναστηριο και ενα ποτηρι γαλα οταν γυρναω....

 

Φιλε μου , απο τα λιγα που ξερω, δεν υπαρχει λογος να τρως μπαρα δημητριακων ποτε. Ουτε πριν, ουτε μετα. Δεν προσφερουν κατι περα απο ζαχαρη.

Προτιμησε φυσικες τροφες. Κουακερ, ξηρους καρπους, μελι, φρουτα φρεσκα ήαποξηραμενα. Γιατι να φας κατι τυποποιημενο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η διατροφολογος μου παντως μου ειπε να τρωω μια μπαρα δημητριακων πριν το γυμναστηριο και ενα ποτηρι γαλα οταν γυρναω....

Απεφυγε ολες τις μπαρες δημητριακων του εμποριου.Όπως και τις μπαρες πρωτεινης.Προτιμησε βρωμη,μελι,ξηρους καρπους ωμους αναλατους.Αν θες να φας πολυ γλυκο φαε τουλαχιστον αυτο που πραγματικα γουσταρεις και μετα καψτο στην αεροβια:p

Εγω τουλαχιστον αυτο κανω!

Επισης μετα το γυμναστηριο προτιμησε απαχο σοκολατουχο γαλα χωρις ζαχαρη.Καλη αναλογια πρωτεινων και ποιοτικων υδατανθρακων:)

 

Αναερόβια προθερμανση πριν τη γυμναστική γινεται? Χωρις τρεξιμο-τζοκιγκ-ποδηλατο εννοω. Αν, ναι, πως ακριβως?

Τεντωματα και τις ασκησεις με βαρη της μυικης ομαδας που ξεκινας να δουλεψεις με πολυ λιγα κιλα και πολλες επαναληψεις.Δε ξερω αν υπαρχει κατι αλλο.

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Απεφυγε ολες τις μπαρες δημητριακων του εμποριου.Όπως και τις μπαρες πρωτεινης.Προτιμησε βρωμη,μελι,ξηρους καρπους ωμους αναλατους.Αν θες να φας πολυ γλυκο φαε τουλαχιστον αυτο που πραγματικα γουσταρεις και μετα καψτο στην αεροβια:p

Εγω τουλαχιστον αυτο κανω!

Επισης μετα το γυμναστηριο προτιμησε απαχο σοκολατουχο γαλα χωρις ζαχαρη.Καλη αναλογια πρωτεινων και ποιοτικων υδατανθρακων:)

 

 

Τεντωματα και τις ασκησεις με βαρη της μυικης ομαδας που ξεκινας να δουλεψεις με πολυ λιγα κιλα και πολλες επαναληψεις.Δε ξερω αν υπαρχει κατι αλλο.

Συμφωνω σε ολα οσα λες εκτος απο τα τεντωματα για ζεσταμα,

Τεντωματα κρυος?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα οσα λες εκτος απο τα τεντωματα για ζεσταμα,

Τεντωματα κρυος?

Ισως ηταν λαθος η διατυπωση μου.Εννοω τεντωματα αφου κανεις τις πρωτες ασκησεις της μυικης ομαδα με χαμηλα βαρη και πολλες επαναληψεις.Δηλαδη αφου ζεσταθουν οι μυες μετα τη πρωτη προθερμανση.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ηταν λαθος η διατυπωση μου.Εννοω τεντωματα αφου κανεις τις πρωτες ασκησεις της μυικης ομαδα με χαμηλα βαρη και πολλες επαναληψεις.Δηλαδη αφου ζεσταθουν οι μυες μετα τη πρωτη προθερμανση.

 

Ναι, ναι , καταλαβα. Σωστος.

Αλλα να πουμε οτι βασικα το αεροβιο ζεσταμα γινεται και για να ξεκινησει ο οργανισμος τη λιπολυση. Αυτο δεν γινεται με τα βαρη τοσο πολυ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι , καταλαβα. Σωστος.

Αλλα να πουμε οτι βασικα το αεροβιο ζεσταμα γινεται και για να ξεκινησει ο οργανισμος τη λιπολυση. Αυτο δεν γινεται με τα βαρη τοσο πολυ.

Αρκετοι λενε να κανουμε ενα 10λεπτο στην αρχη αλλα εγω προσωπικα δεν το συνηθιζω.Ετσι κι αλλιως η καύση λίπους γινεται όταν έχουν εξαντληθει τα αποθέματα υδατανθράκων οποτε την αφηνω παντα στο τελος.Και επειδη βαριεμαι οικτρα το ποδηλατο κανω παντα διαδρομο και παντα με μεγαλη κλιση(σταδιακα και μεχρι 10%):)

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι λενε να κανουμε ενα 10λεπτο στην αρχη αλλα εγω προσωπικα δεν το συνηθιζω.Ετσι κι αλλιως η καύση λίπους γινεται όταν έχουν εξαντληθει τα αποθέματα υδατανθράκων οποτε την αφηνω παντα στο τελος.Και επειδη βαριεμαι οικτρα το ποδηλατο κανω παντα διαδρομο και παντα με μεγαλη κλιση(σταδιακα και μεχρι 10%):)

 

Και εγω διαδρομο κανω σχεδον παντα. Προθερμανση με μεγαλη κλιση για 12 λεπτα και στο τελος, μετα τα βαρη, 20 λεπτα στο προγραμμα interval (ταχυτητα στο 10). Αυτο το κανω τωρα, που δεν θελω να αδυνατισω.

 

Για να καψεις λιπος, σωστα λες οτι πρεπει να εξαντληθουν τα αποθεματα υδατανθρακα. Ο διαδρομος ειναι μια καλη αρχη. Τα υπολοιπα καιγονται με τα βαρη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@REDHOTSTEF

αν θεωρείς τις απλές διατάσεις αναερόβια, διοφορετικά κι εγώ δεν γνωρίζω κάτι άλλο. Διατάσεις (χέρια-πόδια), κοιλιακούς για αρχή, μετά ποδήλατο και μετά βάρη. Εγώ κάπως έτσι ακολουθούσα το πρόγραμμα μια περίοδο στο γυμναστήριο. Δεν ξέρω αν είναι ο καταλληλότερος τρόπος, αλλά είχε απόδοση τουλάχιστον σε μένα. Λίγα βάρη πολλές επαναλήψεις!

Link to comment
Share on other sites

Η προθέρμανση πριν την άσκηση (διάδρομος, ποδήλατο, step, cross training...) δεν έχει σκοπό την καύση λίπους. Είναι καθαρά για αύξηση καρδιακής συχνότητας και να αρχίσουν οι μυς να επιστρατεύονται πιο εύκολα. Επίσης κατά την διάρκεια της άσκησης μπορεί ο μυς να τροφοδοτείται με τα συστατικά που χρειάζεται. Γενικότερα η υπεραιμία βοηθάει σε αυτό. Μετά την άσκηση είναι όπως είπατε που μπορείς να κάνεις καύση λίπους αφού έχεις εξαντλήσει αποθέματα γλυκογόνου. Και σε αυτή την περίπτωση θες την ανώτερη δυνατή ένταση αερόβιας καύσης. Το σημείο αυτό το λέμε αναερόβιο κατώφλι. Αλλάζει από άνθρωπο σε άνθρωπο και φυσικά αλλάζει και στον ίδιο τον ασκούμενο όσο βελτιώνεται η Φ.Κ. του. Το ορίζουμε σε σφυγμούς ανά λεπτό λεπτό και για να ξέρουμε πιο σημείο είναι ακριβός θέλει εργομέτρηση. Κάτι φυσικά αδύνατο να κάνει ο μέσος ασκούμενος. Οπότε ο συνηθέστερος τρόπος να το βρούμε είναι να δοκιμάσουμε να μιλήσουμε κατά την διάρκεια της αερόβιας άσκησης. Αν μιλάμε εύκολα ανεβάζουμε την ένταση μέχρι να βρούμε το σημείο που υπάρχει ανεπάρκεια οξυγόνου για την ομιλία. Πρόχειρος αλλά αποδοτικός τρόπος. ;)

 

Προθέρμανση και διατάσεις πριν την προπόνηση μόνο καλό μπορούν να κάνουν. Εκτός φυσικά από ειδικές περιπτώσεις που θυσιάζεται η υγεία έναντι του στόχου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για συμπλήρωμα διατροφής.

Καθώς σύντομα μπαίνω σε περίοδο γραμμωσης, ο σκοπός μου τους επόμενους 3 μήνες ή και συντομότερα είναι να χάσω 5-7 κιλά που πήρα τον χειμώνα.

Παράλληλα με το γυμναστήριο, θέλει σίγουρα καλή διατροφή.

Ωστόσο με ενδιαφέρει να αντικαταστησω αρκετά από τα 6 ημερήσια γεύματα που κάνω με κάποιο συμπλήρωμα για χάρη ευκολίας.

Προτάσεις; (ύψος 1.79, κιλά 79)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για συμπλήρωμα διατροφής.

Καθώς σύντομα μπαίνω σε περίοδο γραμμωσης, ο σκοπός μου τους επόμενους 3 μήνες ή και συντομότερα είναι να χάσω 5-7 κιλά που πήρα τον χειμώνα.

Παράλληλα με το γυμναστήριο, θέλει σίγουρα καλή διατροφή.

Ωστόσο με ενδιαφέρει να αντικαταστησω αρκετά από τα 6 ημερήσια γεύματα που κάνω με κάποιο συμπλήρωμα για χάρη ευκολίας.

Προτάσεις; (ύψος 1.79, κιλά 79)

 

Πρακτικά αύξησε ή πρόσθεσε στο πρόγραμμά σου αερόβιες και αναερόβιες προπονήσεις (τρέξιμο, ελλειπτικό, τρέξιμο σε κάνα π.χ. άλσος κ.α.!)!Ακόμα και κάποιο άθλημα όπως το κολύμπι μπορεί να σε βοηθήσει!

 

Όσον αφορά το πρόγραμμα γυμναστικής στα βάρη....υπάρχουν αρκετά που μπορείς να κάνεις αλλά παίζει ρόλο όλο το μακροπρόθεσμο πλάνο προπόνησης που έχει σκεφτεί ο γυμναστής σου!

 

Τον τελευταίο 1-1.5 μήνα αύξησε την ποσότητα πρωτεΐνης στην διατροφή σου και μείωσε αρκετά τους υδατάνθρακες!

 

Όσον αφορά τα συμπληρώματα....αν αποφασίσεις να πάρεις να είναι π.χ. μια πρωτεΐνη με καλή ποσότητα αμινοξέων και όσον το δυνατόν πιο...."καθαρή"!Τις πολλές "φόρμουλες" και τα θαύματα που διαφημίζουν απέφυγέ τα!

 

Πάντως μέσα σε 3 μήνες άνετα μπορείς να χάσεις 5-7 κιλά χωρίς να κάνεις υπερβολές!Δηλαδή και χωρίς κάποιο συμπλήρωμα άνετα θα τα χάσεις αρκεί να αποφύγεις τις πολλές "ατασθαλείες"! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για συμπλήρωμα διατροφής.

Καθώς σύντομα μπαίνω σε περίοδο γραμμωσης, ο σκοπός μου τους επόμενους 3 μήνες ή και συντομότερα είναι να χάσω 5-7 κιλά που πήρα τον χειμώνα.

Παράλληλα με το γυμναστήριο, θέλει σίγουρα καλή διατροφή.

Ωστόσο με ενδιαφέρει να αντικαταστησω αρκετά από τα 6 ημερήσια γεύματα που κάνω με κάποιο συμπλήρωμα για χάρη ευκολίας.

Προτάσεις; (ύψος 1.79, κιλά 79)

Προσωπικη αποψη κι ας πεσουν να με φανε οι αλλοι.Μεινε μακρια απο τα συμπληρωματα.Δεν θα σου πω οτι ειναι απαραιτητα κατι "κακο" αλλα πιστευω οτι σε ενα μεγαλο βαθμο αν ξεκινησεις θα επαναπαυτεις σε αυτα και θα μπει σε δευτερη μοιρα η διατροφη σου.Πολλα παιδια ξεκινησαν με μια απλη whey και συνεχισαν με κρεατινες κλπ χωρις καν να ελεγχουν τον κυκλο που πρεπει απαραιτητα να εφαρμοσεις χρησιμοποιωντας τα.Θα μου πεις φταιει το ιδιο το συμπληρωμα σε αυτο? Οχι.Αλλα για καποιον που δεν ασχολειται επαγγελματικα με τον αθλητισμο τα συμπληρωματα ειναι λιγο πολυ αχρηστα αν τρεφεσαι σωστα.Απο την αλλη για να δεις αποτελεσμα με αυτα πρεπει να ακολουθεις αυστηρο προγραμμα διατροφης και γυμναστικης (ξεχνα ακομα και το 1 πιθανο σαβουρωμα τη βδομαδα).

Τα συμπληρωματα ειναι αυτο που λεει η λεξη.Συμπληρωνουν μια διατροφη.Αν τρεφεσαι σωστα δεν τα χρειαζεσαι.Απο την αλλη ενα συμπληρωμα οπως η whey δεν μπορει να αντικαταστησει κανενα γευμα γιατι δεν περιεχει υδατανθρακες.Ειναι καθαρα για ξεκουραση των μυων μετα απο προπονηση.Δεν θα χασεις κιλα παιρνοντας συμπληρωμα.Ουτε θα βαλεις βεβαια.Απλα ειναι ασκοπο ξοδεμα χρηματων.Αν θες να χασεις απλα τροποποιησε το προγραμμα γυμναστικης σου και τη διατροφη σου.

Link to comment
Share on other sites

@zafos90

 

Το έχουμε ξαναπεί και είναι διαπιστωμένο.....συμπληρώματα χρειάζονται συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων ή κάποιος ΑΝ θα πάρει για κάποια περίοδο (π.χ. κάνα μήνα) θα το κάνει γιατί όντως θα υπάρχει λόγος!

 

Για παράδειγμα άνθρωποι που κάνουν πρωταθλητισμό σε κάποιο απαιτητικό άθλημα (διπλές καθημερινές προπονήσεις κ.α.) θα χρειαστεί για κάποια περίοδο συγκεκριμένα συμπληρώματα. Από πρωτεΐνες και αμινοξέα μέχρι σίδηρο κ.α.!Όλα αυτά ανάλογα το άθλημα ή και προβλήματα υγείας!

 

Όλοι οι υπόλοιποι άνετα καλύπτουν αυτά που χρειάζονται από μια σωστή (όχι υπερβολική) διατροφή.Με λίγα λόγια συμφωνώ μαζί σου ως ένα μεγάλο βαθμό.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

@zafos90

 

Το έχουμε ξαναπεί και είναι διαπιστωμένο.....συμπληρώματα χρειάζονται συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων ή κάποιος ΑΝ θα πάρει για κάποια περίοδο (π.χ. κάνα μήνα) θα το κάνει γιατί όντως θα υπάρχει λόγος!

 

Για παράδειγμα άνθρωποι που κάνουν πρωταθλητισμό σε κάποιο απαιτητικό άθλημα (διπλές καθημερινές προπονήσεις κ.α.) θα χρειαστεί για κάποια περίοδο συγκεκριμένα συμπληρώματα. Από πρωτεΐνες και αμινοξέα μέχρι σίδηρο κ.α.!Όλα αυτά ανάλογα το άθλημα ή και προβλήματα υγείας!

 

Όλοι οι υπόλοιποι άνετα καλύπτουν αυτά που χρειάζονται από μια σωστή (όχι υπερβολική) διατροφή.Με λίγα λόγια συμφωνώ μαζί σου ως ένα μεγάλο βαθμό.

Δε λεω κατι διαφορετικο φιλε μου..

Οσοι ασχολουνται σοβαρα με τον αθλητισμο χρειαζονται συμπληρωματα γιατι φερνουν τον οργανισμο τους στα ορια του.Για εμας τους υπολοιπους που πηγαινουμε 3-5 φορες τη βδομαδα γυμναστηριο τα συμπληρωματα δεν εχουν κατι να προσφερουν αν τρεφομαστε σωστα.Το θεμα ειναι να μην μπεις στο τρυπακι γιατι παντα θα βρεις κατι που "χρειαζεσαι".Να παρω μια πρωτεινη μετα να παρω και μια πολυβιταμινη και λιπαρα οξεα και δεξτροζη και και και.Δεν υπαρχει κανενας λογος.Καλη διατροφη και ενα καλο προγραμμα γυμναστικης.

Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι όλα όσα λέτε και τα θεωρώ σωστά.

Αλλά ο λόγος που θέλω για μερικούς μήνες να βάλω ένα συμπλήρωμα στην διατροφή είναι γιατί δεν προλαβαίνω ή δεν μπορώ να κάνω ακριβώς την διατροφή που θα ήθελα. Έτσι ακριβώς, ψάχνω να "συμπληρώσω" με κάτι έξτρα.

Όσον αφορά το γυμναστήριο, εννοείται αυξάνεται η αερόβια άσκηση και προσαρμοζεται ανάλογα το πρόγραμμα ασκήσεων.

Αυτό που θέλω περισσότερο σαν πρόταση από εσάς είναι το να μου αναφέρετε συγκεκριμενες μάρκες πρωτεϊνών για την χρήση που θέλω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι όλα όσα λέτε και τα θεωρώ σωστά.

Αλλά ο λόγος που θέλω για μερικούς μήνες να βάλω ένα συμπλήρωμα στην διατροφή είναι γιατί δεν προλαβαίνω ή δεν μπορώ να κάνω ακριβώς την διατροφή που θα ήθελα. Έτσι ακριβώς, ψάχνω να "συμπληρώσω" με κάτι έξτρα.

Όσον αφορά το γυμναστήριο, εννοείται αυξάνεται η αερόβια άσκηση και προσαρμοζεται ανάλογα το πρόγραμμα ασκήσεων.

Αυτό που θέλω περισσότερο σαν πρόταση από εσάς είναι το να μου αναφέρετε συγκεκριμενες μάρκες πρωτεϊνών για την χρήση που θέλω.

Για Whey η Gold Standard της ON είναι ισως η καλυτερη.Για πρωτεινη πολλων πηγων η Pro Complex της ON είναι αρκετα καλη αλλα πανακριβη.Για πιο οικονομικη δες την Matrix της Syntrax.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , απο τα λιγα που ξερω, δεν υπαρχει λογος να τρως μπαρα δημητριακων ποτε. Ουτε πριν, ουτε μετα. Δεν προσφερουν κατι περα απο ζαχαρη.

Προτιμησε φυσικες τροφες. Κουακερ, ξηρους καρπους, μελι, φρουτα φρεσκα ήαποξηραμενα. Γιατι να φας κατι τυποποιημενο?

 

Απεφυγε ολες τις μπαρες δημητριακων του εμποριου.Όπως και τις μπαρες πρωτεινης.Προτιμησε βρωμη,μελι,ξηρους καρπους ωμους αναλατους.Αν θες να φας πολυ γλυκο φαε τουλαχιστον αυτο που πραγματικα γουσταρεις και μετα καψτο στην αεροβια:p

Εγω τουλαχιστον αυτο κανω!

Επισης μετα το γυμναστηριο προτιμησε απαχο σοκολατουχο γαλα χωρις ζαχαρη.Καλη αναλογια πρωτεινων και ποιοτικων υδατανθρακων:)

Αυτα μου ειπε η φιλη μου αυτα ακολουθησα....Σαν γνωστης που ειναι...Τωρα τι να πω....:p

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη ενα συμπληρωμα οπως η whey δεν μπορει να αντικαταστησει κανενα γευμα γιατι δεν περιεχει υδατανθρακες.Ειναι καθαρα για ξεκουραση των μυων μετα απο προπονηση.

 

τι εννοεις?Ακουγεται ενδιαφερον και δεν μπορω να το καταλαβω :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτα μου ειπε η φιλη μου αυτα ακολουθησα....Σαν γνωστης που ειναι...Τωρα τι να πω....:p

Απλά, μου κάνει εντύπωση που στα είπε διαιτολόγος αυτά τα πράγματα.

Αν θέλεις, κάνε της μια κουβέντα, να δεις τι θα σου πει. Μήπως και εμείς κάνουμε κάποιο λάθος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι όλα όσα λέτε και τα θεωρώ σωστά.

Αλλά ο λόγος που θέλω για μερικούς μήνες να βάλω ένα συμπλήρωμα στην διατροφή είναι γιατί δεν προλαβαίνω ή δεν μπορώ να κάνω ακριβώς την διατροφή που θα ήθελα. Έτσι ακριβώς, ψάχνω να "συμπληρώσω" με κάτι έξτρα.

Όσον αφορά το γυμναστήριο, εννοείται αυξάνεται η αερόβια άσκηση και προσαρμοζεται ανάλογα το πρόγραμμα ασκήσεων.

Αυτό που θέλω περισσότερο σαν πρόταση από εσάς είναι το να μου αναφέρετε συγκεκριμενες μάρκες πρωτεϊνών για την χρήση που θέλω.

 

Αν και δεν συμφωνώ όπως είπα και πριν θα σου προτείνω κάποιες απλά για να μην σε πιάσουν κορόιδο και σου πουλήσουν ότι να'ναι!

 

Κι εγώ θα σου πρότεινα την Gold Standard της ΟΝ!Συνδυάζει καλή ποιότητα και φυσιολογική τιμή και ταυτόχρονα είναι χρόνια δοκιμασμένη από πάρα πολλούς αθλητές και όχι μόνο!Τις παρακάτω απλά τις αναφέρω αλλά για την χρήση που την θες είναι too much χωρίς σημαντική διαφορά!

 

Υπάρχει και η καινούρια Platinum, η οποία έχει ελάχιστα μικρότερη ποσότητα καθαρής πρωτεΐνης από την Gold, αλλά έχει ταχύτερο ρυθμό απορρόφησης από τον οργανισμό και καθόλου ζάχαρη και υδατάνθρακες!Αλλά είναι πιο ακριβή!

 

Επίσης μπορώ να σου προτείνω την QNT Metapure Zero Carb (μέχρι τώρα απ'ότι έχω δει έχει το μεγαλύτερο ποσοστό καθαρής πρωτεΐνης ανά 100γρ) και την Whey της Lamberts!Όμως και οι δύο είναι πολύ ακριβές και δεν αξίζουν γι'αυτό που το θες!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...