Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Offtopic

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί π.χ. από το τελευταίο μήνυμά μου φαίνονται μόνο οι 2 πρώτες σειρές και αφού πατήσω το κουμπί για τροποποίηση μόνο τότε εμφανίζεται ξανά ολόκληρο; :wacko::confused:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@runner συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Οι 1500 και 1000 θερμίδες είναι λάθος... Κάτι άλλο μάλλον υπολόγισαν δεν μπορεί.

Και φυσικά δεν νοείται όπως πολύ σωστά ανέφερες (και εγώ σε προηγούμενο ποστ) , οι υδατάνθρακες να είναι λιγότεροι από τις πρωτεΐνες.

 

Μηπως ο φιλος κατι δεν καταλαβε και ειναι 1500 θερμιδες ΠΑΝΩ απο αυτες που καιει? (δηλ. συνολικα 2500 ας πουμε?) εμενα μονο το πρωινο μου ειναι σχεδον 500 θερμιδες...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι να μην κατάλαβα φίλε;

Χτες μίλησα με τον γυμναστη, τα σημείωσε ο ίδιος και τα συζητήσαμε και πόση ώρα.

Ούτε έχω αρχίσει να ξεχνάω λόγω ηλικίας ούτε χαζός είμαι.

Από την άλλη στο μιλητο μου λέτε κάποιοι για διατροφες 2000-2500 θερμίδες, ενώ μιλάμε για γραμμωση και απώλεια βάρους.

Εμένα μου φαίνεται ότι εσείς μπερδεύεστε.

Που να ζητούσα πρόταση για όγκο. Θα προτείνατε 4000 θερμιδες ημερησίως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο φιλος κατι δεν καταλαβε και ειναι 1500 θερμιδες ΠΑΝΩ απο αυτες που καιει? (δηλ. συνολικα 2500 ας πουμε?) εμενα μονο το πρωινο μου ειναι σχεδον 500 θερμιδες...

 

Το πρωινό σου Γιάννη καλά κάνει και είναι 500 θερμίδες..... Είναι απόλυτα φυσιολογικό.

 

 

 

 

 

Τι να μην κατάλαβα φίλε;

Χτες μίλησα με τον γυμναστη, τα σημείωσε ο ίδιος και τα συζητήσαμε και πόση ώρα.

Ούτε έχω αρχίσει να ξεχνάω λόγω ηλικίας ούτε χαζός είμαι.

Από την άλλη στο μιλητο μου λέτε κάποιοι για διατροφες 2000-2500 θερμίδες, ενώ μιλάμε για γραμμωση και απώλεια βάρους.

Εμένα μου φαίνεται ότι εσείς μπερδεύεστε.

Που να ζητούσα πρόταση για όγκο. Θα προτείνατε 4000 θερμιδες ημερησίως.

 

Όπως είπα προς αποφυγή παρεξηγήσεων εμείς απλά τις σκέψεις μας εκφράζουμε. Εσύ εννοείται πως ακολουθείς τις οδηγίες του γυμναστή.

 

Απλά αν μπορέσεις κάποια στιγμή συμβουλέψου και ένα διατροφολογο με ειδικότητα στην αθλητική διατροφή. Μπορεί να σε γλυτώσει από πολλά ατοπηματα.

 

Offtopic

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί π.χ. από το τελευταίο μήνυμά μου φαίνονται μόνο οι 2 πρώτες σειρές και αφού πατήσω το κουμπί για τροποποίηση μόνο τότε εμφανίζεται ξανά ολόκληρο; :wacko::confused:

 

Μια χαρά φαίνεται το μήνυμα σου!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Τι να μην κατάλαβα φίλε;

Χτες μίλησα με τον γυμναστη, τα σημείωσε ο ίδιος και τα συζητήσαμε και πόση ώρα.

Ούτε έχω αρχίσει να ξεχνάω λόγω ηλικίας ούτε χαζός είμαι.

Από την άλλη στο μιλητο μου λέτε κάποιοι για διατροφες 2000-2500 θερμίδες, ενώ μιλάμε για γραμμωση και απώλεια βάρους.

Εμένα μου φαίνεται ότι εσείς μπερδεύεστε.

Που να ζητούσα πρόταση για όγκο. Θα προτείνατε 4000 θερμιδες ημερησίως.

Αλλο απωλεια βαρους αλλο ασιτια.Μπορεις εσυ να τρως 3 γευματα τη μερα που συνολο να ειναι 1000-1500 θερμιδες? Πως? Τι τρως νεροβραστα οσπρια? Το οτι ειναι γυμναστης ο ανθρωπος δεν μου λεει κατι.Συμβουλεψου διατροφολογο.Με 1000 θερμιδες τη μερα κινδυνευεις να αποκτησεις διατροφικες διαταραχες.Μονο το συμπληρωμα που παιρνεις 2-3 φορες τη μερα αν υποθεσουμε οτι το παιρνεις με νερο(που κανονικα μονο μετα τη προπονηση πρεπει με νερο και τις αλλες φορες με γαλα) εχει καμια 120+ θερμιδες.Να μη βαλω ποσο παει αν το παιρνεις με γαλα.Δηλαδη σου μενουν καμια 700 θερμιδες απο στερεα τροφη.Με το ζορι ενα γευμα.Επισης 180 γρ πρωτεινης ειναι υπερβολικα με τοσο φτωχη σε θερμιδες διατροφη.Τα νεφρα σου θα δουλευουν υπερωριες.Οι 2000 θερμιδες ειναι το ελαχιστο που θα επρεπε να καταναλωνεις.Ρωτα και στο φορουμ που σου ειπα.Δε χανεις τιποτα για μια δευτερη γνωμη.Μιλαμε για την υγεια σου.

Link to comment
Share on other sites

junglist κατ αρχήν μη νομίζεις ότι στην πέφτουμε όλοι, απλά είναι πράγματι λίγες οι 1000 θερμίδες ρε φίλε ότι και να θες να κάνεις.

Πόσες φορές τη βδομάδα σου χει βάλει αερόβιο?

Και επίσης για όγκο που το κράζεις οι 4000 θερμίδες δεν είναι κανα τρελός αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

junglist κατ αρχήν μη νομίζεις ότι στην πέφτουμε όλοι, απλά είναι πράγματι λίγες οι 1000 θερμίδες ρε φίλε ότι και να θες να κάνεις.

Πόσες φορές τη βδομάδα σου χει βάλει αερόβιο?

Και επίσης για όγκο που το κράζεις οι 4000 θερμίδες δεν είναι κανα τρελός αριθμός.

 

Ελα ντε. Αν περιμενεις ογκο με 4000 θερμιδες....θα περιμενεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλλο απωλεια βαρους αλλο ασιτια.Μπορεις εσυ να τρως 3 γευματα τη μερα που συνολο να ειναι 1000-1500 θερμιδες? Πως? Τι τρως νεροβραστα οσπρια? Το οτι ειναι γυμναστης ο ανθρωπος δεν μου λεει κατι.Συμβουλεψου διατροφολογο.Με 1000 θερμιδες τη μερα κινδυνευεις να αποκτησεις διατροφικες διαταραχες.Μονο το συμπληρωμα που παιρνεις 2-3 φορες τη μερα αν υποθεσουμε οτι το παιρνεις με νερο(που κανονικα μονο μετα τη προπονηση πρεπει με νερο και τις αλλες φορες με γαλα) εχει καμια 120+ θερμιδες.Να μη βαλω ποσο παει αν το παιρνεις με γαλα.Δηλαδη σου μενουν καμια 700 θερμιδες απο στερεα τροφη.Με το ζορι ενα γευμα.Επισης 180 γρ πρωτεινης ειναι υπερβολικα με τοσο φτωχη σε θερμιδες διατροφη.Τα νεφρα σου θα δουλευουν υπερωριες.Οι 2000 θερμιδες ειναι το ελαχιστο που θα επρεπε να καταναλωνεις.Ρωτα και στο φορουμ που σου ειπα.Δε χανεις τιποτα για μια δευτερη γνωμη.Μιλαμε για την υγεια σου.

 

Του έχω στείλει του φίλου PM για να συνεννοηθούμε καλύτερα γιατί ούτε εγώ συμφωνώ με αυτά που λέει(πιο πολύ συμφωνώ με αυτά που λες εσύ)! :)

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα.....μην λέτε κάποιοι την φράση "το ότι είναι γυμναστής ο άνθρωπος δεν μου λέει κάτι"!Το ίδιο έχω ακούσει και για άλλες ειδικότητες!Ακόμα και για γιατρούς!Επειδή κάποιοι ΔΕΝ είναι σωστοί επαγγελματίες δεν σημαίνει ότι τους τσουβαλιάζουμε όλους μαζί! ;)

 

Όπως βέβαια (επειδή όπως γράφεις μιλάμε για την υγεία του) μην περιμένετε για τέτοια θέματα να εμπιστεύεστε τυφλά τα forum!Ναι....κάποια συμβουλή να το δεχτώ αλλά....μέχρι εκεί!

 

Όσον αφορά τον.....τομέα μου.....δυστυχώς πολλοί "το παίζουν γυμναστές" ενώ δεν είναι!Υπάρχουν 4 κατηγορίες τα οποία μπορεί να ισχύουν και σε άλλα επαγγέλματα:

1.Εμπειρικοί...που επειδή έκαναν για τον εαυτό τους γυμναστήριο εφαρμόζουν τα ίδια σε άλλους και ταυτόχρονα νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα.

2.Κάποιοι που με μερικά σεμινάρια σε ιδιωτικές σχολές νομίζουν ότι έμαθαν τα πάντα και το παίζουν personal trainers,διατροφολόγοι κ.α.

3.Γυμναστές που όμως ΔΕΝ έχουν ειδικότητα π.χ. πάνω στα βάρη και στην διατροφή και δυστυχώς ΔΕΝ ενδιαφέρονται να εμπλουτίσουν περισσότερο τις γνώσεις τους. Αλλά βέβαια υπάρχουν και αυτοί που ενδιαφέρονται να μάθουν κάποια πράγματα!

4.Γυμναστές που έχουν ειδικότητα πάνω στα βάρη,διατροφή κ.α. αλλά επίσης ψάχνονται και εμπλουτίζουν συνεχώς τις γνώσεις τους γιατί όπως είναι γνωστό τα δεδομένα μέσα στα χρόνια μπορεί να αλλάξουν για κάποια θέματα.....!Δεν είναι τυχαίο που οι έρευνες είναι ασταμάτητες!

 

EDIT @QQTilt: Ε εντάξει....κάναμε ένα λάθος....!!! :) :p:lol:

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Του έχω στείλει του φίλου PM για να συνεννοηθούμε καλύτερα γιατί ούτε εγώ συμφωνώ με αυτά που λέει(πιο πολύ συμφωνώ με αυτά που λες εσύ)! :)

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα.....μην λέτε κάποιοι την φράση "το ότι είναι γυμναστής ο άνθρωπος δεν μου λέει κάτι"!Το ίδιο έχω ακούσει και για άλλες ειδικότητες!Ακόμα και για γιατρούς!Επειδή κάποιοι ΔΕΝ είναι σωστοί επαγγελματίες δεν σημαίνει ότι τους τσουβαλιάζουμε όλους μαζί! ;)

 

Όπως βέβαια (επειδή όπως γράφεις μιλάμε για την υγεία του) μην περιμένετε για τέτοια θέματα να εμπιστεύεστε τυφλά τα forum!Ναι....κάποια συμβουλή να το δεχτώ αλλά....μέχρι εκεί!

 

Όσον αφορά τον.....τομέα μου.....δυστυχώς πολλοί "το παίζουν γυμναστές" ενώ δεν είναι!Υπάρχουν 4 κατηγορίες τα οποία μπορεί να ισχύουν και σε άλλα επαγγέλματα:

1.Εμπειρικοί...που επειδή έκαναν για τον εαυτό τους γυμναστήριο εφαρμόζουν τα ίδια σε άλλους και ταυτόχρονα νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα.

2.Κάποιοι που με μερικά σεμινάρια σε ιδιωτικές σχολές νομίζουν ότι έμαθαν τα πάντα και το παίζουν personal trainers,διατροφολόγοι κ.α.

3.Γυμναστές που όμως ΔΕΝ έχουν ειδικότητα π.χ. πάνω στα βάρη και στην διατροφή και δυστυχώς ΔΕΝ ενδιαφέρονται να εμπλουτίσουν περισσότερο τις γνώσεις τους. Αλλά βέβαια υπάρχουν και αυτοί που ενδιαφέρονται να μάθουν κάποια πράγματα!

4.Γυμναστές που έχουν ειδικότητα πάνω στα βάρη,διατροφή κ.α. αλλά επίσης ψάχνονται και εμπλουτίζουν συνεχώς τις γνώσεις τους γιατί όπως είναι γνωστό τα δεδομένα μέσα στα χρόνια μπορεί να αλλάξουν για κάποια θέματα.....!Δεν είναι τυχαίο που οι έρευνες είναι ασταμάτητες!

 

EDIT @QQTilt: Ε εντάξει....κάναμε ένα λάθος....!!! :) :p:lol:

Φιλε μου δεν εννοουσα κατι προσβλητικο για το επαγγελμα σου.Αυτο που εννοω ειναι οτι δεν γινεται να εμπιστευεσαι τον καθε γυμναστη ενος γυμναστηριου για τη διατροφη σου απλα και μονο επειδη δουλευει εκει! Οπως λες και εσυ υπαρχουν πολλοι ασχετοι στο χωρο που δεν εχουν ιδεα απο διατροφη.Γι αυτο ειπα οτι θα ηταν καλυτερα να συμβουλευτει εναν διατροφολογο που ειναι πιο αρμοδιος.Ε μα οταν ακουω οτι "γυμναστης" λεει στο παιδι να καταναλωνει 1000-1500 θερμιδες που ακομα και μια κοπελα περισσοτερες καταναλωνει τι να πω! Προφανως και δεν ειναι ολοι ετσι αλιμονο.Εδω ειμαστε για να πουμε τη γνωμη μας φυσικα και οχι να παροτρυνουμε ατομα να κανουν αυτο που λεμε κατα γραμμα.Απλα οπως εσυ,εγω και οι υπολοιποι θεσαμε μια αμφισβητηση για την εγκυροτητα των οσων ειπε ο γυμναστης στο παληκαρι γιατι απλα δεν στεκουν.Προφανως και δεν ειμαστε αρμοδιοι για να του πουμε τι θα κανει.Αλλα μιας και ρωταει απανταμε με βαση την μικρη(για μενα) ή τη μεγαλη γνωση που εχουμε πανω στο θεμα:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν εννοουσα κατι προσβλητικο για το επαγγελμα σου.Αυτο που εννοω ειναι οτι δεν γινεται να εμπιστευεσαι τον καθε γυμναστη ενος γυμναστηριου για τη διατροφη σου απλα και μονο επειδη δουλευει εκει! Οπως λες και εσυ υπαρχουν πολλοι ασχετοι στο χωρο που δεν εχουν ιδεα απο διατροφη.Γι αυτο ειπα οτι θα ηταν καλυτερα να συμβουλευτει εναν διατροφολογο που ειναι πιο αρμοδιος.Ε μα οταν ακουω οτι "γυμναστης" λεει στο παιδι να καταναλωνει 1000-1500 θερμιδες που ακομα και μια κοπελα περισσοτερες καταναλωνει τι να πω! Προφανως και δεν ειναι ολοι ετσι αλιμονο.Εδω ειμαστε για να πουμε τη γνωμη μας φυσικα και οχι να παροτρυνουμε ατομα να κανουν αυτο που λεμε κατα γραμμα.Απλα οπως εσυ,εγω και οι υπολοιποι θεσαμε μια αμφισβητηση για την εγκυροτητα των οσων ειπε ο γυμναστης στο παληκαρι γιατι απλα δεν στεκουν.Προφανως και δεν ειμαστε αρμοδιοι για να του πουμε τι θα κανει.Αλλα μιας και ρωταει απανταμε με βαση την μικρη(για μενα) ή τη μεγαλη γνωση που εχουμε πανω στο θεμα:)

 

καλυτερα να συμβουλευτει εναν διατροφολογο που ειναι πιο αρμοδιος με βαθμο πτυχιου 10 αριστα!

 

Να τα λεμε και αυτα ρε παιδια, τι να μας πει ο διατροφολογος η ο γυμναστης του τεφαα με βαθμο πτυχιου 6?.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να συμβουλευτει εναν διατροφολογο που ειναι πιο αρμοδιος με βαθμο πτυχιου 10 αριστα!

 

Να τα λεμε και αυτα ρε παιδια, τι να μας πει ο διατροφολογος η ο γυμναστης του τεφαα με βαθμο πτυχιου 6?.... :lol:

Αυτο καταλαβες απο οτι εγραψα? Πρωτα σκεφτομαστε μετα γραφουμε:)

Link to comment
Share on other sites

την απαντηση μου (αν και την εμπευστικα απο σενα) δεν ηταν για σενα, και ειχε και μια δοση πλακιτσας!;)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν εννοουσα κατι προσβλητικο για το επαγγελμα σου.Αυτο που εννοω ειναι οτι δεν γινεται να εμπιστευεσαι τον καθε γυμναστη ενος γυμναστηριου για τη διατροφη σου απλα και μονο επειδη δουλευει εκει! Οπως λες και εσυ υπαρχουν πολλοι ασχετοι στο χωρο που δεν εχουν ιδεα απο διατροφη.Γι αυτο ειπα οτι θα ηταν καλυτερα να συμβουλευτει εναν διατροφολογο που ειναι πιο αρμοδιος.Ε μα οταν ακουω οτι "γυμναστης" λεει στο παιδι να καταναλωνει 1000-1500 θερμιδες που ακομα και μια κοπελα περισσοτερες καταναλωνει τι να πω! Προφανως και δεν ειναι ολοι ετσι αλιμονο.Εδω ειμαστε για να πουμε τη γνωμη μας φυσικα και οχι να παροτρυνουμε ατομα να κανουν αυτο που λεμε κατα γραμμα.Απλα οπως εσυ,εγω και οι υπολοιποι θεσαμε μια αμφισβητηση για την εγκυροτητα των οσων ειπε ο γυμναστης στο παληκαρι γιατι απλα δεν στεκουν.Προφανως και δεν ειμαστε αρμοδιοι για να του πουμε τι θα κανει.Αλλα μιας και ρωταει απανταμε με βαση την μικρη(για μενα) ή τη μεγαλη γνωση που εχουμε πανω στο θεμα:)

 

Όχι φίλε μου!Δεν είπα ότι προσβλήθηκα!Καμιά σχέση! :)

 

Απλά σε πολλά forum αλλά και έξω γενικά, για πολλά θέματα όλοι ξέρουν τα πάντα!Χαρακτηριστικό του Νεοέλληνα!Όλοι είναι γιατροί, όλοι είναι προπονητές, όλοι είναι διατροφολόγοι κ.α.!!! :wacko: Ελπίζω να καταλαβαίνεις τον συλλογισμό μου.;) Κι εγώ πάντοτε παροτρύνω τους πάντες να μιλάνε με τους "αρμόδιους" σε κάθε θέμα και αν βλέπουν ότι κάτι δεν πάει καλά καλό είναι να παίρνουν μια δεύτερη αλλά και τρίτη γνώμη..........ειδικότερα σε θέματα υγείας! ;)

 

καλυτερα να συμβουλευτει εναν διατροφολογο που ειναι πιο αρμοδιος με βαθμο πτυχιου 10 αριστα!

 

Να τα λεμε και αυτα ρε παιδια, τι να μας πει ο διατροφολογος η ο γυμναστης του τεφαα με βαθμο πτυχιου 6?.... :lol:

 

Δεν μίλησα ούτε για βαθμό ούτε για τίποτα τέτοιο!Το ανέλυσα και όποιος κατάλαβε κατάλαβε!:!:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οκ παίδες, μετά από περισσότερο ψάξιμο και από άλλες πηγές έχω ανεβάσει το νούμερο στην κλίμακα 1500-2000 θερμίδες, ανεξάρτητα από μέρες ή μη προπόνησης.

Ευχαριστώ για την προειδοποιηση γιατί έτσι άρχισα να το κοιτάω πιο πολύ.

Θα δούμε τώρα στην πράξη αν θα υπάρχει αποτέλεσμα με τα νέα δεδομένα. :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα διατροφης σου ειναι υποθερμιδικο και με πολυ πρωτεινη σε σχεση με τα υπολοιπα.Ειναι πολυ λιγες 1500 θερμιδες.Αν παιρνεις 120-150 γρ πρωτεινη την ημερα και παιρνεις και 3 φορες τη μερα συμπληρωμα θα δημιουργησεις προβλημα στον οργανισμο σου.Δεν ξερω αν συμβουλευτηκες καποιον για να το φτιαξεις αλλα ειναι σιγουρα προβληματικο.Αναλογα με τα κιλα σου ισως θα πρεπει να μειωσεις λιγο την πρωτεινη που λαμβανεις.Κατα κανονα 1.5 γρ πρωτεινης ανα κιλο σωματικης μαζας ειναι αρκετο.Αλλοι παιρνουν και 200 γρ τη μερα αλλα δε κατεβαινεις και σε αγωνες!Υπερβολες δεν χρειαζονται.Εννοειται οτι παντα οι υδατανθρακες πρεπει να ειναι πολυ περισσοτεροι απο την πρωτεινη.Εδω δεν ειναι ακριβως το καταλληλο φορουμ γιατι δεν ειμαστε και ειδικοι.Καλυτερα ρωτα εδω http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=16

 

Καλη συνεχεια

 

To αυτό.Ο οργανισμός χρειάζεται παραπάνω απο 1400 θερμίδες αλλιώς θεωρεί ότι βρίσκεται σε danger mode και αρχίζει και φυλάει στις αποθήκες του το πιο "αργό" καύσιμο:το λίπος.Δλδ αρχίζει και σε λιπώνει,οπότε αντί να πετύχεις γράμμωση αρχίζεις και χαλάς το σώμα σου,γιατί απλά έχεις χαλάσει το μεταβολισμό σου.

 

Ανάλογα με την άσκηση που κάνεις απο 1.5 έως 2.2 gr σωματικού βάρους πρωτεΐνη συνιστάται.

 

Αριθμός θερμίδων στις ημέρες που κάνω προπόνηση : max 1500

 

Αριθμός θερμίδων στις ημέρες που δεν κάνω προπόνηση : max 1000

 

Υδατάνθρακες : όσο μπορώ λιγότερους

 

Σε ποιο γυμναστήριο πας;ο παλίκαρος που στο είπε αυτό είναι ΑΣΤΕΙΟΣ ειλικρινά.Και "επικίνδυνος".Μιλάμε για πλήρη ανισορροπία τροφών απο 1400 και κάτω σε άνθρωπο που δεν αθλήται. Εσύ δε θες δίαιτα αλλά διατροφή.Έχει γιγάντια διαφορά.

 

Επίσης αν θες να κατέβεις για bb γίνεται διατροφή με 50-30-20(πρωτεΐνη-υδ/κας-λιπαρά).Αν όμως θες απλά ένα καλό και καλλίγραμμο σώμα επέτρεψέ μου να σου πω ότι είναι υπερβολή το παραπάνω και το ακολουθούν μόνο προχωρημένε αθλητές...σε κάθε στάδιο προχωρημένοι.

 

Δε χρειάζεται να πιστέψεις εμένα.Αυτό που λέω μπορείς να το ψάξεις στο google.Δε ξέρω πόσα κιλά είσαι ούτε ηλικία ούτε ύψος αλλά δε χρειάζεται υπερβολές για γράμμωση.Υπομονή θέλει.Κανείς δεν έγινε σε 2 μήνες 6/8packίστας(εκτός και αν δεν ήταν natural).

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο γυμναστής έδωσε ένα πολύ αυστηρό πρόγραμμα για να δω το συντομότερο μείωση σε κιλά, αλλά όπως ανέφερα και πριν θα παίξω με πιο νορμάλ διατροφή όπως μου πρότειναν και τα παιδιά από εδώ.

Θα παίξω γύρω στις 2000 θερμίδες και γύρω στα 160-180γρ πρωτεινη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο γυμναστής έδωσε ένα πολύ αυστηρό πρόγραμμα για να δω το συντομότερο μείωση σε κιλά, αλλά όπως ανέφερα και πριν θα παίξω με πιο νορμάλ διατροφή όπως μου πρότειναν και τα παιδιά από εδώ.

Θα παίξω γύρω στις 2000 θερμίδες και γύρω στα 160-180γρ πρωτεινη.

 

Το πρόβλημα είναι ότι με αυτό που σου έδωσε να είσαι σίγουρος ότι ΔΕΝ θα είχες σύντομα θετικά αποτελέσματα αλλά μόνο αρνητικά!Ειδικά αν το κράταγες για καιρό!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά βασικά θα πρέπει να σκέφτεστε τα σύντομα αποτελέσματα... Είναι αδύνατων να έχετε σύντομα αποτελέσματα τόσο καλά όσο τα περιμένετε.

Εγώ το μόνο που θα πω είναι ότι θα πρέπει να προετοιμάζεστε όλο το χρόνο για να έχετε ένα ωραίο look!

Και πάλι μην το περιμένετε το sexy look με φέτες κοιλιακούς όμορφους δικέφαλος και τριγωνη πλάτη με κάνα χρόνο αλλά με ΧΡΟΝΙΑ! :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα συμβουλή γιατί βλέπω πολύ κόσμο να κουράζει τον εγκέφαλο του με το να σκέφτεται άσκοπα..

 

Διατροφή = Μην τρελένεστε....

Για γράμμωση κόβεται υδατάνθρακες όσο μπορείτε και τρώτε κρεας, ψαρι, κοτοπουλο, αυγα, γιαουρτια, cottage

Για όγκο.. Τα ίδια και από υδατάνθρακες ΜΟΝΟ βρώμη, basmati ρυζι, καστανό ρύζι και πατάτα βραστή! Ξεχάστε οτιδήποτε άλλο.

Με την σαβούρα δεν παίρνετε όγκο άλλα σαμπρέλα!!

1 κιλό μόνο αν πάρετε ΜΥΙΚΟ θα φαίνεστε απίστευτα καλύτεροι!

10 κιλά σαβούρας θα φαίνεστε σαν πατάτες!!

 

Προπονήσεις

Αφήστε τις σουπερ ασκήσεις που μου ψάχνεστε στο γυμναστήριο πως πιάνει καλύτερα η μια άσκηση πως η άλλη και πως θα γεμίσετε το τάδε μυ πιο πάνω πιο κάτω πιο αριστερα και πιο δεξιά.

ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.

Θέλετε να γραμμώσετε?? Διάδρομο με ανηφόρα στο 5-6 και ταχύτητα 5-6 δηλαδή γρήγορο περπάτημα για μισή ώρα συν αλλά κάθε μέρα ή σχεδόν τουλάχιστον!

 

Συμπληρώματα

Τρέλα σας πιάνει με το τι ακούσατε να παίρνει ο ένας και ο άλλος και παράλλος..

Πρωτείνη

Για όγκο και για γράμμωση μια είναι η πρωτείνη.... ΚΑΘΑΡΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ... Η βρώμικη έχει ζάχαρη για υδατάνθρακα... Απο υδατανθρακα πιο πάνω γράφω ποιούς πρέπει να παίρνετε!!

Καθαρή λοιπόν και φτηνή απλά.. Μην μου τρελένεστε με την μάρκα που πήρε ο φίλος σας.. Όλες την ίδια δουλειά κανουν. Μάθετε να διαβάζετε συστατικά και όχι μάρκες!

 

Κρεατίνη

Άφοβο συμπλήρωμα οικονομικό που θα σας βοηθήσει να πάρετε όγκο..

Αν θέλετε να σας δώσει εντελώς καθαρό μυικό όγκο χωρίς νερά τότε θα πάρετε υδροχλωρική κρεατίνη ή κρεαλκαλική.

Η κλασσική φτηνή μονουδρική κρατάει νερά και δεν κάνει για αυτήν την περιόδο. Γενικά δεν κάνει γιατι δεν αποροφιέται.

 

Προεξασκητικό - Νιτρικό

Κουρασμένοι από την καθημερινότητα? Ε αυτό θα σας ξυπνήσει και θα έχετε όρεξη και δύναμη στην προπόνηση σας.

 

Λιποδιαλύτες

Είναι η εποχή που όλοι θέλουν από ένα λιποδιαλύτη.. Και καλά κάνετε βασικά! Απλά προσπαθήστε να βρείτε κάποια έκδοση που να είναι με λίγο δυνατά συστατικά ώστε να σας κάνει πραγματική δουλειά.

1 κουτάκι = 1 μήνας και σας το λέω εξαρχής να μην περιμένετε να φτάσετε στο αποτελέσμα που έχετε στο μυαλό σας με μόνο ένα μήνα!

Πιστεύω με 2 μήνες από κάποιο καλό λιποδιαλύτη να σας κάνει να είστε χαμογελαστοί στην παραλία με το αποτέλεσμα. ΦΥΣΙΚΑ σε συνδιασμό με διατροφή χωρίς πολυ πολυ υδατανθρακα και με αρκετό περπάτημα-τρέξιμο!

 

By the way έχω δει αρκετά όμορφες αλλαγές που φεύγουν πολλά κιλάκια χωρίς καν γυμναστήριο μόνο με τρέξιμο και λιποδιαλύτη!!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται βέβαια και ποιος είναι ο στόχος. Αν είναι απλά ένα γυμναμσενο κορμί και για ηλικίες μάλλον 17 25(που μάλλον είναι οι περισσότεροι που ρωτάνε) τότε ναι οκ... Δεν χρειάζονται και πολλά πολλά.....

Καλό είναι όσοι ρωτάνε για να παίρνουν ολοκληρωμένη απάντηση να γράφουν ηλικία, ύψος, βάρος, στόχος...

 

Sent from my zte V970

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τρέξιμο και χημεία ίσως και να χάσεις. Αλλά μόνο αν τρέχεις 1 ώρα την ημέρα και είσαι ήδη αρκετά πιο πάνω από τα κανονικά σου κιλά, οπότε υπάρχει περιθώριο να χάσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...