Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Χωρις να ειμαι κανενας ειδικος, νομιζω οτι οι υδατανθρακες θα πρεπει να ειναι σαφως περισσοτεροι απο οτιδηποτε αλλο στη διατροφη.

 

Έχεις υπόψη όμως ότι μιλάμε για πρόγραμμα γραμμωσης και όχι όγκου;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις υπόψη όμως ότι μιλάμε για πρόγραμμα γραμμωσης και όχι όγκου;

Το προγραμμα διατροφης σου ειναι υποθερμιδικο και με πολυ πρωτεινη σε σχεση με τα υπολοιπα.Ειναι πολυ λιγες 1500 θερμιδες.Αν παιρνεις 120-150 γρ πρωτεινη την ημερα και παιρνεις και 3 φορες τη μερα συμπληρωμα θα δημιουργησεις προβλημα στον οργανισμο σου.Δεν ξερω αν συμβουλευτηκες καποιον για να το φτιαξεις αλλα ειναι σιγουρα προβληματικο.Αναλογα με τα κιλα σου ισως θα πρεπει να μειωσεις λιγο την πρωτεινη που λαμβανεις.Κατα κανονα 1.5 γρ πρωτεινης ανα κιλο σωματικης μαζας ειναι αρκετο.Αλλοι παιρνουν και 200 γρ τη μερα αλλα δε κατεβαινεις και σε αγωνες!Υπερβολες δεν χρειαζονται.Εννοειται οτι παντα οι υδατανθρακες πρεπει να ειναι πολυ περισσοτεροι απο την πρωτεινη.Εδω δεν ειναι ακριβως το καταλληλο φορουμ γιατι δεν ειμαστε και ειδικοι.Καλυτερα ρωτα εδω http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=16

 

Καλη συνεχεια

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω το φόρουμ που λες, αν και δεν έχω γραφτεί, απλά είπα να πάρω κάποιες απόψεις και εδώ.

Πρωτεΐνη δεν ξεπερνάω τα 150γρ σύνολο ανά ημέρα, ενώ συμπλήρωμα παίρνω 3 φορές μόνο τις ημέρες της προπόνησης.

Τις άλλες σύνολο 2 φορές, με πρωτεΐνη συνολικά στα 100-120γρ.

Το σύνολο των θερμίδων στις 1500 θερμίδες, το πρότεινε ένα πρόγραμμα διατροφής με γνώμονα ότι από τα 79 κιλά που είμαι τώρα θέλω να πέσω στα 75.πάντως με βάση τα όσα τρώω που δεν είναι και λίγα (πρωινό +2 κυρίως γεύματα +κάποια έξτρα), συνήθως είμαι στις 1600-1700θερμιδες στην πράξη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1500 θερμίδες σύνολο τη μέρα σε άτομο που γυμνάζεται; και μάλιστα περισσότερες πρωτεΐνες από ότι υδατάνθρακες; και με αύξηση της αεροβιας γυμναστικής;

 

Φίλε μου αν δεν πάθεις καμιά ζημιά τυχερός θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εδω να φαμε δεν εχουμε, γυμναστηριο θα παμε.:lol:

 

Η γυμναστική και η σωστή διατροφή δεν χρειάζονται λεφτά.... Αλλαγή νοοτροπίας του Έλληνα θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Η γυμναστική και η σωστή διατροφή δεν χρειάζονται λεφτά.... Αλλαγή νοοτροπίας του Έλληνα θέλουν.

 

Για τη γυμναστική ισχύει, για τη διατροφή ούτε για πλάκα.

Εκτός αν εννοείς σωστή διατροφή αντί για πίτσα να τρως καλαμάκια κοτόπουλο απ έξω.

Η σωστή διατροφή κοστίζει και αρκετά κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Για τη γυμναστική ισχύει, για τη διατροφή ούτε για πλάκα.

Εκτός αν εννοείς σωστή διατροφή αντί για πίτσα να τρως καλαμάκια κοτόπουλο απ έξω.

Η σωστή διατροφή κοστίζει και αρκετά κιόλας.

 

Ξανα.........η σωστη και υγιεινη διατροφη δεν κοστιζουν.......αφηστε αυτα που θελουν να σας πεισουν οτι πρεπει να τρωτε......για δηθεν σουπερ τροφες-σπιρουλινες-γκοτζι μπερι-χαπια-πρωτεινες και βλακειουλες.

Η υγιεινη και ισορροπημενη διατροφη με συστατικα που τα βρισκουμε στη λαικη-σουπερ μαρκετ κοστιζει οσο κοστιζει ενα οποιοδηποτε φαγητο θα μαγειρεψουμε σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

1500 θερμίδες σύνολο τη μέρα σε άτομο που γυμνάζεται; και μάλιστα περισσότερες πρωτεΐνες από ότι υδατάνθρακες; και με αύξηση της αεροβιας γυμναστικής;

 

Φίλε μου αν δεν πάθεις καμιά ζημιά τυχερός θα είσαι.

 

Καταλαβαίνω πώς το γράφεις, αλλά αν δεις τα τελευταία post δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όπως τα περιγράφεις.

Ούτε τρελή αερόβια γυμναστική κάνω, ούτε τόσο μεγάλη διαφορά υπάρχει μεταξύ carbo και protein.

Αλλά μου κάνει εντύπωση που αναφέρεται από αρκετούς ότι οι υδατάνθρακες πρέπει να είναι υψηλοί.

Τότε γιατί λένε ότι στην γραμμωση ότι πρέπει να μειωθούν;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξανα.........η σωστη και υγιεινη διατροφη δεν κοστιζουν.......αφηστε αυτα που θελουν να σας πεισουν οτι πρεπει να τρωτε......για δηθεν σουπερ τροφες-σπιρουλινες-γκοτζι μπερι-χαπια-πρωτεινες και βλακειουλες.

Η υγιεινη και ισορροπημενη διατροφη με συστατικα που τα βρισκουμε στη λαικη-σουπερ μαρκετ κοστιζει οσο κοστιζει ενα οποιοδηποτε φαγητο θα μαγειρεψουμε σπιτι.

 

Λάχανο, μπρόκολο, μαρούλι κλπ είναι φθηνά, το ίδιο και τα φρούτα.

Γαλοπούλο, μοσχάρι όμως δεν τα λες και τόσο φθηνά..

Το φυστικοβούτυρο για πρωί είναι πανάκριβο, το ίδιο και τα γιαούρτια.

Δεν είπα ότι πρέπει να σαι εφοπλιστής για να τρως καλά και επίσης το φθηνά είναι τελείως υποκειμενική λέξη ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πώς το γράφεις, αλλά αν δεις τα τελευταία post δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όπως τα περιγράφεις.

Ούτε τρελή αερόβια γυμναστική κάνω, ούτε τόσο μεγάλη διαφορά υπάρχει μεταξύ carbo και protein.

Αλλά μου κάνει εντύπωση που αναφέρεται από αρκετούς ότι οι υδατάνθρακες πρέπει να είναι υψηλοί.

Τότε γιατί λένε ότι στην γραμμωση ότι πρέπει να μειωθούν;

 

Σωστά στη γραμμωση μειώνεις τους υδατάνθρακες αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να είναι λιγότεροι από τις πρωτεΐνες... Εκτός αν το κάνεις για 2 βδομάδες για κάποιο ειδικό λόγο. Οι υδατάνθρακες είναι το καύσιμο σου και αν τους ελατωσεις πολύ αργά ή γρήγορα θα τραυματισεις το σώμα σου.

Γενικα λενε να μειωνεις τους υδατανθρακες γιατι καθε μοριο γλυκογονου συγκρατει 2 μορια νερου......οποτε κανεις και κατακρατηση υγρων(που ειναι πολυ ωφελιμο για το σωμα)....οποτε μειωνοντας τους υδατανθρακες-χανεις και κιλα που καταρχην προερχονται απο τη μειωση των υγρων στο σωμα(το χαρακτηριστικο στεγνωμα) , τη ,ειωση τη μυικης μαζας και τελευταια τη μειωση του λιπους!!!!

 

 

 

 

 

Λάχανο, μπρόκολο, μαρούλι κλπ είναι φθηνά, το ίδιο και τα φρούτα.

Γαλοπούλο, μοσχάρι όμως δεν τα λες και τόσο φθηνά..

Το φυστικοβούτυρο για πρωί είναι πανάκριβο, το ίδιο και τα γιαούρτια.

Δεν είπα ότι πρέπει να σαι εφοπλιστής για να τρως καλά και επίσης το φθηνά είναι τελείως υποκειμενική λέξη ;)

 

Πάνω κάτω νομίζω ότι λέμε τα ίδια. Εντάξει φυστικοβουτυρο δεν θα πάρω... Αλλά το κουακερ βρώμης δεν είναι τόσο ακριβό. Γενικά λύσεις υπάρχουν.. Εγώ εστιάζω το πρόβλημα στις κακές συνήθειες που έχουμε και όχι στα χρήματα.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω νομίζω ότι λέμε τα ίδια. Εντάξει φυστικοβουτυρο δεν θα πάρω... Αλλά το κουακερ βρώμης δεν είναι τόσο ακριβό. Γενικά λύσεις υπάρχουν.. Εγώ εστιάζω το πρόβλημα στις κακές συνήθειες που έχουμε και όχι στα χρήματα.

 

Το κουάκερ ρε φίλε δεν πάει κάτω με τίποτα.. :mad:

Το μέλι αν δεν έχεις γνωστό από χωριό επίσης είναι πανάκριβο.

Γενικά μπορεί να μουν και γω λίγο υπερβολικός, απλά υπάρχουν μερικά συγκεκριμένα πολύ καλά πράγματα που είναι ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Το κουάκερ ρε φίλε δεν πάει κάτω με τίποτα.. :mad:

Το μέλι αν δεν έχεις γνωστό από χωριό επίσης είναι πανάκριβο.

Γενικά μπορεί να μουν και γω λίγο υπερβολικός, απλά υπάρχουν μερικά συγκεκριμένα πολύ καλά πράγματα που είναι ακριβά.

 

μελακι βιολογικο (ελατο-βανιλια) μονο απο φιλο.Στα σουπερμαρκετ πουλανε νερομελο σαν χρυσο...

 

το κουακερ βρωμης αποτελει πολυ καλη πηγη συνθετων πρωτεινων και φυτικων ινων...συνηθως βαζω σε ενα μπολ γαλα-κουακερ-μελι-μπανανα...καμια φορα αντι για μελι ριχνω αποξηραμενα μυρτηλα και βερικοκα..............το ξερω και μενα δεν ειναι η καλυτερη μου αλλα σε περιοδο φορμαρισματος για αγωνα αντοχης το προτιμω.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Σωστή διατροφή είναι ας πούμε η μεσογειακή και οποιαδήποτε άλλη που περιέχει φυσικά, υγιεινά και δυναμωτικά προιόντα, και όχι αυτές οι γελοιότητες που μας έχουνε πείσει να καταναλώνουμε στα γυμναστήρια για να γίνουμε τούμπανα. Άσε που η γυμναστική θα έπρεπε να συνδέεται με τον φυσικό τρόπο ζωής, την καλή φυσική κατάσταση και όχι με γιγαντόσωμα πρότυπα που μετράνε γραμμάριο γραμμάριο τι θα φάνε.
Link to comment
Share on other sites

Σωστή διατροφή είναι ας πούμε η μεσογειακή και οποιαδήποτε άλλη που περιέχει φυσικά, υγιεινά και δυναμωτικά προιόντα, και όχι αυτές οι γελοιότητες που μας έχουνε πείσει να καταναλώνουμε στα γυμναστήρια για να γίνουμε τούμπανα. Άσε που η γυμναστική θα έπρεπε να συνδέεται με τον φυσικό τρόπο ζωής, την καλή φυσική κατάσταση και όχι με γιγαντόσωμα πρότυπα που μετράνε γραμμάριο γραμμάριο τι θα φάνε.

 

Εχεις απολυτο δικιο. Γυμναζομαστε για να ειμαστε χαρουμενοι και υγιεις, οχι για να μετραμε τα γραμμαρια που τρωμε, ουτε για να γινουμε τουμπανα καλα και σωνει.

 

Οσο για τα μελια που λετε παιδια, μονο απο γνωστο στο χωριο. Του εμποριου ειναι νερακι με γλυκοζη...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστή διατροφή είναι ας πούμε η μεσογειακή και οποιαδήποτε άλλη που περιέχει φυσικά, υγιεινά και δυναμωτικά προιόντα, και όχι αυτές οι γελοιότητες που μας έχουνε πείσει να καταναλώνουμε στα γυμναστήρια για να γίνουμε τούμπανα. Άσε που η γυμναστική θα έπρεπε να συνδέεται με τον φυσικό τρόπο ζωής, την καλή φυσική κατάσταση και όχι με γιγαντόσωμα πρότυπα που μετράνε γραμμάριο γραμμάριο τι θα φάνε.

 

αν μιλαμε για bodybuilding δεν κανει η μεσογειακη....... αν μιλαμε για γυμναστικη γενικα τοτε οκ......

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο. Γυμναζομαστε για να ειμαστε χαρουμενοι και υγιεις, οχι για να μετραμε τα γραμμαρια που τρωμε, ουτε για να γινουμε τουμπανα καλα και σωνει.

 

Οσο για τα μελια που λετε παιδια, μονο απο γνωστο στο χωριο. Του εμποριου ειναι νερακι με γλυκοζη...

 

εγω που δεν εχω χωριο απο να παιρνω μελι που μου αρεσει πολυ.καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν εχω χωριο απο να παιρνω μελι που μου αρεσει πολυ.καμια ιδεα?

Οταν ξεμενω, αγοραζω ενα μελι που λεγεται ΔΕΛΦΟΙ. Το βρισκω σε ενα σουπερ μαρκετ που λεγεται ΔΟΥΚΑΣ. (Δεν ξερω κατα ποσο ειναι γνωστη αλυσιδα). Δεν ειναι και ΤΟ μελι, αλλα σε σχεση με κατο μελια Αττικη, ειναι προτιμωτερο.

Αλλιως, ακομα και σε λαικη αγορα μπορει να βρεις εναν παραγωγο με καλο μελι. Δοκιμαζεις και κρινεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τον ΔΟΥΚΑ δεν ξερω απο τον μπαλκονι μου το βλεπω.ειναι δηλαδη τσεκαρισμενο το μελι ΔΕΛΦΟΙ?

 

Μου το εχουν συστησει. Τωρα, τι να σου πω. Καλο μου φαινεται, απο το αττικη μακραν καλυτερο. Πιο παχυρευστο, πιο μελι. Δοκιμασε το και πες μου.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εκτενή συζήτηση με τον υπεύθυνο του γυμναστηρίου μου και αφού βάλαμε κάτω κάτι τύπους υπολογισμού των αναγκών μου σε θερμίδες και πρωτεΐνη, με βάση το πώς είμαι τώρα και τι θέλω να κάνω, βγήκαν τα ακόλουθα :

Ημερήσια ανάγκη σε πρωτεΐνη : 180gr

 

Αριθμός θερμίδων στις ημέρες που κάνω προπόνηση : max 1500

 

Αριθμός θερμίδων στις ημέρες που δεν κάνω προπόνηση : max 1000

 

Υδατάνθρακες : όσο μπορώ λιγότερους

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σωστή διατροφή είναι ας πούμε η μεσογειακή και οποιαδήποτε άλλη που περιέχει φυσικά, υγιεινά και δυναμωτικά προιόντα, και όχι αυτές οι γελοιότητες που μας έχουνε πείσει να καταναλώνουμε στα γυμναστήρια για να γίνουμε τούμπανα. Άσε που η γυμναστική θα έπρεπε να συνδέεται με τον φυσικό τρόπο ζωής, την καλή φυσική κατάσταση και όχι με γιγαντόσωμα πρότυπα που μετράνε γραμμάριο γραμμάριο τι θα φάνε.

 

+1000 αυτο προσπαθω να πω και εγω στα παραπανω post!

 

Μετά από εκτενή συζήτηση με τον υπεύθυνο του γυμναστηρίου μου και αφού βάλαμε κάτω κάτι τύπους υπολογισμού των αναγκών μου σε θερμίδες και πρωτεΐνη, με βάση το πώς είμαι τώρα και τι θέλω να κάνω, βγήκαν τα ακόλουθα :

Ημερήσια ανάγκη σε πρωτεΐνη : 180gr

 

Αριθμός θερμίδων στις ημέρες που κάνω προπόνηση : max 1500

 

Αριθμός θερμίδων στις ημέρες που δεν κάνω προπόνηση : max 1000

 

Υδατάνθρακες : όσο μπορώ λιγότερους

 

κοιτα το φυσιολογικο ειναι να ακολουθησεις αυτο που σου ειπε ο γυμναστης σου και να μην ακουσεις καποιους ασχετους σε ενα φορουμ τεχνολογιας......αλλα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω με ποιο σκεπτικο σου ειπε αυτα τα πραγματα γυμναστης ανθρωπος.

Ενα απλο παραδειγμα: εγω ειμαι 1,81m και 76-81 κιλα παιζω ..καθε 3 μηνες κανω λιπομετρηση και μετρηση βασικου μεταβολισμου....ειμαι περιπου 1900-2050 θερμιδες....που αν κανω γυμναστικη καιω και αλλο ενα 1000αρικο (δεν βαζω με σα τις προπονησεις που κανω τον καιρο πριν απο αγωνες και χανω 2000 θερμιδες)

δηλαδη οταν προπονουμαι για να ειμαι υγιης πρεπει να τρωω περιπου 2000(βασικος μεταβολισμος) + 1000(γυμναστικη) = 3000...πολυ χοντρικα...οταν δεν γυμναζομαι περιπου 2000

 

Παμε σε σενα τωρα..αν δεν εισαι γυναικα αποκλειεται να εχεις βασικο μεταβολισμο 1500 θερμιδες.....εκτος αν εισαι 60 κιλα.

και σου προτεινει ο γυμναστης να τρως 1500 θερμιδες οταν κανεις γυμναστικη και το ΤΡΑΓΙΚΟ 1000 θερμιδες(αυτο δεν ειναι υποθερμιδικη διαιτα..αυτο λεγεται σκοτωμα) τις υπολοιπες μερες?

1000 θερμιδες ειναι μια σοκολατα+ενα τοστ+1 ποτηρι χυμο...................δηλαδη υποθετικα μιλωντας εσυ μπορεις να ζησεις ενα 24ωρο με αυτα?

οπως σου ειπα μην με παιρνεις στα σοβαρα....απλα γραφω τις αποριες μου.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και διαβάζω κάποια πράγματα από χθες αλλά συνήθως δεν απαντάω γιατί προτιμώ αυτά να τα συζητάω από κοντά και όχι στο πόδι γιατί ο καθένας είναι διαφορετικός από όλες τις απόψεις.........προπόνηση,διατροφή,στόχους,ηλικία,φύλο,θέματα υγείας κ.α.!

 

Θα γράψω μερικά πράγματα επιγραμματικά:

-Οι υδατάνθρακες ΠΑΝΤΑ πρέπει να είναι περισσότεροι από τις πρωτεΐνες σε μια δίαιτα. Από εκεί και πέρα ανάλογα τους στόχους του αθλούμενου(απώλεια κιλών,όγκος,"στέγνωμα"......αν και κάποιοι "όροι" που ακούγονται δεν είναι φυσικά οι επιστημονικοί) γίνονται οι ανάλογες τροποποιήσεις!

-Όταν αθλούμαστε οι διατροφικές ανάγκες είναι πολύ μεγαλύτερες από το να μην κάνουμε τίποτα!

-Η σωστή και υγιεινή διατροφή ΧΩΡΙΣ υπερβολές, δεν είναι απαραίτητο να είναι τόσο ακριβή όπως λέτε κάποιοι!Με λίγο ψάξιμο για όλα υπάρχουν λύσεις!

-Καλό είναι αν μπορείτε να βρίσκετε προϊόντα από φίλους/συγγενείς (χωριά κ.α.)!Αν ναι απλά.....ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ!

-Μέσω της σωστής διατροφής μπορείτε άνετα να πάρετε τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά χωρίς να πάρετε έξτρα συμπληρώματα!Για να φτάσετε σε σημείο να μην επαρκεί η διατροφή σας, οι προπονήσεις σας πρέπει να είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα......!

 

@junglist

Συνήθως ΔΕΝ θέλω να μιλάω για άλλους συναδέλφους αλλά με αυτά που διάβασα έπαθα......κάτι!Δηλαδή:

1.180gr πρωτεΐνης ΓΙΑΤΙ στα προτείνει;Μιλάμε για 2.3γρ ανά κιλό σωματικού βάρους!!!!Είμαστε σοβαροί;Απλά να πω σε σένα και σε όλους ότι το σώμα σου θα πάρει την ποσότητα πρωτεΐνης που χρειάζεται και την υπόλοιπη απλά θα την αποβάλλει με διάφορους τρόπους!Το θέμα είναι όμως εσύ γιατί να "φορτώνεις" τον οργανισμό σου παραπάνω ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ;

2.1500 θερμίδες max την ημέρα που κάνεις προπόνηση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!

3.1000 θερμίδες max την ημέρα που δεν κάνεις προπόνηση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!

4.Με το 2 και το 3 απλά έχω καραφλιάσει για πολλούς λόγους!Αν θυμάμαι καλά είσαι άντρας, νέος σε ηλικία,γυμνάζεσαι κ.α......!Όλα αυτά να είσαι σίγουρος ότι δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα στοιχεία που μας δίνεις!Δεν χρειάζεται καν να κάνω τις αντίστοιχες εξισώσεις για να βρω τα σωστά νούμερα για να σου πω ότι ο τύπος σου λέει άκυρα πράγματα!

5.Υδατάνθρακες την περίοδο "γράμμωσης".....ναι λιγότερους αλλά όχι σε ελάχιστο βαθμό!

 

@saltofx_v

Χοντρικά καλά τα λες!Όπως επίσης καλά λες να ακούει τον γυμναστή του!Όμως έχω σοβαρές αμφιβολίες για το πόσο ο "συνάδελφος" είναι γυμναστής ή το παίζει γυμναστής με αυτά που λέει στο παιδί!Εδώ πέρα αν χρησιμοποιούσε τους σωστούς τύπους αυτά τα νούμερα δεν θα έβγαιναν ούτε για πλάκα!!!!Ή δεν έχει ιδέα από τους τύπους ή δεν έχει ιδέα από μαθηματικά!

 

Υ.Γ.:Μπορεί να ακούγομαι "σκληρός" αλλά έχουν δει πολλά τα μάτια μου από συναδέλφους και μη, και δεν μπορώ να λένε σε ανθρώπους που θέλουν να κάνουν κάτι καλό ανυπόστατα πράγματα!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

@runner συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Οι 1500 και 1000 θερμίδες είναι λάθος... Κάτι άλλο μάλλον υπολόγισαν δεν μπορεί.

Και φυσικά δεν νοείται όπως πολύ σωστά ανέφερες (και εγώ σε προηγούμενο ποστ) , οι υδατάνθρακες να είναι λιγότεροι από τις πρωτεΐνες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...