Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dromeas ( 2 Ιούν. 2004 , 02:20) mia koini erotisi pros olous kai oles: pio einai to kritirio epilogis enos gymnastiriou simera?

 

1. πληρης εξοπλισμος

2. ησυχο περιβαλλον

3. κοντινη αποσταση

 

ολα τα αλλα ειναι φουμαρα, ουτε κουρεια, ουτε σαουνες, ουτε μαγαζια. το γυμναστηριο ειναι για να γυμναζεσαι και μονο και οχι για αλλες υπηρεσιες που στην τελικη φουσκωνουν την μηνιαια συνδρομη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid ( 2 Ιούν. 2004 , 18:40)

 

Δεν πάω. Βαριέμαι να πηγαίνω :p Προτιμώ τις βόλτες, τα καφεδάκια και την ξάπλα στο σπίτι :p

 

ki ego mia apo ta idiahttp://www.langkawi.dk/w64.gif
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Eγω παω σε GYMNASIUM, για τον μοναδικο λογο του οτι εχουνε προγραμματα τα οποια ζηταω. Ενδεικτικα power yoga, pilates, abs-hips, total training, fat burner etc ect

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινω γυμναστηριο και οταν ειμαι Ελλαδα(καλοκαιρι η εστω και για 2-3 βδομαδες οταν κατεβενω) και εδω στην Ιταλια. :)

Στο Αργος απ'οπου ειμαι και μενω το γυμναστηριο δεν ειναι ακριβως "γυμναστηριο γειτονιας" μιας και ειναι πολυ μεγαλο και οργανωμενο(για μια πολη 40000 κατοικων παντα! :!: ).

Εγω θα πω πως περαν τις βελτιωσεις στη φυσικη μου κατασταση και στο σωμα μου,εχει γινει "τροπος ζωης" και αλλαξει λιγο τη ζωη μου,μιας και πριν ξεκινησω(παρ'οτι εκανα αλλα ειδη αθλητισμου),ημουν αρκετα "νευρικος" σαν χαρακτηρας και κυκλοθυμικος. :(

Κατι στο οποιο λιγο το γυμναστηριο και οι γυμναστες τους(οι οποιοι για μενα ειναι το Α και το Ω!),λιγο το οτι ωριμασα(λεμε... :happy: ),με εκαναν να μειωσω αισθητα αυτα τα "ελλατωματα"! ;)

Για μενα ειναι τροπος ζωης! ;)

(Ασχετο αλλα το μονο που μου την ΔΙΝΕΙ αφανταστα,στα γυμναστηρια,ειναι τα ατομα του τυπου "Ειμαι body",οι οποιοι με το που σκαει μυτη καμια κοπελα αρχιζουν και βαζουν κιλα,και βαζουν,και βαζουν... :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου Dromea :p

 

Ψηφίζω Universal γιατί

α) απέχει 1 ολόκληρο λεπτό από το σπίτι μου,

β)έχω γραφτεί στο οικογενειακό πακέτο το οποίο συνεπάγεται πολλά και άκρως ενδιαφέροντα προνόμια,όπως κάποια που έχουν προαναφερθεί,

γ)πηγαίνω σχεδόν πάντα με παρέα γιατί μόνη μου βαριέμαι να κάνω γυμναστική ή ακολουθώ τα ομαδικά προγράμματα,

δ)ευτυχώς ο κόσμος που έχω συναντήσει ως τώρα είναι κατά μεγαλύτερο ποσοστό normal δηλ.θέλει να γυμναστεί,όχι να επιδειχθεί κλπ.

ε)δεν έχω κανέναν πάνω από το κεφάλι μου και τα παιδιά που εργάζονται είναι πολύ ευγενικά και βοηθητικά

 

Φτάνει η διαφήμιση; :p

 

Ποτέ δεν ήμουν οπαδός των γυμναστηρίων και ασχολούμαι με το χορό οπότε δεν το είχα ποτέ φανταστεί ότι θα πήγαινα,όμως από τότε που το ξεκίνησα το βρίσκω καλή ιδέα και φυσικά η γυμναστική είναι υγεία και σου δίνει καλή ενέργεια και σωματικά και ψυχικα :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

H oysia den einai to gymnasthrio poy pas alla an o xoros ta mhxanhmata kai ta atoma poy to apartizoyn einai swsta...

 

Moy th spane pantws ayta ta 3-eth programmata klp to mono poy kanoyn einai na se desmeysoyn...

poy 8es na kserw re file ta epomena 3 xronia an 8a eimai sthn idia geitonia an 8a exw to xrono na xwnomai kai kyriws th dia8esh??

kai sth telikh ama 8elw na paw na koyreytw 8a paw se koyreio-kommothrio-mparmperiko... oxi sto... gymnasthrio! :wacko: :D

poly gnwstoi moy thn pathsane me tetoia programmata kai meta trexane kai den ftanane na ksempleksoyne

 

PERISTATIKO TA XRISTOYGENA SE GNWSTH ALYSIDA ME 3-ETH KLP:

-kalhspera 8elw na rwthsw poso exei h syndromh

-e shmeiwste ta stoixeia sas sto xarti

-ta stoixeia ti ta 8elete? to mhna rwtaw poso kanei

-basika ama 8elete grafte ta stoixeia sas gia na sas kanoyme... kai mpla mpla...

-kopelia mia erwthsh sou ekana mporeis na moy apanthseis? eksaloy ola ayta den me niazoyn kai parallhla den menw monima edw.... egw gia 1-1.5 mhna 8elw na er8w

-a! mono gia toso ligo? exoyn toso...

SYMPERASMA: LAMOGIA! :mad:

 

p.s. pantws proswpika kalo 8a htan na syndiazei to gymnasthrio kai kapoia polemikh texnh (kick boxing klp) para kommwthria spa kafeteria oyzeri klp axrhstes saxlamares... :alien:

Link to comment
Share on other sites

gumnasthrio...

 

polles apotuxhmenes prospa8eies gia na to ksekinhsw! :p

 

gnwmh mou: ksexna to gumnasthrio kai kane mia polemikh texnh. exw paei se arketa gumnasthria kai exw dei thn douleia pou kanoun sta gumnasthria, den leei mia. kalutera p.x. kick-boxing, gumnazesai, ksespas kai ma8aneis kai kati.

Link to comment
Share on other sites

1) Το γυμναστηριο το άρχισα πριν απο 7 χρόνια (όταν ήμουν 20χρονών) και γρήγορα με κέρδισε. Ήξερα πως τα αποτελέσματα θα αργούσαν να φανούν αλλά η πληρωμή ήταν σωματική και ηθική.

Σίγουρα άλλαξε η ζωή προς το καλύτερο.

Άτομα που είχαν χρόνια να με δούν, όταν μ'εβλεπαν αλλαγμένο με αντιμετώπιζαν διαφορετικά, καλύτερα, κι αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

Κι άλλη ψυχολογία και αυτοπεποίθηση έχεις όταν το σώμα σου έχει μια Α φυσική κατάσταση.

Αυτό όμως που συνηδητοποίησα είναι πως όταν ο άνθρωπος θέλει κάτι πάρα πολύ, μπορεί να το αποκτίσει αρκεί να έχει υπομόνή κι επιμονή. Δεν ξέρω το κατα πόσο το σύμπαν συνομότησε υπέρ μου... :)

 

2) Πριν απο 7 χρόνια δεν υπήρχαν στην πόλη μου οι γνωστές αλυσίδες. Το γυμναστήριο που πήγαινα και συνεχίζω να πηγαίνω είναι το παλιό καλό της γειτονιάς. Ο λόγος που παραμένω εκεί είναι λόγο του περιβάλλοντος (γνωρίζω τους πάντες και όποια στιγμή να πάω θα βρώ άτομα να με βοηθήσουν στις ασκήσεις) και του οτι το πρόγραμμα που ακολουθώ απαιτεί όργανα που βρίσκονται σε οποιοδήποτε γυμναστήριο. Δεν με απασχολούν σάουνες, χαμάμ, πισίνες, μασάζ, κωμωτές κτλ...

 

 

Όπως αναφέρθηκε και πρίν, δεν είναι κακό το να ασχολείται κάποιος εντατικά με την γυμναστική/βάρη κτλ κτλ. Ούτε είναι κακό το να έχει κάποιος γυμνασμένο σώμα. Άσχημο είναι να είναι μαζί με τους μύες και τα μυαλά φουσκομένα (με αέρα). Αλλα αυτό είναι θέμα προσωπικότητας και όχι φυσικής κατάστασης.

 

Οι κανόνες για να αποκτίσεις ένα γυμνασμένο σώμα έχουν ήδη αναφερθεί και είναι πολύ απλοί...

 

- Τρώς σωστά (όχι goodys, mc donalds, σοκολάτες, τιγανιτά κτλ κτλ)

- Γυμνάζεσαι σωστά & συστηματικά (όχι υπερβολές και ούτε διακοπτόμενα -πχ 3 μήνες πριν το καλοκαίρι ή 5μήνες το χρόνο)

- Κοιμάσαι αρκετά γιατί οι μύες χτίζονται όταν κοιμόμαστε ;)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησα πριν ένα μήνα (λόγω εξετάσεων στα ισπανικά),αλλά θα ξαναρχίσω σύντομα.Στους έξι μήνες μπορώ να πώ πως υπάρχει αλλάγη.Νίωθω πολύ καλύτερα.

Για το joe weider στον Κορυδαλλό ένας φίλος μου είπε πως γίνετε πανικός και πρέπει να πάς μετα τις δώδεκα το βράδυ για να έχει ησυχία και φυσικά άδεια όργανα.

Προσώπικά προτιμώ το Vip's στην Πλατεία Ελευθερίας.Πολύ καλό περιβάλλον,χωρίς επιδειξίες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tiverius ( 3 Ιούν. 2004 , 16:32)

 

Σταμάτησα πριν ένα μήνα (λόγω εξετάσεων στα ισπανικά),αλλά θα ξαναρχίσω σύντομα.Στους έξι μήνες μπορώ να πώ πως υπάρχει αλλάγη.Νίωθω πολύ καλύτερα.

Για το joe weider στον Κορυδαλλό ένας φίλος μου είπε πως γίνετε πανικός και πρέπει να πάς μετα τις δώδεκα το βράδυ για να έχει ησυχία και φυσικά άδεια όργανα. Προσώπικά προτιμώ το Vip's στην Πλατεία Ελευθερίας.Πολύ καλό περιβάλλον,χωρίς επιδειξίες!

 

Που να δεις κι αυτό στο Κερατσίνι... :lol: Πανικός! :cry: :wacko:

Εξάλλου το Vip's έχει και VIP persons... :) ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

μιας και λέμε για γυμναστήρια κλπ: ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει με το being best και πως ακριβώς χρεώνεται? έψαξα στο http://www.beingbest.com και το μόνο που βρήκα για τιμές είναι αυτό που και καλά σου λέει πόσα κερδίζεις με το πρόγραμμα αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (antonis_wrx_over_gprs: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από antonis_wrx

μιας και λέμε για γυμναστήρια κλπ: ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει με το being best και πως ακριβώς χρεώνεται? έψαξα στο http://www.beingbest.com και το μόνο που βρήκα για τιμές είναι αυτό που και καλά σου λέει πόσα κερδίζεις με το πρόγραμμα αυτό...

 

Oxi psemata.Prepei na vgazei posa lefta apo thn sundromh sou pane xamena apo thn stigmh pou pas px 5meres/vdomada.

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω θα συμφωνησω με τον AgentM, που τα λεει σωστα οτι υπαρχουν και ανθρωποι που γενικα τη γυμναστικη και την ισσοροπημενη διατροφη την εχουν τροπο ζωης. :o

Εγω παω σε αλυσιδα γυμναστηριων που ειναι 100m. απο το σπιτι μου και μιας και ειμαστε οικογενειακως μελοι, εχω εκπτωση. :D

 

Ουτε για επιδειξη παμε στο γυμναστηριο, ουτε για καμακι, ουτε για να πουλησουμε ωραιαδα. Το θεμα ειναι να το εχουμε σαν τροπο ζωης.

Οτι και να κανουμε στο γυμναστηριο, απο σκετο διαδρομο, aerobic μεχρι οργανα κερδος για την υγεια μας ειναι. ;)

Και μενα για να πω την αληθεια δεν μ' ενθουσιαζουν και πολυ το σηκωμα των κιλων, αλλα χτυπιεμαι στο διαδρομο και στο χαμαμ. :o

 

p.s. Μαζι με το σωμα μας, καλο ειναι να ασκουμε και το πνευμα μας. ;)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ με τη γυμναστικη κανενα προβλημα!

Αλλα υπαρχουν και αρκετα σπαστικα πραγματα που συμβαινουν! Τα 'γομαρια ' τα οποια ειναι μεσα στο λιπος εχουν δυναμη και σηκωνουν πολλα κιλα και νομιζουν οτι κανουν και κατι...!

Επισης ακομα πιο σπαστικοι ειναι οι τυποι που εχουν ξεκινησει 1-2 χρονια γυμναστικη και ολως τυχαιως ειναι "φετες" και μεσα στους μυς ,σου κανουν τον καμποσο και φυσικα το μονο που κανουν ειναι να παιρνουν φαρμακα...κ.τ.λ...για να φουσκωνουν!!!Ποσοι απο εσας παιρνετε φαρμακα?(ορμονες,κρεατινες κ.τ.λ...?)

Ποιο το νοημα στο να γυμναζεται καποιος κατ'αυτο τον τροπο?Η αληθινη μαγκια ειναι να γυμναζεται καποιος χωρις να παιρνει απολυτως τιποτα ουτε καν συμπληρωματα διατροφης!!!

ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ!!!!!!!!! http://www.tvxs.gr/v4012
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agleouras ( 4 Ιούν. 2004 , 13:33)

 

ΟΚ με τη γυμναστικη κανενα προβλημα!

Αλλα υπαρχουν και αρκετα σπαστικα πραγματα που συμβαινουν! Τα 'γομαρια ' τα οποια ειναι μεσα στο λιπος εχουν δυναμη και σηκωνουν πολλα κιλα και νομιζουν οτι κανουν και κατι...!

Επισης ακομα πιο σπαστικοι ειναι οι τυποι που εχουν ξεκινησει 1-2 χρονια γυμναστικη και ολως τυχαιως ειναι "φετες" και μεσα στους μυς ,σου κανουν τον καμποσο και φυσικα το μονο που κανουν ειναι να παιρνουν φαρμακα...κ.τ.λ...για να φουσκωνουν!!!Ποσοι απο εσας παιρνετε φαρμακα?(ορμονες,κρεατινες κ.τ.λ...?)

Ποιο το νοημα στο να γυμναζεται καποιος κατ'αυτο τον τροπο?Η αληθινη μαγκια ειναι να γυμναζεται καποιος χωρις να παιρνει απολυτως τιποτα ουτε καν συμπληρωματα διατροφης!!!

 

Δεν είναι ανάγκη να παίρνεις φάρμακα φίλε μου για να φουσκώσεις...

Δόξα το Θεό ο Ύψιστος μαζί με την μητέρα Φύση μας έχουν δώσει πολλές τροφές πλούσιες σε πρωτεϊνες,βιταμίνες και υδατάνθρακες(με χαμηλό ποσοστό λιπαρών)... :)

Όσπρια,λαχανικά,ψαρικά,ρύζι, είναι λίγες απο τις τροφές που κάνουν "θαύματα" ;)

Θα πρέπει επίσης να γίνεται πολλή κατανάλωση νερού! Τουλάχιστον 4 λίτρα γι αυτούς που αθλούνται... Επίσης επιβάλλονται 4-6 μικρογεύματα την μέρα

Φυσικά πρέπει να περιοριστεί η κατανάλωση γλυκών και ποτών... :p :lol:

Κάνε τα όλα αυτά(ξέρω πως είναι πακέτο... τουλάχιστον στην αρχή!) και μην εκπλαγείς από τα αποτελέσματα που θα δεις μέσα σε 4-6 μήνες... Στο σώμα σου,στον μεταβολισμό σου,στην υγεία σου και το ουσιαστικότερο στην ψυχολογία σου!

 

Ξεκινήστε γρήγορα για να προλάβουμε τους Ολυμπιακούς του 2008!! :D

 

σόρυ για το μεγάλο post... :o

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον 4 λίτρα γι αυτούς που αθλούνται... ???Πω πω...!!!ΟΚ τα 6 γευματα τη μερα αλλα τοσο νερο πως θα το πιω?Εσυ τι κανεις και πινεις τοσο νερο???
ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ!!!!!!!!! http://www.tvxs.gr/v4012
Link to comment
Share on other sites

νερό χρείαζεται... εγώ πάντως ιδρώνω πολύ όταν κάνω ποδήλατο/διάδρομο ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agleouras ( 5 Ιούν. 2004 , 12:31)

 

Τουλάχιστον 4 λίτρα γι αυτούς που αθλούνται... ???Πω πω...!!!ΟΚ τα 6 γευματα τη μερα αλλα τοσο νερο πως θα το πιω?Εσυ τι κανεις και πινεις τοσο νερο???

 

2 το πρωί και άλλα 2 μετά το γυμναστήριο...

Καλό θα είναι κατα τη διάρκεια της προπόνησης να έχεις ένα μπουκαλάκι Lucozade ή κάτι παρόμοιο που θα σου δίνει ενέργεια και θα αναπληρώνει πιο γρήγορα απο το νερό τα υγρά που θα χάνεις ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

oi aples proteines kai oi i udatantrakes se simpliromata den einai farmaka

(allo ta steroidi kai kati ormones ktl)

iparxei mia antilipsi kai mia kaxipopsia oti ayta einai narkotika , dilitiria ktl ktl aa kita aytos pernei ntopa!! prosexe tha sou mikrinei to pouli

tha sou pesoun ta malia,tha sou marathoune ta nefra kai to sikoti

 

megaloi kai gnostoi athlites pernoun sinexeia simpliromata ksenoi kai ellines

o brat pit pos nomizete epekse stin troia? gia kante ena search na dite ti efage prin paiksei

to mono kako se ayta einai oti stixizoun akriva

an thes 150e to mina mono gia ayta den simferi

 

 

o organismos xreiazete giro sta 3 gr proteinis ana 900 gr somatikou barous gia na xtisei mis ( athlites pou proponounte sklira )

diladi enas pou einai 70 kila thelei giro sta 230 gr proteinis kathmerina

gia na lavei kaneis ena tetio poso prepi na troei poli ,,,para poli

pou thelei kai xrono kai oreksi kai xrima

kai oi trofes prepi na einai prosegmenes etsi oste na min pernei paralila kai lipos

(giati kai ta souvlakia me kotopoulo exoun proteini)

etsi exontas stin diatrofi sou 3 geumata vazeis paralila 2-3 geumata me kapio simpliroma to opio sou parexei tis proteines/idatantrakes/vitamines pou xreiazese xoris lipos

enoite oti kai xoris ayta mporis na kaneis mia sosti diatrofi

ala se voithoun an deis pio grigora apotelesmata einai kako ayto?

 

 

ena simpliroma sketo xoris gimnanstiki den kanei tipota

den einai thaumatourga filtra pou se kanoun apo tin mia mera stin ali Vin diesel

prepi na pigeneis kairo kai entatika Gym

 

diavaste edo an thelete enaFAQ

gia peretero plirofories

http://www.mourmour.gr/upload/iphone_court.thumbnail.jpg I-phone FTW
Link to comment
Share on other sites

Χτυπήστε ένα κεσεδάκι τόνο νερού ένα 3ωρο πριν το φαί καθημερινά και πείτε μου εντυπώσεις μετά απο 2-3 εβδομάδες... ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σαν το ψητο στηθος κοτοπουλου με λεμονακι...τιποτα...!!!Και αυτο καλο ειναι!!!Επισης εχει βγαλει και η algida 1 παγωτο 5% κολαση!!!!!Δοκιμαστε το και θα με θυμηθειτε...!!!Οτι πρεπει μετα την προπονηση!
ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ!!!!!!!!! http://www.tvxs.gr/v4012
Link to comment
Share on other sites

episis sto aiva exei ena programataki nutridata legete gia series 60

periexei oles tis trofes kai ti pososta lipous proteines idatantrakes vitamines ktl ktl exei i kathemia

http://www.mourmour.gr/upload/iphone_court.thumbnail.jpg I-phone FTW
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Υπαρχει κανείς από εσάς που παρακολουθεί κάποιο πρόγραμμα στα UNIVERSAL STUDIOS όπως π.χ. u fight, u steel,ή κάποια άλλα που συνδυάζουν yoga-pilates, κτλ?

αν ναι, τι γνώμη έχετε γι'αυτά? Βοηθάνε καθόλου τον οργανισμό και το σώμα να χτιστεί πιο εύκολα ή όχι?

Και κάτι άλλο... ποια η συχνότητα και η επανάληψη των ασκήσεων ώστε κάποιος να κάνει γραμμώσεις.. ?Εχω ακούσει ότι ανάλογα την ταχύτητα και την επανάληψη των ασκήσεων πετυχαίνεις είτε όγκο είτε γράμμωση!Αληθεύει?

και εσείς τι πιστεύετε? πρέπει μια κοπέλα να έχει κάτι από αυτά τα 2 ή όχι?

Και αν γίνεται να μας επαναλάβει κάποιος συνοπτικά σε ένα μόνο post ποια είναι η καλυτερη διατροφή και πως πρέπει κάποιος να τρέφεται όταν πηγαίνει 3-4 φορές γυμναστήριο?ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ! Υπάρχει κάποιο "πρόγραμμα" διατροφής που πρέπει να ακολουθεί πριν πάει στο γυμναστήριο, ή μετά?Πόση ποσότητα νερού να καταναλώνει?περισσότερη κατά τη διάρκεια της άσκησης?στο τέλος ή πριν? Κάποια σκευάσματα τύπου ISOSTAR,ΚΤΛ τι προσφέρουν?

 

(Συγγνώμη για το κουραστικό post,αλλά βλέποντας ότι το θέμα έχει να συζητηθεί αρκετό καιρό και κρίνοντας ότι πολύ κόσμος έχει -ξανα- αρχίσει το γυμναστήριο και θα ήθελε κάποιες καλές πληροφορίες από άτομα που γνωρίζουν νομίζω θα ήταν καλό να φρεσκάρουμε το θεματάκι μας.. Ε,τι λετε? Βοηθήστε μας... εμάς τους αρχάριους!!!!)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω το forum μας προτείνω να επισκεφτείς ενα πιο εξειδικευμένο σε αυτά τα θέματα forum το h**p://www.bodybuilders.gr.Όλες μου οι απορίες σχετικά με την γυμναστική έχουν λυθεί εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, φίλε μου..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...