Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Δεν έχω πάει ποτέ σε γυμναστήριο, αλλά δεν μου χρειάστηκε και ποτέ. Ανέκαθεν ασχολιόμουν με κάτι. Πλέον είμαι γυμναστική ακαδημία και από τα 10 περίπου κάνω στίβο. Και για 4 χρόνια ακόντιο. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό προσπαθώ να σου τονίσω!Εσύ είπες ότι δεν έτρωγες σχεδόν καθόλου το βράδυ!Είπά ότι αυτή η μέθοδος είναι λάθος!Το σωστό είναι να τρως κανονικό φαγητό σε νορμάλ ποσότητες και το βράδυ,απλώς θα είναι μικρότερες μερίδεσ από ότι είναι το μεσημέρι για παράδειγμα!Δεν χρειάζεται να κόψεις τελείως το βραδυνο. :)

Δεν είπα εγώ ότι δεν έτρωγα το βράδυ! :blink: :wacko:

Ίσα ίσα επειδή γύρναγα από το γυμναστήριο γύρω στις 9 με 9:30 έπρεπε να φαω για να πάρει ο οργανισμός τις πρωτεϊνες και την ενέργεια που έπρεπε! Και έτρωγα γιαούρτι ή τόνο και κάνα φρουτάκι και άλλα.

 

Δες παρακάτω...

Φυσικά όλα αυτά με τη σωστή διατροφή(καλό πρωϊνό,ένα δεκατιανό,προσεχτικό μεσημεριανό και το βραδάκι κάνα φρούτο, κάνα γαλατάκι με μέλι ή απλά γιαούρτι).

 

Απλά να είναι προσεχτικό και ελαφρύ! :) ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα είπες πιο σωστά!Γιατί πριν με τον τρόπο που το είπες φαινόταν σαν να μην έτρωγες σχεδόν τίποτα το βράδυ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

sadiagraxa τωρα ειδα την ΝΕΑ σου υπογραφη και λυθηκα στα γελια :lol: . Ευγε. Αντε καλη επιτυχια ;) :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδες, με τι γυμναστικη και γενικα με ποιον τροπο μπορω να γυμνασω το στηθος μου; Γιατι ειναι λιγο πεταχτο και θελω να το μειωσω και να το σφηξω :shifty: Φυσικα αυτο που θα μου πειτε να γινεται στο σπιτι :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το φίλτατο Ανδρέα …δεν ξέρω εάν έχεις περιττά κιλά και γι αυτό είναι πεταχτό όπως λες ίσως χρειάζεται και κάποια δίαιτα !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Και είσαι σε μια ηλικία που πρέπει να αρχίσεις να γυμνάζεσαι, να προσέχεις γενικά τι τρώς και να κάνεις κάποιες δραστηριότητες. Όχι μόνο για την σωματική αλλα και ψυχική υγεία. :)
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Κοιλιακους για το στηθος? :alien: :blink: :wacko: Οχι ρε παιδια...τρεξιμο πρωτα να φυγουν τα λιπη,σε συνδιασμο με καμψεις,μηχανηματα,παγκο κλπ θα κανουν δουλεια... ;)

 

Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι...μετα απο ποση ωρα μετα το γυμναστηριο ειναι καλυτερα να τρως για βραδυ(πχ.αν τελειωνω τη γυμναστικη στις 6)...

 

Ποσειδων,απ'το Βρονταδο εισαι?Ριξε & καμια ρουκετα για μενα :p :D

Link to comment
Share on other sites

Κοιλιακους για το στηθος? :alien: :blink: :wacko: Οχι ρε παιδια...τρεξιμο πρωτα να φυγουν τα λιπη,σε συνδιασμο με καμψεις,μηχανηματα,παγκο κλπ θα κανουν δουλεια... ;)

 

Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι...μετα απο ποση ωρα μετα το γυμναστηριο ειναι καλυτερα να τρως για βραδυ(πχ.αν τελειωνω τη γυμναστικη στις 6)...

 

Ποσειδων,απ'το Βρονταδο εισαι?Ριξε & καμια ρουκετα για μενα :p :D

Θες να παρεις βαρος η οχι;

Εγω π.χ που θελω να παρω, πρεπει πριν το gym να παιρνω πρωτεινες-καθαρες με λιγους υδατανθρακες- με κατι απλο (κρακερακια,μπισκοτα κτλ), και μολις γυρναω απο το gym και εγω κατα τις 6περιπου να τρωω, και μετα το βραδυ παλι κατα τι 10 να ξανατρωω...

Link to comment
Share on other sites

Και είσαι σε μια ηλικία που πρέπει να αρχίσεις να γυμνάζεσαι, να προσέχεις γενικά τι τρώς και να κάνεις κάποιες δραστηριότητες. Όχι μόνο για την σωματική αλλα και ψυχική υγεία. :)

Ειμαι σε ομαδα πινγκ πογκ :cool:. Ρε συ ομως κοιλιακους για το στηθος, οπως λεει και το παιδι παραπανω, δεν μου κολλαει και πολυ :O

 

Ποσες καμψεις να κανω; Να ακουμπαω με τα γονατα κατω ή με τα ποδια τεντωμενα;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ilias,κανε οσες καμψεις μπορεις(μην πιεσεις πολυ τον εαυτο σου γιατι ειναι επικινδυνο)με τα ποδια τεντωμενα.

 

Mario,θελω να παρω λιγο ογκο,μιας & απο γραμμωση ειμαι σε αρκετα καλο επιπεδο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια και εχουμε τετοιο thread να κανω μια ερωτησουλα?

Τη ΗΛΙΘΙΑ ανακαλυψη ειναι αυτα τα γυμναστηρια που ειναι μονο για γυναικες????

 

Δηλαδη ποιο ειναι το νομημα αυτου του χωρσμου που θυμιζει ενα εθελοντικο απαρτχαιντ?

 

Και αυτες που πανε εκει πανε γιατι νιωθουν τοσο ασχημα με το σωμα τους που δε θελουν να τις βλεπει αντρα ή γιατι ειναι τοσο ψωναρες που νομιζουν οτι τους τη πεφτει ολος ο κοσμος???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Τα universal ladies εννοεις?Μαλλον ειναι γι'αυτες που φοβουνται μη τις...βιασουν οι κακοι,τριχωτοι αντρες :p :rolleyes: Η πλακα ειναι οτι εχουν πιασει τα καλυτερα ποστα & εμεις που θελουμε να κανουμε γυμναστικη τρεχουμε σε σοκακια ή σε τεταρτους οροφους πολυκατοικιων... :mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πάω gym 3 βδομάδες κι έχω δει μια σχετικά μεγάλη διαφορα στο σώμα μου!!

Καθε ποτε πας; Ποση ωρα; Νιωθεις πολυ κουρασμενος υστερα;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

xm,πάω κάθε μέρα,όπως είπα μου αρέσει παρα πολύ ότι έχει σχέση με την γύμναση του σώματος μου,πάω 1:30 ώρα,νιώθω κουρασμένος ανάλογα με το τι γυμνάζω και τις ασκήσεις που κάνω(τις πιο πολλές φορες δεν κουράζομαι),τώρα επειδή είδε ο γυμναστής μου ότι μου αρέσει η γυμναστική θα μου βάλει πολλές ασκήσεις έτσι ώστε να κουράζομαι και αργότερα να το "εφχαριστεμαι"!!
Link to comment
Share on other sites

Το μυστικό είναι κατά την διάρκεια των σετ, να έχεις μάξιμουμ ένταση, δηλαδή να μην υπάρχει στιγμή ξεκούρασης, να μην κλέβεις... ΠΧ στον δικέφαλο δεν πρέπει να ανεβάζεις τέρμα πάνω τους αλτήρες ή την μπάρα, ούτε να κατεβαίνεις τέρμα κάτω. Επίσης θέλει απόλυτη συγκέντρωση, να γίνεις ένα με τον μυ που γυμνάζεται, να νιώθεις κάθε ίνα που συσπάται! Ο Σβατζενέγκερ το είπε αυτό το τελευταίο :p

Για όσους θέλουν να κάψουν λίπος, πρέπει πάντα να κάνουν αεροβικές ασκήσεις (διάδρομο, aerobics, ποδήλατο...) ΠΡΙΝ τα βάρη και να αυξήσουν την πρόσληψη πρωτεϊνών.

Αλλά το σημαντικότερο όλων είναι η διατροφή. Πρέπει να βρει ο καθένας αυτό που ταιριάζει στον εαυτό του. Συμβουλευτείτε έναν διαιτολόγο...

Link to comment
Share on other sites

Μια και εχουμε τετοιο thread να κανω μια ερωτησουλα?

Τη ΗΛΙΘΙΑ ανακαλυψη ειναι αυτα τα γυμναστηρια που ειναι μονο για γυναικες????

 

Δηλαδη ποιο ειναι το νομημα αυτου του χωρσμου που θυμιζει ενα εθελοντικο απαρτχαιντ?

 

Και αυτες που πανε εκει πανε γιατι νιωθουν τοσο ασχημα με το σωμα τους που δε θελουν να τις βλεπει αντρα ή γιατι ειναι τοσο ψωναρες που νομιζουν οτι τους τη πεφτει ολος ο κοσμος???

 

WHAT????? :w00t: :confused:

Ειλικρινα πρωτη φορα το ακουω αυτο...Τι βλακειες ειναι αυτες μωρε...

Αντε και σε λιγο να ξαναχωρισουν και τα γυμνασια-λυκεια! :X

Ακομα και ασχημα να αισθανονται για το σωμα τους, τι εγινε;Κι εγω αισθανομουν που ημουν σαν το παιδι απ' την Ουγκαντα (κι ακομα εχω πολυ δρομο να φτασω εκει που θελω), αλλα στο φιναλε αν ημουν τελειος χωρις να κανω τιποτα δεν θα το χρειαζομουν το gym.

Γι'αυτο πηγαινουμε.

Παντως, εκτος απ' τους πoζακιδες, δεν πιστευω στο Gym κανενας να κοροιδευει τον αλλον αν εχει καποιο "ελλατωμα", οσο μεγαλο και αν ειναι αυτο.(Αν και ξερω οτι καφροι υπαρχουν παντου)

Εκτος και αν γινοται και επειδη δεν τα κανω εγω, δεν τα αντιλαμβανομαι... :geek:

 

P.S-συμφωνω απολυτα με τα οσα ειπε ο Alexel! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιλιακους για το στηθος? :alien: :blink: :wacko: Οχι ρε παιδια...τρεξιμο πρωτα να φυγουν τα λιπη,σε συνδιασμο με καμψεις,μηχανηματα,παγκο κλπ θα κανουν δουλεια... ;)

 

Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι...μετα απο ποση ωρα μετα το γυμναστηριο ειναι καλυτερα να τρως για βραδυ(πχ.αν τελειωνω τη γυμναστικη στις 6)...

 

Ποσειδων,απ'το Βρονταδο εισαι?Ριξε & καμια ρουκετα για μενα :p :D

 

το παιδί δεν μας έχει απάντηση τελικά εάν έχει extra kg's ...

και είπε ότι θέλει να δουλέψει μόνο στο σπίτι οπότε δεν μπορεί να κάνει μηχανήματα και πάγκο ...τέλος πάντων

 

 

ναι από το Βροντάδο είμαι ...Χαμός θα γίνει !!! μόνο μια?! :blink: Δέκα θα ρίξω ! ;) :cool: ;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

το παιδί δεν μας έχει απάντηση τελικά εάν έχει extra kg's ...

και είπε ότι θέλει να δουλέψει μόνο στο σπίτι οπότε δεν μπορεί να κάνει μηχανήματα και πάγκο ...τέλος πάντων

 

 

ναι από το Βροντάδο είμαι ...Χαμός θα γίνει !!! μόνο μια?! :blink: Δέκα θα ρίξω ! ;) :cool: ;)

Δεν εχω εξτρα κιλα :whistle: . Απλα θελω να σφυξω. Για κοιλια θα κανω κοιλιακους, για στηθος δεν ηξερα και γι'αυτο σας ρωτησα. Οχι, δεν εχω μηχανηματα, παγκους κλπ απλα ενα ελατηριο γυμναστικης το οποιο το λυγιζω και με αυτον τον τροπο εχω την εντυπωση οτι γυμναζεται το στηθος. Και εκανα την ερωτηση για να μου πειτε εναλακτικους τροπους :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Θες να δυναμώσεις το στήθος σου; Push ups και μονόζυγο... ;)

Βέβαια στο μονόζυγο το καλό είναι πως θα γυμνάζεις και την πλάτη σου ταυτόχρονα!

Επίσης πολύ καλή άσκηση είναι και οι τρικέφαλοι στο πολυμηχάνημα που κάνεις μονόζυγο. Ίσιος ο κορμός και κάνεις βυθίσεις. Κάνεις 4 σετάκια από λίγες επαναλήψεις και σιγά σιγά με τον καιρό κάνεις περισσότερες επαναλήψεις. :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

πόσες κάμψεις θα ήταν καλο να κάνω την ημερα?

στο γυμναστήριο δεν κάνω κάψεις,αλλα κάνω από όργανα που γυμνάζουν τους ιδιους μύες!!επειδή αυτήν την στιγμή βαριέμαι να πηγαίνω γυμναστήριο μπορείτε να μου πείτε πόσες κάμψεις k κοιλιακούς-ραχιαίους να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...