Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

Το ξέρω είσαι σφίχτης... το ξέρω είσαι strong... και πως τραβάς τα ζόρια... άμα λάχει all night long...

 

Mr σφίχτερ-man... τράβα...

u r the σφίχτερ-man... τράβα...

 

Εγώ δεν πάω με τίποτα... προτιμάω να φάω τα λεφτά μου σε σουβλάκια...

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tweaked Mind (14 Νοέ. 2004 , 17:19)

 

palikaria oti plirofories 8elete apla postarete+8a sas apadisw(arkei na kserw vevaia) :)

dulevw sta universal paleu faliru

 

 

δεν έρχεσαι στα δικά μας ? (Ρέντη )

 

Anyway. Το θέμα είναι απλό.

Σύσφιξη κοιλιακών , γράμμωση και χάσιμο πόντων τοπικά ενώ το υπολοιπο σώμα (στήθος , πλάτη, ώμοι , κτλ ) θέλουμε να φουσκώνει (σε αντιστρόφως ανάλογη διαδικασία).

 

Χωρίς υπερβολές (πχ 8ωρα διαδρόμων και μόνο κουνουπίδι)

 

Γίνεται ?

Αυτή πιστέυω είναι η μεγαλύτερη απορία πολλών εδω μέσα :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (14 Νοέ. 2004 , 18:13)

 

δεν έρχεσαι στα δικά μας ? (Ρέντη )

 

Anyway. Το θέμα είναι απλό.

Σύσφιξη κοιλιακών , γράμμωση και χάσιμο πόντων τοπικά ενώ το υπολοιπο σώμα (στήθος , πλάτη, ώμοι , κτλ ) θέλουμε να φουσκώνει (σε αντιστρόφως ανάλογη διαδικασία).

 

Χωρίς υπερβολές (πχ 8ωρα διαδρόμων και μόνο κουνουπίδι)

 

Γίνεται ?

Αυτή πιστέυω είναι η μεγαλύτερη απορία πολλών εδω μέσα :)

 

YEAP!Eιδικα για αυτους τους αναθεματισμενους κοιλιακους... :cry:

Ενω δεν ειμαι παχυς(αντιθετα θελω να παρω και αλλα κιλα)πως θα γραμμωσουν αυτοι οι κοιλιακοι;

Κανενα προγραμμα ξερεις; :confused: ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mario_fit (14 Νοέ. 2004 , 19:25)

 

YEAP!Eιδικα για αυτους τους αναθεματισμενους κοιλιακους... :cry:

Ενω δεν ειμαι παχυς(αντιθετα θελω να παρω και αλλα κιλα)πως θα γραμμωσουν αυτοι οι κοιλιακοι;

Κανενα προγραμμα ξερεις; :confused: ;)

 

 

Μωρέ πρόγραμματα υπάρχουν

Αλλά κόβεις εσύ το αλάτι, κάνεις 1 ωρα διάδρομο τη μέρα, 600 κοιλιακούς και τρέφεσαι με νερόβραστα για κανα δίμηνο ?

 

Εκεί είναι το ζήτημα. Αν είναι να πεθάνουμε (και να αδυνατίσουμε κιόλας σα στέκες για να κάνουμε 6pack (τρομάρα τους...άκου όνομα) ) , άστο καλύτερα :whistle:

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (14 Νοέ. 2004 , 20:11)

 

Μωρέ πρόγραμματα υπάρχουν

Αλλά κόβεις εσύ το αλάτι, κάνεις 1 ωρα διάδρομο τη μέρα, 600 κοιλιακούς και τρέφεσαι με νερόβραστα για κανα δίμηνο ?

 

Εκεί είναι το ζήτημα. Αν είναι να πεθάνουμε (και να αδυνατίσουμε κιόλας σα στέκες για να κάνουμε 6pack (τρομάρα τους...άκου όνομα) ) , άστο καλύτερα :whistle:

 

Το λες και μόνος σου ;) 2-3 μήνες είναι το θέμα... :)

Μετά θα αποκτήσεις τόσο καλό μεταβολισμό που έστω και ένα σουβλάκι ή μια πίτσα δεν θα μπορεί να σε επηρεάσει... ;)

Για σκέψου να κάνεις 1 ώρα διάδρομο για 2 μήνες... Στυλάκι θα έχεις γίνει :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (14 Νοέ. 2004 , 19:11)

 

Μωρέ πρόγραμματα υπάρχουν

Αλλά κόβεις εσύ το αλάτι, κάνεις 1 ωρα διάδρομο τη μέρα, 600 κοιλιακούς και τρέφεσαι με νερόβραστα για κανα δίμηνο ?

 

Εκεί είναι το ζήτημα. Αν είναι να πεθάνουμε (και να αδυνατίσουμε κιόλας σα στέκες για να κάνουμε 6pack (τρομάρα τους...άκου όνομα) ) , άστο καλύτερα :whistle:

 

Το αλατι...ΝΟ WΑΥ! :whistle:

Κοιλιακους κανω και πολους(οχι καθε μερα,αλλα 4 φορες την εβδομαδα που πηγαινω gym)

To θεμα ειναι πως δεν γινεται να τρωω μονο βραστα και στον ατμο,για διαφορους λογους.

Διαδρομο δεν μπορω να κανω 1ωρα την μερα γιατι εγω πρεπει να παχυνω οχι να αδυνατισω. :o Ασε που περπαταω και κανα δυο χιλιομετρα καθε μερα...

Δεν ειναι οτι εχω "μπακα" απλως δεν γραμμωνουν!(οχι ευκολα) :angry:

Το κακο(καλο) ειναι οτι εχω πολυ γρηγορο μεταβολισμο...τρωω,τρωω και δεν παιρνω "ευκολα" κιλα!

Link to comment
Share on other sites

Palikaria mu mia einai i lish oso+an akugete diskoli..............kopste tis bires!!!!!

:)

8a mu peis pws ginete?arxiste ta krasia...........pio igiina+kanun kalo+sthn kardia..............!

being best!

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Δεν πινω μπυρες,μερικες φορες κρασακι,σπανια αλκοολ(μονο κανενα Σαββατοβραδο),δεν πινω αναψυκτικα,δεν τρωω πολλα γλυκα...

Ενταξει η μονη Μ@..κια που εκανα το καλοκαιρι οταν ημουν Ελλαδα ηταν που ετρωγα συχνα απο φαστφουνταδικα... :whistle:

Αλλα και αυτα κοπηκαν! ;)

Εμενα το κολλημα ειναι οι κοιλιακοι γιατι στα αλλα βλεπω αποταλεσμα(να παρω και αυτα τα 5-10 κιλα που θελω...)...

Λετε να παρω κρεμες;

Περαν απο τις μουφες που κυκλοφορουν εχω βρει εδω στην ΙΤΑ κρεμα απο ενα μαγαζι γιa BodyBuilding που σε εναν κολλητο μου του εκανε καλη δουλεια!

Και δεν εκανε την προπονηση την δικη μου,ουτε εκανε καμια τρελη διαιτα...

Αχχχ...Τελικα απ'οτι βλεπω θελει ορεξη και υπομονη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι άτιμοι οι κοιλιακοί είναι που μας τρώνε...

Προσωπικά και εγώ... universal παω..Και με ενδιαφέρει κυρίως να βάλω κιλά και όχι να χάσω..

εδώ και 4-5 μέρες κάνω μια πιο υγειινή διατροφή..κομμένα τα junk food,αναψυκτικά,το πολύ ψωμί..

Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό θα με βελτιώσει ή θα με χειροτερέψει.. σίγουρα πάντως δεν προορίζομαι για bodybuilder,κτλ...

Μια φυσική κατάσταση Α θέλω να έχω.. και τους άτιμους κοιλιακούς...(για δική μου ευχαρίστηση και μόνο...)

Αυτά τα λίγα από μένα...

Α.. μην το ξεχάσω.. προς τους ειδικούς του being best..

Ειναι εύκολο να μας πείτε τα προγραμματάκια και τις χρεώσεις.. (δεκτά τα pm..)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tweaked Mind (14 Νοέ. 2004 , 23:27)

 

Palikaria mu mia einai i lish oso+an akugete diskoli..............kopste tis bires!!!!!

:)

8a mu peis pws ginete?arxiste ta krasia...........pio igiina+kanun kalo+sthn kardia..............!

being best!

 

 

ποιές μπύρες... δε πίνουμε.

 

Αλήθεια, μια ερώτηση που άλλοι λένε έτσι και άλλοι αλλιώς.

 

H Coca Cola Light βλάπτει ?

 

Κανονικά δε θα πρεπε μιας και έχει 0. κάτι θερμίδες και 0 υδατάνθρακες.

 

 

Στις γυναίκες ξέρω ότι κάνει κυτταρίτιδα λόγω του ανθρακικού, αλλά κάποιος πχ που κάνει δίαιτα ή πάει γυμναστήριο , γιατί πχ δε μπορεί να πίνει όση γουστάρει ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Πίνε lucozade μετά το γυμναστήριο και κατά τη διάρκεια πίνε ή πολύ νερό... ή isostar!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (15 Νοέ. 2004 , 10:36)

 

Πίνε lucozade μετά το γυμναστήριο και κατά τη διάρκεια πίνε ή πολύ νερό... ή isostar!

 

 

γενικώς μιλάω...όχι μόνο για πριν/κατά τη διάρκεια/μετα τη γυμναστική

:)

:X
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου,ειναι πως η coca δεν κανει-γενικα- καλο(γενικα τα αναψυκτικα).

Τωρα η light σιγουρα ειναι καλυτερη απ'οτι η κανονικη,μιας και η "normal" coca πιστεψε με,μπορει να προκαλεσει κυτταριτιδα και στους ανδρες. :blink: (Το ειδα σε ενα Ιατρικο περιοδικο του πατερα μου)

Αυτο που ειπε η mariel19 για lucozade κλπ ειναι μιας και αναπληρωνουν πιο γρηγορα τα σωματικα υγρα,αλλα απο την αλλη (προσωπικα) δεν πολυ λεει απο αποψη χρηματων. :(

Οποτε νερακι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mario_fit (15 Νοέ. 2004 , 17:10)

 

Αυτο που ειπε η mariel19 για lucozade κλπ ειναι μιας και αναπληρωνουν πιο γρηγορα τα σωματικα υγρα,αλλα απο την αλλη (προσωπικα) δεν πολυ λεει απο αποψη χρηματων. :( Οποτε νερακι. ;)

 

 

και τσάμπα να ήταν , πάλι δε πολυλέει

είναι τίγκα στους υδατάνθρακες και τους υδατάνθρακες γενικώς καλό είναι να τους αποφεύγουμε όπως ο διάολος το λιβάνι (μόνο στη σωστή αναλογία κάνουν καλό)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (15 Νοέ. 2004 , 16:44)

 

και τσάμπα να ήταν , πάλι δε πολυλέει

είναι τίγκα στους υδατάνθρακες και τους υδατάνθρακες γενικώς καλό είναι να τους αποφεύγουμε όπως ο διάολος το λιβάνι (μόνο στη σωστή αναλογία κάνουν καλό)

 

Ναι ε; :confused: Δεν ειχα παρατηρησει ποτε οτι ειχαν πολους υδατανθρακες.Μου ειχε διαφυγει τελειως! :o

Για το τελευταιο με τους υδατανθρακες που ειπες συμφωνω απολυτα! :!:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ποιος θα μας πει την σωστή αναλογία..?

δεν υπάρχει ενημέρωση καθόλου στον κόσμο... γι'αυτό και τα παιδάκια γίνονται παχύσαρκα.. κτλ κτλ..

Σιγουρα το νερό είναι αναμφισβήτητα το καλύτερο... (πόσο κανει ενα lucozade? 64 λεπτά!!)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (15 Νοέ. 2004 , 01:36)

 

ποιές μπύρες... δε πίνουμε.

 

Αλήθεια, μια ερώτηση που άλλοι λένε έτσι και άλλοι αλλιώς.

 

H Coca Cola Light βλάπτει ?

 

Κανονικά δε θα πρεπε μιας και έχει 0. κάτι θερμίδες και 0 υδατάνθρακες.

Η coca-cola light μου φαίνεται πως μπορεί να έχει λιγότερες θερμίδες αλλά έχει περισσότερα γλυκαντικά για να σου φέρνει τη γεύση της κανονικής... :rolleyes: Οπότε καταλαβαίνεις... Και έχω δει άτομα που την πίνουν δυο δυο... Καλύτερα να παίρνανε μια και κανονική! ;)

 

Και κάτι που αναφέρθηκε για τους υδατάνθρακες... Παιδιά οι υδατάνθρακες είναι μια από τις (3 μου φαίνεται αν δεν κάνω λάθος :o ) κύριες πηγές ενέργειας... Αν δεν έχει το σώμα υδατάνθρακες θα κάψει μυϊκό ιστό ,κάτι που δεν θέλουμε! Το λίπος θα παραμένει σταθερό. Μπορεί να φαίνεται απλό αλλά πριν ξεκινάς καλό είναι να κάνεις βαρομετρικές εξετάσεις για να ξέρεις τι ποσοστά έχεις και για να βγει το κατάλληλο πρόγραμμα. Δεν πάμε στο ντούκου :worry:

 

Στο τρέξιμο αρχίζει να καίει λίπος ο οργανισμός μετά τα 30-35 λεπτά. Χαλαρού τζόκινγκ εννοείται γιατί δεν τρέχουμε σπριντ... ;) Κύριος σκοπός είπαμε είναι να καταπολεμήσουμε το λίπος.

 

Καλό το νερό αλλά σαν τα ισοτονικά δεν υπάρχει άλλο. Δίνεις 70 λεπτά για ένα μπουκαλάκι. Δεν νομίζω ότι είναι και το τρομερό έξοδο μπροστά σε άλλα :) Το νερό επειδή θα σε καταβάλλει η άσκηση θα πας να το πιεις με το κιλό(που λεει ο λόγος) και μετά θα φουσκώσεις. Δοκιμάστε το να δειτε. :) Νερό είπαμε 4 λίτρα. 2 πολύ πριν το γυμναστήριο και 2 μετά το πέρας της προπόνησης.

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο Agent M.

Το πολύ νερό κάνει καλό... το κρατάνε οι μυς και φουσκώνουν...

όσο για τις τιμές... παιδιά δεν είναι εξωφρενικές... που να ήμασταν και σε κανένα εξωτερικό που το μικρό το μπουκαλάκι το νερό έχει 3 €... φανταστείτε πόσο έχει το μεγάλο!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (16 Νοέ. 2004 , 02:15)

 

σωστός ο Agent M.

Το πολύ νερό κάνει καλό... το κρατάνε οι μυς και φουσκώνουν ...

όσο για τις τιμές... παιδιά δεν είναι εξωφρενικές... που να ήμασταν και σε κανένα εξωτερικό που το μικρό το μπουκαλάκι το νερό έχει 3 €... φανταστείτε πόσο έχει το μεγάλο!!

 

Καθαρίζει το αίμα,αναζοωγονεί την επιδερμίδα και τα λοιπά ;)

Εξάλλου το σώμα μας έχει μεγάλη αναλογία νερού και χρειάζεται τακτική αναπλήρωση :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αλήθεια είναι ότι εγώ τόσο νερό δεν μπορώ να πιω... βέβαια υπάρχουν κάτι φλασιές που τρώει το σώμα μου που μέσα σε 15 λεπτά πίνω 1,5 λίτρο (κυρίως βράδια το έχω πάθει ... και συχνά τελευταία!!)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (16 Νοέ. 2004 , 02:30)

 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι εγώ τόσο νερό δεν μπορώ να πιω... βέβαια υπάρχουν κάτι φλασιές που τρώει το σώμα μου που μέσα σε 15 λεπτά πίνω 1,5 λίτρο (κυρίως βράδια το έχω πάθει ... και συχνά τελευταία!!)

 

Κι εγώ σιγά σιγά με το καιρό άρχισα να πίνω όλο και περισσότερο νερό!

 

Εδώ και 3-4 μήνες βέβαια το πολύ νερό και την υγειινή διατροφή τα έχουν αντικαταστήσει οι μπύρες και τα σουβλάκια αλλά πάλι με χρόνια με καιρούς... :rolleyes: :lol: :lol: :lol: :alien:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Mariel gia tis kopeles o kaluteros tropos na apokthseis kalosxhmatismeno swma kai na exeis kalh fusikh katastash einai o xoros.Egw kanw mpalleto,enorganh k theatrical dance apo ta 4 mou kai eugnomonw tous goneis mou pou me steilane apo mikrh..Ok de sou lew na xekinhseis twra mpalleto alla mporeis na kaneis kapoio allo eidos xorou.O xoros einai tropos ektonwshs kai tropos na adunatiseis arkei na sou aresei kai na to euxaristiesai.
http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

to sex dhladh re paidia giati to 3exnate? sex kai pali sex...kai adynatizeis kai kaneis gymnastikh kai to kyriotero 3elabeikarei kai o egkefalos pragma pou xreiazetai polys kosmos! oso gia gatorade isotonic drinks klp...o ka8eis opws thn vriskei.ola kanoun kati alla kai tipota opote peri ore3ews....mh fate 8a vre3ei koulourakia :p
http://www.aphelion79.com/files/JeepLogo.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nicolasiena (16 Νοέ. 2004 , 04:22)

 

to sex dhladh re paidia giati to 3exnate? sex kai pali sex...kai adynatizeis kai kaneis gymnastikh kai to kyriotero 3elabeikarei kai o egkefalos pragma pou xreiazetai polys kosmos! oso gia gatorade isotonic drinks klp...o ka8eis opws thn vriskei.ola kanoun kati alla kai tipota opote peri ore3ews....mh fate 8a vre3ei koulourakia :p

 

 

sex?

 

Αυτό βρήκες να πείς? Εδώ λέμε για υγιεινή διατροφή και ώρες στα γυμναστήρια και μας λές για σέξ ???

 

Που δεν έχεις άδικο...Αρκεί να γνωρίζετε ότι ένα Παθητικό φιλί (κοινώς πολύ έντονο) καίει 15 ολόκληρες θερμίδες και 2 λεπτά γέλιου ισοδυναμούν με κάποιους κοιλιακούς (δε θυμάμαι το νούμερο).

 

Καλό και αυτό .... :happy:

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...