Jump to content

Γυμναστήρια: Ένας νέος τρόπος ζωής;


Dromeas
 Κοινοποίηση

Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;  

698 members have voted

  1. 1. Πάτε γυμναστήριο; Αν ναι, που; Αν όχι, γιατί;

    • Πάω Universal Studios, Gymnet κλπ (οργανωμένα γυμναστήρια)
      134
    • Πάω στο κλασικό γυμναστήριο της γειτονιάς μου...
      250
    • Δεν πάω γυμναστήριο, αλλά μήπως πρέπει να ξεκινήσω; :confused:
      186
    • Σιγά μην πάω γυμναστήριο... έχω αγώνα αύριο!
      128


Recommended Posts

lol...δικη μου ειναι αλλα ενα γυμναστηριο δεν κανει κακο.σε ευχαριστω παντως για τον καλο σου λογο!:)

 

 

@kostakiss με βολευει.ειναι καλο?μηπως ξερεις πως το λενε?

 

Το odeon στην Τσιμισκή είναι.Δλδ σχετικά κοντά στον Λευκό Πύργο.Αν πας από Λευκό Πύργο και συνεχίσεις παραλιακή και φτάσεις Αριστοτέλους και ανέβεις τότε σχεδόν έφτασες

 

Edit :Όσο για την φώτο απλά την αλήθεια είπα :D :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερω καλε που ειναι το odeon αλλα πως λενε το γυμναστηριο θελω να μαθω για να κοιταξω αν ειναι καλο.

 

:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη τα ποστ ειναι πολλα,και σκεφτομαι να γραφτω για ενα τριμηνο στα Joe Weider ,ειναι αξιοπιστα??Μου τα συστηνετε??Διαβασα και την ιστορια με τα Universal και οπως καταλαβαινετε,δεν θελω να κλαιω τα λεφτακια μου.Επειδη θα εχετε απαντησει σε κατι παρομοιο sorry again!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι ναυαρινου κ δν το προτιμω,επειδη μαλλον θα πηγαινω απογευμα-βραδυ.

ευχαριστω πολυ παντως!

Link to comment
Share on other sites

να έχετε υποψη σας (κι επειδή η ετήσια συνδρομή αυξήθηκε απο 189 ευρω προ εορτών, σε 229 ευρώ), οτι μέχρι το σάββατο υπάρχει προσφορά για 10 μήνες (9+1 μηνα δώρο) με 149 ευρώ για τα joeweider ;)
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Για μένα κριτήριο για ένα γυμναστήριο είναι να είναι κοντά στο σπίτι σου να έχει όργανα να χρησιμοποιήσεις και να υπάρχουν ώρες που να μπορείς να πας και να μην γίνεται πανικός.

Το συνοικιακό γυμναστήριο που πήγαινα μέχρι το καλοκαίρι έκλεισε δυστυχώς και με είχε βολέψει αφάνταστα. Ένα μεγάλο που υπάρχει στη Θηβών στο village στη Νίκαια πρώην Universal έχει απ΄όλα μέσα αλλά έχει και κάτι χιλιάδες πελάτες και σε ώρα αιχμής δε βρίσκεις ούτε βαράκι να κάνεις. Το Joe Weider όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω έχει μέχρι 4/1 προσφορά 149 € 9+1 μήνες συν 30 € εγγραφή. Μάλλον εκεί θα καταλήξω γιατί εδώ και κάτι μήνες που δεν αθλούμαι καθόλου νιώθω τη σκουριά πάνω μου.

Link to comment
Share on other sites

το joeweider του κορυδαλλου απο οταν επεκταθηκε εγινε υποφερτο..εγω αναμεσα σε εκεινο και του κερατσινιου θα διαλεξω (ξεχασα τα 30 της εγγραφης επειδη ειμαι πρωην μελος και δε χρειαζεται να τα ξαναδωσω :p)
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς για το joeweider της Κηφισιάς;

Δεν ξέρω, αυτή η αλυσίδα δεν με εμπνέει για σοβαρή προπόνηση.. Αλλά από την άλλη εδώ στη γειτονιά μου δεν έχει και κανα γυμναστήριο της προκοπής. Σε ένα που πήγαινα είχε λίγα μηχανήματα, μικρός χώρος, πολλά άτομα και γυμναστή που έδινε ένα πρόγραμμα το ίδιο σε όλους, lol

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

pedes skeftomai na arxiso gymnastirio alla tha ithela na ksero peripou poso xrono na afieroso kathe mera xoris na exo provlimata..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή του Χολαργού, κοντά στην Περικλέους, κανένα καλό γυμναστήριο γνωρίζει κανείς?

 

Είδα ένα που είναι στη Μεσογείων, colosseum αν θυμάμαι καλά λέγεται, σκέφτομαι να περάσω μια βόλτα να δω πως είναι.

 

Και εγώ δεν θα ήθελα να γίνεται πανικός σε ώρες αιχμής.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

pedes skeftomai na arxiso gymnastirio alla tha ithela na ksero peripou poso xrono na afieroso kathe mera xoris na exo provlimata..

 

Από τη στιγμή που δεν έχεις γυμναστεί στο παρελθόν, θα πρέπει να προσέξεις μην πέσεις με τα μούτρα, γιατί τοτε θα υπερπροπονηθείς και τα αποτελέσματα θα είναι τα αντίθετα από αυτά που θες.

Εδώ δεν ισχύει όσο περισσότερο τόσο καλύτερο.

Δεν χρειάζεται να προπονείσαι 2-3 ώρες όπως βλέπουμε μερικούς.

Αρχικά 2-3 φορές την εβδομάδα είναι αρκετά και η προπόνηση θα κρατάει μέχρι 50 λεπτά.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΕ JOE WEIDER ! ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΑΠΛΗΡΩΤΗ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 7,5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ!! ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ 5000 ΕΥΡΩ! ΟΛΟ ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑΤΖΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΓΥΜΝΑΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ!

ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ! ΟΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Joe Weider?πρακτορειο μοντελων δεν ειναι αυτο?Διοτι αυτη την εντυπωση πηρα τους 5-6 μηνες που ημουν εκει.

 

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΤΕ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΣΤΑ Joe Weider

Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, δεν έχω ακούσει από κανέναν ένα καλό λόγο γι αυτή την αλυσίδα γυμναστηρίων..

Με ενδιαφέρει ένα σοβαρό γυμναστήριο "σιδεράδικο", με ποικιλία ελεύθερων βαρών και μηχανημάτων και να μην περιμένω μισή ώρα να κάνω ένα σετ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

ναι νομίζω ότι είναι μόνο όνομα και τίποτε άλλο αυτη η αλυσίδα γυμναστηρίων γενικά αυτό πιστεύω για όλες τις αλυσίδες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παω γυμναστηριο αρκετο καιρο, στο escape στη κατω Τουμπα, θελω την αποψη-βοηθεια σας δε δυο θεματα.

1.Κανω προπονηση με βαρη, ποτε ειναι καλυτερα να τρεχω το 15λεπτο που τρεχω καθε φορα, πριν ή μετα τα βαρη;

2.Στα κιλα μου ειμαι σχετικα σταθερος εδω και χρονια, ειμαι 1.85 και 85 κιλα +- 2-3 κιλα απο χειμωνα σε καλοκαιρι. Εχω το εξης "προβλημα" : παιρνω ευκολα και σχετικα γρηγορα ογκο. Δε πηρα και δε προκειται ποτε να παρω κανενος ειδους συμπληρωμα, διατροφη δε κανω κατι εξειδικευμενο για γυμναστηριο ή απωλεια βαρους απλα προσεχω αρκετα τι τρωω, δηλαδη τρωω απο ολα αλλα οχι χαζομαρες, πρωινο παντα δημητριακα με γαλα φρεσκοστημενα πορτοκαλια και τσαι χωρις ζαχαρη, μεσημερι μια μεριδα σπιτικο φαγητο παντα με σαλατα και λιγη φετα, απογευμα κανα φρουτο και βραδυ κατι μικρο και πολυ ελαφρυ (εκτος απο καποιες φορες που θα βγω βραδυ για φαγητο σαν εξοδο). Με λιγα λογια προσεγμενα αλλα οχι κατι ιδιαιτερο η εξαιρετικο. Τι γινεται λοιπον; Γιατι αυτο που αλλοι προσπαθουν με δυσκολια να κανουν για εμενα εχει γινει προβλημα; Αν εκανα εγω τις εξειδικευμενες προπονησεις-διατροφες που βλεπω κατι αλλους να κανουν, δε θα με χωρουσαν οι πορτες σε κανα 3μηνο, γυμναστηριο παω για να εκτονωνομαι και για συντηρηση και πιο πολυ επειδη ειναι η ευκολοτερη λυση για ασκηση, οχι για να γινω φετες. Παλιοτερα επαιζα σε πολυ καλο επιπεδο τεννις αλλα πλεον δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να βρω το χρονο που απαιτειται αλλα και το καταλληλλο partner για να το ευχαριστηθω. Να αλλαξω κατι στη προπονηση; Περισσοτερες επαναληψεις και λιγοτερα κιλα; Να αλλαξω τη συχνοτητα(παω 3 φορες τη βδομαδα και καθε φορα δουλευω 2 μυικες ομαδες στηθος με δικεφαλους, πλατη με τρικεφαλους, ομους με ποδια); Να αλλαξω τις μυικες ομαδες; Ή μηπως να το κοψω το γυμναστηριο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιιιιιιιιιιγο περιεργο να παιρνεις ογκο με 3 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και ΧΩΡΙΣ συμπληρωματα!Τεσπα...Για εμενα αυξησε τις επαναληψεις σου απο 10 που μαλλον θα κανεις τωρα σε 15 με λιγοτερα κιλα...ακομα μπορεις καθε φορα που πηγαινεις να κανεις κυκλικο προγραμμα το οποιο ειναι πιο χαλαρο απ το να παιζεις 2 σημεια την ημερα.

Οσο για τον Κολεμαν καλουτσικος ειναι αλλα ο Κατλερ ειναι καλυτερος!!!!

Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιιιιιιιιιιγο περιεργο να παιρνεις ογκο με 3 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και ΧΩΡΙΣ συμπληρωματα!Τεσπα...Για εμενα αυξησε τις επαναληψεις σου απο 10 που μαλλον θα κανεις τωρα σε 15 με λιγοτερα κιλα...ακομα μπορεις καθε φορα που πηγαινεις να κανεις κυκλικο προγραμμα το οποιο ειναι πιο χαλαρο απ το να παιζεις 2 σημεια την ημερα.

Οσο για τον Κολεμαν καλουτσικος ειναι αλλα ο Κατλερ ειναι καλυτερος!!!!

 

Όταν λέω παίρνω όγκο εύκολα δεν το λέω με τη κλασική έννοια όσων ασχολούνται εντατικά με το γυμναστήριο. Ίσως γι αυτό και η περεξήγηση. Εννοώ ότι σε καμία περίπτωση δε θέλω να πάρω κι άλλο όγκο, προτιμώ να πετύχω γράμμωση. Για τα διαλέιματα μεταξύ των σετ; Τι λές; Κάποιοι "σφίχτες" στο γυμναστήριο μου χουν πει ότι για αυτό που θέλω καλύτερα είναι τα μικρά διαλείματα, κάτω απο λεπτό δηλαδή. Ισχύει κάτι τέτοιο ή ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του; Για το τρέξημο; Τι λές; Ευχαριστώ ....

Link to comment
Share on other sites

Η ξεκουραση αναμεσα στα σετακια πρεπει να ειναι κατω απο ΛΕΠΤΟ...αν δεν κανω λαθος οταν πας για γραμμωση πρεπει να ειναι γυρω στα 40 δεπτερολεπτα,ενω οταν εισαι για ογκο πας ευκολα για το λεπτο.

Τωρα για το διαδρομο,εφοσον ειπες οτι κανεις ΜΟΝΟ 15 λεπτακια και οχι παραπανω καντα στην αρχη της προπονησεις ετσι για το ξεμουδιασμα.

Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Η ξεκουραση αναμεσα στα σετακια πρεπει να ειναι κατω απο ΛΕΠΤΟ...αν δεν κανω λαθος οταν πας για γραμμωση πρεπει να ειναι γυρω στα 40 δεπτερολεπτα,ενω οταν εισαι για ογκο πας ευκολα για το λεπτο.

Τωρα για το διαδρομο,εφοσον ειπες οτι κανεις ΜΟΝΟ 15 λεπτακια και οχι παραπανω καντα στην αρχη της προπονησεις ετσι για το ξεμουδιασμα.

 

15λεπτο κάνω συνήθως όταν έχει πολύ κόσμο μέσα το gym και δε θέλω να με κοιτάνε με μισό μάτι όσοι περιμένουν. Διαφορετικά συνήθως ξεπερνάω το 20λεπτο (σιγά τη διαφορά βέβαια)...

Το γυμναστή που ρώτησα εκεί, μου είπε καλύτερα στο τέλος της προπόνησης για να κάψεις περισσότερο, αφού ήδη θα έχεις αποδώσει ότι υδατάνθρακες χρειαζόσουνα στα βάρη. Πως το βρίσκεις; Λογικό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρικσω και πολυ λογικο,διοτι απ οτι ξερω για να κανει αρχισει ο οργανισμος να καιει λιπος κλπ κλπ πρεπει να περασει τα 15 λεπτα διαδρομο.Μεχρι τοτε αν ΔΕΝ κανω λαθος καιει μονο γλυκογονο....
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

na rwtisw ligo tin simvouli sas...

 

egw exw ipsos 1.74 kai 76 kila

 

tzin foraw noumero 32-33

posa kila pistevete oti prepei na xasw akoma? toulaxiston gia na rixw 1 me 2 noumera akoma?

parolo pou osoi me vlepoun mou lene oti ime kanonikos egw pistevw oti prepei na xasw kialo.

 

Kanw 4 fores tin evdomada diadromo 35-40 lepta me taxitita 6 - 6.5 kh/h

 

pistevete oti prepei na entinw kialo tin gimnastiki? exw agorasei ilektriko diadromo spiti kai etsi den xriazete na pigenw sto gimnastirio...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...