Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου αρέσει που κάποιος είχε κάνει και διαφήμιση του εν λόγω καταστήματος.

 

Το πας αύριο πίσω και ΑΠΑΙΤΕΙΣ τα λεφτά σου πίσω καθώς σου πούλησε μια συσκευή που δεν προορίζεται για τη ζώνη που κατοικείς (ΕΕ) χωρίς να σε ενημερώσει για ενδεχόμενες ασυμβατότητες σε εγγύηση και προδιαγραφές!!!

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα,

 

Τυχαινει αυτην την περιοδο να ειναι ενας φιλος μου στο εξωτερικο(Ελβετια) και μπορω να του ζητησω να μου φερει το S3... Γλιτωνω στην ουσια τα μεταφορικα...και το παιρνω και σε φθηνοτερη λιανικη απ οτι εδω...!(ερχεται πιο φθηνα απο οποιαδηποτε τιμη εχω δει μεχρι στιγμης..) Το θεμα ειναι τι χανω?

 

Λετε να υπαρχει θεμα με εγγυηση?

Θεμα με ενημερωσεις?

Υπαρχει κατι που θα επρεπε να προσεξω?

 

Να αναφερω οτι το κινητο θα αγοραστει απο την Swiss telecom..σαν συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Από το κουτί του μπορούμε να καταλάβουμε για πού είναι το κινητό; Κάποιος κωδικός ώστε να μην χρειαστεί να το ανοίξουμε (και μπούμε σε συζητήσεις άσκοπες με τον πωλητή)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

όταν λες πακέτο με το αξεσουάρ τι εννοείς?

ΑΚΥΡΟ....στην επόμενη σελίδα δόθηκε απάντηση!

 

μόνο με νέες συνδέσεις ή και με απλή αγορά συσκευής?

 

και μιλάμε και για 16gb και για 32gb???

 

. Και με το πακέτο με το αξεσουάρ μάλιστα...

 

πήγα σήμερα πλαίσιο που είχε και τα 2 χρώματα

από internet ήθελα πολύ το μπλε

όταν το είδα από κοντά....θόλωσα...δεν πίστευα ότι δεν ήταν ότι είχα ονειρευτεί....

 

με βλέπω για λευκό...

 

ποιες οι γνώμες σας???

 

Πήρα σήμερα στα κεντρικά του Γερμανού και μου είπαν ότι το βλέπουν διαθέσιμο (αλλά μου φάνηκε λίγο άσχετη η κοπέλα μπορεί να έβλεπε το λευκό αν και της το τόνισα)

 

Πήρα και στην Samsung και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα διαθεσιμότητας από πλευράς τους και κυκλοφορεί κανονικά το μπλε...

 

Από Vodafone πλευράς φαίνεται κανονικά διαθέσιμο παντού το μπλε και μάλιστα και η 32gb έκδοση. Και με το πακέτο με το αξεσουάρ μάλιστα, κέρδισε κατά κράτος την Cosmote...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Τυχαινει αυτην την περιοδο να ειναι ενας φιλος μου στο εξωτερικο(Ελβετια) και μπορω να του ζητησω να μου φερει το S3... Γλιτωνω στην ουσια τα μεταφορικα...και το παιρνω και σε φθηνοτερη λιανικη απ οτι εδω...!(ερχεται πιο φθηνα απο οποιαδηποτε τιμη εχω δει μεχρι στιγμης..) Το θεμα ειναι τι χανω?

 

Λετε να υπαρχει θεμα με εγγυηση?

Θεμα με ενημερωσεις?

Υπαρχει κατι που θα επρεπε να προσεξω?

 

Να αναφερω οτι το κινητο θα αγοραστει απο την Swiss telecom..σαν συσκευη.

 

προσοχη γιατι μπορει να ειναι κλειδωμενο απο την εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πού πήρα προοριζόταν για ρουμάνια,το έλεγε και στο αυτοκόλλητο στην συσκευασία,πήρε πόδι και πήρα κανονικά ελληνικό,στο πρώτο υπήρχε θέμα με την εγγύηση και δεδομένα ήμαστε τώρα για τρεχάματα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που κάποιος είχε κάνει και διαφήμιση του εν λόγω καταστήματος.

 

Το πας αύριο πίσω και ΑΠΑΙΤΕΙΣ τα λεφτά σου πίσω καθώς σου πούλησε μια συσκευή που δεν προορίζεται για τη ζώνη που κατοικείς (ΕΕ) χωρίς να σε ενημερώσει για ενδεχόμενες ασυμβατότητες σε εγγύηση και προδιαγραφές!!!

 

Προφανώς φίλε μου αναφέρεσαι σε μένα. Εγώ απλά είπα για την τιμή, γιατί περασα από κει και ρώτησα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας και μένα μου είπε ότι είναι ευρωπαϊκό-γερμανικό. Κοίταξε λίγο σε παρακαλώ αυτά που γράφω. Ούτε δουλεύω εκεί, ούτε παίρνω καμιά μίζα, απλά μένω κοντά ομόνοια και έχω ψωνίσει αρκετές φορές και δεν είχα πρόβλημα, το ανέφερε κι άλλο παιδί. Απλά ανταλλάσουμε πληροφορίες για το όφελος όλων μας, να μην έγραφα για τα 580; Πάντως αν ξαναπεράσω θα του το πώ, ότι έγινε θέμα γιατί δεν είναι καλό για την εικόνα του και ούτε εγώ να παρεξηγούμαι εδώ μέσα. Ευτυχώς που το είδε ο φίλος, περιμένουμε να μας πεί την εξέλιξη, αλήθεια άσπρο ή μπλέ έδωσαν και ήταν ασιάτικο;

 

edit: ζητώ συγνώμη γράφει ότι είναι μπλέ, ας μας πεί από ποιον κάιζερ, γιατί είναι 2 στην ομόνοια, ο ένας στην πανεπιστημίου δίπλα στο λουμίδη και ο άλλος λίγο πιο πάνω. Ευχαριστώ

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν άντεξα. Αν και το ξέρω ότι αν το έψαχνα λίγο παραπάνω ή αν περίμενα θα γλύτωνα αρκετά χρήματα πήγα από το Πλαίσιο να το δω και τελικά το πήρα. Το μπλέ (Pebble Blue) το 32άρι, Eισαγωγέας: Samsung Electronics ΕΛΛΑΣ, Διανομέας: Vodafone, με το έξτρα πακέτο (μπαταρία, θήκες κλπ.) στα 729€ και μετά από συνεννόηση και σε 6 άτοκες δόσεις. Αρχίζω το ξεπακετάρισμα...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν άντεξα. Αν και το ξέρω ότι αν το έψαχνα λίγο παραπάνω ή αν περίμενα θα γλύτωνα αρκετά χρήματα πήγα από το Πλαίσιο να το δω και τελικά το πήρα. Το μπλέ (Pebble Blue) το 32άρι, Eισαγωγέας: Samsung Electronics ΕΛΛΑΣ, Διανομέας: Vodafone, με το έξτρα πακέτο (μπαταρία, θήκες κλπ.) στα 729€ και μετά από συνεννόηση και σε 6 άτοκες δόσεις. Αρχίζω το ξεπακετάρισμα...

 

Α οπότε δίνουν το πακέτο με τα αξεσουάρ και χωρίς να κάνεις σύνδεση ή ανανέωση ε? Πολύ καλό τότε, αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

έστω και το φέρνει κάποιος από εξωτερικό (όπως ο φίλος που ρωτάει πιο πάνω) και είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο.

 

Με φλασάρισμα μιας επίσημης ή και ανεπίσημης rom δεν ξεκλειδώνει σαν να είναι unbranded ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φίλε μου αναφέρεσαι σε μένα. Εγώ απλά είπα για την τιμή, γιατί περασα από κει και ρώτησα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας και μένα μου είπε ότι είναι ευρωπαϊκό-γερμανικό. Κοίταξε λίγο σε παρακαλώ αυτά που γράφω. Ούτε δουλεύω εκεί, ούτε παίρνω καμιά μίζα, απλά μένω κοντά ομόνοια και έχω ψωνίσει αρκετές φορές και δεν είχα πρόβλημα, το ανέφερε κι άλλο παιδί. Απλά ανταλλάσουμε πληροφορίες για το όφελος όλων μας, να μην έγραφα για τα 580; Πάντως αν ξαναπεράσω θα του το πώ, ότι έγινε θέμα γιατί δεν είναι καλό για την εικόνα του και ούτε εγώ να παρεξηγούμαι εδώ μέσα. Ευτυχώς που το είδε ο φίλος, περιμένουμε να μας πεί την εξέλιξη, αλήθεια άσπρο ή μπλέ έδωσαν και ήταν ασιάτικο;

 

edit: ζητώ συγνώμη γράφει ότι είναι μπλέ, ας μας πεί από ποιον κάιζερ, γιατί είναι 2 στην ομόνοια, ο ένας στην πανεπιστημίου δίπλα στο λουμίδη και ο άλλος λίγο πιο πάνω. Ευχαριστώ

 

Το κατάστημα είναι αυτό κάτω από τα Hondos στην 3ης Σεπτεμβρίου. Πήγα σήμερα από εκεί και μου είπαν ότι δεν πιστεύουν ότι είναι Ασιάτικο αλλά καλέσανε μπροστά μου τη Samsung και έδωσαν το ΙΜΕΙ για να το επιβεβαιώσουμε. Η samsung όμως είπε ότι θα στείλει αίτημα και θα μας πάρει τηλέφωνο και δεν μπόρεσε να μας πει εκείνη τη στιγμή. Πήρα κι εγώ μετά από το σπίτι τη Samsung και μου είπαν το ίδιο.

Πήρα τώρα όμως σε service της Samsung και έδωσα το ΙΜΕΙ και μου είπαν ότι είναι από Βουλγαρία και ότι καλύπτεται από την Ευρωπαϊκή εγγύηση.

Πάντως τα παιδιά από το κατάστημα μου είπαν ότι αν μας απαντήσουν ότι δεν είναι Ευρωπαϊκό θα το έπαιρναν πίσω και γενικά ήταν πολύ εξυπηρετικοί και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Γενικά αξίζει πιστεύω σε αυτή τη τιμή και έχει και το μπλε διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση. Ευτυχώς όλα δείχνουν να φτιάχνονται, παρατήρησες τίποτα στη συσκευή, ότι δεν είναι συμβατό κτλ; ΄Έτσι λύνεται και το θέμα της "διαφήμισης", εγώ αναφερόμουν στην πάνω μεριά της ομόνοιας άλλο κατάστημα, όχι ότι δεν πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί βεβαίως.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, όλα κομπλέ.

 

Έχουν και αυτό το ειδικό κοφτάκι για την sim εν τω μεταξύ και δεν χρειάστηκε να το κάνω μόνος μου ή να πάρω άλλη.

Edited by jimgeo1
Link to comment
Share on other sites

Α οπότε δίνουν το πακέτο με τα αξεσουάρ και χωρίς να κάνεις σύνδεση ή ανανέωση ε? Πολύ καλό τότε, αξίζει!

 

Τι πακέτο είναι αυτό,πωλείται και ξεχωριστά?αν και βασικά θέλω δεύτερη μπαταριά και επιτραπέζιο φορτιστή μονό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα είναι αυτό κάτω από τα Hondos στην 3ης Σεπτεμβρίου. Πήγα σήμερα από εκεί και μου είπαν ότι δεν πιστεύουν ότι είναι Ασιάτικο αλλά καλέσανε μπροστά μου τη Samsung και έδωσαν το ΙΜΕΙ για να το επιβεβαιώσουμε. Η samsung όμως είπε ότι θα στείλει αίτημα και θα μας πάρει τηλέφωνο και δεν μπόρεσε να μας πει εκείνη τη στιγμή. Πήρα κι εγώ μετά από το σπίτι τη Samsung και μου είπαν το ίδιο.

Πήρα τώρα όμως σε service της Samsung και έδωσα το ΙΜΕΙ και μου είπαν ότι είναι από Βουλγαρία και ότι καλύπτεται από την Ευρωπαϊκή εγγύηση.

Πάντως τα παιδιά από το κατάστημα μου είπαν ότι αν μας απαντήσουν ότι δεν είναι Ευρωπαϊκό θα το έπαιρναν πίσω και γενικά ήταν πολύ εξυπηρετικοί και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Γενικά αξίζει πιστεύω σε αυτή τη τιμή και έχει και το μπλε διαθέσιμο.

Πού καλή αντιμετώπιση. Και εγώ έχω κάνει αρκετές συναλλαγές στο παρελθόν μαζί τους (στο κατάστημα στο μουσείο) και είναι εξυπηρετικότατοι. Ο φίλος alexgiak μόνο διαφήμιση δεν έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγώ σήμερα λευκό, μάλλον γερμανικό. Μέχρι τώρα δείχνει ακριβώς όπως το περίμενα με τα + και - του.

Μόνο sim δεν έχω βάλει ακόμα, πρέπει να την αλλάξω (είναι αρκετά παλιά η άλλη και είναι καιρός να την αντικαταστήσω)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

έστω και το φέρνει κάποιος από εξωτερικό (όπως ο φίλος που ρωτάει πιο πάνω) και είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο.

 

Με φλασάρισμα μιας επίσημης ή και ανεπίσημης rom δεν ξεκλειδώνει σαν να είναι unbranded ?

 

http://unlockphonenetwork.com/

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

 

Με φλασαρισμα δεν γινεται δουλεια; η ειναι τελειως διαφορετικο θεμα η ρομ με το κλειδωμα;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο μεγαλο καταστημα ειχε το μπλε... τα εχασα μπορω να πω απιστευτο χρωμα με την γυαλαδα που κανει ειναι πανεμορφο. τωρα τι κανω το ασπρο που ηδη εχω?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλαχθούν τα καπάκια και να το κάνεις μπλέ; Κρίμα να σκέφτεσαι να το αλλάξεις για το χρώμα, ειδικά αν σου δουλεύει άψογα. Είναι σίγουρο ότι θα χάσεις από την αλλαγή, αλλά αν σκέφτεσαι να το κάνεις, κάντο όσο γίνεται πιο γρήγορα για να πιάσει το άσπρο όσο γίνεται καλύτερη τιμή
Link to comment
Share on other sites

Με φλασαρισμα δεν γινεται δουλεια; η ειναι τελειως διαφορετικο θεμα η ρομ με το κλειδωμα;

 

Όχι, απ' όσο γνωρίζω δεν γίνεται μέσω φλασαρίσματος κάποιας ρομ. Το site που σου έδωσα δουλεύει 100% απλά συνήθως αργεί μερικές ώρες(το πολύ 4-5) να σου δώσει τον κωδικό ξεκλειδώματος. Στη περίπτωση που με έναν κωδικό έχεις αποτυχία στο ξεκλείδωμα σου δίνει τα χρήματά σου πίσω. Ελπίζω να βοήθησα:).

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση. Ευτυχώς όλα δείχνουν να φτιάχνονται, παρατήρησες τίποτα στη συσκευή, ότι δεν είναι συμβατό κτλ; ΄Έτσι λύνεται και το θέμα της "διαφήμισης", εγώ αναφερόμουν στην πάνω μεριά της ομόνοιας άλλο κατάστημα, όχι ότι δεν πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί βεβαίως.

 

 

εγω περναω απο το καιζερ στο χοντο καθε μερα, εχει ενα στο λουμιδη που λεει ο φιλος και εχει και ενα αλλο 500μετρα πιο κατω απο το μαγαζι του χοντου.

αυτο στο χοντο εχω δωσει κινητα, τα παιδια αψογα στις συνναλαγες τους. ελπιζω να λυθει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι η wind μου λεει μονο λευκο??

Μηπως δεν γνωριζουν σωστα οι υπαλληλοι οτι προκειτε να το εχουν σε λιγο οπως ολα τα καταστηματα??

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...