Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδε τελικα το lag οταν πας απο το μητρωο κλησεων στις επαφες και το αναποδο, δεν εχει εξαληφθει ακομα ετσι;

Εχω την εντυπωση οτι ειναι χειροτερο με την 4.1.2 απο ο,τι ηταν στην 4.0.4...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Επειδή είμαι καινούργιος σε android ( σκότωσα xiaomi για το s3) και θέλω να περάσω κυπριακή 4.1.2 έχω κάποιες απορίες. Το κινητό γράφει csc i93000OXFDLJ2 λογικά είναι γαλλικό ή κάνω λάθος? Γνωρίζετε περί εγγύησης εάν περάσω την κυπριακή rom θα ισχύει? Τέλος ισχύει ότι με την αναβάθμιση παίρνουμε τα καλούδια του note2 όπως :

-Multi-View (Multi-Windows Multitasking)

-Page Buddy,New Gallery App,Notification Panel ,Brightness Slider in Notification Panel Can Now Be Disabled

-Smart Rotation (Screen Display adjusts to your angle of sightings)

-Continues Input in Samsung Keyboard (Like Swipe or Android 4.2 Keyboard)

-Paper Artist App

-Group Cast App

Ευχαριστώ και συγνώμη για το ζάλισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή είμαι καινούργιος σε android ( σκότωσα xiaomi για το s3) και θέλω να περάσω κυπριακή 4.1.2 έχω κάποιες απορίες. Το κινητό γράφει csc i93000OXFDLJ2 λογικά είναι γαλλικό ή κάνω λάθος? Γνωρίζετε περί εγγύησης εάν περάσω την κυπριακή rom θα ισχύει? Τέλος ισχύει ότι με την αναβάθμιση παίρνουμε τα καλούδια του note2 όπως :

-Multi-View (Multi-Windows Multitasking)

-Page Buddy,New Gallery App,Notification Panel ,Brightness Slider in Notification Panel Can Now Be Disabled

-Smart Rotation (Screen Display adjusts to your angle of sightings)

-Continues Input in Samsung Keyboard (Like Swipe or Android 4.2 Keyboard)

-Paper Artist App

-Group Cast App

Ευχαριστώ και συγνώμη για το ζάλισμα.

Μα κανείς δεν διαβάζει;

Ολα αυτά έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές, ένα απλό search θα σου τα αποκαλύψει όλα.

Αντί να περιμένεις με τις ώρες να σου απαντήσει κάποιος, θα βρείς όλα αυτά που ρωτάς και πολλά περισσότερα.

 

Λοιπόν με την σειρά:

Ναι χάνεις την εγγύηση όσο είσαι με άλλη ρομ, επανέρχεσαι με το που βάλεις την μαμά. Οπότε κρατάς backup πάντα μια ρομ που να "ταιριάζει" στο δικό σου κινητό

Ναι ισχύει ότι παίρνουμε πολλά από τα καλούδια του note2, όχι βέβαια όσα αφορούν το stylus αφού δεν υποστηρίζεται απο το SIII.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...που μπορω να βρω csc να περασω με odin?αυτην την στιγμη το κινητο δεν εχει κατηολου

 

Δες στο θέμα Επίσημα firmware πως αλλάζει το csc

Link to comment
Share on other sites

Δες στο θέμα Επίσημα firmware πως αλλάζει το csc

δεν αλαζει με την εφαρμoργη μoλις παταω στo change csc κανει αναγκαστηκo κλεισημo.

αφτα ειναι σωστα πoυ γραφει απo πανω?

Edited by gnikosr
Link to comment
Share on other sites

Den alazei molis patao kleinei i efarmogi

Afta pou grafei einai fisiologika?

 

Γράφε σε παρακαλώ με Ελληνικά ,απαγορεύεται απο τους κανόνες του forum τα greek english .

Ποια έκδοση εχεις ???

Αν εχεις 4.1.2(ELLA) χρειάζεται root για να δουλέψει το csc changer

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γράφε σε παρακαλώ με Ελληνικά ,απαγορεύεται απο τους κανόνες του forum τα greek english .

Ποια έκδοση εχεις ???

Αν εχεις 4.1.2 χρειάζεται root για να δουλέψει το csc changer

 

συγνωμη τo διoρθωσα αφτην την στιγμη εχω αυτην πoυ φoρoυσε τo κινητo 4.1.1 fwd.oταν πληκτρoλoγo *#1234# μoυ βγαζει oτι δεν εχει csc.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη τo διoρθωσα αφτην την στιγμη εχω αυτην πoυ φoρoυσε τo κινητo 4.1.1 fwd.oταν πληκτρoλoγo *#1234# μoυ βγαζει oτι δεν εχει csc.

 

Δοκίμασε με τον οδηγο στο FAQ να δεις χωρά προελεύσεις .

Μπορείς να περάσεις άλλο επίσημο firmware ώστε να δεις αν εμφανιστεί κάποιο csc .

Ή δες για csc εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..στην πρωτη σελιδα που γραφει με εντονα μαυρα γραμματα ,το firmware που θα κατεβασουμε προσοχη να μην ειναι ΟΤΑ?τι σημενει και πως θα καταλαβουμε οτι δεν ειναι ΟΤΑ?ευχαριστω
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με τον οδηγο στο FAQ να δεις χωρά προελεύσεις .

Μπορείς να περάσεις άλλο επίσημο firmware ώστε να δεις αν εμφανιστεί κάποιο csc .

Ή δες για csc εδω

 

Το κινητο ειναι fwd(μαροκο) περασα διαφορες ρομ αλλα τιποτα δεν εμφανιζεται με τιποτα.το περιεργο ειναι οτι περασα και ενα csc απο το link που μου εδωσες και παλλι δεν το εμφανιζει! Το csc παιζει ρολο που δεν το βλεπει το κινητο το kies η ασχετο?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι fwd(μαροκο) περασα διαφορες ρομ αλλα τιποτα δεν εμφανιζεται με τιποτα.το περιεργο ειναι οτι περασα και ενα csc απο το link που μου εδωσες και παλλι δεν το εμφανιζει! Το csc παιζει ρολο που δεν το βλεπει το κινητο το kies η ασχετο?

 

Μέτα το πέρασμα τον roms έκανες factory reset ??

Αν οχι πέρνα ενα firmware μετά που θα τελειώσει μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μέτα το πέρασμα τον roms έκανες factory reset ??

Αν οχι πέρνα ενα firmware μετά που θα τελειώσει μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory .

 

Ολα καλα φιλε...καταφερα και το εκανα re-partition γιατι το ειχα ξετιναξει το κινητακι και εστρωσαν ολα δουλευει τελεια οπως και πριν!!!ευχαριστω για την βοηθεια παντως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγνώμη για την ενόχληση αλλά μάλλον έκανα βλακεία περνώντας rom από sammobile . Έχω την 4.1.1 eur(ελληνική) και πήγα να περάσω την 4.1.2 κυπριακή. Ακολούθησα τα βήματα αναλυτικά αλλά στο odin μου έγραψε hash file md5 not valid και end. Το κινητό ακόμα γράφει downloading do not turn off target και έχει κολήσει εκεί. Τι να κάνω? Ευχαριστώ και συγνώμη για το ζάλισμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγνώμη για την ενόχληση αλλά μάλλον έκανα βλακεία περνώντας rom από sammobile . Έχω την 4.1.1 eur(ελληνική) και πήγα να περάσω την 4.1.2 κυπριακή. Ακολούθησα τα βήματα αναλυτικά αλλά στο odin μου έγραψε hash file md5 not valid και end. Το κινητό ακόμα γράφει downloading do not turn off target και έχει κολήσει εκεί. Τι να κάνω? Ευχαριστώ και συγνώμη για το ζάλισμα.

Ξανακατέβασε την rom, δεν έχει κατέβει σωστά. Λογικά στο τηλέφωνο δεν έχει γίνει κάτι, πρέπει να δουλεύει όπως πριν.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ξανακατέβασε την rom, δεν έχει κατέβει σωστά. Λογικά στο τηλέφωνο δεν έχει γίνει κάτι, πρέπει να δουλεύει όπως πριν.

 

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση απλά μέχρι πρόσφατα στο symbian ήμουν και του άλλαζα τα φώτα με διάφορες rom και τώρα πρώτη φορά σε android έχει φτάσει το σ...τό στην κάλτσα :p Άμα πατήσω το power button ανοίγει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση απλά μέχρι πρόσφατα στο symbian ήμουν και του άλλαζα τα φώτα με διάφορες rom και τώρα πρώτη φορά σε android έχει φτάσει το σ...τό στην κάλτσα :p Άμα πατήσω το power button ανοίγει κανονικά?

 

Δε ξεκίνησε το φλασάρισμα καν, οπότε δεν άλλαξε τίποτα στο κινητό σου :)

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα φιλε...καταφερα και το εκανα re-partition γιατι το ειχα ξετιναξει το κινητακι και εστρωσαν ολα δουλευει τελεια οπως και πριν!!!ευχαριστω για την βοηθεια παντως...

 

Μπορει καποιος να μου πει πως ξεκανω το partition που εκανα στην καρτα μου, γιατι τζαμπα την εκανα και μπορει να μου εβγαλε και προβληματα (προσπαθω να κατεβασω μια εφαρμογη αλλα στο τελος της διαδικασιας μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν επαρκει ο αποθηκευτικος χωρος, ενω επαρκει - να σημειωσω ομως οτι μια αλλη εφαρμογη μου την κατεβασε...)

 

Αν μπορει καποιος να μου λυσει το προβλημα....

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων.Έχει μερικές μέρες που πήρα από Γερμανία το Sam.Galaxy S3 lte. Το έχω κάνει root και όλα πάνε καλά.Θα ήθελα κάποιος να μου πει από που θα βρίσκω επίσημες αναβαθμίσεις και πως αυτές θα τις κάνω εγκατάσταση.Έχω το Odin και μέσω αυτού έκανα και το root.Η έκδοση του κινητού που θυμίζω αγόρασα από Γερμανία, έχει μέσα ελληνικά οπότε δεν με πειράζει να μου πει κάποιος να κάνω μια αναβάθμιση με γερμανική έκδοση.Το κινητό ήταν ξεκλειδωτο. Θα πρέπει πριν και μετά την αναβάθμιση να κάνω κάτι;Περιμένω βοήθεια και ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, βασικά κατέβασα και εγκατέστησα άλλη rom γιατί η κυπριακή που είχα τρεις φορές την πήρα από sammobile και τις τρεις ήταν αποτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων.Έχει μερικές μέρες που πήρα από Γερμανία το Sam.Galaxy S3 lte. Το έχω κάνει root και όλα πάνε καλά.Θα ήθελα κάποιος να μου πει από που θα βρίσκω επίσημες αναβαθμίσεις και πως αυτές θα τις κάνω εγκατάσταση.Έχω το Odin και μέσω αυτού έκανα και το root.Η έκδοση του κινητού που θυμίζω αγόρασα από Γερμανία, έχει μέσα ελληνικά οπότε δεν με πειράζει να μου πει κάποιος να κάνω μια αναβάθμιση με γερμανική έκδοση.Το κινητό ήταν ξεκλειδωτο. Θα πρέπει πριν και μετά την αναβάθμιση να κάνω κάτι;Περιμένω βοήθεια και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Από το sammobile.com βάζοντας το μοντέλο σου (i9305) θα βρεις όλες τις ρομ που έχουν βγει.

Φυσικά κάθε φορά που περνάς ρομ, θα πρέπει μετά να ξανακάνεις root.

Ανάλογα την έκδοση ρομ που έχεις μπορεί να χρειαστεί factory reset (Aν π.χ. μεταβείς από ICS σε JB)

Kαι γενικώς αν παρατηρήσεις κολλήματα, περίεργη συμπεριφορά ή κρασαρίσματα, τότε θα χρειαστεί factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφορουμιτες (γράφω μετά από παααααρα πολύ καιρό) :-)

 

Έχει πάρει κανένας με 4.1.1 EUR την επίσημη αναβάθμιση;

Κάπου διάβασα οτι η αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ πηγαίνει με "σειρά προτεραιότητας" ανάλογα με το πότε έγινε η ενεργοποίηση ώστε

να μην μπουκώσουν οι servers του εκάστοτε παρόχου. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Ψιλομουφα μου φαίνεται, γιατι αν ήταν θα βλέπαμε την αναβάθμιση στο KIES, σωστά;

k3rn3l pan1c, c0r3 fr13d, us3r st0n3d ;-)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφορουμιτες (γράφω μετά από παααααρα πολύ καιρό) :-)

 

Έχει πάρει κανένας με 4.1.1 EUR την επίσημη αναβάθμιση;

Κάπου διάβασα οτι η αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ πηγαίνει με "σειρά προτεραιότητας" ανάλογα με το πότε έγινε η ενεργοποίηση ώστε

να μην μπουκώσουν οι servers του εκάστοτε παρόχου. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Ψιλομουφα μου φαίνεται, γιατι αν ήταν θα βλέπαμε την αναβάθμιση στο KIES, σωστά;

 

Eπίσημη αναβάθμιση σε τι; Η 4.1.1 είναι η τελευταία επίσημη για την Ελλάδα (EUR). Όταν βγει καινούρια θα αναρτηθεί αμέσως στην πρώτη σελίδα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να εγκaταστησω το jelly bean 4.1.2 gia to i9300 greece(eur)

 

Δεν υπάρχει. (ακόμα).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...