Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχω βάλει, είναι με τον δικό του.

 

Αν δεν έχεις κάνει, κανε factory reset .

Δοκίμασε να βγάλεις την sim και να την ξαναβάλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έχω βάλει, είναι με τον δικό του.

Δεν εχω τον δικο του για να δω τωρα, αλλα μαλλον ειναι καποια ρυθμιση εμφανισης(ή μή εμφανισης) της μπαρας ειδοποιησεων. Δεν μπορει να ειναι κατι αλλο...

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάνει, κανε factory reset .

Δοκίμασε να βγάλεις την sim και να την ξαναβάλεις .

 

Αυτό είναι που θέλω να αποφύγω και αυτό το Kies, όσες φορές το έβαλα να κάνει backup, μετά από λίγο μου έβγαζε το μήνυμα ότι " Data backup cannot proceed because of an unexpected error. Please connect the device and try backing up again"

Έκδοση 2.5.1.12123_2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που θέλω να αποφύγω και αυτό το Kies, όσες φορές το έβαλα να κάνει backup, μετά από λίγο μου έβγαζε το μήνυμα ότι " Data backup cannot proceed because of an unexpected error. Please connect the device and try backing up again"

Έκδοση 2.5.1.12123_2

 

Αν το θεμα ειναι το backup έπρεπε κατα την γνώμη μου να το έχεις κάνει (factory reset) .Τροποι για να παρεις backup αυτα που χρειάζεσαι υπαρχουν πολλοί.

Αν δεν θέλεις κάποια εφαρμογη απο το play (titanium ->θέλει root ....mybackup pro-> δεν θέλει root) πήγαινε στις ρυθμίσεις >αντίγραφα ασφάλειας και ενεργοποιήσετο .Θα σου παρει backup τις εφαρμογές που έχεις .

Για τα υπόλοιπα δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

η 412 λλα που περασα ,στο πληκτρολογιο γραφη ελλ δεν εχει οσοι θελετε ελλ μην την βαζετε.οι υπολοιπες πολονικες κυπρου εχουν ελλ γραφη;
Link to comment
Share on other sites

η 412 λλα που περασα ,στο πληκτρολογιο γραφη ελλ δεν εχει οσοι θελετε ελλ μην την βαζετε.οι υπολοιπες πολονικες κυπρου εχουν ελλ γραφη;

 

Αυτή που έχω αναρτήσει στην πρώτη σελίδα έχει ελληνικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Πηρα σημερα το (3ο) S III μου, φοραει πανω 4.1.1 (XXDLID) και πρεπει να ειναι απο Γαλλια γιατι με το που το ανοιξα, ειχε γαλλικα :O

Να βαλω πανω την νεα 4.1.2; Τι διαφορες εχει σε σχεση με την 4.1.1;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχω αναρτήσει στην πρώτη σελίδα έχει ελληνικά.

 

σίγουρα δεν εχει ελληνικά η lla ? δεν περνει με τυπωτά?

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Αν δε μπορείτε να γράψετε ελληνικά ενώ τα έχετε επιλέξει, έχετε πρόβλημα με το sales code.

Αν ψάξετε στο φόρουμ θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες πως διορθώνεται αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Αν δε μπορείτε να γράψετε ελληνικά ενώ τα έχετε επιλέξει, έχετε πρόβλημα με το sales code.

 

Η πρεπει απλα να μπουν στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και να επιλεξουν(και) τα Ελληνικα, τα οποια δεν ειναι προεπιλεγμενα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Η πρεπει απλα να μπουν στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και να επιλεξουν(και) τα Ελληνικα, τα οποια δεν ειναι προεπιλεγμενα.. :)

 

Αφού λέω ενώ τα "έχουν επιλέξει" πως θα γινόταν αλλιώς να τα επιλέξουν; :happy:

Αυτό που λέω είναι ότι στις περιπτώσεις που και ενώ είναι επιλεγμένα πάλι δε μπορούν να γράψουν, αν υπάρχει πρόβλημα με το csc.

Link to comment
Share on other sites

Αφού λέω ενώ τα "έχουν επιλέξει" πως θα γινόταν αλλιώς να τα επιλέξουν; :happy:

Οκ. Απλα καποιος μπορει να νομιζει την αρχικη επιλογη γλωσσας σε ελληνικα και οχι την επιλογη μετα μεσα απο τις ρυθμισεις του πληκτρολογιου.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eγω εβαλα σημερα την ολλανδικη 4.1.2. Τεραστια διαφορα η διαρκεια της μπαταριας. Και σταματησε επισης να εμφανιζει λιγα λιγα τα εικονιδια (εστω γρηγορα) μετα απο επιστροφη στη homescreen απο πολλη ωρα σε καποια εφαρμογη.

Πολυ βασικα και τα δυο. Το μισο μισο της οθονης αν θες επισης βολικο πιθανως.

 

Δεν ειχα χρονο για factory reset πριν η μετα γιατι τρεχω με διαφορα αυτες τις μερες.

Ισως κανω αργοτερα. Παντως δε μου φανηκε πιο αργο η λιγοτερο smooth.

 

Με ενοχλησε λιγο που μου κατεβασε μονο του τον chrome που δεν ειναι πολυ smooth στα ζουμ του και δε τον χρησιμοποιω ποτε. Και ετσι εχω τωρα 4 browsers χωρις λογο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο Chrome υπάρχει by default στις τελευταίες εκδόσεις του λειτουργικού και σε όλες τις συσκευές πλέον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως δικο μου λαθος για το οχι και τοσο smooth pinch to zoom του Chrome.

Τελικα παντου το pinch to zoom αλλαξε στο κινητο αποταν εβαλα την 4.1.2. Εγινε λιγοτερο ακριβες και γρηγορο σαφως. Πριν σημαδευα το σημειο που θα ζουμαρει τελεια και μεγαλωνε αστραπιαια. Τωρα κανει στο περιπου ενα αργο ζουμ πιο κοντα στο κεντρο της οθονης παρα εκει που εχει τα δαχτυλα μου.

 

Δεν ξερω τι ακριβως φταιει. Θα δω μηπως φτιαξει οταν μεσα στις επομενες μερες κανω ενα reset.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε το OTA upgrade το S3 του φίλου μου

Το δικό μου τιποτα

 

Γιατί έτσι?

 

Δεν έχουν πάρει όλες οι χώρες το update .

To δικό σου θα θα ανήκει σε μια από αυτές

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η συσκευη ειναι γαλλικη και επειδη δε μου αναβαθμιζε σε 4.1.2 μεσω ΟΤΑ, το εκανα μεσω KIES και ολα κομπλε.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η συσκευη ειναι γαλλικη και επειδη δε μου αναβαθμιζε σε 4.1.2 μεσω ΟΤΑ, το εκανα μεσω KIES και ολα κομπλε.

Χωρίς τίποτα παρατράγουδα?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πάρει όλες οι χώρες το update .

To δικό σου θα θα ανήκει σε μια από αυτές

 

ελλαδα και τα δύο λεμε

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...