Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστηχος δεν ειναι αυτο

 

Είσαι σίγουρος; Μόλις μπήκα και είδα το αρχείο στο Note II και περιείχε τους κωδικούς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχος δεν ειναι αυτο

 

Κι όμως, αυτό είναι.

Μάλλον κοιτάς αλλού.

Πιο εύκολα δοκίμασε την εφαρμογή που σου προτείνει ο motomoto.

Αυτή διαβάζει το συγκεκριμένο αρχείο και στο παρουσιάζει ομορφούλικα :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχος δεν ειναι αυτο

 

 

 

 

 

Είσαι σίγουρος; Μόλις μπήκα και είδα το αρχείο στο Note II και περιείχε τους κωδικούς.

 

 

 

Κι όμως, αυτό είναι.

Μάλλον κοιτάς αλλού.

Πιο εύκολα δοκίμασε την εφαρμογή που σου προτείνει ο motomoto.

Αυτή διαβάζει το συγκεκριμένο αρχείο και στο παρουσιάζει ομορφούλικα :D

 

 

Παντως διαβαζοντας την κουβεντα σας μπηκα και εγω απο περιεργεια να δω το αρχειο με τους κωδικους.....

Οτι το βρηκα και ειναι στο αντιστοιχο path που λετε αυτο ειναι σιγουρο αλλα.....

Οταν το ανοιγω δεν εχει τιποτα μεσα....Απλα εμφανιζει μια λευκη σελιδα.....Ουτε κωδικους περιεχει ουτε και τιποτα αλλο....

Τωρα θα δοκιμασω με την εφαρμογη...(παλι απο περιεργεια....)

 

EDIT: Και σε εμενα δουλεψε η εφαρμογη και τα δειχνει ολα ..:-)

Αλλα το αρχειο παραμενει μια λευκη σελιδα.....

Περιεργο.......

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Παντως διαβαζοντας την κουβεντα σας μπηκα και εγω απο περιεργεια να δω το αρχειο με τους κωδικους.....

Οτι το βρηκα και ειναι στο αντιστοιχο path που λετε αυτο ειναι σιγουρο αλλα.....

Οταν το ανοιγω δεν εχει τιποτα μεσα....Απλα εμφανιζει μια λευκη σελιδα.....Ουτε κωδικους περιεχει ουτε και τιποτα αλλο....

Τωρα θα δοκιμασω με την εφαρμογη...(παλι απο περιεργεια....)

 

Παιδια ευχαριστω δοκιμασα την εφαρμογη και δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Παντως διαβαζοντας την κουβεντα σας μπηκα και εγω απο περιεργεια να δω το αρχειο με τους κωδικους.....

Οτι το βρηκα και ειναι στο αντιστοιχο path που λετε αυτο ειναι σιγουρο αλλα.....

Οταν το ανοιγω δεν εχει τιποτα μεσα....Απλα εμφανιζει μια λευκη σελιδα.....Ουτε κωδικους περιεχει ουτε και τιποτα αλλο....

Τωρα θα δοκιμασω με την εφαρμογη...(παλι απο περιεργεια....)

 

EDIT: Και σε εμενα δουλεψε η εφαρμογη και τα δειχνει ολα ..:-)

Αλλα το αρχειο παραμενει μια λευκη σελιδα.....

Περιεργο.......

 

Με ποια εφαρμογή ανοίγεις το αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή ανοίγεις το αρχείο;

 

Root explorer....να δοκιμασω με αλλη?

Edit...αστο μην απαντας....δοκιμασα με solid explorer και μου το δειχνει κανονικα.....

Thanks.

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω ένα samsung S3 i9300 και του έχω περάσει custom rom την I9300_Omega_v6.0_AOKP_Build_6_Android_4.2.2.

Έχω παρατηρήσει όταν ανοίγω την φωτογραφική και ενεργοποιώ το φλας, μου κάνει το εξής: όταν πατάω να εστιάσω ανοίγει το φλας και εστιάζει κανονικά, αλλά όταν πάω να βγάλω φωτογραφία δεν μου βγάζει και μου πετάει " Δυστηχώς, η εφαρμογή Συλλογή 'εχει σταματήσει" και απο κάτω μου γράφει αναφορά ή ΟΚ. αν πατήσω το οκ με βγάζει από την εφαρμογή. Όταν κάνω reboot διορθώνεται το πρόβλημα, αλλά δεν κρατάει για πολύ, μου το ξανά κανει. Τι μου συμβουλευεται να κάνω; μήπως με καμία αναβάθμιση του firmware της φωτογραφικής λύνεται το πρόβλημα;

Edited by jsjim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω ένα samsung S3 i9300 και του έχω περάσει custom rom την I9300_Omega_v6.0_AOKP_Build_6_Android_4.2.2.

Έχω παρατηρήσει όταν ανοίγω την φωτογραφική και ενεργοποιώ το φλας, μου κάνει το εξής: όταν πατάω να εστιάσω ανοίγει το φλας και εστιάζει κανονικά, αλλά όταν πάω να βγάλω φωτογραφία δεν μου βγάζει και μου πετάει " Δυστηχώς, η εφαρμογή Συλλογή 'εχει σταματήσει" και απο κάτω μου γράφει αναφορά ή ΟΚ. αν πατήσω το οκ με βγάζει από την εφαρμογή. Όταν κάνω reboot διορθώνεται το πρόβλημα, αλλά δεν κρατάει για πολύ, μου το ξανά κανει. Τι μου συμβουλευεται να κάνω; μήπως με καμία αναβάθμιση του firmware της φωτογραφικής λύνεται το πρόβλημα;

Η ROM που εχει βάλει είναι ΑΟΚΡ δηλαδή δεν βασίζεται σε επίσημη της Samsung. Μπορείς να διαβάσεις στα αντίστοιχα θέματα της omega αν υπάρχει λύση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πατωντας τα τρια σχετικα κουμπια στο S3...μπαινει σε recovery mode η οχι?Γιατι με το απλο S το εκανα ενω τωρα ΔΕΝ γινετε...μου βγαζει μονο για ενα δευτερολεπτο το android σημα και μετα bootarei για να ξεκινησει το κινητο:(

 

 

ΕDIT:ΟΚ...To εκανα

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την παρέα, έφτιαξα δύο θέματα για το stock πληκτρολόγιο και λειτουργούν σε odex/deodex

Εγκατάσταση από cwm η mobile odin.. (Τα mod's γραφουν για NoteII αλλα ειναι το ιδιο)

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img153/3793/e9zi.png

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκανα root συμφωνα με τον οδηγο.Χωρις cwm recovery.Οταν λοιπον εβγαλα το root μεσα απο τον superuser και αφου πριν ειχα μηδενισει τον counter με το triagle away ,οταν παω στον ελεγχο ενημερωσης λογισμικου μου λεει οτι η συσκευη ειναι πειραγμενη και οτι τα (οποια) updates δεν ειναι διαθεσιμα...Το εβγαζε με το root αλλα δεν περιμενα να βγαζει το ιδιο και χωρις root..Αν περασω επισημη ρομ μεσω odin θα φυγει αραγε αυτη η ειδοποιηση;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα root συμφωνα με τον οδηγο.Χωρις cwm recovery.Οταν λοιπον εβγαλα το root μεσα απο τον superuser και αφου πριν ειχα μηδενισει τον counter με το triagle away ,οταν παω στον ελεγχο ενημερωσης λογισμικου μου λεει οτι η συσκευη ειναι πειραγμενη και οτι τα (οποια) updates δεν ειναι διαθεσιμα...Το εβγαζε με το root αλλα δεν περιμενα να βγαζει το ιδιο και χωρις root..Αν περασω επισημη ρομ μεσω odin θα φυγει αραγε αυτη η ειδοποιηση;

 

Ναι θα φύγει.. θα χρειαστεί και factory reset. Προφανώς κάτι πείραξες όσο ήσουν root με αποτέλεσμα να μην γίνει unroot.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώνει αλλά είναι άλλη συσκευή. Δεν είναι το Galaxy S III Ι9300, δεν παίρνει τα firmwares του international S III, και είναι όλα branded από στους αμερικάνικους παρόχους (Verizon, AT&T, etc). Ούτε εγώ θα έπαιρνα αμερικάνικο... εδώ οι αμερικάνοι αν μπορούν να το αποφύγουν το κάνουν. :p

 

καλησπερα.ενας φιλος μου πηρε το s3 απο αμερικη συγκεκριμενα απο T mobile και ειναι κλειδωμενο,που μπορει να το παει για να το ξεκλειδωσει(αν ξερετε καποιο μαγαζι σε αθηνα θα το προτειμουσα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φίλος μου είπε πως καλό είναι ανά 6μηνο να κάνουμε ένα factory reset στο τηλέφωνο γιατί με τον καιρό "βαραίνει".

ισχύει? αν ναι σκέφτομαι πως έχει τότε νόημα να κρατήσω backup όλου του κινητού? (όχι μόνο apps μέσω Kies)

γιατί αν είναι και μετά το reset να έχω ακριβώς τα ίδια files μέσα στο κινητό τότε ποιό το νόημα του reset?

 

το κινητό είναι με stock unrooted rom... τελείως σε noob mode δηλαδή! :lol:

Link to comment
Share on other sites

φίλος μου είπε πως καλό είναι ανά 6μηνο να κάνουμε ένα factory reset στο τηλέφωνο γιατί με τον καιρό "βαραίνει".

ισχύει? αν ναι σκέφτομαι πως έχει τότε νόημα να κρατήσω backup όλου του κινητού? (όχι μόνο apps μέσω Kies)

γιατί αν είναι και μετά το reset να έχω ακριβώς τα ίδια files μέσα στο κινητό τότε ποιό το νόημα του reset?

 

το κινητό είναι με stock unrooted rom... τελείως σε noob mode δηλαδή! :lol:

 

Ανάλογος την χρήση φίλε... Αν εσύ έχεις στάνταρ 30 εφαρμογές και δεν πολύ ασχολείσαι μπορεί και να μη κάνεις ποτέ... Εγώ π.χ που δοκιμάζω συνέχεια καινούριες εφαρμογές και μετά τις σβήνω, μαζεύονται άχρηστα αρχεία στη μνήμη και περίπου ανα ενάμιση μήνα κάνω factory reset....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.κατάλαβα. εντάξει δοκιμάζω εφαρμογές διάφορες που μετά τις σβήνω και από τότε που το πήρα δεν έχω κάνει reset άρα καλύτερα να κάνω ένα.

με ένα γενικό back up μέσω kies είμαι καλυμμένος έτσι;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.κατάλαβα. εντάξει δοκιμάζω εφαρμογές διάφορες που μετά τις σβήνω και από τότε που το πήρα δεν έχω κάνει reset άρα καλύτερα να κάνω ένα.

με ένα γενικό back up μέσω kies είμαι καλυμμένος έτσι;

 

Δεν έχω δουλέψει ποτέ το Kies, εγώ επειδή είμαι ροοτ τα κάνω με το titanium.. Για backup καλύτερα να σου πει κάποιος άλλος...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.κατάλαβα. εντάξει δοκιμάζω εφαρμογές διάφορες που μετά τις σβήνω και από τότε που το πήρα δεν έχω κάνει reset άρα καλύτερα να κάνω ένα.

με ένα γενικό back up μέσω kies είμαι καλυμμένος έτσι;

 

Αν θες να σώσεις και τα δεδομένα των εφαρμογών σου δοκίμασε το helium. Είναι μια εφαρμογή για backup που δεν χρειάζεται root..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι :)

 

Επειδή με έχει τρελάνει τελευταία με κάτι ψιλοβλακειούλες η 4.1.2, ποιά προτείνετε να βάλω;

 

(κι αν είναι εύκολο παρακαλώ κι ένα λινκάκι :D)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Παραλαμβάνω αύριο το S3 ενός φίλου απο cosmote , το οποίο εγώ το είχα rootarei , δεν θυμάμαι τον τρόπο όμως. Ο φίλος μου το έκανε απλά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , οπότε νομίζω δε χάθηκε το root. Κατά την εκίννηση το κινητό δεν βγάζει το τριγωνάκι αλλά όταν μπήκα σε download mode στο binary flash counter ειχε 1. Δεν υπάρχει λόγος να το μηδενίσω όσο το κινητό δουλεύει σωστά έτσι ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Παραλαμβάνω αύριο το S3 ενός φίλου απο cosmote , το οποίο εγώ το είχα rootarei , δεν θυμάμαι τον τρόπο όμως. Ο φίλος μου το έκανε απλά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , οπότε νομίζω δε χάθηκε το root. Κατά την εκίννηση το κινητό δεν βγάζει το τριγωνάκι αλλά όταν μπήκα σε download mode στο binary flash counter ειχε 1. Δεν υπάρχει λόγος να το μηδενίσω όσο το κινητό δουλεύει σωστά έτσι ?

 

  1. Κατά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δε χάνεται το root
  2. Το γεγονός και μόνο ότι ο flash counter αυξήθηκε, όχι δε σου δημιουργεί πρόβλημα (πλην αυτού που μου έτυχε εμένα κατά τη σύνδεση με dongle με την τηλεόραση). Από όσο ξέρω όχι δε δημιουργείται κάποιο πρόβλημα. Συνήθως το flash counter το μηδενίζουμε και περνάμε official rom πριν σταλεί το κινητό για κάποιο λόγο στη Samsung (για service κ.λ.π.)

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δε το μετάνιωσα που εκανα την αλλαγη απο s2 σε s3. Η μπαταρία ηταν ο κυριότερος λόγος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...