Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι βάζεις την συσκευή σε download mod;

Νομίζω πως ναι. Κλείνω το κινητό και μετά κρατάω πατημένα ταυτόχρονα το home button, το κάτω της έντασης και το power button. Και μετά μου γράφει downloading με ένα πράσινο ανθρωπάκι android...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως ναι. Κλείνω το κινητό και μετά κρατάω πατημένα ταυτόχρονα το home button, το κάτω της έντασης και το power button. Και μετά μου γράφει downloading με ένα πράσινο ανθρωπάκι android...

 

Βάλε το usb σε άλλη θύρα, και κοίταξε αν το αρχείο που πας να περάσεις με το odin ειναι (.tar)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το usb σε άλλη θύρα, και κοίταξε αν το αρχείο που πας να περάσεις με το odin ειναι (.tar)

 

Το αρχείο που κατέβασα δεν είναι .tar αλλά .tar.md5

Αυτό είναι το πρόβλημα δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που κατέβασα δεν είναι .tar αλλά .tar.md5

Αυτό είναι το πρόβλημα δηλαδή;

 

Οχι έτσι πρέπει να είναι (tar nd5) .Δοκίμασε απεκατέστησε το kies ,reboot pc και τηλεφωνώ μετα ξανά εγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειχα ενα ατυχημα με το S3 μου..Επεσε κατω και εκανε δυο σημαδια πανω στο πλαισιο.Θελω να το αλλαξω (θα το αλλαξω δλδ δεν υπαρχει περιπτωση) αλλα..αυτο παει πακετο με screen+digitizer;Η ειναι σκετο κομματι το πλαισιο;Ρωταω γιατι εχω την εντυπωση οτι το digitizer με την οθονη ειναι ενα στα Samsung...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου γιατί λες όχι στον kernel??δοκίμασα και τον siyah και είναι μία χαρά..!!

 

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει περιπτώσει να αλλάζει η ram στο κινητό και να βάζεις ποιο μεγάλη??π.χ2 gb???

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου γιατί λες όχι στον kernel??δοκίμασα και τον siyah και είναι μία χαρά..!!

Τότε δεν είχε νόημα η αρχική σου ερώτηση.

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει περιπτώσει να αλλάζει η ram στο κινητό και να βάζεις ποιο μεγάλη??π.χ2 gb???

 

Μόνο η εξωτερική κάρτα μπορεί να αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,περασα την Pardus HD Rom XIII Beta III (4.2.2),πραγματικα πολυ καλη οπως ειπε κι ενας φιλος πριν μερικα posts μονο ενα προβληματακι αντιμετωπιζω αν καποιος μπορει να βοηθησει.Οταν προσπαθω να αντιγραψω ενα αρχειο obb απο το pc π.χ. (com.gameloft.android.ANMP.GloftM4HM)που ειναι obb αρχειο και πρεπει να μπει στο φακελο android-obb,οταν φτανει στο τελος της αντιγραφης σταματαει και λεει οτι η συσκευη αποσυνδεθηκε η σταματησε να αποκρινεται.Να πω οτι αυτο συνεβη μονο με αυτη τη ρομ γιατι με ολες μεχρι τωρα ολα πανε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν είχε νόημα η αρχική σου ερώτηση.

 

 

Μόνο η εξωτερική κάρτα μπορεί να αλλάξει

 

δλδ δεν παιζει να μεγαλωνει η ραμ ε??

mε τον kernel μονο overclock γινεται δεν ειδα καποια αλλοη διαφορα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,περασα την Pardus HD Rom XIII Beta III (4.2.2),πραγματικα πολυ καλη οπως ειπε κι ενας φιλος πριν μερικα posts μονο ενα προβληματακι αντιμετωπιζω αν καποιος μπορει να βοηθησει.Οταν προσπαθω να αντιγραψω ενα αρχειο obb απο το pc π.χ. (com.gameloft.android.ANMP.GloftM4HM)που ειναι obb αρχειο και πρεπει να μπει στο φακελο android-obb,οταν φτανει στο τελος της αντιγραφης σταματαει και λεει οτι η συσκευη αποσυνδεθηκε η σταματησε να αποκρινεται.Να πω οτι αυτο συνεβη μονο με αυτη τη ρομ γιατι με ολες μεχρι τωρα ολα πανε κανονικα

κανεις??????

Link to comment
Share on other sites

κανεις??????

 

Το κανει καποιες φορες αυτο.. το εχω παθει κ με αλλες roms.. κανε μια επανεκκινηση το pc... ή συνδεσε την συσκευη σε μια αλλη θυρα usb... δεν ειναι τιποτα, συμβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Εχω κανει ροοτ(οπως ελεγε ο οδηγος του myphone) το κινητο εδω και 1,5 βδομαδα και απο τοτε ολες οι εφαρμογες που ανοιγω μετα απο λιγο κλεινουν και βγαζει το μηνυμα the (app) has stopped.Αυτο το κανει σε ολες τις εφαρμογες,ακομα και στις ρυθμισεις και στα μηνυματα και στις επαφες κτλ..Και εχει γινει πολυ δυσκολο στη χρηση..

Ξερει κανεις τι να κανω;

Το κινητο εχει την official jellybean.

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Το Root από μόνο του δεν νομίζω να σου δημιούργησε το πρόβλημα. Έχεις πειράξει τίποτα στο κινητό μέσω του Root;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το κανει καποιες φορες αυτο.. το εχω παθει κ με αλλες roms.. κανε μια επανεκκινηση το pc... ή συνδεσε την συσκευη σε μια αλλη θυρα usb... δεν ειναι τιποτα, συμβαινει...

ok φιλε μου λυθηκε ευχαριστω

 

Ρε παιδια να ρωτησω και κατι αλλο,τα τραγουδια που βαζω στην καρτα, τα βγαζει με <<κινεζικα>> τους τιτλους στη βιβλιοθηκη.Τι πρεπει να κανουμε για να γραφει σωστα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

κανεις????

 

Φίλε μου θα σε παρακαλέσω να μην επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση καθώς δεν έχει νόημα. Αν κάποιος γνωρίζει την απάντηση θα σε βοηθήσει.

 

Τα ονόματα των τραγουδιών είναι γραμμένα με ελληνικούς χαρακτήρες; Τι app χρησιμοποίεις για την αναπαραγωγή τους; Το πρόβλημα σου υπάρχει μόνο με τα τραγούδια που έχεις περασμένα στην κάρτα μνήμης ή στο κάνει και όταν τα έχεις στην εσωτερική μνήμη του κινητού;

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σε παρακαλέσω να μην επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση καθώς δεν έχει νόημα. Αν κάποιος γνωρίζει την απάντηση θα σε βοηθήσει.

 

Τα ονόματα των τραγουδιών είναι γραμμένα με ελληνικούς χαρακτήρες; Τι app χρησιμοποίεις για την αναπαραγωγή τους; Το πρόβλημα σου υπάρχει μόνο με τα τραγούδια που έχεις περασμένα στην κάρτα μνήμης ή στο κάνει και όταν τα έχεις στην εσωτερική μνήμη του κινητού;

Το κανει μονο με τα τραγουδια και ειναι περασμενα απο το pc στην extsd αλλα και στην sd του κινητου που τα μετεφερα παλι αλαμπουρνεζικα τα δειχνει.Τα τραγουδια στο pc ειναι με ελληνικους χαρακτηρες κανονικα.Το προγραμμα ειναι το default που λεει μουσικη,ειμαι 4.2.2 pardus rom αν αυτο εχει σημασια
Link to comment
Share on other sites

Το κανει μονο με τα τραγουδια και ειναι περασμενα απο το pc στην extsd αλλα και στην sd του κινητου που τα μετεφερα παλι αλαμπουρνεζικα τα δειχνει.Τα τραγουδια στο pc ειναι με ελληνικους χαρακτηρες κανονικα.Το προγραμμα ειναι το default που λεει μουσικη,ειμαι 4.2.2 pardus rom αν αυτο εχει σημασια

 

και στη stock 4.1.2 τα ίδια κάνει

Ισως κάποια εφαρμογή σαν αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yschi.ID3Fixer&hl=el να λύνει το πρόβλημα

Edited by aris71
add link
Link to comment
Share on other sites

Πιθανές λυσεις:

1) βάζεις το poweramp και είσαι ευτυχισμένος γιατί μόλις το τσέκαρα και μου δείχνει ελληνικά κανονικά..

2) αλλάζεις χειροκίνητα (αουτς!) όλους τους τίτλους στα αγγλικά /greeklish

3) επειδή φταίει σίγουρα το unicode ψάχνεις για κάποιο fix επειδή είμαι στο δρόμο για δουλειά..

 

Καλή τύχη!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Root από μόνο του δεν νομίζω να σου δημιούργησε το πρόβλημα. Έχεις πειράξει τίποτα στο κινητό μέσω του Root;

 

οχι δεν εχω κανει τπτ.Εχω κανει εγκατασταση μονο το titanium backup...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο μου φαίνεται!

Τέλος πάντων... Η κλασσική λύση είναι να κάνεις ένα Factory Reset αφού πάρεις πρώτα τα Backup που χρειάζεσαι.

Αν στο κάνει και μετά το Factory Reset τότε θα χρειαστεί να περάσεις το Firmware πάλι από την αρχή με το Odin ακολουθώντας τον οδηγό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!! είχα ρωτήσει και πριν αρκετό καιρώ να μου προτείνετε κάποια ρομ για τον γαλαξία αλλα δεν πήρα απάντηση.. σκεφτομαι να βάλω αυτήν εδώ (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311671) την έχει δοκιμάσει κάποιος? έρχομαι απο galaxy nexus και είναι κάπως διαφορετικά τα πράγματα εδω.. είμαι με JZO54K.I9300XELLA.. υπάρχει πρόβλημα αν ειναι XELLA η κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι στο αρχείο wpa_supplicant.conf που βρίσκεται μέσα στον φάκελο /data/misc/wifi.

Φυσικά πρέπει να είσαι Root για να το δεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι στο αρχείο wpa_supplicant.conf που βρίσκεται μέσα στον φάκελο /data/misc/wifi.

Φυσικά πρέπει να είσαι Root για να το δεις.

 

Δυστηχος δεν ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...