Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως υπαρχει τροπος στις επαφες αντι για ''συρσιμο'' δακτυλου δεξια για κληση και αριστερα για μηνυμα να μπει εικονιδιο κλησης και μηνυματος?Εχω την ωμεγα.Υπαρχει καποια αλλη ρομ που το εχει αυτο η υπαρχει καποια εφαρμογη?

Στο omega files στα mods έχει ένα για call button. Για μηνύματα δεν ξέρω αν υπάρχει.

 

 

 

Καλησπερα!! Υπαρχει καπιο mod που να που να αφαιρει τον κλυμακοτο κουδουνισμα? Φοραω deodexed 4.1.2 ma5.

Υπάρχει σίγουρα. Αν ψάξεις στο xda λογικά θα το βρεις.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!! Υπαρχει καπιο mod που να που να αφαιρει τον κλυμακοτο κουδουνισμα? Φοραω deodexed 4.1.2 ma5.

 

Δοκίμασε και το Disable Increasing Ring απο το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Περασα εχτες την Pardus HD Rom XIII Beta III (4.2.2)

 

Παρααααα πολυ καλη για 4.2.2 συνιστατε ανεπιφυλακτα , απο οσες 4.2.2 εχω δοκιμασει ειναι super!

 

Θα μεινω με αυτην (να εχουμε ρε παιδακι και εμεις 4.2.2) απλα η ομαδα τις Pardus απλα δεν παιζετε ! ειλικρινα μπραβο στα παιδια.

 

Από μπαταρία πως είναι? Με μέση χρήση την βγάζει την ημέρα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στους φίλους... λοιπον εχω δοκιμάσει όλες τις ρομ που αναφέρετε και αλλες πολλές. Τελευτάια δοκιμασα και την slim bean 4.2.2 η οποία είναι 120mb ρομ περιπου και ύστερα δοκιμασα την liquidsmooth.Οι 2 τελευταίες είναι μακράν οι ταχύτερες ρομ που έχω δοκιμάσει ποτέ με τερααστια διαφορά. Προτιμησα την liquid το antutu βγαζει πανω απο 16300 αλλά ας τ αφήσουμε αυτό. Είναι παναλαφρη ....αψογη και πανω απο ολα ταχυτερη και απο την αστραπη...ειναι κεραυνος..... χαχαχα

δοκιμαστε και πειτε μου οσοι επιθυμείτε.... καλο απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στους φίλους... λοιπον εχω δοκιμάσει όλες τις ρομ που αναφέρετε και αλλες πολλές. Τελευτάια δοκιμασα και την slim bean 4.2.2 η οποία είναι 120mb ρομ περιπου και ύστερα δοκιμασα την liquidsmooth.Οι 2 τελευταίες είναι μακράν οι ταχύτερες ρομ που έχω δοκιμάσει ποτέ με τερααστια διαφορά. Προτιμησα την liquid το antutu βγαζει πανω απο 16300 αλλά ας τ αφήσουμε αυτό. Είναι παναλαφρη ....αψογη και πανω απο ολα ταχυτερη και απο την αστραπη...ειναι κεραυνος..... χαχαχα

δοκιμαστε και πειτε μου οσοι επιθυμείτε.... καλο απόγευμα

 

Όντως σφαίρα αλλά η κάμερα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Περασα εχτες την Pardus HD Rom XIII Beta III (4.2.2)

 

Παρααααα πολυ καλη για 4.2.2 συνιστατε ανεπιφυλακτα , απο οσες 4.2.2 εχω δοκιμασει ειναι super!

 

Θα μεινω με αυτην (να εχουμε ρε παιδακι και εμεις 4.2.2) απλα η ομαδα τις Pardus απλα δεν παιζετε ! ειλικρινα μπραβο στα παιδια.

 

Μπορείς να μου πεις αν έχει auto call recording?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

η καμερα μου δουλευει ,στην προηγουμενη εκδοση γραφουν οτι ειχε καποιο θεμα.....Επισης υπαρχουν πολλες επιλογες καμερας ,,!
Link to comment
Share on other sites

Περασα εχτες την Pardus HD Rom XIII Beta III (4.2.2)

 

Παρααααα πολυ καλη για 4.2.2 συνιστατε ανεπιφυλακτα , απο οσες 4.2.2 εχω δοκιμασει ειναι super!

 

Θα μεινω με αυτην (να εχουμε ρε παιδακι και εμεις 4.2.2) απλα η ομαδα τις Pardus απλα δεν παιζετε ! ειλικρινα μπραβο στα παιδια.

 

Καλησπερα! Εχω κατάληξει και εγω για pardus αλλα πριν την περασω θα ηθελα να ρωτησω...:

Εχει καποιο πρόγραμμα η ρομχαυτη που να μπορω να αλλαζω χρωματα στα εικονίδια της μπαρας?

Και...Επειδή απο οτι ειδα ειναι πολυ slim εκδοση..που δεν εχει το ρολοι της samsung..υπαρχει καπου να το κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

call recording εχει

 

auto call recording δεν εχει

Για το call recodring το ήξερα απλά δεν ήξερα αν είναι auto. Μπορώ να περάσω κάποιο mod να το κάνω auto αν την περάσω?

Link to comment
Share on other sites

η καμερα μου δουλευει ,στην προηγουμενη εκδοση γραφουν οτι ειχε καποιο θεμα.....Επισης υπαρχουν πολλες επιλογες καμερας ,,!

 

Ποιες επιλογές υπάρχουν? Αφού δεν έχει aroma η ρομ αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Pardus HD Rom XIII Beta III (4.2.2) και παρατηρώ οτι δεν δουλεύει η δόνηση όταν με καλούν. Οι ρυθμίσεις ειναι οκ. Με την stock δούλευε κανονικά.

Είναι bug η κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Pardus HD Rom XIII Beta III (4.2.2) και παρατηρώ οτι δεν δουλεύει η δόνηση όταν με καλούν. Οι ρυθμίσεις ειναι οκ. Με την stock δούλευε κανονικά.

Είναι bug η κάτι άλλο?

 

Έχεις τσεκάρει το "Δόνηση κατά την κλήση" στις ρυθμίσεις; Εμένα παίζει κανονικά.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω την τελευταία cyanogen 10.1.είμαι ευχαριστημένος δεν κολλάει αλλά δεν έχει ράδιο.έχει ασχοληθεί κανένας με αυτή την rom ??α έχω και τον siyah kernel.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω την τελευταία cyanogen 10.1.είμαι ευχαριστημένος δεν κολλάει αλλά δεν έχει ράδιο.έχει ασχοληθεί κανένας με αυτή την rom ??α έχω και τον siyah kernel.

 

Δεν χρειάζεται ο Siyah.. Προσωπικά, ο στοκ kernel είναι ο καλύτερος. Όσο για το ράδιο, υπάρχει το Spirit FM.. Κοίταξε το.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!μολις περασα την pardus hd 4.2.2!μια χαρα..γρήγορη...αλλα γιατι στην διαχείριση εφαρμογών μου διχνει το παρακατω...?

 

Πολλα giga σε χρήση δεν εχω?ουτε 20 εφαρμογες δεν εχω!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει το "Δόνηση κατά την κλήση" στις ρυθμίσεις; Εμένα παίζει κανονικά.
Φίλε Lurker αυτό ήταν. Είχα τσεκάρει μόνο "Ρυθμίσεις κλήσεων/Δόνηση"

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, υπαρχει τροπος να συνδεσουμε το τηλεφωνο με υπολογιστη και να το δει σαν σκληρο δισκο ΧΩΡΙΣ να κατεβασουμε το KIES? Δε μπορω καθε φορα που θελω να περασω μουσικη και αρχεια απο καποιον υπολογιστη φιλου, δουλειας κτλ. να κατεβαζω και να κανω εγκατασταση!! Ειναι τρελο σπασιμο!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, υπαρχει τροπος να συνδεσουμε το τηλεφωνο με υπολογιστη και να το δει σαν σκληρο δισκο ΧΩΡΙΣ να κατεβασουμε το KIES? Δε μπορω καθε φορα που θελω να περασω μουσικη και αρχεια απο καποιον υπολογιστη φιλου, δουλειας κτλ. να κατεβαζω και να κανω εγκατασταση!! Ειναι τρελο σπασιμο!

 

Δεν είναι απαραίτητο το Kies.. για ποιο λόγο το περνούσες ρε συ? Πολύ απλά, όταν το συνδέσεις με τον υπολογιστή, θα σου εμφανίσει ένα εικονίδιο στη status bar του κινητού (σαν εικονίδιο απο USB), τι πατάς και βλέπει το κινητό σαν σκληρό. Mass storage, η κάπως έτσι λέγεται.. Είμαι από το κινητό τώρα, οπότε δεν μπορώ να πω ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο το Kies.. για ποιο λόγο το περνούσες ρε συ? Πολύ απλά, όταν το συνδέσεις με τον υπολογιστή, θα σου εμφανίσει ένα εικονίδιο στη status bar του κινητού (σαν εικονίδιο απο USB), τι πατάς και βλέπει το κινητό σαν σκληρό. Mass storage, η κάπως έτσι λέγεται.. Είμαι από το κινητό τώρα, οπότε δεν μπορώ να πω ακριβώς..

 

Και σε αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να εγκαταστήσεις τους USB drivers

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να εγκαταστήσεις τους USB drivers

 

Αυτό γίνεται αυτόματα, σε οποιαδήποτε συσκευή συνδέσει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ξέρετε γιατί όταν συνδέω το κινητό μου με τον υπολογιστή και ο υπολογιστής να ξεσυνδεται από το ιντερνέτ κάθε φορά.έχω vista .μήπως πρέπει να τσεκάρω κάτι στο kies??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ΔΕΝ περναει τους drivers απο μονο του. Σε 5 υπολογιστες το εχω συνδεσει μεχρι στιγμης που δεν εχουν προσβαση στο ιντερνετ και παντα τα ιδια. Μου το παρουσιαζει σαν φωτογραφικη μηχανη και μου βγαζει κατι αλαμπουρνεζικα και δεν μπορω να κανω ανταλλαγη αρχειων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ξέρετε γιατί όταν συνδέω το κινητό μου με τον υπολογιστή και ο υπολογιστής να ξεσυνδεται από το ιντερνέτ κάθε φορά.έχω vista .μήπως πρέπει να τσεκάρω κάτι στο kies??

 

Αυτό φαίνεται σαν πρόβλημα του υπολογιστή σου.

 

Παιδια, ΔΕΝ περναει τους drivers απο μονο του. Σε 5 υπολογιστες το εχω συνδεσει μεχρι στιγμης που δεν εχουν προσβαση στο ιντερνετ και παντα τα ιδια. Μου το παρουσιαζει σαν φωτογραφικη μηχανη και μου βγαζει κατι αλαμπουρνεζικα και δεν μπορω να κανω ανταλλαγη αρχειων.

 

Έτσι είναι.

Τους drivers τους βρίσκουμε μόνους τους, ή βάζουμε το KIES που τους περιλαμβάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο ψαξιμο το βρηκα πως να αναγνωριζει την καρτα μνημης (μονο) και να μπορω να περασω αρχεια σε οποιονδηποτε υπολογιστη. Δεν ειδα κατι παρομοιο στην αρχικη σελιδα οποτε αν θελουν οι διαχειριστες μπορουν να το ανεβασουν εκει.

Με αυτο τον τροπο μπορουμε να βαλουμε το τηλεφωνο στην UMS (USB MASS STORAGE) MODE. Θελει root.

Λεπτομερειες εδω. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...