Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια γνωριζει κανενας αν υπαρχει σε stable η cyanogenmod 10.1 για το lte ;; Εχω ρωτησει και αλλου αλλα απαντησει δεν πηρα.

 

Stable για S3 με Exynos επεξεργαστή δεν υπάρχει. Μ.......ες της Samsung που δε δίνει drivers κλπ. Παρ όλα αυτά η M έκδοση της CM 10.1 με σόκαρε στο ποσό τέλεια δουλεύει. Κανένα bug δεν έχω διαπιστωσει μέχρι τωρα . Μοναδικό μείον οι φωτο το βράδυ οι οποιες είναι μέτριες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις την πέρασα :) Πολύ καλή.

 

Ναι είναι πολύ καλη, stable, κλειδώνει γρήγορα το GPS και έχει και πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας εμένα θα μου βγάλει και 2η μέρα άνετα με μέτρια χρήση (sms, wifi, λίγες κλήσεις).

:-)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Stable για S3 με Exynos επεξεργαστή δεν υπάρχει. Μ.......ες της Samsung που δε δίνει drivers κλπ. Παρ όλα αυτά η M έκδοση της CM 10.1 με σόκαρε στο ποσό τέλεια δουλεύει. Κανένα bug δεν έχω διαπιστωσει μέχρι τωρα . Μοναδικό μείον οι φωτο το βράδυ οι οποιες είναι μέτριες.

 

Δηλαδη μπορω να περασω την M εκδοση που λες σε S3 LTE 4G ;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορω να περασω την M εκδοση που λες σε S3 LTE 4G ;

 

Από ότι είδα για το i9305 υπάρχει experiment & nightly build. Δε χάνεις να το δοκιμασεις. Απο το touchwiz της Samsung θα ναι καλύτερο.

 

Off topic: Είδατε τι ετοιμάζει η CyanogenMod team? Κάτι μου λέει οτι ετοιμάζει Touchwiz by CM. :what:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία έκδοση μονο με το καθαρό λογισμικό android χωρίς τα εξτρά της samsung; galaxy s3 4g ελληνικο

 

Μια από της δημοφιλέστερες ρομ με pure android, είναι η Cyanogen. Το official thread για το SIII I9305 στο xda, είναι εδώ..

Ότι χρειαστείς θα το βρεις εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να περασω custom, συγκεκριμενα την revolution hd με 4.1.2 και ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να περασω μαζι της custom kernel τον adam kernel για καλυτερη μπαταρια. Εχει κανεις αυτο το συνδυασμο? Και τελος η wanamLite ειναι καλυτερη/χειροτερη της revolution hd σε αποδοση και μπαταρια?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Απο τις διαφορες ρομ που κυκλοφορουν για το S3 η Omega series εχει μονο silent shutter sound στην καμερα ή κανω λαθος κι εχει και καποια αλλη?Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια παρακαλώ :O

 

Πέρασα την cyanogen και έχω τις παρακάτω ερωτήσεις:

 

- με έχει τρελάνει σε κάτι μηνύματα για το broadcast :mad: τι είναι αυτό;;

- εξοικονόμηση ενέργειας δεν έχει;; με την επίσημη ρομ έφτανε η μπαταρία άνετα (με τη χρήση που του κάνω) 2 μέρες, τώρα μου κράτησε μια μέρα με 2 ώρες και 20 λεπτά ανοιχτή την οθόνη! :wacko:

- το κολπάκι με το μάτι της Θαντέρα :lol: που μένει η οθόνη ανοιχτή όταν την κοιτάζω ούτε αυτό υπάρχει ε; :rolleyes: μου φάνηκε πολύ χρήσιμο αυτό να πω την αλήθεια...

 

μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του;

 

μήπως να περάσω την 4.3 που μόλις βγήκε; αν και μη δοκιμασμένες ρομ δε θέλω να βάζω...

 

ΧΕΕΕΕΕΛΠ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια παρακαλώ :O

 

Πέρασα την cyanogen και έχω τις παρακάτω ερωτήσεις:

 

- με έχει τρελάνει σε κάτι μηνύματα για το broadcast :mad: τι είναι αυτό;;

- εξοικονόμηση ενέργειας δεν έχει;; με την επίσημη ρομ έφτανε η μπαταρία άνετα (με τη χρήση που του κάνω) 2 μέρες, τώρα μου κράτησε μια μέρα με 2 ώρες και 20 λεπτά ανοιχτή την οθόνη! :wacko:

- το κολπάκι με το μάτι της Θαντέρα :lol: που μένει η οθόνη ανοιχτή όταν την κοιτάζω ούτε αυτό υπάρχει ε; :rolleyes: μου φάνηκε πολύ χρήσιμο αυτό να πω την αλήθεια...

 

μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του;

 

μήπως να περάσω την 4.3 που μόλις βγήκε; αν και μη δοκιμασμένες ρομ δε θέλω να βάζω...

 

ΧΕΕΕΕΕΛΠ :lol:

 

Το broadcast είναι δεδομένα συστήματος που αποστέλλονται στη CM team για διορθώσεις λειτουργιών & bugs.

 

Features της Samsung όπως Eco mode, Smart stay κλπ δεν τα περιλαμβάνει καμία AOSP.

Η μπαταρία όντως διαρκεί λιγότερο άλλα όχι κατά πολύ. Εμένα μου βγάζει την ημέρα.

 

Όσον αφορά 4.3 ROM δεν έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ξενέρωμα :lol:

 

Τώρα βλέπω ότι η 4.3 είναι για το Νέξους 4...

 

Ωραία... Μια καθαρή και σταθερή ρομ με τα καλούδια της Σάμμυ που να προτείνεις;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα περνάνε αυτά και στις κάστομ... :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ξενέρωμα :lol:

 

Τώρα βλέπω ότι η 4.3 είναι για το Νέξους 4...

 

Ωραία... Μια καθαρή και σταθερή ρομ με τα καλούδια της Σάμμυ που να προτείνεις;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα περνάνε αυτά και στις κάστομ... :(

 

Χωρίς να έχω δοκιμάσει, καλά λόγια έχω ακούσει για Omega Rom.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια ρομ που να αξιζει να περαστει στο i9305 - LTE ; Οπως η revolution πχ , μονο που δεν την βρισκω για το lte . Καποιος που να εχει περασει και να εχει τεσταρει ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω δοκιμάσει, καλά λόγια έχω ακούσει για Omega Rom.

 

Και θα έχω τα ίδια "προβλήματα" με την CM όμως;;

 

Αν όχι, κάποιο λινκάκι παίζει; :D

 

Αλλιώς θα πάω στην 4.2.2 της Σάμμυ που θα τη βρω... πού;; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ι OMEGA ROM πραγματικα φυσαει, ενα περιεργο προβλημα που εχω ειναι με τα shortcut sto desktop, εχω βαλει nova launcher, αλλα το κανει και ο launcher της ομεγα, οποτε κανω επανεκκινηση χανω μερικα shortcuts! τι να πω!

 

εχει κανεις λυση?

θα περναγα σε cyanogen αλλα δε βρισκω τι βιντεοκληση

Edited by spyrous
Link to comment
Share on other sites

SOS !!! Πηγα να περασω σημερα την συγκεκριμενη ρομ cyanogen 10.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2157651 ακουλουθωντας κατα λέξη τα βηματα στο i9305 και εχω κολλησει στο boot screen οπου λεει samsung galaxy s iii και πανω αριστερα εχει ενα κοκκινο θαυμαστικο. Τι να κανω ;;;;;

 

Προσπαθω να μπω σε recovery πατωντας home , volume up και power κλεινει , και ξανακολλαει στο samsung galaxy ... Τι να κανω ;

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

SOS !!! Πηγα να περασω σημερα την συγκεκριμενη ρομ cyanogen 10.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2157651 ακουλουθωντας κατα λέξη τα βηματα στο i9305 και εχω κολλησει στο boot screen οπου λεει samsung galaxy s iii και πανω αριστερα εχει ενα κοκκινο θαυμαστικο. Τι να κανω ;;;;;

 

Προσπαθω να μπω σε recovery πατωντας home , volume up και power κλεινει , και ξανακολλαει στο samsung galaxy ... Τι να κανω ;

 

Κοίταξε αν μπαίνει σε download mod και βάλε την μαμά ρομ με odin.. Σε download mod μπαίνει με τον ίδιο τρόπο όπως μπαίνει σε recovery με την διαφορά που πρέπει να πατήσεις volume down αντί για up..

Link to comment
Share on other sites

SOS !!! Πηγα να περασω σημερα την συγκεκριμενη ρομ cyanogen 10.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2157651 ακουλουθωντας κατα λέξη τα βηματα στο i9305 και εχω κολλησει στο boot screen οπου λεει samsung galaxy s iii και πανω αριστερα εχει ενα κοκκινο θαυμαστικο. Τι να κανω ;;;;;

 

Προσπαθω να μπω σε recovery πατωντας home , volume up και power κλεινει , και ξανακολλαει στο samsung galaxy ... Τι να κανω ;

 

Δοκίμασε να ξαναμπείς σε Recovery, μήπως και δεν πατάς τα πλήκτρα για τον απαραίτητο χρόνο που χρειάζεται. Συνήθως όταν κολλάει στο logo της Samsung, λύνεται με factory reset από Recovery.

 

Edit:

Αφού σου λέει στις οδηγίες..

 

First time installing CyanogenMod 10.1 to your Galaxy S III LTE (GSM), or coming from another ROM:

- Read known issues ans FAQs

- Flash the latest official ClockworkMod-Recovery (Odin Version)

- Copy GApps and CM10.1 ZIPs to your SDCard

- Boot into Recovery

- Flash CM10.1 zip from SDCard

- Flash GApps zip from SDCard

- DO A DATA WIPE / FACTORY RESET (otherwise your device will be stuck at boot)

- Reboot

- Don't restore system data using Titanium Backup!

- Restoring Apps + Data might cause problems and is not recommended, avoid it if possible!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια να προτιμήσουμε? Να έχει καλύτερη διαχείριση ram, χωρίς ψιλολαγκαρίσματα, καλή μπαταρία, κοινώς να πετάει το κινητό όπως πρέπει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω την Ω τώρα...

 

Να δούμε τι θα βρέξει πάλι :lol::lol:

 

 

 

EDIT:

 

Τι γίνεται ρε παιδιά εδώ;; Ενώ έχω κάνει μπακ απ με το clockworkmod recovery (βλέπω και το αρχείο με το es explorer!) δεν μπορεί να το εκτελέσει από το restore :cry::mad: Αυτή τη στιγμή είμαι με τη CM 10.1 και θέλω όπως ειπα να βάλω την Ω.

 

Τι να κάνω;;

 

 

Κι άλλο EDIT!!

 

Τελικά το έκανα ρουτ (ενώ είμαι με την CM επαναλαμβάνω) και τώρα δε βγάζει καν τις κλασικές επιλογές για μπακ απ και ριστόρ κλπ :cry::cry::cry:

Edited by Trendelenburg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ξενέρωμα :lol:

 

Τώρα βλέπω ότι η 4.3 είναι για το Νέξους 4...

 

Ωραία... Μια καθαρή και σταθερή ρομ με τα καλούδια της Σάμμυ που να προτείνεις;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα περνάνε αυτά και στις κάστομ... :(

 

Android Revolution HD με κλειστα ματια. Θα παθεις πλακα!

Link to comment
Share on other sites

Android Revolution HD με κλειστα ματια. Θα παθεις πλακα!

 

Εγώ πέρασα Omega 46.1. Είναι εξίσου καλή η Revolution v32?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...