Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χίλια ευχαριστώ!!! Με κάλυψες πλήρως.

Όντως βρίσκω πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει αλλά έχω μια φοβία με το root αλλά και παράλληλα ΤΕΡΆΣΤΙΑ αγάπη. :-P

 

Μπορείς να με βοηθήσεις να βρω το firmware του κινητού μου;

Ειναι βουλγαρικο (σύμφωνα με τον οδηγό). Απο sammobile το βρίσκεις;

 

ΕΔΩ ειναι το τελευταιο Βουλαρικο για το Ι9300..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΔΩ ειναι το τελευταιο Βουλαρικο για το Ι9300..

 

Thanks.

Γιατί όμως εγώ έχω πιο παλιά έκδοση ενώ ΔΕΝ μου έχει έρθει αναβάθμιση;

Είμαι σίγουρος ότι έχω βουλγαρικο. Σορρυ που μιλάω τόσο. Ελπίζω να μην ξεφεύγω από το θέμα.

 

Edit: τώρα παρατήρησα ότι είναι βουλγαρικο αλλά Vvt. Άρα branded. Αυτο σημαίνει ότι αλλάζει κάτι;

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Στρατο για την αναβαθμιση της καμερας οσοι εχουν BHF στο test που γραφεις πρεπει να την κανουν? επισης οποιος θελει να απενεργοποιησει τα αρχικα animation για JB rom μπορει να κατεβασει το link που ανεβασες(και ας μην εχει ελληνικη ρομ μεσα)

 

Θα πρέπει να βρεις αρχεία για BHF.Ψάξε στο XDA.

To αρχείο μου μπαίνει σε οποιαδήποτε ρομ και δεν απενεργοποιεί τα animation που λες.

Βάζει τα μαμά της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βρεις αρχεία για BHF.Ψάξε στο XDA.

To αρχείο μου μπαίνει σε οποιαδήποτε ρομ και δεν απενεργοποιεί τα animation που λες.

Βάζει τα μαμά της Samsung.

 

οποτε παλι θελει να την αναβαθμισω. το αρχειο σου πως το περνω στην συσκευη σαν .apk?

Link to comment
Share on other sites

οποτε παλι θελει να την αναβαθμισω. το αρχειο σου πως το περνω στην συσκευη σαν .apk?

 

Γράφω οδηγίες στο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα! έχω περάσει εδώ και 3 μέρες την official XXEMG4 (πολωνικό firmware) και τώρα παρατήρησα ότι δεν δουλεύει σε καμία εφαρμογή το equalizer από ακουστικά (από ηχείο δουλεύει κανονικά). αλλά αυτό με σκοτώνει, καθώς ακούω πάντα μουσική από το S3 και πάντα παίζω με equalizer. δεν το έχω κάνει root, αλλά από ό,τι διάβασα υπάρχει fix με root. αν είναι να το κάνω root για να το λύσω, αλλά δεν βρίσκω το fix στο xda. μπορείτε να με βοηθήσετε; (δεν έχω πάρει backup το efs, γιατί όταν το πέρασα δεν είχαν βρει ότι είναι πρόβλημα, οπότε δεν μπορώ να γυρίσω σε προηγούμενο firmware επειδή δεν θα δουλεύει η sim)

 

Κάποιος για βοήθεια; Πείτε μου κιόλας αν έχετε περάσει την ΧΧΕΜG4 και έχετε το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εφτιαξα ενα μοντακι που αλλαζει τα εφε στο ξεκλειδωμα της συσκευης...

Υπαρχει και βιντεο: Lightning Unlock

Εγκατασταση απο recovery η mobile odin, λειτουργει σε ολες τις ρομς..

(το αρχειο μπορει να λεει για Note II αλλα λειτουργει και σε S3.

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img10/4269/ghm3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εφτιαξα ενα μοντακι που αλλαζει τα εφε στο ξεκλειδωμα της συσκευης...

Υπαρχει και βιντεο: Lightning Unlock

Εγκατασταση απο recovery η mobile odin, λειτουργει σε ολες τις ρομς..

(το αρχειο μπορει να λεει για Note II αλλα λειτουργει και σε S3.

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img10/4269/ghm3.png

 

Εγω το κατεβαζω για να το εχω προχειρο οταν βρω λιγο χρονο να το δοκιμασω....

Εχεις και τιποτα για reverse στο τωρινο..?? Ή κραταμε ολοκληρο το nandroid??

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κατεβαζω για να το εχω προχειρο οταν βρω λιγο χρονο να το δοκιμασω....

Εχεις και τιποτα για reverse στο τωρινο..?? Ή κραταμε ολοκληρο το nandroid??

 

Αν χρειαστει μου λες και σου φτιαχνω εγω το μαμα, η αλλιως παρε backup απο το system/framework το framework-res.apk με εναν root explorer....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εφτιαξα ενα μοντακι που αλλαζει τα εφε στο ξεκλειδωμα της συσκευης...

Υπαρχει και βιντεο: Lightning Unlock

Εγκατασταση απο recovery η mobile odin, λειτουργει σε ολες τις ρομς..

(το αρχειο μπορει να λεει για Note II αλλα λειτουργει και σε S3.

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img10/4269/ghm3.png

 

Αυτό μάλιστα... Πολύ ωραίο lockscreen. Αντικαθιστά το κανονικό ε;

 

ΥΓ: οκ, με έπεισες. Πάω επιτόπου σε android revolution μετά το root. :-P

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλιστα... Πολύ ωραίο lockscreen. Αντικαθιστά το κανονικό ε;

 

ΥΓ: οκ, με έπεισες. Πάω επιτόπου σε android revolution μετά το root. :-P

 

Ναι αντικαθιστά το παλιο, οχι αυτο με τα νερα, το αλλο που λεει μονο κυλιση....

Θα φτιαξω και το μαμα να υπαρχει για οποιον δεν του αρεσει και θελει να γυρισει πισω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όποιος έχει το αρχείο για την αναβάθμιση της BHF κάμερα να το ανεβάσει γιατί έψαξα παντού και δεν το βρήκα και μπορεί να το θέλουν και άλλοι χρήστες με ίδιο μοντέλο κάμερας.

 

το αρχειο αυτο http://www.4shared.com/zip/YN0G3nlT/Stratos_S3_Unbranded_Animation.html που βαζει τα μαμα samsung πως το ενεργοποιω απο το recovery menu??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

ένας φίλος μου είχε πρόβλημα με το wifi στο s3 που έχει, δοκίμασε να κάνει downgrade σε ice cream sandwich μέσω Odin αλλά μάλλον πέρασε λάθος ROM (είχε πολωνικά γλώσσα περιβάλλοντος) και δεν έπιανε cosmote. Έπειτα του έδωσα οδηγίες πώς να rootάρει, να βάλει clockworkmod και cyanogenmod αλλά και πάλι δεν μπορεί να πιάσει σήμα από cosmote. Υποψιάζομαι ότι στο downgrade έκανε κάποια ******* (μήπως πέρασε rom με κλειδωμένο modem;). Πώς μπορεί να περάσει ξανά την τελευταία έκδοση και να έχει κανονικά σήμα;

Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε φλασαρει το σωστό firmware με Odin;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς και αν δεν έχει πάρει backup τον φάκελο efs δύσκολα τα πράγματα.

 

Δες εδώ έναν οδηγό, αλλά είναι για το αμερικανικό με τον snapdragon.

 

http://techglobal101.wordpress.com/2013/05/02/how-to-solve-no-service-on-samsung-galaxy-s3/

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει βρεθεί καμία λύση με την MG4 και το equalizer που δεν παίζει καθόλου;

 

Εμενα παιζει κανονικα το equalizer. Το δοκιμασα μεσα απο τη μαμα εφαρμογη "Μουσικη". αλλα και απο το "Google Play Music" ή καπως ετσι.

Το δικο μου ειναι γερμανικο, αν εχει καποια σημασια και εκανα αναβαθμιση απο το KIES.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιζει κανονικα το equalizer. Το δοκιμασα μεσα απο τη μαμα εφαρμογη "Μουσικη". αλλα και απο το "Google Play Music" ή καπως ετσι.

Το δικο μου ειναι γερμανικο, αν εχει καποια σημασια και εκανα αναβαθμιση απο το KIES.

 

Εγώ έχω Πολωνικό και έκανα αναβάθμιση OTA. Μήπως έκανες factory reset μετά το update; Γιατί εγώ δεν έκανα. Και σε έναν φίλο μου με Γερμανικό που του πέρασα το update μέσω kies και δεν του έχω κάνει factory reset, έχει το ίδιο πρόβλημα και δεν του παίζει το equalizer σε καμία εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα factory reset.

Το root επανεφερα μονο και μου εκανε εντυπωση οτι δεν μου εβγαλε τριγωνακι αλλα ηθελε το superSU εγκατασταση ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα factory reset.

Το root επανεφερα μονο και μου εκανε εντυπωση οτι δεν μου εβγαλε τριγωνακι αλλα ηθελε το superSU εγκατασταση ξανα.

 

Μόλις έκανα factory reset και πάλι τα ίδια με το equalizer. αντί για να αυξάνει την ένταση, την χαμηλώνει. φαντάσου ότι το ενεργοποιώ, τα βάζω όλα αρκετά ψηλά, όπως τα είχα πάντα, και μόλις το απενεργοποιήσω ακούγεται 2 με 3 φορές πιο δυνατά. δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. αν ξέρει κανείς να μου πει πώς να το λύσω, γιατί είμαι μανιακός με τον ήχο και ακούω πάντα μουσική από το S III μου και τώρα έχω ξενερώσει τη ζωή μου, γιατί δεν είχα κάνει τον φάκελο efs backup και τώρα δεν μπορώ ούτε σε παλιό firmware να γυρίσω.

 

edit:

εγκατέστησα και άλλα music players καθώς και το power amp και παρατήρησα ότι όσα έχουν 10-band equalizer παίζουν κανονικά, αλλά όσα έχουν 5-band equalizer κάνουν αυτό που είπα πιο πάνω. τι να πω; πολύ περίεργο.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...